Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ (461. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.656
Cevap
75
Favori
253.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 459460461462463
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YüzüğüKayıpFrodo

4 tane redmi note 2 prime telefondan 2 tanesinde konuşma sırasında sesin az iletilmesi sorunu oluştu. Karşı tarafa derinden boğuk gidiyor. Yazılımsalmıdır bilmiyorun. Aynı sorunu yaşayan oldumu merak ediyorum.

Telefon ile video çekildiğinde stereo ses için sanırım telefonun üstündeki mikrofon kullanıma geçiyor ve o mikrofon kullanımda kalıyor. Yeniden başlatınca düzeliyordu. Deneyin belki o sebeptendir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

quote:

4 tane redmi note 2 prime telefondan 2 tanesinde konuşma sırasında sesin az iletilmesi sorunu oluştu. Karşı tarafa derinden boğuk gidiyor. Yazılımsalmıdır bilmiyorun. Aynı sorunu yaşayan oldumu merak ediyorum.

Telefon ile video çekildiğinde stereo ses için sanırım telefonun üstündeki mikrofon kullanıma geçiyor ve o mikrofon kullanımda kalıyor. Yeniden başlatınca düzeliyordu. Deneyin belki o sebeptendir.

Hocam çok sağolun. Düzeldi gerçekten. Teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

quote:

Hocam çok sağolun. Düzeldi gerçekten. Teşekkürler

Telinizi güç ayarlarından haftada bir otomatik kapatıp açıcak şekilde ayarlayın bir çok gereksiz sorunu çözer.

• quote:

Orijinalden alıntı: suat6027

Rom rom rom... Miui disinda rom kullanan var mi?? Cm falan

hemen hemen hepsini kullandım sorun varsa cevaplarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi sağolsun artık ucuza düzgün telefon alınamayacağını kabullendim, bundan sonra bir daha Çinli firmalardan telefon almayacağım. Adamlar 6 güncellemesi bile vermedi.
  • bazen video çekerken benim telde ses boğuk ve gıcırtılı çıkıyor bazen düzgün çıkıyor şu android 7 verselerde bizde rahatlasak hiç satasım yok dolar uçmuş gitmiş 2 lira falan olsa dolar hiç durman mi5 alırım aslında
  • ES File Explorer ile Bilgisayar Telefon Kablosuz Veri Aktarımı RESİMLİ ANLATIM [%100 Sorunsuz - Güncel 2017]

https://forum.donanimhaber.com/es-file-explorer-ile-bilgisayar-telefon-kablosuz-veri-aktarimi-resimli-anlatim-100-sorunsuz--125223662

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦

• Cin stabil icin Ota'dan 8.2.1.0 geldi. Base rom hala 5.0.2. Ufak tefek animasyon degisiklikleri var. Ana ekranin sol bolumune bir bilgi ekrani yerlestirilmis. Bir de pilde biraz duzelme hissettim ben ancak tabi birkac sarj sonra belli olur.

• jamesjay J kullanıcısına yanıt
    Ben eu yu guncelledim ama ekranın solu dedigin tam nere oluyor o tarz bir degisiklik goremedim
  • fsh77 kullanıcısına yanıt
    Güncellediğiniz versiyon kaç? Bahsettiğim ekran solu home screen'de sola çektiğinizde çıkıyor. smart assistant diye bir bölüm. son kullanılan uygulamalar ve bazı uygulamaların widgetları var.
    xiaomi.eu 8.2 olanı belki bu romda gereksiz diye kaldırılmıstır home da sola çekince bir şey gelmiyor bende.
  • fsh77 kullanıcısına yanıt
    turkce romda nasil cevrilmis bilmiyorum ama suraya bir bakin: settings-home screen-turn on smart asistant

Sağolasın bende kalkmış o ayar eu rom gereksiz ne varsa siliyor , iyi aslında asistanda olmasın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsh77 -- 2 Nisan 2017; 0:56:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crashday

Xiaomi sağolsun artık ucuza düzgün telefon alınamayacağını kabullendim, bundan sonra bir daha Çinli firmalardan telefon almayacağım. Adamlar 6 güncellemesi bile vermedi.

Ben bu cihaz ile k3note k40/50 arasında kalmıştım.

Dh den ilk kullanıcısından full kutulu k3 note alınca (Lolipop 5.1 yüklü) redmi note2 (işlemcisi daha iyi) hayal oldu.

Ancak hemen MM 6.0 yükledim , şuanda 2 farklı N/7.1 rom bulunmakta hatta.

Orj yedek pil, aksesuarda alınca çok uzun süre gidecek bir cihaza sahibim.

Redmi note2 pil / rom olarak sanırım kullanıcısını üzdü.

• Volte için linktekini deneyen oldumu hiç ?
    http://techsarjan.com/2016/08/enable-volte-xiaomi-mobiles-miui-7-8-redmi-mi.html Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsh77 -- 2 Nisan 2017; 20:40:18 >

• Hiç deneyen yokmu volteyi :)
  • Nedir hocam bu?
  • Barış Can kullanıcısına yanıt
    VoLTE ile birlikte hayatımıza giren en büyük yeniliklerden birisi, HD+ olarak adlandırılan berrak ses kalitesi. WhatsApp gibi uygulamalar ile yaptığımız sesli görüşmelerin pürüzsüz ve kaliteli hali bir çok kullanıcıyı etkilemektedir. İşte bu teknoloji ile birlikte o berrak ses kalitesine normal telefon görüşmelerinde kavuşuyorsunuz.

VoLTE ile gelen yenilikler bunlarla sınırlı değil. Telefon görüşmeleri yaparken mobil veri bağlantısının kesildiğini fark etmişsinizdir. VoLTE, aynı anda veri ve ses kullanımına izin verdiği için telefon görüşmeleri sırasında telefonunuz arka planda dosya indirmeye vs. devam edebilir.

Bir arkadaşınızı aradığınızda bazen telefonun çalması 5 – 10 saniyeden daha fazla sürebiliyor. Bu teknoloji ile birlikte, sesli aramaların bağlanması neredeyse 1 saniye içerisinde gerçekleşiyor. 4.5G teknolojisi henüz hayatımıza girmeden ülkemizde bir test gerçekleştiren bir GSM operatörü, VoLTE ile yüksek kaliteli sesli çağrıyı tam 0,372 saniye içinde kurmayı başarmıştı. Ayrıca, VoLTE ile birlikte artık görüşmelerinize konum vb. gibi ögeleri ekleyebiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse bir arkadaşınıza yemeğe gidiyorsunuz ancak yolda aracınız bozuldu. Arkadaşınızı durumu anlatmak için ararken, bulunduğunuz konumu görmesini sağlayabilirsiniz.

telefonunuzun LTE teknolojisini desteklemesi gerekiyor. Tabi, gerekli şartlar bununla sınırlı değil. Operatörünüzün de VoLTE teknolojisini aktif olarak kullanıma açması gerekli.

"What is VoLTE?
    Voice-over-LTE or VoLTE is an advanced IP packet-based communications technology that offers enhanced service quality and improved overall performance over preceding networking technologies such as 2.5G and 3G."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsh77 -- 8 Nisan 2017; 13:8:21 >

• Ben SQL editör de elle ekledim olmadı normalde öyle bir veri yoktu settings içinde

• anldrms34 kullanıcısına yanıt
    Yabancı forumlarda bazıları donanım bazlı demiş belkide bizim telde yok bu özellik yada 6.0 gelirse açılıcak...
  • 
Sayfa: önceki 459460461462463
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.