Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ (426. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.656
Cevap
75
Favori
253.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Redmi Note 3 Pro'ya terfiye degecek pek nokta goremiyorum. Islem gucleri hemen hemen ayni ekstra olarak 4k video cekim kazanacaksiniz ve belki biraz da baglantilariniz iyilesecek pil performansiyla birlikte. Ama 350 lira verip yine ayni telefonu kullanacaksiniz aslinda. Mi5'lerin 350 dolar (1000) lira civari oldugunu dusununce almisken daha duzgun birsey almanin mantikli olacagini dusunuyorum. Tabi Pro'lar Snapdragon oldugu icin imei yazma durumu olmayacak, eger degisecekseniz alacaginiz telefonun imei'lerinin hukuki olarak kayit altina alindigina emin olun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çaylaq kullanıcısına yanıt
    Cin'den getirtin o arada siz. Ucuzdur zaten. Ama geldiginde de hemen takmaya ugrasmayin. Eger sorun yoksa telefonu ac kapa yaparken yeni bir sorun da dogabilir. Gerek yok boyle bir seye.

• jamesjay J kullanıcısına yanıt
    eğer yurtdışında bir tanıdık falan olsa direkt mi5 e yönelirdim. hiç kar koymadan vereceği için benim için bayağı karlı olurdu. mecbur burada aracılardan alacağı için daha ucuzlarına bakıyorum.
    benim geçmemdeki amaç şunlar
    -snapdragon performansı
    -parmak okuyucu
    -16mp kamera (telefon ile bayağı fotoğraf çekiyorum)
    -pil performansı. (redmi note 2 4-5 saat ekran süresi veriyor)

benim telefon 400tlye satsam üstüne 350tl verip sıfır kutulu telefon alıyorum. biraz mantıklı geldi ama siz öyle değince vazgeçtim gibi. eğer elden 500tlye alıcı çıkarsa aklımda redmi 3 pro da var. 5" olması dezavantaj gibi gelsede 5.5" büyük geliyor cebe falan

bakalım hayırlısı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamesjay

Cin'den getirtin o arada siz. Ucuzdur zaten. Ama geldiginde de hemen takmaya ugrasmayin. Eger sorun yoksa telefonu ac kapa yaparken yeni bir sorun da dogabilir. Gerek yok boyle bir seye.

İngilizcem yok, link verebilir misin aliexpress için? Veya ne yazmam lazım arama kısmına

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çaylaq kullanıcısına yanıt
    https://m.aliexpress.com/item/32516844777.html

• ...DeAtH... . kullanıcısına yanıt
    Telefon fena degil bir donem ben de dusunmustum gecmeyi ama iyi dusunmek gerek degip degmeyecegine. Fotograf cekmeyi seviyorsunuz ama gececeginiz makinede lenste "ois" (imaj sabitleme) yok ki fotograf icin de cok onemlidir bu ozellik, dusuk isik kosullarinda ortalama cep telefonlari shutteri yeterince dusuremez ve iso'ya abanir, bu da fotolarda noise yapar. Onun disinda pro'da pili bizim degistirdigimiz kadar rahat degisemeyeceksiniz. Fotograf onemliyse ben sansimi lg g4'ten yana kullanirdim. 800 liralara orjinal g4 sattigini iddia eden saticilar var piyasada. G4'un kamerasi piyasadaki hemen hemen tum telefonlardan ustun. Ois destegi de var daha acik diyafram da var pil de degisiyor, ekran da 2k. Performans da hemen hemen RN2'ye yakin. Ha tabi pil performansi cok da iyi degil diyorlar. Secim sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jamesjay -- 29 Ağustos 2016; 15:36:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamesjay

https://m.aliexpress.com/item/32516844777.html

Alım yaptım, eyvallah

güzelce açıklamışsınız sağolun.

ois video için önemli diye biliyorum :) (yanlış biliyorda olabilirim)
    g4 e bende bakmıştımbayağı bazı sorunları yüzünden vazgeçtim. ayrıca xiaomi çok hoşuma gidiyor başka markalara sıcak bakamıyorum artık. marka algımı değiştirdi en iyisi biraz bekleyip mi5 almak sanırım. bayağı götürür beni

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende mi5 düşünüyorum telefon için taksitlerin geri dönmesini bekliyorum en azından uzun ömürlü olur

