Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 4 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (Türkçe İnceleme İlk Sayfada) (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.203
Cevap
50
Favori
157.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk mesajda güncelleme bölümü yok. Global rom yükleme konusundanmı bahsediyorsunuz acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chetyner

İlk mesajda güncelleme bölümü yok. Global rom yükleme konusundanmı bahsediyorsunuz acaba

evet, aynı adımları gerçekleştiriceksiniz
  • 8.0.5.0.0 vardı. Global 8.1.6.0 a yükselttim, telefonun tepkileri ve akıcılığı %50 oranında arttı.
    Gerçek performansı yakalamış gibiyim. Telefon yenilenmiş gibi be ..
  • Güncelleme yapanlar herhangi bir olumsuz şey var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Edit: Ekran süresi sorununu mi hesabından çıkış yaparak çözdüm.
    8.1.6.0 sürümünde 5 saatin üzerinde ekran süresi alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbulsm -- 14 Mart 2017; 13:47:36 >
  • Ben de pek beğenmedim açıkçası, pil süresi kısa geldi. hangi versiyona döneyim ?
  • http://en.miui.com/download-309.html#454

bu sayfada çin romunda 8.1.10.0 gelmiş. Global versiyon 8,0,4,0 da tıkalı. Acaba gelir mi globale ?
  • Arkadaslar resim cektikten sonra resme tikladigimda resim acilmiyo galeriden bakiyorum resimlere.. acaba bi ayari mi var bunun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: CheErnesto

Arkadaslar resim cektikten sonra resme tikladigimda resim acilmiyo galeriden bakiyorum resimlere.. acaba bi ayari mi var bunun ?

O genel bir sorun, turkce kullanirken oluyor o hata, ingilizce kullanirsan telefonu sorun olmaz

• mali63 M kullanıcısına yanıt
    Bu hata ilk redmi note da vardı. 3 yıl kullandım sorun duzelmedi. Boşuna beklemeyin duzeltmezler çünkü sadece Türkçe dil seçeneğinde olduğu icin kimse farkında değildir.

Kendim rn3 pro kullanıyorum çocuğa bugün rn4 mtk 3-32 olan modeli aldim ama foruma bir göz attım açıkçası biraz hayal kırıklığı yaşadım.

Bu arada, Stabil romdan developer roma updater ile geçilebiliyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar rehberde işaretleme ve yedekleme nasıl oluyor? Bulamadim hicbir yerde nette de bilgi yok.

• cihazı yeni aldım global rom yüklemek istiyorum.

6) Daha sonra Download Agent'ın altındaki "Scatter Loading"i tıklayın. Ve buraya da daha önce indirip zip'ten çıkarmış olduğunuz ROM klasörünün içindeki "MT6797_Android_scatter" seçin.

bu maddedeki işlemi yapamıyorum. zip içinden MT6797_Android_scatter dosyası çıkmıyor ne yapmalıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: haliddemirbag

cihazı yeni aldım global rom yüklemek istiyorum.

6) Daha sonra Download Agent'ın altındaki "Scatter Loading"i tıklayın. Ve buraya da daha önce indirip zip'ten çıkarmış olduğunuz ROM klasörünün içindeki "MT6797_Android_scatter" seçin.

bu maddedeki işlemi yapamıyorum. zip içinden MT6797_Android_scatter dosyası çıkmıyor ne yapmalıyım

Muhtemelen yanlış rom atmaya çalışıyorsunuz. Fasboot rom dosyası olmalı atacağınız.http://en.miui.com/a-234.html bu linkten Redmi Note 4 MTK Latest Global Developer Version Fastboot File Download bu dosyayı indirin.

• yine konubaşında linkte verilen
    nikel_global_images_V8.1.4.0.MBFMIDI_20161229.0000.00_6.0_global_8fb0c0d09f
    dosyasını indirdim. içinden tek dosya çıkıyor.

verdiğiniz linkten hangisini indirecem peki?
  • Redmi Note 4 MTK Latest Global Developer Version Fastboot File Download

indirin

nikel_global_images_V8.1.6.0.MBFMIDI_20170224.0000.00_6.0_global_62dd0b9c3b.tgz dosyası inecek
  • haliddemirbag H kullanıcısına yanıt
    içinden çıkan dosyanın uzantısını .zip yapıp winrar ile açtığınızda sp flash tool için flashlanabilir dosyalar çıkıyor.
  • pranis kullanıcısına yanıt
    dediğiniz gibi yaptım oldu teşekkür ederim. fakat şimdi de flash tool programında scatter dosyasını yüklerken 8417 hata kodlu hatayı veriyor. youtube videoları var izledim. onları da uyguladım ama olmuyor. bunun sebebi ne olabilir?
    telefonum stabil çalışmıyor, full türkçe değil soğumaya başladım artık. bunu yapabilirsem kullanacam yoksa satacam bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haliddemirbag -- 18 Mart 2017; 18:38:35 >
    Flash tool programınızda bir sıkıntı var gibi. Başka bir yerden en son sürümü bulup indirin tekrar deneyin, çünkü bende 8.0.4.0 sizin yapacağınız şekilde telefonuma attım.
  • pranis kullanıcısına yanıt
    aynen flash tool programının güncelini indirdim oldu teşekkür ederim. fakat bende orjinal usb kablosu yok telefonun inşallah ondan dolayı sıkıntı çıkmaz.
    kablodan sıkıntı çıkmaz hocam
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.