Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (210. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.773
Cevap
117
Favori
423.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: StG 44

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

ingilizceniz varsa burdan bakabilirsiniz hocam. edl ile yüklemeyi birisi ana mesaja eklese güzel olur kilitli bootloaderde yüklemenin tek yolu o çünkü. özet geçiyorum ;

önce adb kurup, daha sonra windows sürücü imzasını devre dışı bırakıp miflash'ı kuruyorsunuz. bilgisayar 64 bit ise mutlaka 64 bit olanını kurun.

daha sonra indirdiğiniz fastboot romu winrar ile klasöre çıkarın. (fastboot romun uzantısı .tgz olmalı) çıkardığınız konumun adresinde boşluklar olmasın konuda var fotoğraflar ordan bakabilirsiniz.

telefondan geliştirici seçeneklerini açın (miui sürümüne tıklayın üst üste) ve usb hata ayıklamayı etkin hale getirin. daha sonra adb dosyalarının olduğu klasöre shift+ sağtık yaparak komut istemini burda aça basın.

adb devices yazınca cihazınızı görmesi lazım. telefonun ekranına bakın izin isteyecek kabul edin.

adb reboot edl kodu ile de edl moduna girin. edl moduna girince bildirim ışığı yanıp sönmeye başlar.

aygıt yöneticisinde cihazınız QHSUSB_BULK olarak görünüyorsa konudaki fotoğraflara bakarak driverları yükleyin. eğer direk QDLoader 9008 olarak görünüyorsa MiFlash ile romu yükleyebilirsiniz.

indirme linkleri vs. hepsi konunun içinde mevcut.

not : telefonun bilgisayar tarafından görülmesi için mi pc suite kurmanız da gerekiyor.

Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download

bu rom dosyasını indirip yükleyeceğim dimi? en son çıkan global stabil fastboot 7.5.3.0 rom yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevo_61 -- 31 Temmuz 2016; 15:08:15 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• cevo_61 kullanıcısına yanıt
    en.miui.com/a-234.html

evet hocam bu sayfadakiler hep en son sürüm. eski sürümler için google'dan arama yapmanız gerekiyor.
  • quote:

en.miui.com/a-234.html

evet hocam bu sayfadakiler hep en son sürüm. eski sürümler için google'dan arama yapmanız gerekiyor.

ilk sayfada 7.5.2 romun linkini vermiş de, eski sürümü yükleyin diyor yani

ben en son sürüm fastboot romu 7.5.3.0 yuklesem sorun olurmu ?

bir de ben bu son sürüm romu miflash ile yükledikten sonra, istediğim romu telefona atıp güncelleyici uygulaması ile yükleyebilecek miyim, mevcut romla yukleyemıyorum da?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevo_61 -- 31 Temmuz 2016; 15:11:45 >
    yok eski rom yeni rom farketmez edl için konuda eski rom şart demiyor. ben ekledim onu belki eski rom yüklemek istersiniz diye.

güncelleme uygulaması sadece bir üst sürüme güncelliyor sanırım. ancak fastboot romu yükleyince güncelleyici uygulaması neyi yapıyorsa onu yapabilirsiniz.

ana mesajda MiFlash ile yükleme kısmı var. benim dediğimin tek farkı edl moda alıp, telefonu bilgisayara tanıtıp öyle rom yüklemek. kilitli bootloader için bu şart. zaten kilitsiz bootloaderde direk fastboota alıp MiFlash ile yükleme yapılıyor.
  • Arkadaşlar bu telefona baktım bir kaç çeşit olanı var global versiyon olanın ekranı küçük kamerası pikseli düşük hangi modeli almalıyım şansımı deneyip çinden getirtecem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

yok eski rom yeni rom farketmez edl için konuda eski rom şart demiyor. ben ekledim onu belki eski rom yüklemek istersiniz diye.

güncelleme uygulaması sadece bir üst sürüme güncelliyor sanırım. ancak fastboot romu yükleyince güncelleyici uygulaması neyi yapıyorsa onu yapabilirsiniz.

ana mesajda MiFlash ile yükleme kısmı var. benim dediğimin tek farkı edl moda alıp, telefonu bilgisayara tanıtıp öyle rom yüklemek. kilitli bootloader için bu şart. zaten kilitsiz bootloaderde direk fastboota alıp MiFlash ile yükleme yapılıyor.

edl moda alıp yüklemeye başladım, 35 saniye sonra yeterli depolama alanı yok gibi bir hata verdi, tekrar flasha bastım bu sefer de dosya sonuna gelindi yazıyor, kabloyu çıkartıp telefonu açmaya çalışıyorum mi ekranında kalıyor ?

