Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (421. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.773
Cevap
117
Favori
423.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ZCX TWRP ana konuya eklenmiştir.

Özellikler

Yüklemesi kolaydır.

Root için ekstra dosyaya ihtiyaç duymaz. ZCX menüsünden SuperSu yu seçerek kolayca root edebilirsiniz.

Kullandığınız rom a Güncelleme geldiğinde sadece Güncelleme dosyasını indirip kurar Komple romu indirip kurmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kecan K kullanıcısına yanıt
    Bu benim sorduğum soruya cevap olmuş gibi. Bu özellik yoksa yada paralıysa kötü olmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekremcee

Özellikler

Yüklemesi kolaydır.

Root için ekstra dosyaya ihtiyaç duymaz. ZCX menüsünden SuperSu yu seçerek kolayca root edebilirsiniz.

Kullandığınız rom a Güncelleme geldiğinde sadece Güncelleme dosyasını indirip kurar Komple romu indirip kurmaz.

Telefonun bootloader kilitlenmiş nasıl olduysa halbuki twrp ve root luydu telefon kuramadım ZCX i. Neyse yeniden unlock ettim kurdum bakalım nasıl olacak güncelleme geldiğinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmengi

quote:

Orijinalden alıntı: cevo_61

quote:

Merhaba root işleri ile uğraşmadığım için yenilikleri takip etmiyorum.
    Bana bildirirseniz konuya ekler hataları düzeltirim.
    Teşekkürler

İlk mesajdaki TWRP bölümünde linki verilmiş olan Alka yerine, daha sorunsuz ve ota güncellemelerinin tamamını indirmeye gerek kalmayan bir başka versiyonu ZCX Twrp.Ayarlarında Türkçe dili, ve yine kendi içinde Supersu bölümüyle root yapılabilmekte.Ayrıca bir supersu dosyası flashlamaya gerek olmamakta.

İndirme linki xda'dan

https://www.androidfilehost.com/?fid=24727332921017084

bu da xda linki

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/zcx-twrp-install-twrp-flash-supersu-t3462448

Yüklemek için bootloader kilidi açık olan cihazı fastboot modunda pcye bağlayıp, zip içersindeki Flash.bat dosyasına tıklamak yeterli.

Bu twrp rootlu ikende parça güncelleme alabiliyormu?

Yapabiliyor olmalı ama henüz denemedim.Xda yorumları o yönde.

• quote:

Özellikler

Yüklemesi kolaydır.

Teşekkürler

• Bugün edindiğim tecrübeye dayanarak elinizde kesinlikle deep flash aparatı ya da kablosu bulunsun diyorum. Normal miflash ile developer rom kurdum işlem tamamlandı. Kabloyu çıkarıp telefonu açayım dedim, ne açılıyor, ne fastboota giriyor hiçbir tepki yok. Usbden bağlayınca aygıt yöneticinde "900E" olarak görünüyor. Deep flash kablosu ile "9008"e döndürdüm. @micro77 hocam sağolsun Xda forumda bir rehber hazırlamış kabloyu kendim yaptım eliniz yatkınsa sizde yapabilirsiniz.

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/unbrick-rn3-hs-usb-900e-edl-cable-100-t3447928

• mmengi kullanıcısına yanıt
    ZCX'in o şekilde gelen güncellemeleri yüklemesi için cihaza sıfırdan fastboot rom kurup öyle ZCX twrp kurmak gerekiyor. Başka twrpden sonra kurunca olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TacoNikky T kullanıcısına yanıt
    Bu haber kötü oldu o kadar uğraşacak mecalim yok şu aralar sağlık olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

Bugün edindiğim tecrübeye dayanarak elinizde kesinlikle deep flash aparatı ya da kablosu bulunsun diyorum. Normal miflash ile developer rom kurdum işlem tamamlandı. Kabloyu çıkarıp telefonu açayım dedim, ne açılıyor, ne fastboota giriyor hiçbir tepki yok. Usbden bağlayınca aygıt yöneticinde "900E" olarak görünüyor. Deep flash kablosu ile "9008"e döndürdüm. @micro77 hocam sağolsun Xda forumda bir rehber hazırlamış kabloyu kendim yaptım eliniz yatkınsa sizde yapabilirsiniz.

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/unbrick-rn3-hs-usb-900e-edl-cable-100-t3447928

Geçmiş olsun hocam yalnız o kablo son çare değil onu da belirtmek lazım.Full brick olan cihazda kablo da işe yaramıyor.Cihazın içini söküp, test noktalarını kısa devre yaptırarak test point işlemi yapmak gerekebiliyor.Benim ve takip edebildiğim birkaç kişinin başına geldi.

