Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (444. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.490
Cevap
101
Favori
469.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün miui 10.2.3.0 dan 9.6.3.0 a geri döndüm. 10 da iken toplam ekran süresi 6 buçuk saat alırken şimdi %60 dan %12 ye 5 buçuk saat ekran süresi aldım. Miui 10 da bayağı ekran süresi kaybı var bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapsLockTR -- 5 Mart 2019; 1:54:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihaz garanti bitimine yaklaşmıştı ve 6-7 saate kadar düşen ekran süresi artık servis yolu göründü demekti. Bitmeden süresi bataryasını ücretsiz değişim yaptırdım.​Şu an 10 saat ekran süresine çıktı tabi ne de olsa sıfır batarya. %100 olmadan çıkarmamaya, %19-15'lere gelmeden de takmamaya dikkat ederdim eskiden.
    Accubattary uygulamasını indirdim ve oradaki uyarıya istinaden sormuştum.Diyor ki cihazı sonuna kadar şarj etmek aşındırır, ömrünü kısaltır. Orada aşınma takvimini de verdi. Daha ilk şarjda aşındı buna göre çünkü %100 olunca çıkarmıştım yine.Ayrıca batarya sağlığı gibi bilgiler veren bu uygulama acaba aldatıcı mı? Ne kadar güvenmeli?
    Laptop içinse yine bu benzeri bir uygulama kullanıyorum. Bunda ise şarj süresi %10'a gelir gelmez batarya aşınıyor ve ömrü kısalıyor şeklinde yüzdeli bir uyarı veriyordu. Yani onda da tam tersi bitmeden, şarja takın uyarısını almadan şarja takmak gerekirmiş. Onuda garanti sayesinde sıfır batarya ile değiştirdim ve bu uyarıları artık dikkat ediyorum sonuç baya fark ettiriyor.

• CapsLockTR kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilgilendirme yapmış olmayayım diye yazıyorum. İlk yüklediğimde iyi ekran süresi almıştım fakat şarjdan sonra yine aynı süre almaya başladım. Yani ekran süreleri iki sürüm içinde neredeyse aynı. Sadece miui 9, 10'dan daha akıcı ve hızlı.

• Salperde kullanıcısına yanıt
    Hocam garanti firması ne bataryayı ücretsiz mi değiştirdiler?

Arkadaşlar MIUI 9.5 den MIUI 10 a güncellemek istiyorum. Ama temiz kurulum yapmak istiyorum mı flash ile kurulum için bootloader kilidinin açık olması gerekiyor mu?

• mehmet 1905 M kullanıcısına yanıt
    Bootloader açık olmalı.

• mehmet 1905 M kullanıcısına yanıt
    Doğrudur Delta Servis ilgili bir yerdir. Kimileri kötüler ama daha önce ben Samsung'un normal servisine de işim düştü asıl onlar ilgilenmediler. İthal garantili Samsung vardı Xiaomi öncesi onun ekranı arızalandı onuda ücretsiz yaptı sağolsunlar.

Sağolun hocam bende garanti bitmeye yakın göndereyim. Siz sorun olarak ne yazdınız

• Şarjın iyi gitmediğini ve onlarda seve seve ilgilendiler.

• Arkadaslar merhaba. Ekran kirik telefona ekran getirtmistim yurtdisindan. Cihazin dusmeye bagli anakartida arizali cikti. Citali ekran ve arka kapak full set seklinde var elimde. Renk siyah. Model: Redmi note 4 snapdragon& Redmi note 4x Snapdragon icin.

İhtiyaci olan varsa iletisime gecebilir. İkisini 230 tl ye birakirim. Yakin olanlara ucretsiz montajini yaparim. Ekrani baska telefona takip test ettim en ufak sorunu yok. Sadece ekrani isteyen olursa ekran 170 arka kapak 60 tl.

Not: lutfen pazarlik yapmayin arkadaslar en kalitelisinden olsun kullanacagim diye ben zaten bu fiyata aldim..

• Root- yazılım atma gibi işlemlerden hiç anlamam ve Xiaomi için biraz zor galiba. Cihazın mac adresini değiştirmem için şartmış. Başka ne faydaları var root atmanın? Tabi garanti gidiyor bu durumda işimiz düşerse garantiye geri alma şansımız var mı hiçbir işlem yapmamış gibi olması için?

Stok yazılımı geri yüklersin. Root kolay kolay sıkıntı olmaz.

• Menüye Mi Pay adında bir program geldi. Silinmiyorda Xiaomi uygulaması belli ki. Peki ne işe yarar bu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Salperde

Menüye Mi Pay adında bir program geldi. Silinmiyorda Xiaomi uygulaması belli ki. Peki ne işe yarar bu?
    Gereksiz. Silinmesi yada devre dışı bırakılması gereken türden.

• oncede stock rom indirip guncelleme menüsüne gelerek kurabiliyordum. simdi guncelleme yerine geldigimde indirdigim rom u kuramiyorum. neden acaba?

• Engellendiğiniz ama şifresini bilipte girmek istediğiniz modeme mac adresi değiştirmeden, root atmadan girmenin bir yolu var mıdır? Son çare root mu?

• Bizim cihaz için son görünüyor anlaşılan açıklama şu şekilde

Yedi Xiaomi Redmi akıllı telefona MIUI 11 ya da Global Beta güncellemesi gelmeyecek. Desteğin kesileceği telefonlar şu şekilde sıralanıyor; Redmi Note 4, Redmi 3S, Redmi 3X, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi Note 3, Redmi Pro. Mi Topluluk Yöneticisi, bunlar dışındaki cihazların güncelleme almaya devam edeceğini söyledi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Destek bittigine gore artik custom roma gecebiliriz. Pixel experience caf kullanan var mi acaba, gectigime deger mi sizce? Telefon gorusmelerinde vs temel telefon özelliklerinde sorun yasadiniz mi hic?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefona destek bitse dahi yine de bootloader ı açmak için beklemek gerekiyor değil mi?

• Miui 11 bizim telefona gelmeyecek kesinleşti artık sanırım telefon miadını doldurdu artık bu sene de idare eder seneye yeni telefona geçeriz artık... Aklımda oppo markası var sanırım bir sonraki telefonum oppo olacak 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: Jumaruu

rblar. Bı sorum olacaktı size.

Redmi note 4 telm var.bazen karşıya ses gitmiyor.yada sesin karışık geliyor diyorlar.hareket halinde yada öbür kulagima alırken oluyor genelde. sorunu nasıl çözeceğim.yardimci olursanız memnun olurum
    kardeş bende de aynı sorun oluyordu, sorun telefonun altındaki microfon kısmında, konuşurken oraya yakın konuşman gerekiyor ve ayrıca deliklerde toz varsa temizlemen gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssdsadas -- 8 Nisan 2019; 21:41:5 >
  • 
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.