• Arkadaşlar birisi yardımcı olsun.Mi flash ile Edl modda yükleme yaparken 35 saniye sonra yeterli depolama alanı yok hatası verdi, telefon hafızası boş halbuki.Tekrardan flash seçeneğine bastım, dosya sonuna gelindi diye hata veriyor ve telefon açılmıyor mi logosunda kalıyor.Ne yapacağım?

• doğru şekilde yapıldığında hata vermemesi lazım.

dosyaları çıkarttığınız konumda boşluk var mı? atıyorum C:\cevo 61\ROM şeklindeyse hata verir. C:\cevo_61\ROM şeklinde olması lazım.

miflash'da hangi konumu gösterdiniz? ...\ROM\images şeklinde olmaması lazım, hata verir. images ve diğer dosyaların birlikte olduğu konumu göstermeniz lazım

bir de miflash kurarken windows sürücü imzasını devre dışı bıraktınız mı? ya da romu eksik indirme falan olmasın?

miflash da hata aldıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmak da önemli

dün aynı işlemleri kendi telefonuma yaptım,hiçbir hata almadım, üstünde satıcı romu vardı bu yol ile global yükledim, daha sonra developer yükledim bugün üstüne.

ilk kurulumdan sonra telefon geç açılır, 5-10 dk bekleyin eğer açılmazsa

http://en.miui.com/thread-290959-1-1.html

bu yöntemle edl moda girmeyi deneyip romu kurun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StG 44 -- 31 Temmuz 2016; 16:53:13 >

• quote:

doğru şekilde yapıldığında hata vermemesi lazım.

dosyaları çıkarttığınız konumda boşluk var mı? atıyorum C:\cevo 61\ROM şeklindeyse hata verir. C:\cevo_61\ROM şeklinde olması lazım.

miflash'da hangi konumu gösterdiniz? ...\ROM\images şeklinde olmaması lazım, hata verir. images ve diğer dosyaların birlikte olduğu konumu göstermeniz lazım

bir de miflash kurarken windows sürücü imzasını devre dışı bıraktınız mı? ya da romu eksik indirme falan olmasın?

miflash da hata aldıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmak da önemli

dün aynı işlemleri kendi telefonuma yaptım,hiçbir hata almadım, üstünde satıcı romu vardı bu yol ile global yükledim, daha sonra developer yükledim bugün üstüne.

ilk kurulumdan sonra telefon geç açılır, 5-10 dk bekleyin eğer açılmazsa

http://en.miui.com/thread-290959-1-1.html

bu yöntemle edl moda girmeyi deneyip romu kurun.

Hocam bahsettiğin hatalardan hiçbirini yapmadım, düzgün bir şekilde yüklerken 35 saniye sonra hata verdi ve telefon açılırken mi logosunda kaldı.Şuanda ne açılıyor ne kapanıyor.Güç tuşuna basılı tutunca kapanıyor ama tekrar açılıyor mi logosunda kalıyor.Ses kısma tuşuyla fastboot menusune giriyor ses açma tuşuyla da kablo işareti olan menuye giriyor o kadar.

linkte bahsettiğin yöntemi türkçeye çevirip kısaca anlatır mısın en ufak bir hata işleri zora sokuyor malum

• mrb arkadaslar 1 saat once bende bu telefonu aldım biraz inceledım gayet güzel akıcı.benım bir sorunum var kamera bulanık gösterio biraz kurcaladım yapamadım.neden olabilir telefon sıfır bu arada imei filan hallettık.ancak kamera bulanık gösterio
    http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-reboot-to-edl-mode-fastboot-test-t3398718

şurdaki konudan gerekli dosyayı indirin. masaüstüne çıkarın zipli dosyayı. reboot.bat'a tıklayın. telefonu fastboot moduna alın (ses kısma+güç tuşu) ve telefonu bilgisayara bağlayın. bundan sonra telefonun edl moduna girmesi lazım. gerisi aynı şekilde miflash ile rom yüklemek. ancak niye rom yüklerken hata verdi anlamadım. miflash'ı attığım linkten indirdiniz değil mi? bu işlemleri yapmadan önce bilgisayarı yeniden başlatın ve öyle deneyin.

