Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (779. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.773
Cevap
117
Favori
423.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 777778779780781
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    13.5$ pil, 7.5$ kargo ile o zaman 125 TL'ye aldım.
    PTT görevlisi kapıda 16.66 TL vergi aldı.

Pili eu rom varken taktım. Yeni pille açınca sağ üstteki pil göstergesi -2 göründü.
    Ne yaparsam yapayım global stabil, eu stabil, eu beta sürümlerinde hep aynı şey oldu. Bu romlarda telefon kapalıyken şarja takınca boş pil ikonu gösterdi hep. Şarj olduğunu göstermedi.
    Telefonu açınca da -2 gösterdi.
    Port Xiaomi 7 ve pie romlarında ise gayet doğru çalışıyor.

Eu romda iken TWRPye geçince de pil oranı düzgün gösteriyordu.

2 gündür mecburiyetten crDroid pie rom kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pixel Experience kullanan var mı? Nasıl rom bizim telefona

• Ridooo kullanıcısına yanıt
    üSTADIM bir ara hızlı kullanıcısı idim ama sonraları google ın arka planda çok fazla hizmet takibi ve izinsiz bilgi paylaşımı yaptığına dair
    bilgiler paylaşıldı ondan vazgeçtim. Ha diğerlerinde yok mu? var tabi Gapps kuruyorsan mecbur ama pixel kadar değil.
    Bu sebeble acızane tavsiyem by iamansingh nın iki romu var ikiside güzel. Ben şuanda Superorior dayım. Bir deneyin isterseniz.

AOSiP DerpFest Android Pie Unofficial Build By Aman Singh (https://t.me/iamansingh)

Build Date :- 08-07-2019

Changelog :-
    - Reworked Sensor block switch and added Facebook apps and Slack
    - Fixed Battery bar showing in Always On Display
    - Fixed Battery bar visible behind transparent quick settings
    - Added option to unlock keystore with fingerprint after reboot
    - Added toggle to disable battery estimates in QS
    - Back to Oreo charging current, voltage and temperature on lockscreen
    - Ensured battery estimates update on callback
    - Some QS header improvements
    - Fixed themeing of notification shelf dot
    - Animate visibility change for Keyguard Indication Area
    - GamingMode Tile: Show "What's This?" on long click
    - Ambient music ticker: Made it look nicer by adding an illustration
    - Ambient music ticker: Improved the wording a tad bit
    - OP Gestures: Enabled gestures on the keyguard as well
    - OP Gestures: Fixed App switch triggering
    - OP Gestures: Fixed navbar detection and landscape mode
    - OP Gestures: Added ability to set system prop for bottom swipe start threshold (please let me know which value you want)
    - OP Gestures: Added option for Haptic feedback duration
    - SmartNavSettings: Decreased min amount navbar can be adjusted
    - Power Menu: Use long press for partial screenshot
    - Added option to launch default music player on headset connect
    - Reduced sleep timeout for pocket lock
    - Added option to hide status bar on lockscreen (This doesn't work. Sorry guys, will look into it)
    - Added option to hide lock icon on lockscreen
    - Added option to hide indicator text on lockscreen
    - Exposed ambient music ticker bottom margin for themers

Download Link :-
    AOSiP-9.0-DerpFest-HOMEMADE-kenzo-20190708-025641.zip (https://sourceforge.net/projects/dyna-thunder/files/DerpFest-KENZO/AOSiP-9.0-DerpFest-HOMEMADE-kenzo-20190708-025641.zip/download)

Superior OS Nemesis Android Pie Unofficial Build By Aman Singh (https://t.me/iamansingh)

Build Date :- 23/06/2019

Changelog :-
    • Ambient display music ticker.
    • Custom Rounded Corner and Padding preferences.
    • Implement AOSiP Q Style Clock.
    • Q seekbar: Add extra tweaks.
    • Let " It's " follow accent colour.
    • Align owner info as per the clock style .
    • Fix Livedisplay tile.
    • Re-added Nightlight.(device dependent)
    • Battery bar improvements.
    • Allow mounting system properly for A-only system-as-root devices
    • Update lawnchair to CI Alpha-2144.
    • Change default ringtones.
    • Add battery saving mode for location
    • Automatic translation import.
    https://sourceforge.net/projects/dyna-thunder/files/Superior-KENZO/SuperiorOS-Nemesis-kenzo-UNOFFICIAL-20190623-0652.zip/download

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamuflajTR -- 16 Temmuz 2019; 9:51:36 >

• AOSiP DerpFest i bir aydır kullanıyorum yeni sürümü çıkmış. sürekli yeni sürüm çıkan bir rom. ben havoc ve diğer romlardan daha iyi bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: semsengineer

