Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ (450. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.656
Cevap
75
Favori
253.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4000 mAH pil konusu xda'da mevcut deneyebilecek elektronik kabiliyeti olan var mı ?

özet geçeyim bm46 pil satın alıp regülatörü kendi pilimizdeki ile değiştiriyoruz bu kadar
  • Link atabilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamesjay

Link atabilir misiniz?

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/share-best-sot-screenshoot-t3505061

İçeride 4pda'ya aktaran bir link de mevcut. Ayrıca uygulamanın nasıl yapıldığına dair videolar var YouTube'da. Benim deneme şansım yok maddi açıdan. Yapabilen olursa ben de yaparım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8.1.2.0 yayınlandı deneyen var mı?

• tesekkurler, bir bakacagim eve gecince. Yapabilirsek epey farkedecektir sanirim pil omru

• quote:

tesekkurler, bir bakacagim eve gecince. Yapabilirsek epey farkedecektir sanirim pil omru

Baktınız mı hocam yorumunuz nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Viagara Şelalesi

quote:

tesekkurler, bir bakacagim eve gecince. Yapabilirsek epey farkedecektir sanirim pil omru

Az önce biraz bakma şansım oldu. Pil boyutu bizimkinden ufak olan Lenovo pilleri olsa da (telefona sığdırmak daha kolay olacaktır), ben "bm46" kullanmaktan yana olurdum. Onun dışında ihtiyacımız olacak ekipman ince iki parça elektrik kablosu, falçata, lehim aleti, elektrik bandı. Yani çok bilgin olmasına da gerek yok elektrik konusunda bunu yapabilmek için. 8-9 dolar civarına Aliexpress'te orjinal "bm46" bataryalar var. Fiyat olarak da uygunlar. Alıp denenebilir. Tabi önemli olan bu efora değecek mi gerçekten? Fazladan 1-2 saat kazanmak için yeni bir pil ve bu işle uğraşılır mı (5 saat alıyorum diyenler var bu işlemden sonra, ona istinaden söylüyorum bu rakamı)?

• Arkadaşlar çin malı olunca ne oluyor anlamıyorum sony ürünleri de çin üretimli bu sony ürünlerinin dandik olduğu anlamınamı geliyor adamlar çatır çatır satıyor ürünleri. Bence gayet başarılı bir model olmuş şuan ultron x-1 kullanıyorum ben onun üretim yeri de çin ama şuan piyasadaki bir çok modelden daha kaliteli bir işçilik kullanılmış.Bu tarz cihazlar fiyat performans ürünü elbet yorum yapın ama ürünüde kullanmadan incelemeden taşlamayın lütfen.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Viagara Şelalesi

quote:

Az önce biraz bakma şansım oldu. Pil boyutu bizimkinden ufak olan Lenovo pilleri olsa da (telefona sığdırmak daha kolay olacaktır), ben "bm46" kullanmaktan yana olurdum. Onun dışında ihtiyacımız olacak ekipman ince iki parça elektrik kablosu, falçata, lehim aleti, elektrik bandı. Yani çok bilgin olmasına da gerek yok elektrik konusunda bunu yapabilmek için. 8-9 dolar civarına Aliexpress'te orjinal "bm46" bataryalar var. Fiyat olarak da uygunlar. Alıp denenebilir. Tabi önemli olan bu efora değecek mi gerçekten? Fazladan 1-2 saat kazanmak için yeni bir pil ve bu işle uğraşılır mı (5 saat alıyorum diyenler var bu işlemden sonra, ona istinaden söylüyorum bu rakamı)?

Hocam peki ileride bir sakıncası olabilir mi cihaza veya bize yönelik patlama çatlama yanma falan.

• Uzman değilim ama sağlam yapıldığında bir sorun olacağını zannetmem. Bir tek yama yapılan kabloları çok ince seçmemek gerekir sanırım. Sipariş verilebilir, 35 lira birşey değil.
  • quote:

Uzman değilim ama sağlam yapıldığında bir sorun olacağını zannetmem. Bir tek yama yapılan kabloları çok ince seçmemek gerekir sanırım. Sipariş verilebilir, 35 lira birşey değil.

