Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (209. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.773
Cevap
117
Favori
423.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefona mi flash ile flash all diyip rom yüklerseniz herşey silinir. Kurulum yaparken de sıfır bir cihaz kurulumu yapın mi hesabından geri yükle demeyin ayrıca uygulama yüklemeyin, bakalım uygulamalar mı sorunlu, ayarlar mı sorunlu, telefon mu sorunlu. Benim aklıma böyle bir yöntem geldi, sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murratca

evet hocam parmak izini kullanıyorum hatta tuşu hç kullanmıyorum ekrandan kilitle der kapatırım parmak izi ile açarım ? bunun mu etkisi vardır ?

Parmak izini iptal edip deneyebilirmisin.

• Arkadaslar telefonu nereden aliyoruz?

• Beyler 1 aydir redmi note 3 pro kullanicisiyim leeco le 2 ile takas dusunuyorum farklılık olsun diye sizde mantıklı bir takas olur mi yardimci olursaniz sevinirim

• Arkadaşlar telefon deepsleep'e geçmiyor. 8 saatte %24 azaldı bu yüzden. sürüm 7.3.7.0.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Memolikamt

Beyler 1 aydir redmi note 3 pro kullanicisiyim leeco le 2 ile takas dusunuyorum farklılık olsun diye sizde mantıklı bir takas olur mi yardimci olursaniz sevinirim

redmi note 3 sd vs leeco le 2 videosu izlemiştim youtube'da ingilizce. leeco hemen hemen her açıdan daha üstün olsa da bloatware yüzünden ms'lik takılmalar oluyormuş arayüzde bu nedenle xiaomi'ye karar verdim ben de.
  • StG 44 kullanıcısına yanıt
    parmak iziylemi kilit açıyorsun?
  • ozankardes kullanıcısına yanıt
    hayır kullanmıyorum
  • Arkadaşlar bootloader kapalı, telefon rootlu.Telefon bana geldiğinde resimdeki rom yüklenmişti imei tamiri için galiba.Güncelleyici uygulaması ile rom yuklenmiyor.Mecburen bootloader açmam gerekiyor ama ilk sayfada bootloaderi açabilmek için son sürüm chine developer yüklü olması gerek diyor.İyi de ben bootloader açık olmadıgından rom yukleyemiyorum zaten.
    Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: StG 44

Arkadaşlar telefon deepsleep'e geçmiyor. 8 saatte %24 azaldı bu yüzden. sürüm 7.3.7.0.

Telefonu ilk aldığımda 7.3.7.0 yüklüydü. Durduk yere şarj gidiyordu. En son sürüm developer versiyonu yükleyip kilidi açtım. Sonra Twrp yükleyip wipe yaptım. 7.3.7.0 sürümünü tekrar yükledim. Şu an boşta şarj gitmiyor. Şarj konusunda çok iyi. 10 saat ekran süresi veriyor. Mi hesabının senkronizasyonunu kapatın.

• akilli telefonlarda wifi 802.11ac"nin eksikligi ne gibi fark yaratir?

• quote:

Orijinalden alıntı: cevo_61

Arkadaşlar bootloader kapalı, telefon rootlu.Telefon bana geldiğinde resimdeki rom yüklenmişti imei tamiri için galiba.Güncelleyici uygulaması ile rom yuklenmiyor.Mecburen bootloader açmam gerekiyor ama ilk sayfada bootloaderi açabilmek için son sürüm chine developer yüklü olması gerek diyor.İyi de ben bootloader açık olmadıgından rom yukleyemiyorum zaten.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Arkadaşlar birisi yardımcı olabilir mi?

bootloader başvurusu yaptım gelecek mesajı bekliyorum ama kilidi kaldırmak için cihazda son sürüm chine developer yüklü olması gerek diyor.Kilit kalkmadan nasıl rom yükleyeceğim ki, üstte resimdeki rom yüklü cihazda.Bu şekilde kilit kalkmaz mı?

