Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 3 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (301. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.115
Cevap
63
Favori
167.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anlayamadım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba,
    ikinci el note 3 aldım 2-16 mtk modeli. ama telefonu kullanan kişi hiç güncelleme yapmamış sanırım ki telefon hala miui 7.3.0 da ve güncelleme yok diyor.
    Nasıl güncellerim bu telefonu? evdeki diğer telefonlar hep miui 8 de bu garip geldi :) Aldığım adam ota'dan güncelleme yapabilirsin falan dedi ama çok bilmiyorm o işleri sıfırdan söyleyecek birisi var mı :)
  • Arkadaşlar acil yardım edin. Redmi note 3 mtk cihaz kendi kendine kapandı bi kaç kez. Sonra sonra açılmamaya başladı. Telefoncu baktı ve görüntü entegrasyonu arızalı dedi. Bu parçayı bulamayiz sanırım. Komple anakartı değiştirmek lazım. Nasıl bulabilirim nerden bulabilirim anakartı?

• .brian. kullanıcısına yanıt
    aliexpress.com
  • Arkadaşlar redmi note 2 kullandım ve şu anda da redmi note 3 mtk kullanıcısıyım, otomatik parlaklığın her iki telefonda da sorunlu olduğunu ve kullanımı etkileyecek şekilde kararsız olduğunu saptadıktan sonra biraz araştırdım ve hem redmi note 3 snapdragon hem de mtk versiyonu için bir yöntem buldum (buldum derken benim ürettiğim değil).

Henüz denemedim ve sizlere danışmak istedim aranızda kullananlar vardır belki diye. Aşağıya hem sayfanın hem de fix linkini bırakıyorum, bilgi sahibi arkadaşlar ne olduğundan bahsederse sevinirim (ingilizce kıt olduğu için okuduğumdan pek bir şey anlamadım).

http://en.miui.com/thread-293853-1-1.html

https://www.androidfilehost.com/?fid=24588212152303763

• ugur_Akd kullanıcısına yanıt
    Hocam bulduğunuz link doğru. RN3 Mtk'da denemiştim miui 7de çalışıyordu fakat miui 8de çalışmadı.

• TacoNikky T kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam, miui7 kullanırken direkt olarak TWRP'den flashladığımzda çalışıyor değil mi ekstra bir işleme gerek kalmaksızın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_Akd

Cevabınız için teşekkür ederim hocam, miui7 kullanırken direkt olarak TWRP'den flashladığımzda çalışıyor değil mi ekstra bir işleme gerek kalmaksızın?

Flashlamıyorsunuz. Zipi açıp içindeki framework-res dosyasını /system/media/theme/default/ içine yapistiriyorsunuz. Sonra da dosya iznini 644 ayarliyorsunuz. rwxrw-rw- şeklinde

• Arkadaşlar elimde redmi note pro var bootloader açık değil aldığımda mi logosunda kalıyordu cihaza mi flash ile yazılım atamıyorum dosya bulunamadı deyip duruyor sanırım bootloader kapalı diye fakat cihaza flash tool ile yazılım atıyorum miforumlarımda konusu var bootloder gerekmeden atılabilir diye yazılımı sıkıntısız atıyorum ok yazısı geliyor fakat yine mi logosundan ileri gitmiyor. Cihazın bilgiler kısmı tuhafıma gitti ama orada mmc kısmı ve chip bilgisi kısımları 0x000000 buralar farklı olması gerekmiyor mu acaba mmc çipi mi zarar gördü cihazın bilen varsa bilgilendirirse sevinirim. Kendi konusunu bulamadım diye buraya yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuon -- 10 Nisan 2017; 18:8:31 >

dosya sistemini 644 şeklinde ayarlayıp rwxrw-rw- şeklinde olan kısmını bilmiyorum hocam nedir o?
  • ugur_Akd kullanıcısına yanıt
    644 o uzun yazdığıma denk geliyor hocam. Aynı şeyin sayıyla ve yazıyla yazılmış hali.

uzun yazdığınızı anlayamadım hocam zaten :)

bir de hocam MIUI 8 için anladığım kadarıyla yine aynı konuda paylaşımlar var bu linkte
    https://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/autobrightness-fix-miui-roms-t3516409/page5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur_Akd -- 11 Nisan 2017; 3:55:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur_Akd

uzun yazdığınızı anlayamadım hocam zaten :)

bir de hocam MIUI 8 için anladığım kadarıyla yine aynı konuda paylaşımlar var bu linkte
    https://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/autobrightness-fix-miui-roms-t3516409/page5

