Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (762. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.773
Cevap
117
Favori
423.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 760761762763764
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konya -- 22 Şubat 2019; 11:33:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agritux

Yeni çıkan sgsi yi kurdunuz mu hocam siz? Bir önceki sürümünde sesi yükseltmek için ve parlaklığı artırmak için kernel uygulaması gerekiyordu. Bu versiyonda düzeltmişler mi?
    redmi note 3 pro var root lu kullanıyorum fakat nekadar custom varsa denedim gibi bişey stabil roma raslamadım
    google play olmuyor çoğunda yüklesende çalışmıyor google play olsa bu sefer kamera çalışmıyor ne yapacağımı şaırdım.
    bana önerebileceğiniz stabil çalışan bir rom var mı?
  • konya kullanıcısına yanıt
    Custom? Android sürümü önemli mi? Miui mi aosp mi?
  • quote:

Custom? Android sürümü önemli mi? Miui mi aosp mi?
    cevap için teşekkürler
    valla hocam önemli değil yeterki stabil çalışan rom olsun root lu kullanmak istiyorum sadece bu
  • agritux kullanıcısına yanıt
    Hocam, mümkünse ben de Aosp pie önerisi alabilir miyim?
  • quote:

Yeni çıkan sgsi yi kurdunuz mu hocam siz? Bir önceki sürümünde sesi yükseltmek için ve parlaklığı artırmak için kernel uygulaması gerekiyordu. Bu versiyonda düzeltmişler mi?
    kurdum üstad parlaklıkda sorun devam ediyor hatta en sonda kullanın diyor zaten amog.
    ses olayıda norma standart bizdeki rom kadar.
    Benim canım sıkıldı onu güncelleme bunu böyle yapma dedi mi tepem atuyor çıkıyorum romdan.
    Hatta ben yazı karakterini roma göre orta veya büyük kullanıyorum. Bunda arttırdığında ikonlarında dpı bağlantılı büyüyor.
    Hadi büyüsün iç içe giriyor yazdım ben kendisine de umursamıyor. Ya tmm gerçekten çok emek verdi ama ben en az standart Mi10
    stabil rom kadar olmadıktan sonra neyleyim Oreo yu. Bootleggers di Havoc du bunlara verdiği zamanı biraz daha buna ayırsa
    ciddiyim indirmeyen kalmaz kate ve kenzolardan. ama ne desek boş işin ucundan tutamayınca

• konya kullanıcısına yanıt
    allien72 A kullanıcısına yanıt
    xiaomi.eu rom kullanın hocam o zaman. son stabil sürümü (zaten en son çıkan da o. bir daha da güncelleme almayacak) miui arayüzlü android 6.
    pie istiyorum diyorsanız nitrogen os + agni kernel 13.6 gayet stabil ve hızlı. ancak özelleştirme az. batarya ömrü iyi
    havoc 2.2 +agni 13.6 aynı şekilde. benim bulduğum tek bugu bu sürümde bluetooth kulaklık ile telefon görüşmesi çalışmıyor.

Biraz daha bekleyip bu hafta çıkmasını beklediğim citrus-caf romu deneyebilirsiniz

aex 6.3 sıkıntılı bulaşmayın.

zaten nos - aex - citrus dışında kalan romlar lineage tabanlı ve birbirinin aynısı@allien72
  • quote:

xiaomi.eu rom kullanın hocam o zaman. son stabil sürümü (zaten en son çıkan da o. bir daha da güncelleme almayacak) miui arayüzlü android 6.
    pie istiyorum diyorsanız nitrogen os + agni kernel 13.6 gayet stabil ve hızlı. ancak özelleştirme az. batarya ömrü iyi
    havoc 2.2 +agni 13.6 aynı şekilde. benim bulduğum tek bugu bu sürümde bluetooth kulaklık ile telefon görüşmesi çalışmıyor.

Biraz daha bekleyip bu hafta çıkmasını beklediğim citrus-caf romu deneyebilirsiniz

aex 6.3 sıkıntılı bulaşmayın.

zaten nos - aex - citrus dışında kalan romlar lineage tabanlı ve birbirinin aynısı@allien72
    +1+1+1 katılıyorum
    teşekkürler hocam
    Teşekkür ederim, peki Hovac 2.2 (veya NOS) için hangi firmware'i flashlayalım? Bir de link paylaşabilir misiniz? Xda'da bahsedilen firmware'leri, oradaki firmware sayfasında bulamadım bir türlü. Ben de orada yer alan son Global stable firmware'i flashlamıştım Hovac için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: konya

redmi note 3 pro var root lu kullanıyorum fakat nekadar custom varsa denedim gibi bişey stabil roma raslamadım
    google play olmuyor çoğunda yüklesende çalışmıyor google play olsa bu sefer kamera çalışmıyor ne yapacağımı şaırdım.
    bana önerebileceğiniz stabil çalışan bir rom var mı?