AOSiP DerpFest i bir aydır kullanıyorum yeni sürümü çıkmış. sürekli yeni sürüm çıkan bir rom. ben havoc ve diğer romlardan daha iyi bence...
    Aynen hocam katılıyorum bende AOSiP DerpFest kullanıyordum Rom a çok fazla ilgi ve destek var.Aslında SuperoriorOS,AOSiP DerpFest ve crDroid aynı maintainer yapıyor. Canımı sıkan ufak tefek bug vardı ondan geçen haftadan itibaren SuperoriorOS kullanıyorum. Güncelleme geldi AOSiP DerpFest e ama geçmedim. Yazdım kendisine SuperoriorOS için hazırlamış ama bazı geçemediği sorunlar varmış.
    Vakti olursa çözüp güncelleyecek.Zaten sanırım bundan sonra Q desteği gelene kadar AOSiP DerpFest ve SuperoriorOS arasında hatta canım sıkılırsa Anatoli nin Mi lerinden bir ile gider gelirim diye düşünüyorum.

• Nohon pil orijinal yazılımı olan 6 serisiyle uyumsuzluk yapıyor.
    Pili takınca ister eu, ister global, ister stabil ister beta bütün Marshmallow sistemlerde -2 olarak gösteriyor.

Önce crDroid kullandım bir müddet. Pie için iyi bir çalışma olmuş.

Sonrasında ise Anatoli621'in yaptığı port roma geçtim. Hani şu sadece portlama yapıp hiçbir farklılaşmaya gitmediği rom.

Gayet memnunum. Eski pilim 3,5-4 saat ekran süresi veriyordu. Şimdi 6 saatleri bulmaya başladı.

Saf-oynanmamış ama Nougat rom isteyenlere tavsiye ederim...
  • isoomail kullanıcısına yanıt
    Yorumlara baktım biraz aliexpresste. -2% gösterme sorunu sadece bizim telefonlara özgü ve biraz da şans işi.
    Biri 10 kez bi eskiyi bi yeniyi takmış. düzelmiş nasıl olduysa. 2 yorumda da orijinal bataryanın controllerini yeni bataryaya lehimlemişler, sorunu çözmüşler.
    Eskiden custom rom yükleyince oluyordu bu sorun. Kernel yükleyince halloluyordu. Merak ettim twrp'de de kaç gösteriyor.
    4 ay için alınır mı kararsız kaldım.
  • kamuflajTR K kullanıcısına yanıt
    Aex kullanıyorum bir süredir bunları deneyeyim şimdi de. Pixel i eledim şimdilik

• qazxcv Q kullanıcısına yanıt
    TWRPde doğru gösteriyor.
    Sadece ve sadece android 6nın her türlü versiyonunda (TWRPsiz global stabil-beta, TWRPli eu stabil-beta) -2 gösteriyor.
    Portlanmış android 7 romdayım. Şimdilik memnunum.

Nohon pil ile şu anda ekran sürem tam 6 saat. Wifi- Mobil karışık...
    Kalan pil %15...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 20 Temmuz 2019; 2:29:55 >
  • bu cihazı ilk cıktığı zaman almıştım ve hala kullanıyorum, bu aralar biraz nazlansa da kullanmaya devam etme niyetindeyim,
    bu telefondan vazgeçmiş ya da bir şekilde bozulmuş kırılmış vs olan varsa elindeki telefona talip olabilirim yedek parça niyetine :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • xda da bulunan miui android 8.1 i denedim kurulumda mi ekranında kaldı. şu anran desenini yaptıktan sonra ekranın donması ve sürekli kilit ekranına atmasından dolayı miui denim dedim ama yine olmadı. varmı kullanan miui android 8.1 ?
  • semsengineer S kullanıcısına yanıt
    Mi hesabı atlayarak yapıyorduk diye hatırlıyorum ama emin değilim.
    Evet amog787 den daha iyi ama o kadar çok bug var ki deli olursun.
    Buna bir el atan olmadı yurt dışı yurt içi yazmadığım maintainer kalmadı tık yok.
    Şimdi denediğiniz bu romu toparlayan xda dan kyryllbondarenko ya telegramdan yazdım cevap yok.https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=729572&view=findpost&p=82540051
    Ama kendisi başka romlar da editliyor. Mi ve AOSP olsun
    Hatta dün escobar1945 ustaya da rica ettim çünkü SGSI rom yaptı diye ama sanırım onda bu cihaz yokki cevap vermedi
    tester oluruz dedim ama tabi zor işler ne bileyim yanaşmıyor kimse.
    amog da ben daha devam etmeyeceğim diyor.
    Aslında üstadım bu romu bir fixleme yapılsa yeter bize cihazlar pert olana kadar. ama işte.

