Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.773
Cevap
117
Favori
423.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün geçti cihaz elime global sürümü indirdim ama güncelleme dogrulanamıyor diye hata veriyor nasıl aşacağız bu sorunu arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her hangi bir kronik sorunu var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cenkozgen C kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam sağol

• Tall Man kullanıcısına yanıt
    Kronik sıkıntı yok. Ancak elektronik işi bu size gelen cihazla ilgili sıkıntılar olur mu olur.

• Izmırde oturan biri bana bu konuda yardımcı olabilir mi hayrına evde netimyokvl
  • 3GB lik versiyonunu Türkiye de nereden temin edebiliriz, ortalama fiyati kadar acaba?
    Veya yurtdisindan hangi siteden aliniyor cogunlukla.

Cevaplar icin tesekkürler
  • Bana hala güncelleme gelmedi.7.3.2 kullanıyorum.
  • pretty34 P kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir değişiklik varmı peki şarj yada stabilite konusunda bu yeni sürümün.

• @cengiz_k arkadaşın BL kilidi kapalı şekilde *mei tamiri ve global rom yükleme işlemi başarılı şekilde yapılmıştır

İyi günlerde kullanın hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginesin55

Herhangi bir değişiklik varmı peki şarj yada stabilite konusunda bu yeni sürümün.

Önceki surumu çok kullanmadığım için çok bisey söyleyemem ama bu hız ve performans olarak memnunum suanki sürümden.pilde sanki biraz azalma farkettim.ilk başlarda hızlı duser gibi oldu.ama su an normal gibi.%25 sarjim kaldı yaklaşık 6.30 saat ekran suresi var.sabah 7 de sarjdan cikarmistim.cihaz da gayet aktif kullanıldı.oyun,internet,kamera,sosyal medya vs.

• spongebob35 kullanıcısına yanıt
    Ayarlar Telefon hakkında kısmının resmini atın Hangi rom yüklü bakalım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba. bende pro versiyonu alarak aranıza katıldım. henüz imei root gibi işlemler yapmadım. cihazımın bilgileri ekteki resimdeki gibi. yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler...

• ★★★★★★ BOTLOADER KİLİDİ KAPALI CİHAZLAR İÇİN *MEİ TAMİRİ ve GLOBAL ROM YÜKLEME★★★★★★ 

YÖNTEM VE DOSYALAR DEĞİŞMİŞTİR LÜTFEN İLK SAYFADAKİ ANLATIMI KULLANIN !!!

Not: Arkadaşlar sorun çözülmüştür işlemin başarılı olma ihtimali %99

BENİM VERDİGİM LİNKLER DIŞINDA BAŞKA BİR PROGRAM VEYA YAZILIM DOSYASI KULLANMAYIN !!!

YAPILAN İŞLEMLERDE SORUMLULUK KABUL EDİLMEZ !

DİKKAT !!! İŞLEMLERİ YAPACAĞINIZ BİLGİSAYAR 64BİT OLMALIDIR AKSİ HALDE TELEFONUN AÇILMAMA İHTİMALİ VAR.

Önemli!!! 

Öncelikle MİPCSUİTE ve MİFLASH programlarını kurmanız lazım yoksa driverlar yüklenmez !!! 

Telefonunuzdan 
    Ayarlar > Telefon hakkında > miui sürümü yazan yere geliştirici seçenekleri açılana kadar tıklayın 

Ayarlar> Ek ayarlar > Geliştirici seçenekleri > usb hata ayıklama aktif edin 
    Parmak izi ve şifreyi telefondan kaldırın 

Bilgisayarın imza sürücüsünü devre dışı bırakın 

Bölüm 1 

Telefonu açık olarak Pc ye bağlayin 
    (telefon uyarı verecek BU BİLGİSAYARA HERZAMAN GÜVEN diyin ve onaylayın, uyarı vermez ise kabloyu çıkartıp tekrar takın)

Adb klasorunu açın 
    Klasörde dosyanın konumunu gösteren yere bir kez tıklayın cmd yazıp enter a basın 

Açılan siyah ekrana adb devices yazın enter a basın (.......device) yazarsa cihazı gördü demektir (cihazı görmediyse önemli olan bölümü kontrol edin) 

adb reboot edl yazıp enter a basın 
    Bu komuttan sonra telefon siyah ekranda ve bildirim ışığı kırmızı yanıp sönüyorsa rom yüklemeye hazırsınız 

Miflash programını açın 
    Refresh e tıklayın program cihazın bağlı olduğu portu görsün 
    Browse tıklayın indirdiğiniz rootlu dosyayı (Kenzo) gösterin (zıp dosyasından çıkmış olacak) 
    Flash all seçeneğini seçin ve Flash tuşuna basın 
    Yükleme başlayacak 

