Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (483. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.773
Cevap
117
Favori
423.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 481482483484485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    BİR DEFALIK HOCAM O
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

alka twrp ile mi yaptın ? rootlamayı da twrp içinden yaptın sanırım ? bi de güncel romu twrp ile mi yükledin yoksa sistemdeki updaterdan mı ?

ben de yarın yapıcam inşallah ta, kullandığın twrp linkini de verirsen çok sevinirim :)

bi de şu recovery üzerine yazma işlemini iptal etmek vs demişsin, o kısmı daha önce okumamıştım. onu nasıl yapıyoruz ya da yapmasak bir sonraki dev rom kurulumunda twrp uçar sanırım ?

Kendi kullandığım dosyaları upload ettim.
    Alka TWRP 3.0.0.0http://www.mediafire.com/file/g0gyd29j48xe31v/recoveryAlkaUpdate+3.0.0.rar
    SuperSu 2.78http://www.mediafire.com/file/g78yfh47rrukh27/SuperSU-v2.78.zip
    7ziphttp://www.7-zip.org/

Öncelikle fastboot rom masa üstüne 7zip ile çıkarılıyor. Açılan klasör içindeki zipli dosya tekrar 7zip ile açılıyor.
    Zipten çıkarılan alka klasörünün içindeki recowery.img yazılım klasörünün içindeki images klasörü açılarak oradaki recowery.img ile değiştiriliyor.

İlk sayfada anlatılan fastboot edl yontemi ile rom yükleniyor.

Yükleme bittiğinde ses açma ve güç tuşlarına birlikte basarak recowery modunda açılış yapılıyor.

Açılan çince menüde üstte sağdaki kısma basıp Türkçe dil seçiliyor ve alttaki kısma basılıyor. Sol altta salt okunur bırak kutucuğu işaretleniyor işlem bitince telefon normal şekilde açılıyor.

SperSu zipli olarak telefona atılıyor. Tekrar recowery modunda açılış yapılarak SuperSu yükleniyor.

İlk sayfada anlatılan yöntemle imei repair işlemi yapılıyor.

Ben 6.11.3 geliştirici rom ile yaptım. Sonraki rom'larda olmuyormuş. Daha eski sürümlerde oluyordur herhalde.
    Sizdeki rom ile deneyin olmazsa buradaki 6.11.3 fastboot rom'u indirip denersiniz.
    http://xiaomininja.com/2016/11/04/miui-8-global-beta-rom-6-11-3-is-rolling-out-download-it-here/

Güncel rom her iki şekildede yüklenebilir. Ben fastboot rom yükledim.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ybektas55 -- 15 Aralık 2016; 17:40:14 >

• ybektas55 kullanıcısına yanıt
    Bu kadar detaylı anlatım için teşekür ederim, bendeki rom ne olur ne olmaz bilemediğim için senin verdiğin linkten fastboot romu indiriyorum. yarın büyük gün :)

Tekrar teşekkürler.
  • ACİL.

Arkadaşlar redmi note 3 pro telefonumun imei kapandı
    Uzak masaüstünden imei atabilecek varmı ?
  • ybektas55 kullanıcısına yanıt
    bu arada hocam son bir sorum olacak, miflash'ın hangi sürümünü kullandın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

bu arada hocam son bir sorum olacak, miflash'ın hangi sürümünü kullandın ?

2016.04.01.0 (64bit)

http://en.miui.com/thread-272376-1-1.html
  • blltlgn kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Kilit kaldırırken bende %50 hatası alıyordum anlatımınızla dediklerinizi yaptım sorunsuz ilk seferde kilit açıldı.

Sonrasında rom değiştirirken EDL modunda rom atmaya çalıştım hata aldım rom atamadım, biraz araştırdım fastboot modunda atınca oldu, aynı sorunu yaşayanlar için bence ana başlığa bu yöntem eklenebilir, çünki ana başlıktaki olan romu kurmadı benim telefon.

Ayrıca burda burdu paylaşım yapan herkeze çok teşekkür ederim, yardımları için...
  • madenci34 M kullanıcısına yanıt
    İlk mesajdaki rom bende de olmadı galiba işe yaramıyor artık. Bootloader kilidini kaldırdıktan sonra fastboot mod ile de rom yükleniyor edl şart değil. Ben direk twrp'den rom yükledim en kolay ve zahmetsiz birde yılların alışkanlığı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: madenci34

Merhabalar Kilit kaldırırken bende %50 hatası alıyordum anlatımınızla dediklerinizi yaptım sorunsuz ilk seferde kilit açıldı.

