Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (742. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.773
Cevap
117
Favori
423.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 740741742743744
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam xda daki cevap için sağolun yeni gördüm mesajı 3 sorum var size syberia yı hangi recovery ile kullanıyorsunuz acaba firmware kullanıyormusunuz son sorumda sot değerleriniz nasıl?
  • lost.dark L kullanıcısına yanıt

Ben twrp ciyim. Son sürüm official twrp kullanıyorum. Zaten görevi rom flash etmek, yedek almak yedek geri yüklemek. Başka bir beklentim yok.

Sot 5 saati buluyor. Miui den kötü oreodan iyi.

3 4 gündür nitrojen kullanıyorum. Syberia ya göre biraz buglu ama Bluetooth çalışıyor. O önemli benim için. Araç kullanırken telefonla konuşmak gerekiyor. Amitava syberia yı önemsemiyor nedense. Bence en güzel pie rom o.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agritux

Ben twrp ciyim. Son sürüm official twrp kullanıyorum. Zaten görevi rom flash etmek, yedek almak yedek geri yüklemek. Başka bir beklentim yok.

Sot 5 saati buluyor. Miui den kötü oreodan iyi.

3 4 gündür nitrojen kullanıyorum. Syberia ya göre biraz buglu ama Bluetooth çalışıyor. O önemli benim için. Araç kullanırken telefonla konuşmak gerekiyor. Amitava syberia yı önemsemiyor nedense. Bence en güzel pie rom o.
    bencede en güzel sürüm o da işte modem den biraz uzaklaşınca wifi kopuyor benim onu çözemedim bi... Firmware ile birlikte yüklemeyide denemedim hiç belki çözerdide hangi firmware i kullansam karar veremedim

• lost.dark L kullanıcısına yanıt
    Ben son güncel firmware kullanıyorum. Bazen telefonu uyandırdığımda wifi olsa da üzerinde çarpı işareti oluyor. Çok problem etmedim bir tersliğini yaşamadım açıkçası ama pie romlarında 9.5.6 firmware öneriyorlar.https://sourceforge.net/projects/xiaomi-firmware-updater/files/Stable/V9/kenzo/fw_kenzo_miui_HMNote3ProGlobal_V9.5.6.0.MHOMIFA_be1fa69e63_6.0.zip/download
  • Üstad frimware önce rom,Gapps ve frimware mi kuruluyor sıralama nasıl olmalı.aosp rom veya şu an kullandığım liguid remixi kurarken önce rom sonra Gapps kuruyorum.frimware nedir kurulmalımıdır biraz konuyu açıp yardımcı olurmusun.teşekkürler.

• boboco B kullanıcısına yanıt
    Rom > Gapps > root şeklinde hocam. Firmware'in sıralamada bir önemi yok. system veya data partition u etkilemiyor. İlk kurabilirsiniz tercihen.

Ha kurduğunuz rom paketinde firmware vardır o ayrı. Onun gibi extrem durumlarda romdaki değil de kendi kuracağınız firmware kullanılsın istiyorsanız en son kurmanız gerek. Eu rom da var misal firmware.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agritux -- 28 Kasım 2018; 18:12:8 >
  • Teşekkür ederim. Mesela ben şu an liguid remix 8.1 kullanıyorum 3 hafta oldu kuralı.şimdi üstüne global frimware kurabilirmiyim.

Tabi ki hocam

• agritux kullanıcısına yanıt
    Tekrar teşekkür ederim, peki ne değişecek frimware işlevi nedir,ne amaçla kullanılır,tam olarak ne için ihtiyaç duyulur kusura bakma kafanı şişirdim biraz.

Mesela ben liguid remix 8.1 den çok memnunum,bütün ihtiyaçlarıma cevap veriyor.tek sıkıntım,beklemede çok şarj yiyiyor.örn;gece 100% bırakıyorum sabah %80 oluyor.cpuspy deepseleep %97 gösteriyor.orep romlar şebekeden çok çekiyormuş akımı.şimdi global rom frimware yüklesem bu sorunuma çare olurmu.mesele mi globe romda gecefen sabaha %3 yiyiyordu.Bu romda %20 yiyiyor.

