Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (763. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.773
Cevap
117
Favori
423.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 761762763764765
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Agni 13.6
  • allien72 A kullanıcısına yanıt
    İyi yapmışsınız 13.8 de zram kapalı geliyor agni kontrolde açık görünse de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kamuflajTR K kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim yardımınız için cepten girince yan sekme görünmüyordu.
  • tosuntosun T kullanıcısına yanıt
    Önerileriniz için teşekkür ederim hocam.

• Arkadaşlar gözümü kararttım ve Havoc 2.2 kurdum. Tüm uygulamalar sorunsuz çalışıyor. Tabi birkaçını güncellemek gerekti. İlginç olan, lucky patcher hariç titanium, busybox, tasker, adaway vb gibi sistem uygulamalarından hiçbiri güncelleme istemedi.
    Eski rom'dan alışkın olduğum birkaç özelliği aramıyor değilim, belki ayarlardan yapmak mümkündür ancak çok da önemli değil (Hızlı ayarların altında yer alan bildirimlerin içeriği direkt gözükmüyor, sadece uygulama simgesi yer alıyor, görebilmek için geri tuşuna basmak gerekiyor. Bir de usb seçenekleri ayarlanmıyor, dosya aktarımı tercihini her defasında seçmek gerek). Pie için xposed çıkarsa gene bazı ek özelleştirmeler yapılabilir. Ses seviye düzeyi gibi. Onun dışında rom gayet hızlı, agni kurdum ancak ayarlarıyla oynamadım sadece ses yüksekliğini artırdım. Çift tıklamayla uyandırma stabil değil, sorunsuz olduğu söylenmişti ancak zaman zaman devre dışı kalıyor, parmak izi çok iyi çalıştığından bunu da dert etmiyorum. Bluetooth kulaklık kullanmadığım için bu sorun da benim açımdan göz ardı edilebilir.
    Uygun bir romu bulunca en az 1 yıl kullanan biri olarak o rom bu rom diyebilirim. Pie rom arayışında olanlara tavsiye ederim.
    Not: Yukarıda bahsettiğim sorunlarla ilgili çözümleri olan varsa da cevaplarını bekliyorum.)

Geliştirici seçeneklerini kurcalayın usb bağlandığı zaman dosya aktarımı olarak bağlama var. Çift tıklama agni control de aktif mi bir bakın. Orda aktif ise romda da aktif edin. Sorunsuz idi. Bildirim olayını hiç anlamadım.

• agritux kullanıcısına yanıt
    Ayarlarda geliştirici seçenekleri yok, ya da ben bulamadım. Ayarlarda arama kısmına usb seçenekleri yazdığımda gelen kısım aktif değil.
    Hem kernel auditor, hem de ayarlardan aktif etmeme rağmen çift tıklama stabil değil. Ekran uzun süre kapanınca devre dışı kalabiliyor ama ilginçtir bu her zaman olmuyor.
    Bildirim konusu çok önemli değildi, hatta bu daha pratik.
    Teşekkür ederim...
    Edit: Geliştirici seçeneklerini açtım. Aex'de hazır geliyordu. O yüzden yanıldım. Bunda malum yöntemle açtım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allien72 -- 24 Şubat 2019; 18:5:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: allien72

Ayarlarda geliştirici seçenekleri yok, ya da ben bulamadım. Ayarlarda arama kısmına usb seçenekleri yazdığımda gelen kısım aktif değil.
    Hem kernel auditor, hem de ayarlardan aktif etmeme rağmen çift tıklama stabil değil. Ekran uzun süre kapanınca devre dışı kalabiliyor ama ilginçtir bu her zaman olmuyor.
    Bildirim konusu çok önemli değildi, hatta bu daha pratik.
    Teşekkür ederim...
    Edit: Geliştirici seçeneklerini açtım. Aex'de hazır geliyordu. O yüzden yanıldım. Bunda malum yöntemle açtım.
    +1 bende çok önemli olmamakla gıcık eden eksik ve buglardan dolayı terkettim kendilerini. :(
    Bir de şu var. Birini arayıp da karşı taraf cevap vermeden çağrıyı sonlandırdığınızda kısa bir bip sesi geliyor. Onu da bir türlü kapatamadım.
    Evet o var ama ben onu romdaki arama arayüzdeki normal bir durum gibi algılamıştım, yani önemsememiştim.
    Hatta çağrı sonladırıldı uyarısı gibi vb...
    beklemede şarj durumu nedir hocam? aex beklemede nerdeyse hiç emiyor 7 saate 1-2 gidiyor. aex e göre nasıldır acaba ?
  • semsengineer S kullanıcısına yanıt
    Hocam, ona henüz bakmadım. Yarın sonucu yazarım size.

sgsi oreo miui de misiniz halen acaba? bir şey soracaktım ama?
    bu son yayınlananda bildirim ekranında türkçe karakterler nasıl görünüyor?
    bir önceki sürümde sistem yazı tipi türkçe destekli olsa da farklı yazı tipi ile görünüyordu
    hatta destekleyen başka yazı tipi kurdum yine öyleydi.
    bunda dil ile ilgili bir şeyler değiştirdiler acaba düzeldi mi bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: agritux

sgsi oreo miui de misiniz halen acaba? bir şey soracaktım ama?
    bu son yayınlananda bildirim ekranında türkçe karakterler nasıl görünüyor?
    bir önceki sürümde sistem yazı tipi türkçe destekli olsa da farklı yazı tipi ile görünüyordu
    hatta destekleyen başka yazı tipi kurdum yine öyleydi.
    bunda dil ile ilgili bir şeyler değiştirdiler acaba düzeldi mi bilginiz var mı?
    yok o konuda sorun devam ediyor şimdilik zorda olsa sabırla ve yapımcıya gıcık da olsam bu romdayım https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-pixel-experience-t3900407
    AEX 6.4 ve Citrus Caf son güncellemeyi beklemedeyim.
    Yani amog bahsigeçen sıkınıları da haletse dil dahil aslında kullanmayı istiyorum yani.Onda da beklemedeyim anlayacağınız

Yapana niye giciksiniz hocam

• Baya bir okudum mesajları ama kimse deginmemis
    Birçok pie rom kullandım
    Liquid Remix
    Havoc 2.2
    Pixel Experience
    Citrus
    AEX
    Hepsinde karşılaştığım ve aylardir çözüm bulamadığım tek sorun!
    SCREENCAST!
    pie rom için ekrana görüntü yansıtmayı becerebilen var mı aranızda?

• MeteXodiA kullanıcısına yanıt
    Tüm pie romlarda 4 bug var. Enforcing, şifreleme, vilte ve Screen cast.

• Citrusun geliştiricisi ölmüşya

• quote:

Yapana niye giciksiniz hocam
    kişisel,Keşke öyle yazmasaydım diyesim geldi.
    neyse boşverin sayfayı kirletmeyeyim.
  • quote:

Citrusun geliştiricisi ölmüşya
    Evet okudum önce şaka zannettim çünkü bazen böyle yapanlar çıkyor
    ama doğrulama telegramdan devam edince bize Bakara 156. ayete göre (İnne lillahi ve İnne İleyhi Raciun) demek düştü.
  • 
Sayfa: önceki 761762763764765
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.