Siz bu romda hangi bugları tespit ettiyseniz not edin belki nokta atışı destek alabiliriz umudum var
    Düzeltme: hoca cihaz olmadan olmaz dedi maaesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamuflajTR -- 3 Ağustos 2019; 11:36:38 >

hocam kuruluma gelemedim ben ekran açılırken mi yazıyor ya orada kaldı malesef..bende derpfest e gçtim yine. derpfes te de aramalarda kötü kesilme oluyor sesim gitmiyor bazen karşı tarafa. uygun bi mi 9t buunca direk geçecem ama şu devletin yeni yasası ile kapanma olayı düşündürüyor. telefonu alırız 250tl ile de kurtaramayız kapanır yada sadece pasaport sahibi kullanabilir filan .
    evet oğlan ben mi9T alayım RN7 garantili yerine dedi 2150tl ye BL kilit açık eu rom var IMEI kayıtlı.
    ben bu konuda Mi türkiyede de sayfa açmıştım okuduysanız, baya araştırdım soruşturdum ama kanun öncesi olsayıdı 250tl ile kurtarırdınız.
    Ancak çok güvendiğim alışveriş yaptığım şirket elemanları ile 3 gün önce görüştüm aynı fükürde olduğunu söyledi satarım ama olumsuz etkilenirsiniz dedi
    4 ayda bir IMEI atman gerek dedi. Pasaport da 1500tl oldu
    ben şansımı deneyecem hocam imei atılmış 2200 tl ye buldum 128 gb modeli. ben devletin para için herkese açacağı düşünüyorum para gelsin maksat. hatta elimdeki rn3 pro yada isteyecek kesin. telefon iyi güzel bataryamda hala sağlam ama 3.5 sene oldu değiştirmek lazım. nedenini anlayamadığım ekran kilidini şekil ile açınca donup tekrar kilit ekranına atma probleminden de kurutulamadım.
    Tabi nasib meselesi, ama biz bu sefer riske girmedik ikna ettim oğlanı döndü RN7 4*64 mavi aldık Delta garantili 1729-44 tl N11 indirimi ile.
    Birde şu sıkıntılı Mi9T ile kayda değer çok fazla fark olmadığı gibi SAR değeri 2 misli. Sürekli konuşma yapan için sıkıntılı bir durum.
    Her dk ka kulaklık da olmuyor, o açıdan.
    Sizin cihaz da hayırlısı olsun üstadım.
    teşekkürler hocam daha amadım ama alacam açıkçası uzun zamnadır baktığım özellikleri bir arada veren bir telefon bide xiaomi cc9 var sanırım ama onun ülkede yaygınlaşıp satılması alız belkide popüler olmayacak. rn7 ve prosu güzel telefon ama amoled değildi sanırım.bu arada dün revulation miui kurdum miui 10 android 6.01 ama hakkaten stabilite filan hayran bıraktı. şarj ve programları arka plana atınca ram yemesin diye kapatmama filan miui yu özlediğimi anladım. sağlam bir miui android sürümü yüksek varsa ona geçmek lazım sanırım yada arada onlarıda yoklamak gerekli.
    Son attığınız rom gerçekten iyi ama ben o romda wifi- ve data sorunu yaşadım internette ama rom güzel
    Hatta yazdım kendilerine bir çözümü veya yeni update varmı diye cevap vermediler. https://t.me/revolutionmiuien

4pda da Anatoli bir rom daha editledi Kenzo_Kate_xiaomi.eu_MIUI_9.8.1_7.0 FP çalışıyor MiRoom - Eu karışımı güzel bir rom kernel olarak da Escrima 26 yüklü. Ben rom açıkken klasör ve apk isimleri aynı olmak kaydı ile open source olanlarla yer değiştiriyorum öyle kullanıyordum en azından daha güvenli diye. Ancak bu rom onu yemedi yani müdehaleyi sevmiyor. Link aşağıda. Birde bazı bloatware temziliği yaptım ondan boot olmadı. Ama Rom olduğu gibi sorunsuz boot oluyor
    https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=729572&view=findpost&p=87613816

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamuflajTR -- 7 Ağustos 2019; 14:32:37 >

• Hocam telefonun ekranı kırıldı. Dokunmatik ve ekran arıyorum. Yedek parça niyetine satmak isteyen varsa alıcıyım makul fiyata.

Teşekkürler
  • Selamlar,

Nohon pil almıştım ve performansından çok mennunum.
    Sadece Marshmallow romlarda pil yüzdesini -2 olarak gösteriyordu.
    Portlanmış Nougat-Oreo ve Pie romlarından sorun olmuyordu.

TWRP üzerinden bakınca da pil oranını düzgün gösteriyordu.

Ben ise orijinal rom kullanmak istediğim için eu miui 9 romu yükledim (evet 9 romu, 10'un bence hiçbir albenisi yok, 9'u daha çok seviyorum).
    Pili sök tak yaptım, bi eski bi yeniyi takım ama düzelmedi pil yüzdesi.
    qazxcv'ın "kernellerde böyle sorun yapıyordu" yazısı geldi aklıma.

Marshmallow ile uyumlu radon ve agni kernellerini indirip Radon'u yükledim ve sorun düzeldi :)
  • 
Sayfa: önceki 777778779780781
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.