Bölüm 2 

Yükleme bittikten sonra cihazı açın 
    Tekrar adb klasorunden cmd ekranının açın 
    Sirasiyla (her komutta cmd ekranı tepki vermeden ikinci komutu vermeyin) 
    adb shell (enter) 
    su (enter) (bu komutta cihaza bakın izin isteyecek) 
    setprop sys.usb.config diag (enter) 

Aygıt yöneticisine bakın diag port açılmış olacak 

*MEI programını açın *MEI leri yazıp okeyleyin yeşil pass yazarsa işlem tamamdir 
    Kabloyu çıkartın cihazı yeniden başlatın *MEI kontrol edin değişmiş olacak 

Bölüm 3 

Global rom yüklemek için Bölüm 1 deki işlemleri tekrarlayın 

DİKKAT!!! 

Çıkartılan dosyayi kontrol edin miflash programına göstereceğiniz dosya normal klasör olmalıdır , sıkıştırılmış dosya yüklemesi yapılmaz. Zipli dosya yüklemeye kalkarsanız hata verir ve cihazın açılmama ihtimali var.

Miflash programından browse tıklayın zipten çıkardığınız global rom dosyasını gösterin Flash all seçin Flash a tıklayın yükleme başlayacaktır 

Yükleme bittikten sonra kabloyu çıkartın cihazı açın (power tuşuna cihaz titreyene kadar basın yaklaşık 10saniye) 

İşleminizi bitmiştir hayırlı olsun... 

Gerekli dosyalar

Dosyalar kaldırıldı

Bu yöntemden faydalanan arkadaşlar

@Valery (uzaktan yardım ile yapıldı)
    @NooBy (uzaktan yardım ile yapıldı)
    @cengiz_k (uzaktan yardım ile yapıldı)
    @maholin79 (uzaktan yardım ile yapıldı)
    @BJKolde (uzaktan yardım ile yapıldı)
    @mehsar (uzaktan yardım ile yapıldı)
    @Gprsnedir (uzaktan yardım ile yapıldı)
    @quarisma2005 (uzaktan yardım ile yapıldı)
    @alicandemir73 (uzaktan yardım ile yapıldı)
    @TA7Al (kendisi yaptı)
    @zemheri32 (kendisi yaptı)
    @spongebob35 (kendisi yaptı)
    @erendiz (kendisi yaptı)
    @DARBE (kendisi yaptı)
    @alltwo (kendisi yaptı)
    @vurgun1246 (kendisi yaptı)
    @61last (kendisi yaptı)
    @has_başkan (kendisi yaptı)
    @quarizmamm (kendisi yaptı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnLyMoKoKo -- 22 Temmuz 2017; 13:55:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ekremcee

@cengiz_k arkadaşın BL kilidi kapalı şekilde *mei tamiri ve global rom yükleme işlemi başarılı şekilde yapılmıştır

İyi günlerde kullanın hocam

Çok teşekkür ediyorum hocam.
  • Bluetooth ile telefona gameped bağladım bu bağlantı yapılınca wifi bağlantısı kesiliyor.
    Wifi önceden açıksa sinyal var fakat internet bağlantısı kurulamıyor. Önce BT bağlanıp sonra wifi açılırsa wifi ağlarını bulamıyor.
    Başka tel. ile denediğimde böyle bir sorun olmuyor. Ayarlara baktım bir çözüm bulamadım.
    Aynı durumla karşılaşıp çözüm bulan buraya yazarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ybektas55 -- 4 Haziran 2016; 13:55:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekremcee

Not: Arkadaşlar sorun çözülmüştür işlemin başarılı olma ihtimali %99

BENİM VERDİGİM LİNKLER DIŞINDA BAŞKA BİR PROGRAM VEYA YAZILIM DOSYASI KULLANMAYIN !!!

YAPILAN İŞLEMLERDE SORUMLULUK KABUL EDİLMEZ 

Botloader kilidi KAPALI cihazlar için *MEİ TAMİRİ ve GLOBAL ROM YÜKLEME 

Dikkat işlem yapacağınız bilgisayar 64bit olmalıdır aksi halde cihazın açılmama ihtimali var !!! 

Önemli!!! 

Öncelikle MİPCSUİTE ve MİFLASH programlarını kurmanız lazım yoksa driverlar yüklenmez !!! 

