Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.656
Cevap
75
Favori
253.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pybs147

Herkese iyi forumlar siz redmi note 2 kullanıcılarına sorum olacak şu anda lenovo vibe x2 kullanıyorum.Yeni çin telefonları ilgimi çok çekiyor.Sizce lenovo k3 note redmi note 2 mi yoksa vibe x2 ye devam mı etmeliyim.vibe x2 2 haftalık bu arada

+1

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CXath1 C kullanıcısına yanıt
    cidden iphone ile kıyaslanabilecek bir telefon olduğunu düşünüyor musun bu telefonun? direk takas yapabiliriz istersen :D
  • 5.9.18 çıkmış beyler. Multihermeste gelir yakında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • soul calibur S kullanıcısına yanıt
    Bende bekliyorum :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun. 5.9.18 multihermes linki:
    https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347818342

• Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar
    Aranıza yeni katıldım ancak çok sıkıntılı bir durumla.Bende modaya uyup bu cihazdan aldım ve nihayet geldi ancak cihazım orjinal mi ŞÜPHELİYİM...
    Bu sebepten yardımlarınızı cihazımın orjinal olup olmadığını en kesin nasıl öğrenebilirim.İnternette bir kaç yer kurcaladım hatta imei numarasıyla sorgulama yapan bir yer gördüm ancak başaramadım çünkü imei girdikten sonra malum güvenlik kodunu girmek gerek güvenlik koduda Çince...
    Şu adreste:http://www.miuiturkiye.net/sahte-xiaomi-urunleri-nasil-anlasilir/ bir uygulamadan bahsediliyor (https://jd.mi.com/ ) indirdim telefona kurdum pek bişey anlamadım ancak videolu anlatımdan anladığım kadarıyla benim cihaz sahte.Bu durumu kesin ve sağlam bir şekilde nihayete erdirmem lazım çünkü dispute açacağım satıcıya aynı zamanda ilgili internet sitesinede sahte ürün sattırdığı için başvuracağım zaten sitenin karnesi bu konuda pek temiz değil.
    ARKADAŞLAR YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.Şimdiden teşekkürler...
    (Gelen cihazın her iki imei numarası da birbirinin aynı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi küll -- 18 Eylül 2015; 21:02:06 >

• hocam o doğrulama kodunu ben xiaomi marka powerbankimden biliyorum bayaa uğraştırıyor ancak en kesin yol da o gibi, size önerim klavyenizi çince yapıp, iyice dikkatli inceleyip hangi harf hangisi basa basa bulmanız. Ben öyle yaptım. Gerçi xiaomi forumlarında falan yardım da isteyebiliyorsunuz çinli abilerden onlarda yazıyor size hemen. Neden latin harfleri koymamışlar anlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Long Live Metal Music

hocam o doğrulama kodunu ben xiaomi marka powerbankimden biliyorum bayaa uğraştırıyor ancak en kesin yol da o gibi, size önerim klavyenizi çince yapıp, iyice dikkatli inceleyip hangi harf hangisi basa basa bulmanız. Ben öyle yaptım. Gerçi xiaomi forumlarında falan yardım da isteyebiliyorsunuz çinli abilerden onlarda yazıyor size hemen. Neden latin harfleri koymamışlar anlamıyorum.

Öncelikle teşekkürler...
    Var mı önerebileceğiniz çinli abi forumu yada klavyeyi nasıl çinceye çevirecem
  • küll K kullanıcısına yanıt
    http://en.miui.com/thread-84031-1-1.html örnek konuyu veriyorum, MIUI General bölümüne yazarsanız yardımcı olacaklardır, diğer yol ise tabi daha kısa sürebilir sonuçta kimseyi beklemiyorsunuz. Ben Swiftkey adlı klavyeyi kullanıyorum, ayarlardan Çince (Basit olanı) ayarlayınca doğrulama kodunu girerken geçiş yapıyorsunuz diller arası, gerisi hangi harf benziyor tam olarak onu bulmak.
  • @küll