İlgili zip dosyasını indirin ve boş bir klasöre çıkarın
    Güç ve ses kısma tuşlarına basarak telefonu fastboot moduna alın
    Telefonu pc ye bağlayın
    Edl cmd dosyasına çift tıklayın
    Tavşan kayboluyorsa telefon yeniden başlamış ve edl modunda demektir(kırmızı led ışığı yanmalı ama herzaman değil)
    Miflash tool u çalıştır ve 3-5 sn bekle ve refresh i tıkla,listede COM port görünmeli
    Uygun konularda bahsedildiği gibi miflash ile ilerle
  • quote:

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-reboot-to-edl-mode-fastboot-test-t3398718

şurdaki konudan gerekli dosyayı indirin. masaüstüne çıkarın zipli dosyayı. reboot.bat'a tıklayın. telefonu fastboot moduna alın (ses kısma+güç tuşu) ve telefonu bilgisayara bağlayın. bundan sonra telefonun edl moduna girmesi lazım. gerisi aynı şekilde miflash ile rom yüklemek. ancak niye rom yüklerken hata verdi anlamadım. miflash'ı attığım linkten indirdiniz değil mi? bu işlemleri yapmadan önce bilgisayarı yeniden başlatın ve öyle deneyin.

Edl moduna alıyorum ama yine aynı hatayı veriyor, yeterli depolama yok hatası.

hocam edl moduna alması iyi. eğer en son miflash'ı yüklediyseniz bir de başka bilgisayarda deneyin. tercihen windows 7 ve 64 bit.
  • Merhaba, beyaz 3/32 pro ile araniza katıldı inşallah. Telefonu dun 7.3 miui sürümüyle kullandim, bugün 7.5.3 kararlı sürüme yukselttim fakat şarj daha az gidiyor gibi geldi. Geliştiricilerin romlarini yuklememi tavsiye eder misiniz? Sürekli uğraşmak istemiyorum tel ile o ROM cikmis, bu rom çıkmış bu daha stabil falan. Ve antutudan 48 bin puan aldı, 70 bin civarı çıkması lazim diye biliyordum. Telefonda yapmam gereken işlem varsa bilgilendirir deniz sevinirim, GPS, sekranizazyon kapalı. Sim kart daha takılı bile değil, bu gidişle vadedilen ekran sürelerini alamayacağını gibi. Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam edl moduna alması iyi. eğer en son miflash'ı yüklediyseniz bir de başka bilgisayarda deneyin. tercihen windows 7 ve 64 bit.

Hocam sorunu çözdüm.

en son çıkan global stabil fastboot 7.5.3.0 romu yüklenmiyor ama konunun ilk mesajında yazan 7.2.5.0 romu yükleniyor

söylenecek her şeyi söylemişim farklı rom deneyin diye söylememişim neyse hocam sevindim. o halde rom eksik inmiş olabilir. normalde md5 kodunu yazıyorlar dosyanın tam inip inmediğinin kontrolü için ama son sürümlerde genelde yazmıyor. onun üstüne başka sürüm gelince yazıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: savas.oz

mrb arkadaslar 1 saat once bende bu telefonu aldım biraz inceledım gayet güzel akıcı.benım bir sorunum var kamera bulanık gösterio biraz kurcaladım yapamadım.neden olabilir telefon sıfır bu arada imei filan hallettık.ancak kamera bulanık gösterio

Ne kadar bulanık? Birde ön kamera mı arka kamera mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

söylenecek her şeyi söylemişim farklı rom deneyin diye söylememişim neyse hocam sevindim. o halde rom eksik inmiş olabilir. normalde md5 kodunu yazıyorlar dosyanın tam inip inmediğinin kontrolü için ama son sürümlerde genelde yazmıyor. onun üstüne başka sürüm gelince yazıyorlar.

Hocam sen söylemedin ama önceki mesajlarda sormuştum ki, konunun ilk mesajında belirtilen rom eski, ben en güncel olanı indirip yüklesem sorun olur mu diye, yükle demişlerdi.Demek ki sadece 7.2.5.0 romu yükleniyor edl modunda, bunu da öğrenmiş olduk.Şimdi güncelleyici uygulamasıyla 7.5.3.0 en son stabil romu yüklemeye çalışıyorum.Herkese teşekkürler. :)

yok hocam edl modunda resmi olmayan,imei için rootlu rom bile yükledim. daha sonra global 7.3.7.0 ve 6.4.21 yükledim sırasıyla. bence rom eksik falan inmiştir ya da programın hata vereceği tuttu :)
  • 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.