Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ (433. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.655
Cevap
75
Favori
253.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1. Imei'yi kendi kullanmadığınız eski bir telefonunuzdan mı aldınız?
    2. Imei'yi "Maui Meta" ile kalıcı olarak mı attınız yoksa telefonun kendi içinden mi atıldı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamesjay

1. Imei'yi kendi kullanmadığınız eski bir telefonunuzdan mı aldınız?
    2. Imei'yi "Maui Meta" ile kalıcı olarak mı attınız yoksa telefonun kendi içinden mi atıldı?

kullanılmayan eski telefondan maui ile attım.
  • miremiran M kullanıcısına yanıt
    Diğer telefon hiç açılmadıysa sorun olmaması gerekliydi. Telefonun içinden imei'yi kontrol ettiğinizde eski telefonunuzun imei'sinin kayıtlı olduğunu teyit edebiliyor musunuz? Maui Meta ile imei atma işlemi başarılı olmamış olabilir.
  • Eski telefon kesinlikle kullanılmadı. Hurda zaten. Eski telefonun imei si yeni telefonda hala *#06# ile görülebiliyor.

İşlem başarılı olmasa 3-4 aydır kullanabilir miydim?
    Birkac ay imeisi olmadan kullanan ve sonra uyari alan arkadaslar olmustu konuda. Kullanilir yani basarisiz olmus olsaydi da. Tabi olasilik bu sadece. Sizin sorununuz imei duzgun oldugu halde neden kaynaklaniyor emin olamadim. Belki bir telefon etseniz ilgili kuruma ve imei numaranizin neden boyle sorun cikardigini sorsaniz yol alinabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamesjay

Birkac ay imeisi olmadan kullanan ve sonra uyari alan arkadaslar olmustu konuda. Kullanilir yani basarisiz olmus olsaydi da. Tabi olasilik bu sadece. Sizin sorununuz imei duzgun oldugu halde neden kaynaklaniyor emin olamadim. Belki bir telefon etseniz ilgili kuruma ve imei numaranizin neden boyle sorun cikardigini sorsaniz yol alinabilir.

İlgili kurum hangisi ve nasıl sorulabilir oraya ? İmei kopyaladım şeklinde ifade edilebilir mi??
    hiç aramaya uğraşma, yaptığın şey zaten illegal, ben illegal bişey yaptım siz de bulup önüne geçmişsiniz demenin kimseye yararı olmayacak. mtk telefonlara orjinal imei bile girmene gerek yok, 123456789000000 diye bi imei salla 3 ay kullan sonra yine bi imei salla kullan.
  • SPaCeLoRD kullanıcısına yanıt
    Arkadas arayip ben illegal olarak imei attim demeyecek zaten. Benim telefonumun imeisi bu, ve boyle bir sorunum var diyecek. Emin olmamakla birlikte kullanilan imei, eski telefon geldiginde kayit oldugu icin eski olan telefon modeli olarak kayitlidir hala. Siz gidip telefonunuzu gostermezseniz kimse sizin yeni bir cihaza eski bir cihazin imesini kopyaladiginizi bilemez. Imei kalici olarak atilmis ve diger telefon hic acilmamis veya biri tarafindan imeisi kopyalanmamissa ortadaki sorun muhtemelen sistem kaynakli demektir. Arayarak sorunu cozme yoluna gidilebilir bence. Bunun disinda imei sallamak, kendi sahip oldugunuz ve kullanmadiginiz bir cihazin imeisini kopyalamaktan daha illegal ve etik disidir. Cozum 3 ayda bir yeniden imei sallamak gibi gereksiz ve etik disi bir uygulamayla olmamalidir. Ben bu konuda daha bilgili bir arkadasin yardimci olmasi taraftariyim zira benim de bilgim pek yeterli degil bu sorun uzerine.

• jamesjay J kullanıcısına yanıt
    kafadan sallayarak imei numarası tutturman çok zor bir ihtimal :) ki verdiğim örnekteki sayıya bakarsan o tip bir kombinasyonla kimsenin hakkını yememiş olursun. 3 ayda bir sondaki sayıyı 1 arttırırsın ohh mis.

bayiye/operatöre gitmek hiç bir işe yaramaz, getir faturanı imei numarasını tek telefon için kullanılabilir duruma getirelim diyecekler o kadar. aman dur yanlış olmuş senin engeli kaldırtalım vs gibi bir durum olmayacak :) operatörler çalıntı durumda bile ille de savcılık izni vs lazım diye tutturuyorlar, bu durumda bilgi vermeleri çok zor geliyor bana.

he illa ben bunu didiklicem derse btk ya gitmesi lazım, orda da kendi başını belaya sokabiliecek bir duruma gelir bu iş :)
  • Telefonumdan memnundum ama birden kapanmaya basladi, gitgide daha zor aciliyor. Telefonu bir sinir halinde biraz bukmustum, gorunur de birsey yoktu.Bu nedenle olacak ki telefonu diger yone bukerek acabiliyorum sadece, kirilan/kopan temas etmeyen biryer var galiba. Tamirciye götürsem mi deger mi

• MentosKola M kullanıcısına yanıt
    Deger mi sorusunun cevabi sizde. Yeni telefon almaya deger mi ve bütce buna uygun mu? Tahmin ediyorum ki yapilacak birseydir. Ortaya cikan masrafa bakin goturecekseniz eger. Masraf yeni bir redmi note 2 almaktan cok cok daha cuzzi ise neden yaptirmayasaniz?

• Arkadaşlar imei durumu için ilgili kurumu arayıp sorunumu belirtmem bana anlamsız geliyor. Birincisi imei kopyaladım denilmez; ikincisi demesem bile iş uzadı diyelim yeni telefonu gösteremem. TR de satışı yok. Eski telefonum tuşlu samsung ki sistemde de böyle görünüyor...

Şu an durumum; sallama bir numara ile sorunumu çözdüm.(Başka bir telefonun imesini tutturmak zor olur --art arda beş ya da altı tane 1 ekledim--art arda olduğu için olasılıksız anlamında değil.) Çalışıyor. Sanırım çözüm ya da bana uyacak çözüm 3 ya da 4 ay neyse bunu sürekli tekrarlamak olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miremiran -- 14 Eylül 2016; 21:04:27 >
    eger eski teldeki imei hala baska telde olmadıgına inanıyosanız pc üzerinden flashlıyarak birde deneyin derim bir ihtimal diger yöntem olmuş
    gibi göstersede geçerli olmamış olabilir.
  • Sizde miui optimizasyonu açık mı tam olarak ne işe yarıyor bilen var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cetinov C kullanıcısına yanıt
    hep kapalı tut
  • fsh77 kullanıcısına yanıt
    bende açık :D neden kapalı tutmalıyız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetinov

Sizde miui optimizasyonu açık mı tam olarak ne işe yarıyor bilen var mı ?

o ne ki

• kulaklık bu kulaklık redmi note 2 ile uyumlu olur mu arkadaşlar

• cetinov C kullanıcısına yanıt
    Uyar ama geç sarj oluyor ve ortalama 3 saat kullanımı varmış ha ucuz diyorsan alabilirisin
  • Miui optimizasyonu nerden kapatıyoruz hocam

• 
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.