Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (765. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.773
Cevap
117
Favori
423.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 763764765766767
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam twrp içinde advanced sekmesinde file manager var. Ordan /data/system dizinine gidip belirttiğim dosyaları silmeniz lazım. ama dikkat edin başka dosya silmeyin. bu verdiğim dosyalar kilit ekranı ile ilgili bilgileri barındıran dosyalar. telefonu açtığınızda şifre desten vs ayarlarınız silinecek ve sıfırdan yapacaksınız. sonra kilit ekranı açısından temiz başlangıç olacak. twrp sürümü farketmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agritux

Hocam twrp içinde advanced sekmesinde file manager var. Ordan /data/system dizinine gidip belirttiğim dosyaları silmeniz lazım. ama dikkat edin başka dosya silmeyin. bu verdiğim dosyalar kilit ekranı ile ilgili bilgileri barındıran dosyalar. telefonu açtığınızda şifre desten vs ayarlarınız silinecek ve sıfırdan yapacaksınız. sonra kilit ekranı açısından temiz başlangıç olacak. twrp sürümü farketmez.
    Üstadım sildim.şu an sorun yok,ama hemen bu hatayı vermiyor.ya cihazı bir kaç kez açıp kamak lazım,yada bir gün sonra falan veriyor,ama sorun giderildi galiba tekrar teşekkür ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Donanımhaberin REF linklerinden dolayı tıklayınca gitmiyor hocam. Linki kopyalayıp tarayıcıya yapıştırırsanız gidebilirsiniz.

biri 2344. sayfa 46871. mesaj
    diğeri 2300. sayfa 45988. mesaj
    üstadım buda yeni versiyonu
    RN3p_MiMax_MIUI_9.1.24_MiRoom_7.0.ziphttps://yadi.sk/d/c3sRIqEbwH4l4w/RN3p_MiMax_MIUI_9.1.24_MiRoom_7.0.zip
  • kamuflajTR K kullanıcısına yanıt
    Yok siz haklısınız bu elemanın romu kurulmaz ruslardan da çekiniyorum. Miui üzerine çalışan başka da kimse yok ki arkadaş.

• allien72 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam aex e göre memnun musunuz? Eksi yanları varmıdır size göre? Ben aex bataryasından çok memnunum. Ama hız çok iyi değil gibi.

• semsengineer S kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi, Aex'den kısa sürede vazgeçmemin sebebi, ekran kapalıyken, sesli okuma programının kendiliğinden kapanmasıydı.
    Havoc'da ise çözemediğim bir durum var, arayüz bazen çok hızlanıyor, bazen de normale dönüyor (nova launcher kullanıyorum), yani bu bakımdan dengeli değil. Bir de kullandığım ses modları (viper, dolby) çok iyi çalışmıyor, ses yükselip kısılıyor.
    Kişisel bir sorunum da kendime göre dizayn ettiğim ve klavye kullanımını çok kolaylaştıran multiling Türkçe klavye pie sürümünde tam açılmıyor ki pie romuna özgü bir sorunmuş, güncellenme bekleniyormuş.
    Bir de çağrı sonlandırdığınızda gelen bip sesi var ki kaldırılamıyor, ya da ben yapamadım.
    O yüzden tekrar Nitrogen 8.1'e döndüm. Kafam rahat. Pie romlar için galiba henüz erken...
    nitrojen 8.1 de ekran süreniz nasıl? kendi kerneli ile mi kullanıyorsunuz?
  • agritux kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonu en çok ekran kapalı halde sesli okumada kullanıyorum, bu yüzden benim ekran sürem yanıltıcı olabilir. O yüzden ekran süreme bu romda hiç bakmamıştım ancak batarya 1,5 gün gidiyor ve bu değer orjinal mi romundan yüksek.
    Radon kernel 6.2 kullanıyorum. Radon kernel control diye kendine özgü kernel auditor tarzı bir programla da ayarlarını yaptım. Kendi kullanımım açısından sorunsuz ve oldukça hızlı bir rom. Çift tıklayarak açılmada bir kez bile sorun yaşamadım. Sizin de dediğiniz gibi xyyx'i xiaomi işe alsa yeridir.
    anladım hocam teşekkür ederim bilgi için
  • quote:

anladım hocam teşekkür ederim bilgi için
    Pixel experience offical yi hergün yokluyorum hergün deneyen artıyor tabi kalıyor mu bilmiyorum ama
    üstad şu sonuca bir bakın toplam indirme 17043 yani bu kadar başka ilgili rom sanırım yok.
    Ama adamlar hala bir destekçi bulamadı devam için kate/kenzo ya. yani alt yapı AOSP ve uygulama destekçi de google olunca mı anlamadım.
    https://download.pixelexperience.org/kenzo/

Birde CitrusCaf test sürümü paylaştı mı sizinle ne zaman gelir sizce. AEX de test sürüm paylaştı idi telegramdan ama sonuç hala yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamuflajTR -- 27 Şubat 2019; 16:40:51 >

Aex test sürümü iyi olmadı. Yapılacak çok şey var dedi ammol.
    Gaurav daha mesaj atmadı. Cirtus için.
    Havoc da 25000 gibi bir download miktarı var ama çok söylenti çıktı şaibeli diye.
    Pixel in maintainer bıraktı gitti. Şimdi gisdb mi öyle biri unofficial yapıyor zaten kullanıyorsunuz biliyorsunuz, belki o başvurur. O başvurmazsa aman diye bir adam var. 2 rom maintain ediyordu biri source development durdu belki o alır. Hatta dur mesaj atayım başvursun :D
  • quote:

