Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (788. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.773
Cevap
117
Favori
423.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 785786787788789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 9unkarekoku

Ben bir kaç gündür kullanıyorum. İlk izlenim iyi gibi, kimi yerde Havoc OS'dan bile parlatılmış, animasyonlar vs ile. Havoc OS'da özlediğim bir şey hiç olmadı. Ama sanki şarjı biraz daha fazla tüketiyor gibi buna da emin olmak için biraz uzun süre kullanmak gerekli. Bunun dışında benim kullanımıma engel bir şey görmedim sadece ufak tefek sorunlar olabiliyor ki onlarda güncelleme ile düzelir diye düşünüyorum misal; kamera uygulamasında HDR çekim açık ama her defasında kullanmak istemiyorsan kapatman gerekiyor, bunu varsayılan yapma ya da ayarı kaydetme şansı yok ya da ben bulamadım.

Bir de benim gözüme batan Havoc OS'da olan burada olmayan şey arama kaydetme, Google Phone Dialer kullandığı için tabii bu seçenek olmuyor. Ama Havoc OS'da olmayıp burada olan özelikler de var misal uzun ekran görüntüsü ve kurulu gelen ekran kaydı alma ve düzenleme uygulaması gibi. Yani genel olarak iyi diyebilirim.

Benim Havoc OS'da canımı sıkan GPS sorunu oldu ve işin garip tarafı geliştirici daha bile iyi çalıştığını söylüyor, kullanıcılardan da ses yok, sadece bir kaçı evet ben de yaşıyorum dedi sadece ama çözüm maalesef yok, sırf bu yüzden geçtim başka yere çünkü çok kullanıyorum GPS'i.

Şimdi yeni sürüm Havoc çıkmış açıkçası denemek istiyorum. Belki sorun düzelmiştir.

Aşırı bug yok yazdıklarınıza göre twrp ile yükleyip denemek istiyorum link verebilirmisiniz...

• ekrem.kolu kullanıcısına yanıt

Yok öyle aşırı bir şey olduğunu söyleyemem dediğim gibi varsa bile ben fark etmedim yok demek pek doğru olmaz. corvus_kenzo - pling.com

Edit: Evet yeni sürüm Havoc OS (3.12) çıkmış temiz kurulum şeklinde kurdum, ve herhangi bir GAPPS vs kurmadan denedim ve GPS test ettim gördüm ki sorun düzelmiş artık arada ne oldu bilmiyorum. Bakalım tekrar bir de GAPPS ile kurup denemeyi düşünüyorum, belki de sorun GAPPS ile alakalıydı.

Edit 2: Evet şimdi merakımdan GAPPS kurmadan Havoc OS (3.11) yine kurdum GPS sorunu görünmüyor bu durumda geliştirici galiba haklıydı, gerçekten sorun görünmüyor oluşan sorun da demek ki ROM'la alakalı değildi ya da başka bir şey vardı bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9unkarekoku -- 16 Ocak 2021; 15:26:51 >
  • 9unkarekoku 9 kullanıcısına yanıt

corvus os twrp üzerinden kurdum ancak root yapamadım yapan varsa yöntemini alabilirmiyim...

Yine twrp üzerinden magisk yapabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar twrp üzerinden eskiye dönmek için rom linki verebilirmisiniz.

Eskiden kastınız global rom ise ;
    https://bigota.d.miui.com/V10.2.1.0.MHOMIXM/miui_HMNote3ProGlobal_V10.2.1.0.MHOMIXM_36c0f5ded3_6.0.zip

Twrp silinir bilginiz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnLyMoKoKo

Eskiden kastınız global rom ise ;
    https://bigota.d.miui.com/V10.2.1.0.MHOMIXM/miui_HMNote3ProGlobal_V10.2.1.0.MHOMIXM_36c0f5ded3_6.0.zip

Twrp silinir bilginiz olsun.

twrp üzerinden intall edebilirim değilmi twrp silinsin sıkıntı olmaz link için tşk.

Evet yükleyebilirsiniz.
    Rica ederim.
  • Arkadaşlar 152 mm spicial edition ekran var elimde yanlış almışım. İhtiyacı olan dönüş yapsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batarya konusunda ne durumdasınız? Benim orijinal batarya artık 2 saat ekran süresi veriyor diye internetten bir batarya aldım, o da maksimum 4 saat ekran süresi verebildi.

Sonra Deji Batarya aldım ilkin biraz iyi gibiydi 6-7 saat ekran süresi veriyordu. Fakat 2 ay doldu batarya da 2 saat düştü ekran süresi. Bu Deji bir de kendine mucize batarya demiş, bu mucizeyse telefonun 4 yıl dayanan bataryası ne oluyor o da merak konusu.

Bilmiyorum bir batarya daha mı alsam yoksa telefonu mu değiştirsem, gerçi hala işimi görüyor telefondan çok beklentim olmadığı için.