• Merhabalar,

Yeni telefon alma arifesindeyim. Redmi note 3 pro düşünüyorum ama bu deepsleep sorunu çözüldü mu acaba? Telefonu 2 günde bir şarja takmak istiyorum. Deepsleep sorunu cozulmediyse hergün şarja bağlayacaksam pek bir anlamı kalmıyor. Şu anki telefonu letv le1 x600, şarj dışında her yönden memnunum telefondan fakat iki gün bekleme süresi imkansız çıkmıyor.

Peki redmi note 3 pro mu yoksa yeni çıkan redmi pro mu? Snapdragon'a geçmek istiyorum ama yeni redmi pro mediatek ile çıktı, x2 ve x20 ile. Bir de fiyati şu an çok yüksek, ya düşmesini bekleyecem, ya da deepsleep işi çözüldü ise redmi note 3 pro alacağım. Redmi note 3 pro kullanıcılarının fikir ve önerilerini alabilir miyim?

• Obsessive* kullanıcısına yanıt
    deepsleep'e hiç girmiyordu sonra bi ara girmeye başladı ama 6.7.21 developer yükledim onda direk giriyor. mi hesabına giriş yapmıyorum zaten. ancak cpu-z'de min 400 mhz yazıyor 400 mhz'ye düştüğünü hiç görmedim.
  • cevo_61 kullanıcısına yanıt
    hocam fastboot rom indir. daha sonra telefonu edl moduna al (adb reboot edl) ve miflash ile romu yükle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StG 44

hocam fastboot rom indir. daha sonra telefonu edl moduna al (adb reboot edl) ve miflash ile romu yükle.

Fastboot rom indirdim edl moduna nasıl alacağım acaba?

Power+ses kısma

Ama sanırım o iş için kilidin açık olması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Obsessive* -- 31 Temmuz 2016; 14:51:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Obsessive*

Power+ses kısma

Ama sanırım o iş için kilidin açık olması gerekiyor.

Tamamdır takıldığım yerde burdan yazarım. Daha önceden indirdiğim Fastboot romlar vardı onları mı kullanayım yoksa belli bir rom varmı?

Zaten iki seçenek var.
    Ya son sürüm developer yada son sürüm stable. İlk mesajda linki açın. Kurtarma yazılım dosyaları diye geçiyor. Yine de dediğim gibi, bu iş için kilit açık olmalı diye biliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

ingilizceniz varsa burdan bakabilirsiniz hocam. edl ile yüklemeyi birisi ana mesaja eklese güzel olur kilitli bootloaderde yüklemenin tek yolu o çünkü. özet geçiyorum ;

önce adb kurup, daha sonra windows sürücü imzasını devre dışı bırakıp miflash'ı kuruyorsunuz. bilgisayar 64 bit ise mutlaka 64 bit olanını kurun.

daha sonra indirdiğiniz fastboot romu winrar ile klasöre çıkarın. (fastboot romun uzantısı .tgz olmalı) çıkardığınız konumun adresinde boşluklar olmasın konuda var fotoğraflar ordan bakabilirsiniz.

telefondan geliştirici seçeneklerini açın (miui sürümüne tıklayın üst üste) ve usb hata ayıklamayı etkin hale getirin. daha sonra adb dosyalarının olduğu klasöre shift+ sağtık yaparak komut istemini burda aça basın.

adb devices yazınca cihazınızı görmesi lazım. telefonun ekranına bakın izin isteyecek kabul edin.

adb reboot edl kodu ile de edl moduna girin. edl moduna girince bildirim ışığı yanıp sönmeye başlar.

aygıt yöneticisinde cihazınız QHSUSB_BULK olarak görünüyorsa konudaki fotoğraflara bakarak driverları yükleyin. eğer direk QDLoader 9008 olarak görünüyorsa MiFlash ile romu yükleyebilirsiniz.

indirme linkleri vs. hepsi konunun içinde mevcut.

not : telefonun bilgisayar tarafından görülmesi için mi pc suite kurmanız da gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StG 44 -- 31 Temmuz 2016; 14:58:59 >

• 
Sayfa: önceki 207208209210211
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.