Aex test sürümü iyi olmadı. Yapılacak çok şey var dedi ammol.
    Gaurav daha mesaj atmadı. Cirtus için.
    Havoc da 25000 gibi bir download miktarı var ama çok söylenti çıktı şaibeli diye.
    Pixel in maintainer bıraktı gitti. Şimdi gisdb mi öyle biri unofficial yapıyor zaten kullanıyorsunuz biliyorsunuz, belki o başvurur. O başvurmazsa aman diye bir adam var. 2 rom maintain ediyordu biri source development durdu belki o alır. Hatta dur mesaj atayım başvursun :D
    :) :) cümlenin altına şunu da yazıcaktım şimdi yazayım Pixwl için ne düşünüyorsunuz?
    Tecrübe ve beklentileriniz ne idi ne olmadı. Yani Niye diyorum diğer cihaz kullanıcıları
    öve öve bitiremiyor bu rom u da ondan dedim.
    Bende stock uygulamalara ek olarak chrome browser + NAPTIME ve 7 uygulama mevcut,agni 13.6 kernelin 1. kapalı 400-1800 arası balanced 5 kernel açık.
    Magisk de APP DATA KEEPER + LKT + MOTO CLOCK + DOZE + WIFI BONDING + KADUITOR DAN SES +13 şeklinde
    gece uçak modunda 8 saatte %3 yemiş sanırım bu sizin standartlarınız dışında etmez. BT kulaklık bağlanamadığı için deneyemedim.
    Yani aslında telefonda chrome browser kullanmazdım ama sock olunca elle emedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamuflajTR -- 27 Şubat 2019; 18:2:22 >

• Bu arada kenzo desteği tamamen kesildiği halde ilginçtir KATE devam ediyor.

Redmi Note 3 Special Edition – Global Developer ROM
    Lstest
    9.2.21(History)
    MIUI
    10
    Android
    6.0
    Changelog
    Official Linkhttps://update.miui.com/updates/updateinfo/en_default.html
    Recovery
    miui_HMNote3ProtwGlobal_9.2.21_f90b88142a_6.0.zip
    Filesize
    1.2G
    MD5
    f90b88142a3cdf81aea2c7e8c46ddfaa
    Link
    Downloadhttps://bigota.d.miui.com/9.2.21/miui_HMNote3ProtwGlobal_9.2.21_f90b88142a_6.0.zip

Fastboot
    kate_global_images_9.2.21_20190221.0000.00_6.0_global_8f32751c17.tgz
    Filesize
    1.36G
    Link
    Downloadhttps://bigota.d.miui.com/9.2.21/kate_global_images_9.2.21_20190221.0000.00_6.0_global_8f32751c17.tgz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamuflajTR -- 27 Şubat 2019; 18:10:53 >

kate bir 6 ay sonra çıktı ondan.
    nexus 5 ten sonra gelmedi türkiyeye zaten google telefonlar. pixel telefonları da çok beğenmiyorum açıkçası. romları da beğenmiyorum. android one daha çok bana hitap ediyor. ben aosp romda bile tüm google erişimlerini kısıtlıyorum. romun kendi google a entegre olunca daha sıkıntı. öyle bir çağdayız ki her şeyimiz kayıt altında.
  • quote:

nexus 5 ten sonra gelmedi türkiyeye zaten google telefonlar. pixel telefonları da çok beğenmiyorum açıkçası. romları da beğenmiyorum. android one daha çok bana hitap ediyor. ben aosp romda bile tüm google erişimlerini kısıtlıyorum. romun kendi google a entegre olunca daha sıkıntı. öyle bir çağdayız ki her şeyimiz kayıt altında.
    İşte bu sebeple bile terk ederim o zaman Pixel i.
    O zaman kişileri de başka bir romda kullanmak sıkıntılı mı (arayüz açısından yani). Yoksa sadece contact kullanılsa sıkıntı olabilir mi?
    O zaman kişileri gmail e yedeklemiyor musunuz? Simkart eksik kaydediyor isimleri. Vcf de aktarmada sorun yapıyor mi romlarda. Siz mi bulut da mı kullanmıyorsunuz. O zaman tema yükleme de sorun olacak. Kafanı şisirdim tüm gün trafik ten sonra kusuruma bakmayın lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamuflajTR -- 27 Şubat 2019; 19:21:7 >

Kişileri yedekliyorum hocam. Keşke kişiler ile yetinseydi Google

• Aex 6.3 versiyonu linkini kaldırmış galiba sitede görünmüyor.

• boboco B kullanıcısına yanıt
    Zaten orası öyle burası böyle dememek için denemediğim daha iyi, az bekle 6.4 geliyor

• havoc 2.2 ye geçtim şimdilik problem yok gibi gayet kişileştirilebilir ve hızlı. geceden sabaha beklemede hiç yemedi muhtemelen en fazla 2 yicek gibi. sadece titanium ile yedekten alırken bir kaç program alındı görünmesine rağmen yüklenmedi anlamadım neden. playden yenden yükledim.
  • 
Sayfa: önceki 763764765766767
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.