Ois'in sadece video icin ise yaradigi algisi var evet ancak cok yanlis bu. Tanitim filmleri cektigimden

oturu nacizane bir parca bilgiliyimdir bu konuda :) Terim ve teknik sekilde konusmak da herkes icin aciklayici olmayacaktir. Bir onceki mesajda basitce soylemistim gerci; kompakt fotograf makineleri ve ortalama telefonlar perde hizini cok dusuremez cunku perde hizi duserse elde cekerken yaptigimiz minik titremeler bile fotografi bulaniklastirir. Bu makineler iso'yu arttirma yoluna gider perdeyi hizlandirip ama bu sefer de fotograflarda kumlanma artar. Ois olan makinelerde ise titresim lenste engellendigi icin perdeyi ve iso'yu daha cok dusurebilirler, sarsinti olmaz, fotograflar daha net ve berrak cikar. Bunun disinda bence simdilik telefon degismeye gerek yok. Bir sure daha idare edin sonra mi5 gibi bir amiral gemisi alirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jamesjay -- 29 Ağustos 2016; 17:35:42 >
    Teşekkürler sayenizde bir şey öğrendim

snapdragonlara pekala da imei tamiri yapılıyor, yanlış yönlendirmeyelim :)

ayrıca mi5 in modası erken geçti. leeco ve zte 11 gidiyor şu aralar.
  • SPaCeLoRD kullanıcısına yanıt
    Öyle mi haberim yok. Snapdragon'lara imei atılamıyordu bir dönem, ben hala öyle sanıyordum. MI5 bir amiral gemisi örneği sadece, onun dışında eğer Çin markası alacaksam Oneplus veya Xiaomi'den kesinlikle şaşmam. Xiaomi bile telefon dışı birsürü ürüne sahipken tanınmıyor ve yedek parça sıkıntısı çekilebiliyor. Hele de Türkiye'de... Leeco veya diğer modeller çok daha sıkıntılı olur bu konuda.
    bütün çin telefonlar için başvuru yeri aliexpress :) tr de parça bulucam dersen zor iş. he xiaomi diğer markalara göre bir tık önde elbette.

ben de rn3pro almayı düşünüyorken 4 çıktı, onu mu alsam diyorum ama pek bi farkı da yok gibi. işlemci mtk ya dönmüş yine, rn2 deki gibi pil pefromansı olacaksa şiddetle uzak durmak lazım.
    Vallahi RN2'den RN3 Pro veya RN4'e gecmeyin derim ben. Buna degecek pek birsey yok. Mi Note 2 filan da cikiyor simdi. Diger markalarda da yeni telefonlar gelecektir. 1 sene filan daha idare edilebilir RN2 ile pekala bence. Sonra eli yuzu duzgun bir telefona gecilir.

rn2 kullanmıyorum, zamanında aldm babama verdim, ikincisi de vardı onu da kullanmadan sattım. ama babamın telefonu ara sıra pırkalıyorum oyun vs işine girince rn2 pili su gibi içiyor.
    E oyun oynatmaya gelince isler degisiyor. Hem islemci hem gpu tam gaza geciyor. Diger telefonlar da farkli degil pek oyun konusunda ama.

rn3p ile 8 9 saat ekran süresi alan var, oyun oynayynca 3-4 saat verse yeter, maksat serviste vs takylyrken pil ne olacak diye dü?ünmeye gerek kalmamasy :)
    Bugünkü ekran sürem bu
    Oyun hiç yok
    Biraz youtube
    Biraz instagram
    Genelde internet surf
    Ekran parlaklıpı %15 falandır herhalde

Eğer dışarıda çok takılırsam mecburen parlaklık %50 oluyor. Bu yüzden 3 saat falan ekran süresi alıyorum

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦

galeride sorun var sanırım. son indirilen resim falan gözüküyor illa download klasörüne gitmem gerekiyor
    tarayıcıda açılır pencere sorunlu (hareket etmiyor sabit kalıyr) ayrıca bir kelimeyi seçip ara dediğimiz zaman arayamıyor ilk önce arıyor sonra hemen o sayfayı kapatıyor.
    günceleme ile düzelir umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ...DeAtH... -- 30 Ağustos 2016; 1:28:35 >

Telefonu aldığım günden beri bu sureleri görmedim valla supersin hocam zaten artık iyice soğudum cihazdan

• 
Sayfa: önceki 424425426427428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.