Hocam 35 lira ile bitmiyor eldeki orijinal bataryadan da olacağız :)

• E orası öyle. O yüzden bulunabilirse orjinal bir bm45 veya nohon, bir de bm46 siparişi vermek gerek her ihtimale karşı. Ya da eldeki pil tamamen ölmüş ise gözü karartıp girişmek lazım bu işe :)
  • quote:

E orası öyle. O yüzden bulunabilirse orjinal bir bm45 veya nohon, bir de bm46 siparişi vermek gerek her ihtimale karşı. Ya da eldeki pil tamamen ölmüş ise gözü karartıp girişmek lazım bu işe :)

Aynen hocam ben de ölmesini bekliyorum

• Mantikli. Biraz daha sabir o zaman :)

• quote:

Orijinalden alıntı: atilgan1

Nohon pil deneyimlerin
    Yaklaşık 20 gündür kullanıyorum ilk zamanlar orijinale göre çok çok iyiydi şarj olma süreside 2 saati geçiyordu.birkaç kez ?1 deneme yapıp ekran alıntısı yapıp buraya atim diye kapanana kadar kullanmışım
    Sonra pile birşeyler oldu daha hızlı şarj olmaya ve daha çabuk bitmeye sebep başladı. Dedim full bitireyim bataryayı beklete beklete.kapandı bekledim tekrar açtım tekrar kapandı.açılmadı.kapali halde taktım şarja %3-5 arası gösteriyor direkt.bir problem var dedim. çıkardım şarjı.açmak istedim yemedi. sarja geri takip öyle açtım şarjı çektim sonra %1 de iken takip ettim hemen % 2 oluyor mu diye olmadı yavaşça şarj ediyor dedim tmm oldu bu sefer
    sonra açık vaziyette uçak modu açıkken sabaha kadar şarj oldu ve o gün içinde 2g(mobil kapalı evde net var diye) + full sabit wi-fi açık + konuşma,oyun yok sadece sosyal medya vs + işe yarar mı bilmiyorum güvenlikteki pil kısmında pil tasarrufuda açık.
    kullanımım aşağıdaki fotolarda.
    Yani özetle kısarak ne alabilirim maximum dedim. Ayrıca sadece 3g mobil açıkkende denedim onuda ilave edecem

ilk ss ler max süre denemem ve de sonrasından şarj olduğu süre.
     Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦
     Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦

ikinci ssler ise
    yukarıdaki 2g dediğim yeri 3g yapınca yani
    3g açık + wifili + uzunca bir süre telefon görüşmesi(1 saat olabilir) ile olan değer ve sonrasında şarj olduğu süre aşağıdaki

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atilgan1 -- 11 Aralık 2016; 15:1:20 >

• Beyler 8.1.2.0 cansuyu gibi geldi cihaza cihazdaki ufak takilmalar tamamen bitmiş tarayıcı sorunları düzelmiş kilit sesi falan değişmiş 8.1.2.0 çok iyi oldu şarj ise bugün yüklediğim için birşey diyemeyecegim

• quote:

Orijinalden alıntı: forever58

Beyler 8.1.2.0 cansuyu gibi geldi cihaza cihazdaki ufak takilmalar tamamen bitmiş tarayıcı sorunları düzelmiş kilit sesi falan değişmiş 8.1.2.0 çok iyi oldu şarj ise bugün yüklediğim için birşey diyemeyecegim

Ne guzel. Henuz cin stabile gelmedi.

• jamesjay J kullanıcısına yanıt
    Hocam gerçekten şuana kadar ki en stabil sürüm 8.1.2.0 en basitinden ram temizleme açtığımız ekran varya sekmeler arası geçiş yaptığımız orda miui6 dan beri takılanlar olurdu şimdi 10 tane uygulama acşan dahi kasma yok takılma yok ama kamera ilk açılıştaki takılma devam ediyor

• forever58 kullanıcısına yanıt
    Bende bahsettiginiz takilmalar yok. Ilginc. Surumle ilgili herhalde. Ancak bende de arka planda calisan uygulamalar arasi gecislerde uygulamayi kapatip sifirdan bir daha aciyor bazen, ram yetersizmis gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jamesjay -- 12 Aralık 2016; 21:20:31 >
  • jamesjay J kullanıcısına yanıt
    Bu bende de oluyor, ama bence iyi birşey, ram'i boşa işgal etmiyor en azından

• 
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.