Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ (427. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.656
Cevap
75
Favori
253.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cihazdan soguyan arkadaslarimiz neden soguyorlar? Pil yuzunden mi? 4-5 akilli telefon kullandim bugune dek. Zamaninin amiral gemisi galaxy s2 de vardi iclerinde, her bakimdan en iyisi su an kullandigim RN2. Miui8 ile simdi daha hizli, donma, kasma yok. Arayuz inanilmaz guzel. Kamera ortalama belki ama pili 1 gunu cikariyor rahatlikla. E o da yeter zaten. Oyun oynamadigim halde performansini test etmek icin cok oyun kurdum. Konsol kalitesi triple AAA dedigimiz oyunlar hepsi. Daha nefesinin yetmedigi oyun gormedim. Kasa kalitesi olarak da kotu degil, sik da duruyor bakinca. 500-750 lira bandinda aldik biz bu telefonu, neden soguyoruz? Ha diyeceksiniz e Xiaomi'nin yeni modelleri de bu fiyat. Redmi Note 4 500 lira civari dogru ama arada nesil farki var. Yeni cikanlar elbette daha iyi olacak. Bunun sonu yok ki. RN4 alacaksin 1 sene gecmeden daha iyileri daha ucuza cikacak. Ben bunu alali 1 sene oluyor. Bunu aldigimda bu fiyat bandinda daha iyisi yoktu. S6'lar 2000 Tl'li fiyatlardaydi. Arkadasim s6 aldi O da 1-2 sene icerisinde degisecek ben de degisecegim telefonlarimizi. Ama o aldigi telefona 2500 kusur lira verdi ben 750 lira ve yaptigimiz seyler ayni. Ekran surelerimiz de cok farkli degil. Ayni arkadasim samsung tablet aldi 1500 kusur liraya birkac ay kullandi ve kaldirdi. Yani o paraya degiyor mu aldiginiz sey onemli olan bu. Onca para verdigin seyi kullanmayabiliyosun da tam anlami ve ozellikleriyle. Ama daha ucuza aldigin pekala is gorebiliyor uzunca sure. Epey arkadas konuda telefondan sogudugunu soyluyor ama bana oyle bir telefon gosterin ki 1 sene once cikmis olsun fiyati 500 lira ve RN2'den ustun olsun. 1 sene once 500 liraya muhtemelen cop alirdiniz RN2 almasaydiniz (spesifik olarak size soylemiyorum bunlari, sizin nezdinizde herkese soyluyorum) Telefonumuzun eksikleri var ama sogutacak derecede degiller benim gorusum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jamesjay -- 30 Ağustos 2016; 10:04:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 6 saat görmüştüm 1 2 defa ama o zaman bayağı kasmıştım

Telefondan bazen bende soğuyorum bazende ulan ne güzel şeysin diyesim geliyor

Bugün bir sorum keşfettim. Galeri de aynı isimli iki tane klasör var (ikincisinin sonunda sayı var) birisinden resim silince diğerindende kayboluyor neden böyle bende bilmiyorum. Küçük bir şey ama insan yinede sinir oluyor.

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦

Telefon 1 senelik telefon tam. (ağustos 2015 de çıktı diye biliyorum) bende 5 aydır kullanıyorun. Hala galeri sorunu devam ediyor. Android 6 gelmedi. Bir keresinde bayağı resmim silindi. Bunlar bu fiyata kabul edilebilecek şeyler ama insan yinede sorunsuz istiyor. Çözümü ne kadar zor olabilir ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ...DeAtH... . kullanıcısına yanıt
    Ben aynı klasör olayını farketmedim benim cihazda. Aldığımdan bu yana Çin stabil kullanıyorum. Daha evvel diğer arkadaşların karşılaştıkları sorunlarla da karşılaşmadım. Sanırım Çin stabil daha iyi bu konuda. Yazılıma gelince ufak tefek dokunuşlarla düzeltilebilecek özellikler ve işlemcinin potansiyelinde olan, kazandırılabilecek yeni işlevler var. Marshmellow da gelmesi gerekenlerden. Neden uğraşmıyorlar veya uğraşıyorlar da henüz haberimiz mi yok bilemiyorum. Bir yandan da bir sürü telefon çıkarıyorlar, belki de yetişemiyorlar tüm telefonların yazılımlarına artık. Kim bilir.
  • Upgrade değil sürekli update alıyor redmi serisi genel olarak böyle bari Custom rom çıksaydı o bile olmadı

• anldrms34 kullanıcısına yanıt
    eu rom kullan gereksiz hiç bir şey yok tertemiz,tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsh77 -- 30 Ağustos 2016; 16:03:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsh77

eu rom kullan gereksiz hiç bir şey yok tertemiz,tavsiye ederim.