Acemi arkadaşlar hiç bulaşmasın rom işlerine, global rom yükleyip kullansınlar.Ha illa uğraşacağım diyen de her şeyi sorunsuz yapsa bile yine de risk var onu bilsinler.

• Miui8 den midir mm den mi anlamadım parmak izinde tanıtılmış bir parmak yok ama sensore dokununca açıyor. Dev rom da bu şekilde stabil de. Ayarını ben mi bulamadım acaba. Bu konuda fikri olan var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TacoNikky

ZCX'in o şekilde gelen güncellemeleri yüklemesi için cihaza sıfırdan fastboot rom kurup öyle ZCX twrp kurmak gerekiyor. Başka twrpden sonra kurunca olmuyor

Yukarda sorduğumda arkadaşlar bu ayrıntıdan bahsetmedi.Güncelleme çıksa da denesek bunu.Her şeye rağmen güncellemede sorun çıksa bile yine de Alka twrp'den daha kullanışlı, data particitionlarda falan sorun çıkartmıyor.Güncelleme işine de update yayınlandıktan sonra bakacağız artık.

• Kauseg kullanıcısına yanıt
    Çin pazarı grubunda iki renkte 700 tl

• cevo_61 kullanıcısına yanıt
    Biraz araştırma yaparken onuda gördüm umarım başa gelmez. Developer kurdum globala göre daha hızlı MM'dan kaynaklı sanırım. Bazı yeniliklerde var developerda kalacağım şimdilik. Hangi durumda cihaz full brick oldu acaba? Birde bununla ilgili tam olarak ne yapmak gerekiyor hangi noktalar kısa devre yapılmalı. Link, foto vs elinizde birşey var mı hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

Biraz araştırma yaparken onuda gördüm umarım başa gelmez. Developer kurdum globala göre daha hızlı MM'dan kaynaklı sanırım. Bazı yeniliklerde var developerda kalacağım şimdilik. Hangi durumda cihaz full brick oldu acaba? Birde bununla ilgili tam olarak ne yapmak gerekiyor hangi noktalar kısa devre yapılmalı. Link, foto vs elinizde birşey var mı hocam.

Biraz ayrıntı ve el becerisi gerektiren bir işlem test point. Youtube'da var videoları.

https://www.youtube.com/watch?v=HDLV4LdEBHk

O duruma nasıl geldi, onu anlatayım.Hem Alka twrp kullanımı yüzünden ki data partisyonlara ulaşamıyor, hem de android 6 yüklü romdan android 5 yüklü twrp yedeğine dönmeye çalışmaktan dolayı full brick olmuştu.Kolay kolay herkesin başına gelmiyor ama böyle bir risk var yani.Kabloyla çözülebileceğini iddia edenler oldu ama tek çare test point oldu.Denendi onaylandı yani.Siz siz olun çok da kurcalamayın

• f@ithline kullanıcısına yanıt
    Bu çin pazarının bir linki var mı sizde ?
    https://www.facebook.com/groups/X.Seller.Cin.Pazari/

• karakaya_o kullanıcısına yanıt
    Cihaza miflash 32 bit versiyonunu kullanarak rom yüklemeye kalkarsanız %99 brick olur(too large file veya yeterli depolama yok veya bitrate hatası alırsınız),%1 ihtimal fastboot bölümünü yüklediyip sonra hata verirse cihaz edl modda kalmaya devam eder,yükleme yaparken yarıda kesilirse yine full brick olur.(nerede kesildiğinede bağlı tabi, kritik bir dizin yüklenirken keserseniz)

Veya bir şekilde lazım olduda veya yanlışlıkla cihaza full wipe(tüm bölümleri silmek) yaparken bağlantıyı keserseniz veya full wipe yapılı haldeyken cihazı açmaya ~ kapatmaya çalışırsanız cihaz yine full brick olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 9 Kasım 2016; 15:12:58 >
  • Kendi Kamera programı çok kötü. Google camera programı ile daha net çekimler elde ediliyor. Ben Slow motion çekim modunumu bulamadım sadece. Bilen varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: f@ithline

Çin pazarı grubunda iki renkte 700 tl

Siyah renk 700 TL'yi ben bulamadım, hep beyaz ve altın satılıyor.
    Vermiş arkadaş o grup

• 
Sayfa: önceki 419420421422423
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.