Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.490
Cevap
101
Favori
469.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wallace_son

Ekranın çift tıklamayla açılması bazen çalışmıyor. Sizde de var mı böyle bir sorun?

8.2.5.0 bendede oluyor bu durum ara ara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Theurer kullanıcısına yanıt
    Cihaz çin mi global mi?

Cihazın arkasındaki beyaz etikette kod

2016101 mi

2016102 mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ERCANSENAL

8.2.10. 0 yükledim geçen hafta. 8.2.5 ten geçtim. 30 MB lık bi güncellemeydi.

Ekran süresi 5 6 saate düştü.

Benim gibi 8.2.5 ten geçip ekran süresi düşen var mı?

Yüklemez olaydım kaşındık resmen.

Bende 2 gün bekleme ve 8 saat ekran süresi verdi

• quote:

Orijinalden alıntı: valentino_vip

quote:

Ekranın çift tıklamayla açılması bazen çalışmıyor. Sizde de var mı böyle bir sorun?

8.2.5.0 bendede oluyor bu durum ara ara

8.2.10 dayım arada ayarlara girmiyor. Bu geliştirici romları yani güncelleme alan. Bence sırf sürekli güncelenebilsin diye her güncellemede bir yerini bozuyolar başka bi yerini yapıyolar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet hocam var. Gerçi benim cihazın bootloader kiliti açık geldi. Herhangi bir işlem yapmadım.
  • Bilen bi arkadaş yardımcı olabilir mi kamera ayarları çekim esnasında Manuel olarak nasıl ayarlanmalı, kamera çekiminden hiç memnun değilim ama teknik bilgim sıfır olduğu için cihazı elime aldığım gibi kullanıyorum hangi mod da hangi ayarda en iyi çekimi yakalayabilirim...teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antireis -- 26 Haziran 2017; 15:44:24 >
  • Bunların hangisi global olan oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: antireis

Bilen bi arkadaş yardımcı olabilir mi kamera ayarları çekim esnasında Manuel olarak nasıl ayarlanmalı, kamera çekiminden hiç memnun değilim ama teknik bilgim sıfır olduğu için cihazı elime aldığım gibi kullanıyorum hangi mod da hangi ayarda en iyi çekimi yakalayabilirim...teşekkürler

Hocam öncelikle bu cihazda profesyonel fotoğraf makinesi performansı beklemeyi bırakıyorsunuz.

Sonra kamerada modlar-sahne'ye giriyorsunuz. Oradan sizin için en iyi renk ışık ve keskinlik değerini veren sahneyi bulana kadar seçenekleri deniyorsunuz.
    Veya yine modlar-manuel seçiyorsunuz ISO değerini yine deneyerek ortam ışığına en uygun değere getiriyorsunuz. Sonrasında beyaz dengesinden gözünüze en güzel gelen seçimi bulana kadar deniyorsunuz.

Bunu her çekimde yapmanız gerekiyor. Bunu her telefonun kamerasında yapmanız gerekiyor. Hatta bunu profesyonel makinelerde dahi yapmanız gerekiyor. Çünkü profesyonel çekimler hiçbir zaman otomatik modda çekilmez.
    Ama her şeyden önemlisi dediğim gibi bu cihazdan profesyonel fotoğraf makinesi performansı beklemeyi bırakmanız gerekiyor. Şuan hiç bir telefon profesyonel çekim yapamıyor. Zaten siz de fotoğraflarınızı ya arşivlik ya da Facebook/Instagram gibi yüklendiği anda fotoğraf kalitesini düşüren ortamlarda kullanmak üzere çekeceğiniz için bu kadar takılmayın.

Eğer yine de yeterli gelemiyorsa en iyi ışık değerlerinde çekimi yaptıktan sonra Facetune adlı uygulamayı satın alıp telefonunuza kurduktan sonra ekstra düzenlemeleri oradan yapın derim.
  • AnonimAdam A kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim sağolun

• quote:

Orijinalden alıntı: antireis

Çok teşekkür ederim sağolun

Şu 3 fotoğraf tarafımdan Samsung sensörlü Note 4X ile çekildi. Facetune ile düzenleme yapıp doğrudan Instagram'da paylaştım.