Alıntıları Göster
    Havoc 2.2 android 9.0 romu sorunsuz. GPS de çalışıyor, googlecamera da, parmak izi ve çift tıkla uyandırma da. Romu yükleyin, cihazı açın sonra open gapps flaşlayın.
  • allien72 A kullanıcısına yanıt
    Hocam artık firmware tartışmaya gerek yok. Firmware dediğiniz zaten orjinal rom güncellendikçe güncellenen bir şey. Roma özel firmware diye bir şey de yok. Ha android 6 dan 7 ye geçerken sıkıntı yaptı twrp romları flashlamadı, onu da çözdüler. Firmware açısından sıkıntı yaşamıyorsanız telefonun hangisinde daha çok çektiğini hissediyorsanız onu kullanın. Aksi takdirde son çıkan global stable firmware kurun bir daha da unutun :)
  • TacoNikky T kullanıcısına yanıt
    Bluetooth kulaklıkla telefon görüşmesi çalışmıyor. Ben başka buga rastlamadım. Pratik'le de yazıştım. Sonraki sürümde düzelteceğini söyledi.
    Hovac'ın kurulum talimatlarında en son Global stable, Aex'de ise global beta firmware flashlayın denmiş. Ayrıca rom sayfasındaki bazı entrylerde farklı sorunlara karşı en son firmware'i flashlayın şeklinde cevaplar verilmiş.
    Bir de şu an kullandığım romdaki mobile bağlantı sorununu buradaki @Mmengi arkadaşın tavsiyesi üzerine o zamanki en son firmware'i flashlayarak çözmüştüm.
    Kafa karışıklığının sebebi bunlar yoksa bu cihazdan önce firmware flashlama diye birşey duymamıştım zaten.
    Cevaplarınız için teşekkürler bu arada.
  • Arkadaşlar frimware nedir,Gapps nedir.ben hep kurduğum romlarda pico Gapps kullanıyorum. Hangi Gapps kullanalım.frimware Gapps ile beraber kullanılıyormu, flashlama sırası nasıl olmalı.ben 6 aydır pie romları frimware kurmadan kullanıyorum kafam karıştı.birfe bu frimware linklerine nerden ulaşabilirim,biraz aydınlatın beni.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boboco B kullanıcısına yanıt
    firmware cihazınızdaki donanımların yazılım bazında güncellemesi. resmi rom çıktıkça bir şeyler değiştiyse biri o resmi romdan ayıklar onu paket yapar custom romda kullan diye yayınlar.
    Tüm xiaomi telefonlar içinhttps://xiaomifirmwareupdater.com bu adresten erişebilirsin. Bilgisayar için olan Driver olarak düşünmek doğru olur sanırım. Atıyorum kameranın çalışması için gerekli driverlardan tut, gsm anteninin çalışması ya da wifi için gerekli tüm hepsinin paketlenmiş hali.

Gapps google ile alakalı uygulamaların paketi. Normalde gapps kurmazsan rom açılır. içinde google play olmaz, google services olmaz, kişi senkronizasyonu, takvim senkronizasyonu olmaz vs. Bunlar bizim için olmazsa olmaz olduğundan kuruyoruz. bunu da opengapps.org dan indiriyoruz. solda işlemci çeşidini ortada android sürümünü sağda da paket içeriğini seçip indirip kuruyoruz. paket büyüklükleri ve içerikleri opengapps.org da var. ordan bakabilirsin. pico en küççüğü. içinde google play, kişi ve takvim senkronizasyonu ve bunların çalışması için gerekli sistem dosyaları var. paket büyüdükçe içeriği artıyor.

Güncel romlar arasında gezdiğimiz için güncel firmware kullanmak mantıklı. Bana bakmayın ben cm14 firmware kullanıyorum 2016 ya da 2017 den kalma :D kısacası artık twrp engellemiyor. hangi firmware ile güzel sonuç elde ediyorsanız onu kullanın.
    Açıklamanoz ve gayretiniz için teşekkür ederim. Fakat verdiğiniz linkte 1 saattir geziyorum indirme linkini bulamadım.direk link verebilirmisiniz.global veya geliştirici.
    Hangi rom için örn;havoc veya aex rom için hangi frimware indirmeliyiyiz.globalmi developermi bunu nasıl anlayacağız.şimdiden teşekkür ediyorum.
    https://forum.donanimhaber.com/ExternalLinkRedirect?url=https://xiaomifirmwareupdater.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boboco -- 22 Şubat 2019; 19:52:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boboco

Açıklamanoz ve gayretiniz için teşekkür ederim. Fakat verdiğiniz linkte 1 saattir geziyorum indirme linkini bulamadım.direk link verebilirmisiniz.global veya geliştirici.
    Hangi rom için örn;havoc veya aex rom için hangi frimware indirmeliyiyiz.globalmi developermi bunu nasıl anlayacağız.şimdiden teşekkür ediyorum.
    https://forum.donanimhaber.com/ExternalLinkRedirect?url=https://xiaomifirmwareupdater.com
    https://xiaomifirmwareupdater.com/#stable
    dev de hemen yan sekmede

Hocam agni kernel in hangi sürümünü kurdunuz?

• 
Sayfa: önceki 760761762763764
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.