Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (781. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.773
Cevap
117
Favori
423.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Note 3 pro dan note 7 ye geçtim. Gerçekten güzel telefondu. İnşallah note 7 de aynı olur uzun yıllar götürür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba
    elinde kullanmadığı Redmi Note3 Pro snapdragon 3/32 olup da uygun bir fiyata satmak isteyen varsa konuşabilir arkadaşlar.
    iyi forumlar iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

Gençler bayadır aksattk burayı işim düştü döndüm yine :) alete güncelleme yapayım diyorum geldiği günden beri ayı romda kaldım. 8.1.1.0 gibi bişeydi. Miui 6 sanırım. En güncel 10.2.4 yada 10.4.2*gibi bir uyarı geliyor, kontrol ettiğimde miui 10 varmış. Bendeki alet se modeli 3/32 miui 10 kasar mı dersiniz? Hiç fantaziye girmeden şuanki ile devam mı edeyim?

Accubattery halt a göre %80 sağlıklı pilim var, 3200/4000 gözüküyor. Çift sim ihtiyacım olduğu için bir süre daha bunu kullanıcam.

Bu arada dün yine twrp, root, ilaç falan işi ile uğraştım, bl açamadığım için açmadan yaptım tek seferde şak diye oldu. Kendimi tebrik ederim :)
    hocam günceleme ile çok bir performans kaybı yada kazncı olmuyor ben mıu 10 kullanıyorum AMA benim telefonun önce wifi gitti açılmıyordu şimdi ise ekran kafasına göre açılıp kapanıyor görüntü yokken dokunmatik çalışıyor aramalarda konuşmalarda filan sorun yok ben güncelleme ile telefonu kasıtlı bozduklarını düşünüyorum tabi birazda hayal gücümün yardımı ile :) sanırım emekliliği geldi neredeyse 5 sene olacak henüz bu cihaz kadar güzel bir FP ürünü rastlamadım zira sıcak fırsatlar ölü desem yeri doğru dürüst konu açılmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkozgen

Yeni rom arayanlar icin bir tavsiye vereyim
    Androis open source minimal project v3.3

https://downloads.sourceforge.net/project/aosmp/kenzo/AOSmP-Stable-3.3-kenzo-20190915-1500.zip?r=&ts=1569083803&use_mirror=netix

Su an bataryam %50de, sadece wifi de kullandim, ekran isigi %70lerde otomatik, ekran surem 3 saat. İlk ciktigi zamandan beri kullaniyorum bu telefonu, hic batarya degistirmedim.

Rom hizli stabil sorunsuz. Tek sorun bluetooth cok sarj goturuyor bence. Bt acik kullansaydim sarjim %30-40 falan olurdu heralde.
    hocam yeni telefon aldığım zaman deneyeceğim bu romu konuda anlatıldığı gibi yükleme yapıyoruz sanırım farklı bir şey yapmama gerek var mı ?
    (uzun zaman önce rom yükleme konusunda deneyimlerim vardı ama cihaz şu anda lazım olduğu için riske girmek istemiyorum ) bu arada win 8.1 kullanıyorum sorun olmaz sanırım

• usta0037 kullanıcısına yanıt
    Xiaomi güncelleme konusunda başarısız zaten. Amiral telefonlarda bile sapıtıyor aletler. Telefon şuanda baya iş görür vaziyette, call of duty bile oynuyorum kendi çapımda :) çift sim sorun olmasa yine xiaomi bakardım ama oneplus yada daha düşük xiaomi modellerine bakmak gerekecek. Mi9 lite fena gelemedi. Ama note 3 cortlayana kadar gidecek sanırım :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cingibi

telefonu xiaomi 2019 şubat ayında tanıttı bir ay sonra 3 yıl olacak
    siz nasıl 4 yıldır kullanıyorsunuz.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_3-7863.php

Alıntıları Göster
    tamam hocam 3.5 yıl olsun ona mı takıldın ?:)

• cenkozgen C kullanıcısına yanıt
    tam böyle bir rom aramak için foruma girmiştim, süpersiniz. acaba düşük ram kullanan stok aosp varmıdır derken karşıma çıkana bakın :D
    fakat bu rom hakkında hiç bir yerde hiç bir bilgi bulamadım. yinede fırsat olunca deneyeceğim, çünkü 2gb remi note 3 işe yaramıyor artık. ram kullanımı sayfasından son 1 günlük ortalama fotoğrafı atma imkanınız var mı?
  • waltran kullanıcısına yanıt
    Bu yazdigim rom redmi note 3 PRO yani kenzo diye gecen cihaz icin, sizin cihaza uyar mi emin degilim.
    Ram kullanimi iciin son 1 gunluk veriye dair bir ekran bulamadim ama arka plandaki uygulamalari kapatinca 1.3-1.4 gb ram bos gozuyor (benim cihaz 3 gb ram )
    Mesela su an 6-7 uygulama acik, 800mb ram bosta. Umarim size fikir vermistir.