Yeni telefon alayım desem fiyatlar zaten uçtu, bundan bile kötü telefonlara bir dünya para isteniyor.

• Emektarı yedek telefon olarak canlandırmaya karar verdim, ilk önce ezilen kasasını değiştirdim sonra miui10dan Havoc Os'a geçtim, sonuçlar beni oldukça şaşırttı. 5 yıl olmuş alalı üzerinde orjial bataryası duruyor, tianma panelinde sorun yok. Günlük kullanımda nasıl sonuçlar verir deneyip göreceğim ama resmen yıllara meydan okuyor.

Havoc Os'a ayrı bir parantez açmak istiyorum, forumda görüp kurdum ve şuanlık hiçbir sorunla karşılaşmadım tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: 9unkarekoku

Batarya konusunda ne durumdasınız? Benim orijinal batarya artık 2 saat ekran süresi veriyor diye internetten bir batarya aldım, o da maksimum 4 saat ekran süresi verebildi.

Sonra Deji Batarya aldım ilkin biraz iyi gibiydi 6-7 saat ekran süresi veriyordu. Fakat 2 ay doldu batarya da 2 saat düştü ekran süresi. Bu Deji bir de kendine mucize batarya demiş, bu mucizeyse telefonun 4 yıl dayanan bataryası ne oluyor o da merak konusu.

Bilmiyorum bir batarya daha mı alsam yoksa telefonu mu değiştirsem, gerçi hala işimi görüyor telefondan çok beklentim olmadığı için.

Yeni telefon alayım desem fiyatlar zaten uçtu, bundan bile kötü telefonlara bir dünya para isteniyor.

Benim telde 2 saatte pil bitiyordu fortmat attım sonra aynı uygulamaları yükledim gene 2 saat süre verdi sonrasında anladım hava durumu widgeçinin silince 4 saat ekran süresi verdi..

• Benim telefon sonunda pes etti, bir gün kapandı bir daha da açılmadı, şarja takıyorum kırmızı led yanıp sönüyor batarya değiştirdim yine aynı. En son bilgisayara bağladım orda görünüyor, youtubeda falan chip ısıtarak reballing dedikleri işlemi yapıp açanlar var ama açıkçası benim artık ümidim geçti yıllar oldu alalı o zamandan beri de kullanıyorum ihtiyarı daha fazla rahatsız etmeden ebedi hayatına uğurluyorum. O değil de batarya sipariş etmiştim yeni ona üzüldüm sadece çalışmayan telefona batarya almış gibi olacağım artık.

• Lineage port edilmiş 11 geldi denemek isteyen buyursun.

xda sayfası linki

Ekleme : romu kurdum, kamera sorunlu çalıştıramadım zaten xda sayfasında yazıyor, macera başlamadan bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat977 -- 11 Mart 2021; 19:3:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat977

Havoc 3.12 sürümü çıktı, dayanamadım sistemi yedekleyip hemen geçtim, akıcılık çok iyi telefon hızlandı, gps deneyemedim umarım sıkıntı olmaz, opengapps ile kurulum yaptım orangefox yedeğimi geri yükledim.

hocam merhaba, havoc 3.12 sürümünde ana ekrandaki tarih ve gün widget'ını nasıl kaldırabiliriz biliyor musunuz?

• dr0742 D kullanıcısına yanıt
    Merhaba, sanırım bu sürümde müdahale edemiyoruz, farklı bir launcher kullanmak çözüm olabilir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar ekran kirildi. Nasil temin edebiliriz. Yada elinde bozuk telefonu olan var ise ondan satin alabilirim. (ekrani saglam)

• Merhaba, batarya değiştirme fikri kafamı karıştırıyor. Orijinal batarya ile 2 saat ekran süresi alıyorum. Deji batarya kullananlar tecrübelerini paylaşabilirler mi? Değer mi bu değişikliğe?

• OnLyMoKoKo kullanıcısına yanıt
    Hocam sana bir soru soracağım. Ekran kirilmisti, kendim sipariş edip degistirdim.

Ama telefon acayip yavaş. İlk açılışı 5 dk filan sürüyor.

Ama acildiktan sonra çalismasinda bir sikinti yok.
    Rom dan diye dusunup sıdirdan rom kurdum. Ayni problem devam ediyor.
    Sanki boot virüsü gibi bir sey.
    Yada donanimsal bir ariza mi acaba.
    Fikriniz varmi.
    Yada bu sekilde olan bir arkadas varmi.

Sadece telefon eger kapatildiysa, acilmasi 5 dk suruyor

• CircassiaN98 C kullanıcısına yanıt

Ben almıştım ama memnun kalmadım üç ay bile sürmedi performans eski batarya ayarına geliverdi.

• 
Sayfa: önceki 785786787788789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.