Şimdi Ara

★XİAOMİ REDMİ NOTE 3 PRO ve SPECİAL Edition ★ ANA KONU & KULLANICI KULÜBÜ ★ (705. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.773
Cevap
117
Favori
423.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 703704705706707
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kullandığınız Sim kartın belli bir kapasitesi vardır. Kişi sayısı kapasiteyi aşmış olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mmengi kullanıcısına yanıt
    Yok kapasite 250 diyo suan 250 de boş ben aktar diyorum 100ü atıyo 80 90 kalıyo halbuki yerde var

çok teşekkürler hocam .haklısınız. şu an bu romdan da memnunum. en iyisi hiç bulaşmamak.
  • special edition için şarj borduna ihtiyacım var. satan bir yer var mı? aliexpres'te bulamadım. yardım arkadaşlar.
  • son 1-2 aydır sd kart görmemeye basladı (2 sim + sd kart kullanıyorum:) en sonra sd kart gören rom hangisiydi bilen var mı? o roma dönmek durumundayım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar son birkaç güncellemeden sonra tema apksı ve kilit ekranı duvar kağıtları yok oldu. Sebebini bilen var mı? Teşekkürler.

• Arkadaşlar tuş kilidini açarken teli uyandırıp dokununca açmıyor bir süre ve bu olduğunda otomatik parlaklık kitleniyor. Teli yeniden başlatınca düzeliyor ancak bit süre sonra tekrar aynı. Var mı bunu yaşayan?

• sarjı uzun giden custom rom tavsiyesi alabilirmiyim?

ayrıca yüklemeyi wipe - rom flashlasama- gapps flaslama şeklinde mi? ekstra bir şey yapmak gerekiyor mu? root lu global developer rom kullanıyorum su an

ayrıca gapps indirirken arm mı arm64 mü indirmem gerek ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenkozgen -- 12 Mayıs 2018; 13:35:22 >
  • cenkozgen C kullanıcısına yanıt
    Aex i tavsiye ederim müthiş bir rom olmuş. Yükleme dediğiniz gibi ilaveten güncel firmware de kurarsanız iyi olur. Gapps arm64 olacak

https://downloads.aospextended.com/kenzo

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-aospextended-rom-v5-4-t3786146

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmengi -- 12 Mayıs 2018; 13:37:52 >

güncel firmware kastınız nedir tam olarak?https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/devices-xiaomi-firmware-updater-t3741446 bu mudur? https://github.com/XiaomiFirmwareUpdater/mi-firmware-updater/blob/weekly/supported.md sanırım buradan bizim cihaza uygun olan dosyayı indirim rom işlerinden önce flashlamam gerek ? ancak listede iki tane kenzo var, biri normal birinin yanında global yazıyor. hangisi?

bir de şöyle birşey buldum firmware ile ilgili, yoksa bu muhttps://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/firmware-hmnote3proglobal-t3574361

ikisi farklı seyler sanırım. cünkü ilkinde küçük bir dosya iniyor ancak ikincide 46 mb civarında bir şey iniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenkozgen -- 12 Mayıs 2018; 14:1:6 >

8.5.10 güncel firmware bunu kullanın.

Ayrıca custom rom kurmadan önce boot kilidinizin açık olduğundan emin olun yoksa kurduğunuz rom boot etmeyebilir. Bir şey daha güncel official twrp yada redwolf twrp kullanın.

https://androidfilehost.com/?fid=674106145207486253

ilginiz için tesekkürler, toparlayarak son bir teyid almak istiyorum

red wolf recovery - firmware - full wipe- rom-gaps en sonda root işlemi

sıralama dogrumudur?

ayrıca kernel tavsiyeniz var mı ? batarya süresi açısından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenkozgen -- 12 Mayıs 2018; 15:26:54 >
    Romların device tree leri değişiyor o yüzden kernel lerde sıkıntı çıkıyor stock kernel i kullanın.

Sıralama doğru. Aex rom inanılmaz akıcı ipon da böyle yumuşaklık yok, özelleştirme eklentileride mevcut ve official versiyonu çıktı.

şu an kurdum karıştırmaya basladım. aslında rom kurmamın temel sebebi cihazda 2 sim varken sd kartı görmemeye başlaması. official rom ları denedim geriye dönük ama sorun düzelmedi. bu şekilde düzelir belki dedim ama nafile. mecbur 1 sim i çıkaracam

• firmware romdan önce mi flashlanıyor. ben hep rom-gapps-firmware diye flashlıyordum.
  • semsengineer S kullanıcısına yanıt
    Genelde ilk firmware flashlanır bazı romlar kurulum sırasında firmware i arar sonra kuruluma başlar. Kurulum sırasında hata almamak için önce firmware kurmakta fayda var.

tşkler hocam. lineagos ta belkide bu yüzden hata veriyordu. ama diğer tüm romlarda hep sonra flashladım.
  • semsengineer S kullanıcısına yanıt
    Kurulumda hata alıyorsanız twrp yi değiştirin. Güncel official veya redwolf kullanın. Official da flashlanmayan bazı romlar redwolf de flashlanabiliyor yada tersi olabiliyor. Sık rom deneyen biri iseniz Telefonunuzda her zaman popüler twrp img dosyaları bulunsun.

tşkler hocam uzun zamnadır zcx twrp kullanıyorum.bir tek lineagos ta o sorunu yaşadım.
  • 
Sayfa: önceki 703704705706707
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.