Yok hocam. Faydası olmaz. Miui global rom Android 6. Ondan az şarj yiyor beklemede şebeke. Pie de biraz daha iyi şarj durumları. Biraz sabredip daha sonra pie ye geçebilirsiniz.

Teşekkür ederim, ya sabır deyip bekleyelim o zaman ,yorumlarınız tekrar teşekkür ediyorum. Bu arada farklı yeni bizi üzmeyen romlarla tanışırsanız paylaşın lütfen.

Ben firmwarei romun telefon donanımları ile arasındaki bağ olarak biliyorum hocam. Tabi daha ön plana çıkan GSM çekimi. Hangi güçte sinyalle hangi sebekeyi seçecek, ne zaman 4g ne zaman 3g geçecek vs. Onun dışında kamera, wifi, Bluetooth ile ilgili aynı mantıkta yönetimleri de var. Açıkçası bir sıkıntı yaşamıyorsanız bir etkisi olmaz. Ama her zaman güncel firmware de olmak daha iyidir.

Pie romlarda şu an Bluetooth sorunu var. Tek çözen xyyx yani nitrogen rom. Diğer romlar da illaki ondan kopya çekip düzeltecektir yakın zamanda. Ben Bluetooth için nitrogen rom dayım şu an. Biraz bugları var. Syberia romu çok beğendim. Onda Bluetooth düzelince ona geçeceğim gibi duruyor. Tabi o zamana kadar xyyx şaheser yaratmazsa =)

• Redmi 4A bile Android 7.1.2 MIUI 10 güncellemesi aldı.

Bizim cihaza yazık valla

• Dostlar selam, 2 senedir severek kullandığım cihazım ara ara dokunmatiği çalışmayarak beni üzmeye başlamıştı. Cihazı yeniden başlattığımda ise sorun çözülüyordu fakat 4-5 saattir cihaz kullanım dışında. Dokunmatik hiçbir şekilde tepki vermiyor. Acil olarak halletmem lazım malum iş güç herşey telefon whatsapp olmuş durumda.. Tavsiyeleriniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: concepty

Dostlar selam, 2 senedir severek kullandığım cihazım ara ara dokunmatiği çalışmayarak beni üzmeye başlamıştı. Cihazı yeniden başlattığımda ise sorun çözülüyordu fakat 4-5 saattir cihaz kullanım dışında. Dokunmatik hiçbir şekilde tepki vermiyor. Acil olarak halletmem lazım malum iş güç herşey telefon whatsapp olmuş durumda.. Tavsiyeleriniz nedir?
    PM gönderdim
  • Arkadaşlar, ekran kırıldı aliexpres linki verebilir misiniz? Ben yanlış seçmekten korkuyorum.
    Bir de ben değiştirebilir miyim ki acaba? varsa onunda video linkini alıyım lütfen
    Telefoncular 250 lira istiyor ekran değişimine, veremem o kadar değmez bu telefona. Riske gireceğim değişim için
  • ★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★
  • Son 1 aydır, telefonun alt tarafında yer alan gezinti tuşları 3-4 günde bir sıklıkta tepki vermemeye başladı. Yaklaşık 10 aydır Nitrogen oreo kullanıyorum. Bu zamana kadar sorun yaşamamıştım. Sizce bu yazılımsal bir sorun mu? Donanımsal olduğunu düşünüyorum, çünkü telefondaki geri tuşu çalışmadığında bile kullandığım bir programda (easytouch) yer alan geri tuşu çalışıyordu. Bir ara sorunun bu program olduğunu düşünüp kaldırdım ama birşey değişmedi. 3 gün önce s8 navigation bar adında bir yazılım yükledim. Ekranın altına gezinti tuşları oluşturdum. Şimdilik bir sorun gözükmüyor.
    Telefonu alalı 2 yıldan biraz fazla oldu. Bu konudaki görüşlerinizi bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 740741742743744
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.