Sonrasında rom değiştirirken EDL modunda rom atmaya çalıştım hata aldım rom atamadım, biraz araştırdım fastboot modunda atınca oldu, aynı sorunu yaşayanlar için bence ana başlığa bu yöntem eklenebilir, çünki ana başlıktaki olan romu kurmadı benim telefon.

Ayrıca burda burdu paylaşım yapan herkeze çok teşekkür ederim, yardımları için...

BL kilidi kalkınca edl komutu olmadan fatboot modunda miflash ile yükleme yapılır.
    Root edilirse TWRP ile recovery rom yüklenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ybektas55 -- 15 Aralık 2016; 22:44:13 >
  • Arkadaşlar yazı fontu değiştirmek istiyorum. mtz uzantılı türkçe katakter dosyaları nerden bulabilirim ve tavsiye edeceğiniz yazı fontu varmı.ifont indirdim ama çok karışık fontlar var tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • Android 6 gelmis arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: HRNclk777

Android 6 gelmis arkadaşlar

Bekleyenlere hayırlı olsun. Link Burada:
    http://en.miui.com/thread-439892-1-1.html

İngilizcesi bilen arkadaşlar Changelog tercüme ederse oldukça faydalı olur, zira değişiklikler oldukça fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 16 Aralık 2016; 8:19:27 >
  • Günaydın arkadaşlar android 6.0 bugün itibariyle herkese gelmiş olmalı. İnşallah sorunsuz bir iş çıkarmışlardır

Güncelleme boyutu 1.3GB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnLyMoKoKo -- 16 Aralık 2016; 8:54:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hay allah şimdi arada kaldım hengisini kursam
    6.12.15 eu.rommu yoksa yoksa 8.1.1.0 mı hafta sonu her ikisinide denemek lazım
  • 2 gündür telefonumda full çekiyor görünmesine rağmen hat gidiyor, ağ bağlantısı yok diyor. Yeniden başlatınca bir süre normal görünüp sonra tekrar gidiyor.

Ne gibi bir sorun olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: boboco

Arkadaşlar yazı fontu değiştirmek istiyorum. mtz uzantılı türkçe katakter dosyaları nerden bulabilirim ve tavsiye edeceğiniz yazı fontu varmı.ifont indirdim ama çok karışık fontlar var tavsiyelerinizi bekliyorum.

Tam yeri şurası hocam
    http://forum.miuiturkiye.net/forum/yazi-tipleri.247/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mudur1998

hay allah şimdi arada kaldım hengisini kursam
    6.12.15 eu.rommu yoksa yoksa 8.1.1.0 mı hafta sonu her ikisinide denemek lazım

bu olayın maalesef sonu yok hocam. Çünkü günümüz cihazları kurulum ayar derken çok zaman ve emek alıyor. kurduğunuz ve karar verdiğiniz rom da kalıp cihazın keyfini çıkarmak lazım. fakat bu karardan sonra ufak bir hata yada farklı bir romda yeni özelik görünce fikir değişebiliyor
  • ZCX 6.12.15 güncellemesini 132 mb lık indirmeyle yapamadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pentax -- 16 Aralık 2016; 10:28:26 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mudur1998 kullanıcısına yanıt
    Bende Beta romdayim, yedek al stabil romu indir flashla yedekten geri al derken 1 2 saat geçiyor. Stabil rom her ne kadar heyecanlandırsa da uğraşılmaz şimdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ertanx kullanıcısına yanıt
    belki garip gelecek ama ben miui daki bu her haftalık güncelleme heyecanını gerçekten seviyorum,ayrıca tam bir rom açgözüyüm hemen hemen çin romları dahil AOSP ve CM ler (birkaç CM denedim hoşlanmadım)tüm romları denedim deniyorum.
    hangisi derseniz haftalık EU romları tercih ediyorum çinceden uzak ve bana daha stabil geliyor,ancak burada arada kaldım ,en iyisi önce stabil global 6.0 MM romu deneyip sonra yine EU roma geçmek olacak
  • 
Sayfa: önceki 481482483484485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.