Bu arada 3.3.1 versiyonu cikti ama daha kotu olmus rom, 3.3 su an en iyisi bu rom icin.

telefonum kenzo 2 gb ram versiyonu, romu dün yükledim.
    normalde kullandığım havoc os a göre çok daha akıcı aslında ram kullanımımda 100-200 mb gibi bir fark var ama telefonda eskisi gibi donma yok.
    fakat opengapps flaşlayınca kamerayı kaybettim, bu kamerada düzgün çalışmıyor. romun kendi içinde kamera app inin adı neydi? onu bulabilsem süper olacak :D
  • waltran kullanıcısına yanıt
    kendi romundaki camera değil de gcam yükleyin, arada inanılmaz fark var

Merhaba AOSmP romunu kurdum 2gb kenzoya, tavsiyeniz için teşekkürler, gayet güzel çalışıyor şimdilik memnunum.

Toplam kullanım 30 saat, ekran süresi 4 saat 15 dk. Kullanım ise yarı mobil yarı wifi ile sosyal medya ağırlıklı. Şuan 18 daha şarjı var. Performans yönünden 2gb sonuçta idare ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mike4peace -- 30 Ekim 2019; 14:43:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkozgen

kendi romundaki camera değil de gcam yükleyin, arada inanılmaz fark var
    Gcam nasil yuklenir. Marketten indirilip kurulan bir sey mi?

• fagala kullanıcısına yanıt
    Bizim cihazin adi malum kenzo. Kenzo cihazlara uygun gcam apk si bulmaniz gerek ama cetrefilli biraz, ben de nasil yukledim hatirlamiyorum ama eminim rehber vardir nette. Ya da burada isin piri arkadaslar da yardimci olacaklardir

• https://androidfilehost.com/?fid=746010030569954908

Bunu indirip kurdum. Diger kameea uygulamasi ile farkini goremedim. Google kamera olup olmadigini nasil anlayabilirim.

Birde ilk sayfada slow motion video var. Bu sekilde video nasil cekebilirim. Ben bu telefonda yok saniyordum.

• Dün rom değiştirdim.
    https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-liquidremix-10-0-11-t3964332

bunu kurdum. şimdilik iyi görünüyor. Android 9 oldu.

Ayrıca Gcam.apk doyasını indirip kurmak yeterli değilmiş. Twrp den magisk kurup bir kaç işlemler yapılması gerekiyormuş.
    Onu daha yapamadım onuda yapabilirsem iyi olacak.
  • Aradım taradım ama türkiyedeki satıcılarda bulamadım, sizin bildiğiniz kate modeli için kılıf satan biyer var mı ? alide var da vergi vs ile pek bi anlamı kalmıyor.

kenzo 150 milim, kate 152 milim, kenzo için alsam 2 milim de olsa kötü duruyor.

elinde kate(special edition) için kılıf olan ya da nereden bulunur bilen varsa bi yeşillendirsin rica ederim.
  • Arkadaşlar n11 bir batarya sipariş verdim batarya değişimi yaptığımda tüm uygulamalar vs gider mi yada tel kendini sıfırlar mı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: çesna

Arkadaşlar n11 bir batarya sipariş verdim batarya değişimi yaptığımda tüm uygulamalar vs gider mi yada tel kendini sıfırlar mı acaba
    Bisey olmaz

• fagala kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam 👍🏼

• Evet arkadaşlar bugün kargom gelmişti bataryayı değiştirdim batarya boydan biraz kısa gibi oldu ama yapıştırıcı ile sabitledim sayılır telefon biraz hızlandı gibime geldi bir 6 ay daha beni götürse yeter bakalım
    Edit:saat bir saat geriden geliyor saat ileri geri alımından etkilenmemek için hangi saat dilimi seçmem gerekli şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çesna -- 1 Kasım 2019; 18:28:36 >
  • 
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.