Hocam geçmiş olsun öncelikle. Eğer cihazın kutusuna sahipseniz arkasındaki bandrolü kaldırdığınız zaman göreceğiniz 20 hanelik kod ile sorgulama yapabilirsiniz;

http://www.mi.com/verify/

Verdiğiniz uygulamayı resimli anlatan bir yeri yerimlerine eklemiştim. Cihaz sahibi arkadaşlar kendi telefonlarını test ederlerse uygulamada bir sorun var mı görürürüz. Bu ara birisi redmi note 2 de uyum sorunu olduğundan bahsetmiş.Belki o kişininde telefonu sahtedir bilemeyeceğim..

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=29652&highlight=xiaomi%2Bidentifier

@pybs147

Hocam telefonun bataryasından memnunsanız bence değiştirmeye hiç gerek yok. Ha miu arayüzü hoşunuza gitmiştir orası başka. Bana göre akıl karı bir iş değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

@küll

Hocam geçmiş olsun öncelikle. Eğer cihazın kutusuna sahipseniz arkasındaki bandrolü kaldırdığınız zaman göreceğiniz 20 hanelik kod ile sorgulama yapabilirsiniz;

Verdiğiniz uygulamayı resimli anlatan bir yeri yerimlerine eklemiştim. Cihaz sahibi arkadaşlar kendi telefonlarını test ederlerse uygulamada bir sorun var mı görürürüz. Bu ara birisi redmi note 2 de uyum sorunu olduğundan bahsetmiş.Belki o kişininde telefonu sahtedir bilemeyeceğim..

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=29652&highlight=xiaomi%2Bidentifier

@pybs147

Hocam telefonun bataryasından memnunsanız bence değiştirmeye hiç gerek yok. Ha miu arayüzü hoşunuza gitmiştir orası başka. Bana göre akıl karı bir iş değil.

Arkadaşlar gözümüz aydın mı diyeyim...
    Etiketi söktüm veeee bırakın sahte numarayı numara bile çıkmadı.Evet etiletin altı tamamıyla boş herhangi bir numara çıkmadı.
    Durum anlaşıldı ürün sahte.Şimdi dispute açacağım paramın tamamını isteyeceğim ancak şöyle bir durum var adamlar ürünü geri gönder derse Çektiğimiz yetmedi birde başımıza hiç yoktan kargo ücreti çıkacak.Ücretin tamamını istesem birde cihazı geri göndermesem yada kargo ücretini alabileceğim bir yol var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: küll

quote:

Orijinalden alıntı: Ridianod

@küll

@pybs147

Arkadaşlar gözümüz aydın mı diyeyim...
    Etiketi söktüm veeee bırakın sahte numarayı numara bile çıkmadı.Evet etiletin altı tamamıyla boş herhangi bir numara çıkmadı.
    Durum anlaşıldı ürün sahte.Şimdi dispute açacağım paramın tamamını isteyeceğim ancak şöyle bir durum var adamlar ürünü geri gönder derse Çektiğimiz yetmedi birde başımıza hiç yoktan kargo ücreti çıkacak.Ücretin tamamını istesem birde cihazı geri göndermesem yada kargo ücretini alabileceğim bir yol var mı?

Haydaa ne ara fake'ini yapmışlar arkadaş bu aletin :/ Hocam siz geri gönderme vs olayını bastıracak şekilde paranızı istediğinizi bol ss'li olarak söyleyin.Bandrol olayını,telefona yüklenmiş apk ss ini ve hatta yukardaki arkadaşın vermiş olduğu konuda ya da oraya konu açarak yardım isteyin ve imei sinden sorgulayarak bir ss alın derim. Yok geri isterim zart zurtu es geçerek sen önce bir gönder vs diyin. Daha sonrada dispute kapatın. Zaten hem sahte ürün satıp hem de önce gönder sonra parayı kap demesi mümkün değil. Siz parayı aldıktan sonrada gerisi hiç önemli değil. Çok geçmiş olsun.

edit:Antutu test sonucu ve cihazdaki donanımları gösteren apk ss leride eklenebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 18 Eylül 2015; 22:34:25 >

