Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ (457. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.656
Cevap
75
Favori
253.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 455456457458459
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • maşallah bende öyle deneyeyim o zaman. bilgisayardan şarj edeyim sonçları yazarım buraya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gunesser kullanıcısına yanıt
    ben telefonu ikinci el aldım. benden nceki sahibi kendi dğeiştirmiş. yanlış hatırlmaıyorsam başka bir xioami telefondan takmış.

bence siz bir telefoncuya sorun. ona uygun micro usb vardır bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar günaydın,

Eşimin telefonunda dünden beri karşıya ses gitmiyor. Sorun ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Arkadaşlar günaydın,

Eşimin telefonunda dünden beri karşıya ses gitmiyor. Sorun ne olabilir?

Sanmıyorum ama yine de kronik bir sorunu vardı belki ondandır. Telefon ile ekran döndürme modu eğer otomatikse ve o halde iken telefon ile video çekilirse, üstteki mikrofon aktive oluyor video için, sonrasında o mikrofon aktive kalıyor, konuşma yaparkende alt mikrofon kullanımda olmadığı için ses gitmiyor. Fakat kapatıp açınca düzeliyordu, zaten kapatıp açmışsınızdır
  • Barış Can kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Aslında bu durumu biliyordum ama aradan zaman geçince unutmuşum. Yarın servise götürecektim artık. Şimdi eşim kapat/aç yapmış, düzelmiş.
  • Benim ön kamerada tozlar koloni kurdu bazen lazım oluyor kullanamıyoeum nasıl temizlerim sökmek için alet eldevat lazım mı? YouTube da video felan var mı acabaa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apollon -- 13 Şubat 2017; 13:21:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apollon kullanıcısına yanıt
    Benimde baya tozlanmisti gecenlerde temizledim 5-10dklık iş. Arkadaki tüm vidalari sökün kamerayi pininden cikartip temizleyin.

• Apollon kullanıcısına yanıt
    Hocam aliexpress de 1 dolar altında satılıyor. çok basit bir şekilde sökersiniz.
  • Merhaba lar , AliExpress den aldiginiz guzel, kullanımından memnun kaldiginiz batarya varmi ? Benim batarya iflas ettide :)

• quote:

Orijinalden alıntı: anldrms34

Nohon pilim malaysia post ile sonunda geldi 😁 Kasım da sipariş vermiştim. ℅40 larda bir pili vardı saat 11den beri 4G ile kullanıyorum ekran çoğu zaman açık şuan %8 kaldı şimdilik herşey orijinal pilden guzel

Hocam batarya linki atarmisiniz benimde batarya almam lazımda :) birde performans nasil hala iyi gidiyormu

• telefonla alakalı son dedikodulara göre xiaomi redmi serisi telefonlarda önemsiz bazı parçaları yan sanayi kullanıyormuş.eğer doğru ise bu sebeple kernel hiçbir zaman yeni android sürümünü destekleyemeyecek ve kernelin bu sebeple yayınlanmadığı düşünülüyor.

• Arabamı dostum bu yazılım için gerekli olan chip oda belli yan sanayi nedir :)
  • Fenman kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz link bu pilin resmi satıcısıdır ve fiyatda dipde alıcak olan hemen alsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsh77

Arabamı dostum bu yazılım için gerekli olan chip oda belli yan sanayi nedir :)

sensörler ne olacak onların sürücüleri ?

• sürücünündemi ikinci eli var :) sensör ana yazılımı niye etkilesin ancak kendi çalışma aralığını kısıtlar o kadar düşük kalite ise.
  • quote:

sürücünündemi ikinci eli var :) sensör ana yazılımı niye etkilesin ancak kendi çalışma aralığını kısıtlar o kadar düşük kalite ise.

windows xp için üretilmiş nvidia sürücüsünü windows 7de kullanamazsın dolayısı ile donanım da çalışmaz.meselenin sensör kalitesi ile alakası yok sadece sürücü sorunu var. örneğin bosch ürettiği sensör için sürücüyü sürekli güncellerken saçma sapan biryerden alınan sensör güncellemez ve bu sebeple yeni android sürümü bu sensörü kullanamaz.
    ayrıca ikinci el nereden çıktı ? anlaşmakta zorluk çekiyoruz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Börü -- 18 Şubat 2017; 2:58:7 >
  • Dostum sen bu işlerle hiç uğraşma derim sensör telde var ise ister "yan sanayi :)- ben ikinci el dedim" ister asıl olsun dert burda o sensör,n üzerindeki chip i o tektir onun yan sanayisi olmaz olsa bile aslının kopyası olur ama hepsinin yazılımı tektir,yani sen bunları nerden duydun bilmem ama bu konuda bilgin eksik milleti gaza getirme boş yere.

Bak bende arduino var onunda bi doluda sensörü hepsi aslını taklit ama tıkır tıkır çalışıyor bir çok açık kaynak kitaplığı da var her sensör için , kafasına esen sürücüsünüde yazmış,kötü yazılanı elersin ne işine gelirse onu koy mis gibi işliyor bu sensörleri yapanlar merdiven altı ama yaptıkları tek şey aslını hemde bire bir taklit zira devre şeması aynı adamda basıyor bunu, yani senin dediğin gibi yan sanayi yok olsa bizde olur o :) turgutlu sanayiden mehmet usta yapar satar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsh77 -- 18 Şubat 2017; 10:17:36 >
  • quote:

Dostum sen bu işlerle hiç uğraşma derim sensör telde var ise ister "yan sanayi :)- ben ikinci el dedim" ister asıl olsun dert burda o sensör,n üzerindeki chip i o tektir onun yan sanayisi olmaz olsa bile aslının kopyası olur ama hepsinin yazılımı tektir,yani sen bunları nerden duydun bilmem ama bu konuda bilgin eksik milleti gaza getirme boş yere.

Bak bende arduino var onunda bi doluda sensörü hepsi aslını taklit ama tıkır tıkır çalışıyor bir çok açık kaynak kitaplığı da var her sensör için , kafasına esen sürücüsünüde yazmış,kötü yazılanı elersin ne işine gelirse onu koy mis gibi işliyor bu sensörleri yapanlar merdiven altı ama yaptıkları tek şey aslını hemde bire bir taklit zira devre şeması aynı adamda basıyor bunu, yani senin dediğin gibi yan sanayi yok olsa bizde olur o :) turgutlu sanayiden mehmet usta yapar satar :)

aynı şekilde siz de bu işleri bırakın bence. konusu yabancı forumlarda bile tartışıldı arayın bulun. android mm tabanlı romlarda çalışmayan sensörler dokunmatik problemi vs vs sorunlardan haberiniz vardır umarım.

• 
Sayfa: önceki 455456457458459
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.