Fotoğrafların hepsini panoramik olarak çektim. Çoğunda zoom var.

https://www.instagram.com/p/BVhpsiiFLU0/
    https://www.instagram.com/p/BVhk3WqFdRV/
    https://www.instagram.com/p/BVhipJVFUvl/
  • Tebrik ederim başarılı kareler ve işleme. Günışığında yeterli kamera fakat gece ve flaşlıda malesef vasat. Misal aynı flaşlı çrkim karesinde babama alduğım j52016 çok bariz daha iyi iş çıkarttı. Ha benim için yeterli idare eder kamerası, canon 600d kullandığım için...

• Arkadaşlar telefonun görüşme kalitesinden memnun musunuz? Pek iyi olmadığı yönünde bir intiba oluştu bende, bayağı sorun yaşayan olmuş. Mikrofonlarda mı sorun var genel olarak, yazılımda mı acaba?
  • Karşı tarafın sesinde bir problem yok ama mikrofonu ağzıma iyice yaklaştırmazsam karşı taraf duyamadığını söylüyor. Bende genelde telefonu yüzüme uzak tutarım. Karşı tarafın uyarısıyla yaklaştırınca sorun kalmıyor. Birde kullandığım hat Türk Telekom, ondan kaynaklıda arada sesin bozulduğu oluyor.
  • Bu dediğiniz şeye bende karşılaştım...yalnız bemde karşı tarafın sesi çızırtılı geldiği oldu belkikarşı tarafda sıkımtı vardı bilemiyorum.

O cızırtı kimi telefonda oldu kiminde olmadı mesela...

Bu tarz sorunlar genelde romla da alakalı oluyor.Şuan kullandığım kararlı 8.2.10.0 romu sizde de aynı rom varsa rom kaynaklı olabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: Thingol

Arkadaşlar telefonun görüşme kalitesinden memnun musunuz? Pek iyi olmadığı yönünde bir intiba oluştu bende, bayağı sorun yaşayan olmuş. Mikrofonlarda mı sorun var genel olarak, yazılımda mı acaba?

Görüşme kalitesinden memnun değilim. Kimi arasam sesin geriden geliyor diyor. Bazende ben karşı tarafın sesini geriden zor alıyorum. Yazılımsal bir sıkıntı olabilir (global 8.2.5.0 ve 8.2.10.0 bu iki romdada aynı sorun var)

• Görüşme sesinizi kaydedip dinlediğinizde de aynı problemler kayıt sesinde de duyuluyor mu?

Bende hiçbir problem yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: WebServisi

quote:

Arkadaşlar telefonun görüşme kalitesinden memnun musunuz? Pek iyi olmadığı yönünde bir intiba oluştu bende, bayağı sorun yaşayan olmuş. Mikrofonlarda mı sorun var genel olarak, yazılımda mı acaba?

Görüşme kalitesinden memnun değilim. Kimi arasam sesin geriden geliyor diyor. Bazende ben karşı tarafın sesini geriden zor alıyorum. Yazılımsal bir sıkıntı olabilir (global 8.2.5.0 ve 8.2.10.0 bu iki romdada aynı sorun var)

Bu sıkıntıdan birkaç arkadaş bahsetti. Google ok iptal etmeyi denermisiniz? Spnrasında cihazı açıp kapatın

• quote:

Orijinalden alıntı: valentino_vip

quote:

Orijinalden alıntı: WebServisi

quote:

Bu sıkıntıdan birkaç arkadaş bahsetti. Google ok iptal etmeyi denermisiniz? Spnrasında cihazı açıp kapatın

google ok'u cihazı ilk aldıgım gün iptal ettim onunla ilgili bir durum değil
  • quote:

Görüşme sesinizi kaydedip dinlediğinizde de aynı problemler kayıt sesinde de duyuluyor mu?

Bende hiçbir problem yok.

hayır ses kaydında ses normal geliyor
  • helluri kullanıcısına yanıt
    Tekrar yükledim 8.2.5 i bakalım sonuç değişir inşaallah.

• 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.