eu romların farkı nedir hocam türkçe dil var mı
  • çin stabildeki gereksiz seyler var onlar yok ayrıca optimize ediliyor rom zaten globalden daha az buyuklugu işe yaramaz seyler cıkarılıyor
    https://xiaomi.eu/community/threads/6-8-25.33721/
    burda yazıyor neler farklı
    Türkçe var deniyor ben bakmadım hiç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cetinov

...
    Birde youtube da cm 12.1 de xposed kullanarak youtube reklamlarını engelleyebiliyordum xposedsiz çalışan program biliyor musunuz

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-adclear-root-version-ad-blocker-t3309011
  • mıuı 8 de çok güzel gizli özellikler varmış !
    https://youtu.be/qhFxnH2LeN0
  • fsh77 kullanıcısına yanıt
    dual app-dual screen zaten tanıtımında vardı
    wifi şifresi palaşma miui 7de de vardı
    sallayarak uygulamaları dizme özelliğini biliyorum yeni gördüm
    ekran kilitliyken ana menü tuşuna uzun süre basmak miui 7de de vardı (çok kullanıorum cidden süper)
    video düzenleme de gizli bir özellik değil tanıtımda vardı zaten

ben hiç beğenmedim videoyu
    size bir şey söylemiyorum yanlış anlamayın fikrimi söyledim sadece

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ...DeAtH... . kullanıcısına yanıt
    herkesin herşeyi bilmesini bekliyemeyiz paylaşalım güzelleşelim :) sizin bile biledigğiniz varmış daha ne olsun .
  • fsh77 kullanıcısına yanıt
    Video da gizli özellik diyor ama sadece 2 tanesi gizli özellik sayılır. Biri flash diğeri sallayarak uygulama sıralaması diğerleri gizli özellik değil. Ben o yüzden beğenmedim dedim

• Arkadaşlar miui 8de mobil veri indirme sınırı nasıl kaldırılıyordu?

• Arkadaşlar kardeşim yaklaşık 3 ay kadar falan bu telefonu kullandı sonra cihaz suya düştü 1-2 dakika kaldı maalesef hatta sudayken çalışıyormuş sanırım. Daha sonra bataryayı çıkarttık cihazın anakartını flexini falan tinerle temizledik falan cihazı açtık normal dokunmatik bildirim ışığı sesler titreşim motoru vs. çalışıyor ama ekran gelmiyor, bunun üzerine aliexpressden ekran siparişi verdim taktım ama yine çalışmadı, bende anakartı sağlam "arızalı" cihaz arıyorum elinde olan varsa pm atabilir en kötü ihtimalle bende arızalı olarak satacağım, bakalım hayırlısı olsun
  • İşlemci frekansını azaltıyor musunuz siz bataryaya katkısı olur mu diye düşündüm

• jamesjay J kullanıcısına yanıt
    Hocam cihaz ucuz diye güncelleme vermiyorlar. Ve MTK şirket politikası gereği yongasetlerinin kaynak kodlarını şirketlerle ayrıca ücret karşılığı paylaştığından o lisansı da almıyorlar. HTC M9+'da Helio X10 ama HTC o lisansı satın aldığı için geliştiriciler açık kaynak kodlarına rahatça Rom geliştirebiliyor. Dolayısıyla bu saatten sonra diğer markalar pahalı olduğu için Xiaomi'yi tercih edeceğim ve yongasetinin Snapdragon olmasına dikkat edeceğim. Herkese böyle yapmasını tavsiye ederim.

• Hocam Lenovo a7000 gibi bir telefon bile Marshmallow aldı ustelik mt6752 yongası olan bir cihaz ustelik redmi note 2 oldukça satan bir Xiaomi telefonu oldu

• Anlamak güç. Bu telefon rekor kirdi ilk satisa sunuldugunda dunyada. Bu kadar cok kullanicisi varken ve bu kullanicilar surekli marshmellow ve benzeri eksikleri isterken nasil olur da firma kayitsiz kaliyor gercekten anlamak güç.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • jamesjay J kullanıcısına yanıt
    Biraz süsleyip RM4 çıkardılar onda 6 var o yüzden şimdi gelmez bize, seneye gelir gelirse.MIUI 8 sonbaharda ekranı ikiye bölme gelicek yenilik olarak çok mahrum brakmıyorlar yinede :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsh77 -- 1 Eylül 2016; 17:58:39 >
  • Redmi note 2 model telefona güncelleme yapmak istiyorum ama hata yapmak istemiyorum. Ekteki fotoğrafta görünen sürüm yüklü. Son Stable global romu yüklemek için hangi romu indirmem ve en kolay nasıl yüklemem gerekir. Yardımınızı rica ederim.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦

• 
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.