• geçmiş olsun.cihazı nereden kimden aldınız? malum bayandan mı? alacaklar için bilgilendirir misiniz?
    Etiketi söktüm derken ? Gri çince yazı olan ufak yeri kazı kazan kazır gibi kazıycaksınız. Altında 20 haneli numara çıkacak. Doğru yaptığınıza emin misiniz. Ben bu cihazın sahtesinin çıktığına ihtimal vermiyorum henüz.
    Edit: Antutu yaptınız mı ?
    Edit 2 : Bir bakın bakalım updater(güncelleyici) uygulaması var mı cihazda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanirmak -- 18 Eylül 2015; 22:47:24 >
  • Aynen sökünce olmaz zaten kazımanız gerekiyor ayrıca redmnote2 lerin hepsinde 2 sim,tek imei numarası var zaten :) Siz orjinal olmadığı şüphesine ne zaman düştünüz. Ayrıca güncelleme gelmiş hayırlı olsun
  • Baştada belirttiğim gibi konu hakkında çokca cahil sayılırım açıkçası etiketi kazımadım kaldırıp altına baktım.O bahsettiğiniz antutu testi nedir ne değildir bilmiyorum yardımcı olabilirseniz.
    Birde malum bayandan almadım cihazı başka bir satıcıdan almıştım fedbacklaerin neredeyse %80 ni Türktü ve olumluydu ona aldandık

• quote:

Orijinalden alıntı: küll

Baştada belirttiğim gibi konu hakkında çokca cahil sayılırım açıkçası etiketi kazımadım kaldırıp altına baktım.O bahsettiğiniz antutu testi nedir ne değildir bilmiyorum yardımcı olabilirseniz.
    Birde malum bayandan almadım cihazı başka bir satıcıdan almıştım fedbacklaerin neredeyse %80 ni Türktü ve olumluydu ona aldandık

O zaman sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum hocam. Kusuruma bakamyın yazarken boş bulunup yanlış fiil kullanmışım. Kaldırmak/kazımak :/ Resimden anlaşılıyor aslında ama neyse. Size sahte olacağını düşündüren nedir ? Google play store da bir uygulama. TEst yapıp size puan veriyor. 40.000 ile 48.000 arası alıyor bu cihaz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antutu.ABenchMark&hl=tr

• Ayarlar telefon hakkında olan kısmın fotosunu atarsanız ordanda anlayabiliriz ayrıca antutu testini de yaparsanız olabilir. Kamerası ekran kalitesi falan nasıl cihazın. O şekildede anlayabliriz.
  • Arkadaşlar öncelikle herkese önce bir teşekkür ediyor, sonrada herkesten OKKALI bir özür diliyorum.CEHALETİM ve sabırsızlığım için.
    Dediğiniz gibi etiketi kazıdım ve siteye girdim çıkan sonu "1"...
    gelelim bu kanıya nereden ulaştığıma:
    1.cihazın şebeke frekansları kutu üzerine TD-SCDMA şeklinde idi fakat 3g bağlantısı var.(geçen biri daha yazmıştı silinmiş sanırım)
    2.imeilerin ikiside bir hani benim daha önce bildiğim çift simlilerde farklı oluyordu.Birde güncelleme falan hiç almadı benim cihaz gerçi daha 3-5 gün oldu ama
    Bu arad cihazın ekran görüntülerini koydum bir bakarsanız...
    Ve son söz EĞİTİM ŞART:))
    (Bu arada otamatik günceleme gelmiyor ve diğer türlü güncellemyi ben beceremiyorum.Konun başında bir açıklama var ancak Onaylı cehaletimle pek kıvıracak gibi durmuyorum.Anlatacak bir babayiğit lazım:)) (affınıza sığınıyorum)
     Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi küll -- 19 Eylül 2015; 0:21:03 >

Güle güle kullan cihazını. Stabil romdasın henüz güncelleme gelmedi ona. Ayda bir falan gelir ona güncelleme.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.