Sondaki paylaşım 8.2.10 versiyonu için. Diğerlerinde bir takım sorunlar çıkmış. Denerseniz son paylaşılanı deneyin

• escobar1945 E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Bende bootloader kilidi açık değil. Başvurusunuda yaptım ama mesaj falan gelmedi. Çok zahmetli görünüyor sonraki aşamalarda. Ben son sürüm çin romu kursam üstüne Google uygulamalarını kursam bu rom haftalık güncelleme alır mı? Türkçe olup olmaması şart değil benim tek derdim güncel olması. Ne yapmalıyım sizce?
  • Arkadaşlar Merhaba,

Elimdeki Redmi note3 mtk32Gb cihaz şarjı bittiği için kapanmıştı 2-3 saat şarjsız sekilde bekledi sonrasında telefonu sarj cihazına taktığımda bir süre sonra cihaz kendiliğinden açılarak sürekli fastboot mode girmeye başladı ve 3-4 saniye sonra restart ederk tekrar tekrar fastboot moda girmeye calışıyor bu sürekli olarak tekrarlıyor tam 1 gün boyunca bu sekilde kaldı belki düzelir sandım ama düzelmedi. Şimdi cihazıma spflashtool ile orjinal romu yüklemeye çalışıyorum ilk kırmızı bar dolduktan sonra telefon ile bilgisayar arasındaki baglantı sürekli kopup tekrar baglanıyor bu sebeplede romda yükleyemiyorum.

Acaba sorunum tam olarak nedir yardımcı olabilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X.s.@.r.i.o

Arkadaşlar Merhaba,

Elimdeki Redmi note3 mtk32Gb cihaz şarjı bittiği için kapanmıştı 2-3 saat şarjsız sekilde bekledi sonrasında telefonu sarj cihazına taktığımda bir süre sonra cihaz kendiliğinden açılarak sürekli fastboot mode girmeye başladı ve 3-4 saniye sonra restart ederk tekrar tekrar fastboot moda girmeye calışıyor bu sürekli olarak tekrarlıyor tam 1 gün boyunca bu sekilde kaldı belki düzelir sandım ama düzelmedi. Şimdi cihazıma spflashtool ile orjinal romu yüklemeye çalışıyorum ilk kırmızı bar dolduktan sonra telefon ile bilgisayar arasındaki baglantı sürekli kopup tekrar baglanıyor bu sebeplede romda yükleyemiyorum.

Acaba sorunum tam olarak nedir yardımcı olabilirmisiniz.

spflashtool da download ikonuna bastıktan sonra telefonu usb kabloya bağlarken ses kısma tuşuna basılı tutuyormusunuz. Sarı renkli yükleme barı açılana kadar bu şekilde ses kısmaya basılı tutmanız gerekli.

• Evet basılı tutarak takıyorum hocam yalnız sonrasında tanınan usb aygıt cıkarıldı sesi geliyor sürekli aygıt takılıyor sonrasında cıkarılıyor sesi gelip spflashtool hataya düşüyor. Herzamanda farklı bir hata kodu geliyor.

İşin içinden cıkamadım :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogulcanozugenc

Teşekkürler hocam. Bende bootloader kilidi açık değil. Başvurusunuda yaptım ama mesaj falan gelmedi. Çok zahmetli görünüyor sonraki aşamalarda. Ben son sürüm çin romu kursam üstüne Google uygulamalarını kursam bu rom haftalık güncelleme alır mı? Türkçe olup olmaması şart değil benim tek derdim güncel olması. Ne yapmalıyım sizce?

Dediğin gibi yap güncelleme alır
  • quote:

Orijinalden alıntı: X.s.@.r.i.o

Evet basılı tutarak takıyorum hocam yalnız sonrasında tanınan usb aygıt cıkarıldı sesi geliyor sürekli aygıt takılıyor sonrasında cıkarılıyor sesi gelip spflashtool hataya düşüyor. Herzamanda farklı bir hata kodu geliyor.

İşin içinden cıkamadım :(

3 şey geliyor aklıma.

1- mtk usb driverini sil telefon için uygun olduğuna emin olduğun bir driveri tekrar yükle.

2- usb kabloda bir sorun var değiştir.

3- spflashtool programı uyumsuz farklı bir sürüm dene.
  • 
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.