Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
9.660
Cevap
84
Favori
235.414
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦
Giriş
    96 Mesaj
    Merhaba, benim telefonu aldığımdan beri pil problemim var ama telefonu yoğun kullanıyorum orası da bir gerçek. Bugüne kadar maksimum alabildiği ekran süresi 4 saat. Herhangi bir ayarda yapmıyorum LTE sürekli açık hat avea, ekran %50 otomatik te. Son zamanlar 3 saatin altında ekran süresi almaya başladım. 11.11de sipariş verdiğim nohon pil bugün geldi. Sizce ilk şarjı nasıl yapmalıyım.
    |
    |
    Pil sorunlari artti mi ne? :) Benim de telefonun sarji yuzde 25'e dusunce birden hizli sarj kaybetmeye basladi. Kendi kendine yuzde 12 oldu, bir iki dakika icin de 10 oldu sonra devam etti dususe ve kapandi. Bu arada aldigi ekran suresi sadece 1 saatti. Sonra sarj aletini taktim telefonu acmama izin verdi ancak sarj etmedi. Yuzde 0'da takildi kaldi. Sarj aletini cikarinca tekrar kapandi. Pili cikarip birkac dakika bekledim ve geri taktim. Simdi yuzde 71'den devam ediyorum kullanmaya. Sacma sapan bir durum bu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    Uzun süredir kullandığım telefonun batarya si ilk zamanlar efsaneyken şimdi az gitmeye basladı.hangı model batarya önerirsiniz kullanıp deneyenler yorum atarsa sevinirim.(Telefonu satıp Mi5s almayı düşünüyorum da neyse :).)
    |
    |

Bu kadar kullanici nerden temin etti? :)
    |
    |

Evet şaka gibi hakikaten.
    En az 2 saat olmalı.
    Piliniz nohon mu
    Bende nohon var orijinal pile göre daha istikrarlı.genellikle 2 saati buluyor bazen geçiyor hatta ve geçtiğinde daha uzun gidiyor ve tabi ekran süresi artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilgan1 -- 29 Aralık 2016; 4:49:21 >
    |
    |
    ...DeAtH... kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Nohan değil. Orijinal pil.

Çinden 5 dolara pil aldım o da aynı. Hatta daha beter. %100 şarj olduğunu zaman şarjdan almazsam telefon sürekli reset atıyor. O yüzden kullanmıyorum

Nohon pilden şu ana kadar memnunum. En az 1 Saat 50 dk civarında şarj oluyor ve (2g kullanılıyor) 2 günde bir şarj etmeye ihtiyaç duyuyoruz. 2 Günlük sürede de 4 saat ve üzeri ekran süresi alıyoruz. Sabah şarjdan alıp akşam şarj olacak şekilde kullanılsa kuvvetle muhtemel daha fazla ekran süresi de alınır.
    |
    |

Ölçülü davranmayı, yanlıştan korkmayı, belgeye dayanmayı, aklını kullanmayı, duyguculuğa kapılmamayı ve gerçekçi, düzenli, dengeli, tutarlı olmayı MUHASEBE öğretti bana. (Asım BEZİRCİ)

• Teğmen
    185 Mesaj

Nohon tavsiye ederim.Orjinal pilden çok daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilgan1 -- 29 Aralık 2016; 15:22:08 >
    |
    |
    ...DeAtH... kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Burda tanıttığım nohon pilinin resmi satıcısı sonunda Türkiyeye göndermeye başlamış sadece burdan almanızı tavsiye ederim.Sanırım alıpda kendi pilinden kötü çıktı diyen yok o yüzden orjinal diye satılan pillere hiç bulaşmayın.
    https://www.aliexpress.com/store/product/100-Original-NOHON-Battery-3060mAh-High-Capacity-Replacement-Batteries-BM45-For-Xiaomi-RedMi-Hongmi-Note2-Red/918987_32653571169.html?spm=2114.12010608.0.0.BfY6Ng

• Yüzbaşı
    777 Mesaj
    bende nohon pil siparişi vermiştim postnl ile göndermişler ama xraydan geçememiş ve kabul etmemişler çok ilginç ilk defa böyle şey gördüm
    |
    |
    Bugün tüm gün evde idim yeni pil nohon 3 şarj sonrası SS leri tel elimden düşmedi desem yeri. Bana kalırsa telefonun şarjını ekrandan çok mobil veri ve şebeke uygulamaları tüketiyor.

• Teğmen
    185 Mesaj

17 dolar yazmış pahalı bence.
    Resmi satıcı değilde güvenilir bir satıcı bile olabilir. Eski mesajlarda bir arkadaş vermişti link ben o satıcıdan almıştım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    fsh77 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Gayet iyi bir süre

|
    |
    cicekkerem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    atilgan1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    451 Mesaj

Wifi'deki ekran suresi ile mobil veri, hele de 3g acikkenki ekran surelerinin arasinda ucurum var gercekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jamesjay -- 31 Aralık 2016; 17:56:45 >
    |
    |
    cicekkerem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    185 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: jamesjay

Wifi'deki ekran suresi ile mobil veri, hele de 3g acikkenki ekran surelerinin arasinda ucurum var gercekten.
    quote:

Orijinalden alıntı: jamesjay

Doğru hocam bende deneyimlerimde gördüm aradaki farkı.
    Sanırım wi-fi sabit olduğundan çok pil gitmiyor, mobilde ise sürekli yayın arıyor.

Miui Foruma girip ülkeni destekle! 🇹🇷 🇹🇷

http://api.en.miui.com/hd/en/award2016/vote?gid=8

|
    |

Muhtemelen... Boyle guzel bir cihazin bu kadar pil harcamasi, fiyatini da dusununce tek eksi noktasi herhalde. Bu arada hepimizin yeni yili kutlu olsun. Saglik, mutluluk, huzur dolu, terorsuz, kotuluksuz, insanlarin birbirlerine karsi anlayisli oldugu bir yil olur umarim bu yil.

|
    |
    arkadaşlar pil muhabbetini görünce kayıtsız kalamadım. bende de jiayu s3 var. pil sorunu bizim telefonlarda da var. biz Konpson marka pil kullanıyoruz. zaten şu an satıcıların arasında s3 için Forloch isimli satıcının 1000 civarında satışı var. Nohon marka pil s3 için yok. ama redmi note 2 için satılan diğer markalar aynı. Konpson, HSA, Sangyong, eFocus gibi markalar jiayu için de satış yapıyor. sangyong'u bilmiyorum ama kullanan arkadaşların yorumlarına göre hsa kötü, efocus'un yorumları kötü. Konpson pili uzun zamandır ben de , birçok arkadaş ta kullanıyoruz. orjinali kadar iyi bir batarya. jiayu s3 için üzerinde 3700 mA yazıyor ama o değere takılmayın, ölçüm aletleriyle ölçenler var, 3300 mA, 3100mA gibi sonuçlar çıkmış. orjinal pili 3000mA olduğu için en az 3000mA olması yeterli. sonuç olarak Konpson alıp tecrübe eden var mı diye sormak istedim? Nohon ile kıyaslayamam ama kimse almadıysa Konpson alıp daha iyisini bulmak amacıyla 2 pili karşılaştırmanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 2 Ocak 2017; 2:48:5 >
    |
    |

Reklamlar
SEO
SEO
Canlı Tv izle
Bey Azura
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.