Telefonunuzdan 
    Ayarlar > Telefon hakkında > miui sürümü yazan yere geliştirici seçenekleri açılana kadar tıklayın 

Ayarlar> Ek ayarlar > Geliştirici seçenekleri > usb hata ayıklama aktif edin 
    Parmak izi ve şifreyi telefondan kaldırın 

Bilgisayarın imza sürücüsünü devre dışı bırakın 

Bölüm 1 

Telefonu açık olarak Pc ye bağlayin 

Adb klasorunu açın 
    Klasörde dosyanın konumunu gösteren yere bir kez tıklayın cmd yazıp enter a basın 

Açılan siyah ekrana adb devices yazın enter a basın (.......device) yazarsa cihazı gördü demektir (cihazı görmediyse önemli olan bölümü kontrol edin) 

adb reboot edl yazıp enter a basın 
    Bu komuttan sonra telefon siyah ekranda ve bildirim ışığı kırmızı yanıp sönüyorsa rom yüklemeye hazırsınız 

Miflash programını açın 
    Refresh e tıklayın program cihazın bağlı olduğu portu görsün 
    Browse tıklayın indirdiğiniz rootlu dosyayı (Kenzo) gösterin (zıp dosyasından çıkmış olacak) 
    Flash all seçeneğini seçin ve Flash tuşuna basın 
    Yükleme başlayacak 

Bölüm 2 

Yükleme bittikten sonra cihazı açın 
    Tekrar adb klasorunden cmd ekranının açın 
    Sirasiyla (her komutta cmd ekranı tepki vermeden ikinci komutu vermeyin) 
    adb shell (enter) 
    su (enter) (bu komutta cihaza bakın izin isteyecek) 
    setprop sys.usb.config diag (enter) 

Aygıt yöneticisine bakın diag port açılmış olacak 

*MEI programını açın *MEI leri yazıp okeyleyin yeşil pass yazarsa işlem tamamdir 
    Kabloyu çıkartın cihazı yeniden başlatın *MEI kontrol edin değişmiş olacak 

Bölüm 3 

Global rom yüklemek için Bölüm 1 deki işlemleri tekrarlayın 

DİKKAT!!! 

Çıkartılan dosyayi kontrol edin miflash programına göstereceğiniz dosya normal klasör olmalıdır , sıkıştırılmış dosya yüklemesi yapılmaz. Zipli dosya yüklemeye kalkarsanız hata verir ve cihazın açılmama ihtimali var.

Miflash programından browse tıklayın zipten çıkardığınız global rom dosyasını gösterin Flash all seçin Flash a tıklayın yükleme başlayacaktır 

Yükleme bittikten sonra kabloyu çıkartın cihazı açın (power tuşuna cihaz titreyene kadar basın yaklaşık 10saniye) 

İşleminizi bitmiştir hayırlı olsun... 

Gerekli dosyalar 

http://pcsuite.mi.com

https://yadi.sk/d/HodWPSUTsABf2

https://yadi.sk/d/dpNFtisqs8PXx

https://yadi.sk/d/VKAzdNftryiQC

https://drive.google.com/file/d/0B8sYX-uOHFl5YVJOaWRlbFAxSnM/view rootlu rom

https://drive.google.com/file/d/0B8sYX-uOHFl5ZGtNbE9vLW5xUEE/view global rom 7.2.5

Bu yöntemden faydalanan arkadaşlar

@Valery (uzaktan yardım ile yapıldı)
    @NooBy (uzaktan yardım ile yapıldı)
    @cengiz_k (uzaktan yardım ile yapıldı)
    @TA7Al (kendisi yaptı)
    @zemheri32 (kendisi yaptı)

Hocam şimdi bu telefona 2 ayrı imei mi atacaz yoksa aynı imei numarasını 2 Sime mi atacağız?ben mtk lı modele 2 farklı imei atmıştım.hata mı ettim acaba?

• _S_R_ _ kullanıcısına yanıt
    İki hat aktif olarak kullanılacaksa ikisinede ayrı imeileri kaydetmek gerekir.
    Sadece sim1 kullanılacaksa sim2 için ayrı imei kaydına gerek yok. (orjinal imei yazılır)
    Her iki sim dönüşümlü kullanılırsa (simkartı sim1'den çıkarıp sim2'ye takmak gibi) her iki sim için aynı imei kaydedilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ybektas55 -- 4 Haziran 2016; 14:42:12 >
  • ybektas55 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam hızlı cevap için

• v 7.3.2 nasil guncelleme yapilmalimi? global surum

• Beyler 7.3.5 global stable kullanıyorum, afedersiniz bataryası çok kötü. Çin'e geçiyosun, bu sefer bildirim sorunlu. Garip yazılım vallahi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.