Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
9.644
Cevap
89
Favori
230.580
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1 Not
      17 Ekim 2015 12:52:49
      İşin tuhaf yani bir alt sürüme geçerkende hata veriyor. Ayrıca en.xiaomi sitesinde 16 yayında değil 15 orda güncel olarak gözüküyor ne yapayım arkadaşlar ? :D
      |
      |

• Yüzbaşı
      488 Mesaj
      17 Ekim 2015 12:53:08
      quote:

Orijinalden alıntı: hamdi1980

arkadaşlar bende prime modelini aldım telefonun daha yeni geldi türkiyedeki birinden aldım. bu telefona atacağım romlar 16gb standart model romlarıyla aynı dimi? birde güncelleme kontrolünde birşey çıkmıyor yoksa güncellemeleri indirip ondan sonra dosya seçerek mi güncelleme yapıyorsunuz? birde galeri mevzusu bende de var ama yukarda arkadaş ingilizce yapın açın sonra türkçe yapın olur demiş ama bende olmadı ingilizce yapınca kameradan ufak resme tıklayınca 1 saniye açılıyor sonra kapanıyor çözümü 3. parti yazılımlarmı oluyor acaba. telefonu az kullandım ama ilk izlenim telefon akıyor resmen şuan :) sonra ne olur bilemiyorum tabi.. :)

Romlar aynı hocam, güncellemeleri otadan almak şuan problemli, MIUI 7'nin geliştirici sürümüne geçiş yaparsanız her hafta geleceği vaad ediliyor ama gerek burda gerek yabancı forumlarda alamayan çok, stabil sürümde düzelecektir. Yani ya bayaa beklemeniz gerekir stabil sürüm gelsin otadan diye ya da kendiniz kurarsınız geliştirici sürümü. Galeriye bahsedilen yöntemle geçiş yapılabiliyor normalde herkes öyle çözüm buldu sizde neden olmadı anlamadım belki üzerindeki rom MIUI 6 olduğu içindir, üçüncü parti uygulamalar bi işe yaramıyor varsayılan olarak atasanız da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Live Metal Music -- 17 Ekim 2015; 14:14:18 >
      |
      |

There are snakes in the garden,
      Blood on the vines.
      Every time I slip away,
      It feels like a crime.

• Yüzbaşı
      488 Mesaj
      17 Ekim 2015 12:57:06
      quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Beyin

Arkadaşlar Xiaomi.eu'da yazana göre Xiaomi firması bu haftadan itibaren çıkan hermes (Redmi Note 2) romlarini dijital olarak imzalamaya başlamış

Bu durumda içerisinde Türkçe dil bulunan romlari Updater uygulaması veya orjinal Mi Recovery ile yükleyemezsiniz

Yüklemeyi yapabilmeniz için TWRP kurmalı ve onun aracılığıyla kurulum yapmalısınız

Hocam anlamadığım Xiaomi neden böyle birşey yaptı? Sonuçta global rom projesi unofficial olarak geçse bile Xiaomi'nin farkındalığı altında ilerlemiyor mu yani. Böyle yaparak o ekibin elini kolunu bağlamış olmazlar mı. Anlam veremedim :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

There are snakes in the garden,
      Blood on the vines.
      Every time I slip away,
      It feels like a crime.

• Yarbay
      3071 Mesaj
      17 Ekim 2015 13:34:17

Eğer çalışırsa benden alacağın dua ile ihya olursun reyiz :D Öyle böyle takıntı yapmadım bu olayı. Telefon falan gözümde değil o hız inecek arkadaş :D Hoş gidipte aynı voltajı çekerek 1.5 verirse de ağlamak için başka bir neden :D Hemen deniyorum. Teşekkürler.
      |
      |
      Bahsedilenler: arifakinti

• Yüzbaşı
      389 Mesaj
      17 Ekim 2015 13:39:49
      bendeki şans herhalde :) bendeki rom miui7 5.10.8 aldığım arkadaş bunu yüklemiş ama galeri bir türlü olmadı nedense. buluruz umarım bir yolunu
      |
      |

• Yüzbaşı
      267 Mesaj
      17 Ekim 2015 13:47:52
      galeri için şöyle bir çözümden bahsetmişti alan arkadaşlardan biri.
      marketten quickpic uygulamasını kurun, sonra uygulamalardan galeri uygulamasını dondurun (durdurun, burayı net hatırlamıyorum)
      sonra fotoğraf çekin ve kamera ekranında beliren küçük fotoğrafa tıklayın, karşınıza gelen seçenekte "herzaman quickpic ile aç" tercihini seçin

• Yarbay
      3071 Mesaj
      17 Ekim 2015 13:53:08

Olmadı reyiz çalışmıyor. Hıza limit vurmuş görünüyor fakat benchlerde hiç bir fark yok. Özellikle Quadrant Pro ile sadece cpu testi yaptım. Bana mısın demedi :((
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      1 Not
      17 Ekim 2015 14:02:00
      quote:

Orijinalden alıntı: X_Seller

marketten quickpic uygulamasını kurun, sonra uygulamalardan galeri uygulamasını dondurun (durdurun, burayı net hatırlamıyorum)
      sonra fotoğraf çekin ve kamera ekranında beliren küçük fotoğrafa tıklayın, karşınıza gelen seçenekte "herzaman quickpic ile aç" tercihini seçin

+1 oldu vallaha
      |
      |

• Yarbay
      3093 Mesaj
      17 Ekim 2015 14:05:27

Bende ayrıntılı inceledim şimdi olmuyormuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Ridianod kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      569 Mesaj
      17 Ekim 2015 14:40:07

usta "4k" terimini doğru düzgün açmadınki 4k oynatma yazsan olabilir derdim şimdi ben telefonda 4k var desem kimisi 4k video kayıt anlar kimisi oynatma anlar hatta kimisi 4k ekran bile anlayabilir anlatabildim mi? bu arada xiaomi 10000 mah powerbank çok iyi zenpower'ı bilmiyorum
      |
      |
      PentiumR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      890 Mesaj
      17 Ekim 2015 14:47:40
      arkadaşlar yedek batarya alan oldu mu AE den falan alan varsa link verirse bende almak istiyorum

|
      |

Canon 650D * 18-55 IS II * 50mm f/1.8 II * YongNuo YN - 568EX II
    • Yüzbaşı
      569 Mesaj
      17 Ekim 2015 14:56:24
      5.9.24'teyim şuan için herhangi bir sorun yok acaba 5.10.16'ya geçsem mi? geçen 5.10.8'e geçtim titreşim hatası veriyordu,kamera performansı gözle görülebilecek derecede düşmüştü ve kamera açılamıyor hatası verip duruyordu telefonu kapatıp açmak zorunda kalıyordum 5.9.24 güzel birde miui v7 kararlı sürüm çıksa süper olurdu
      |
      |

• Yarbay
      3093 Mesaj
      17 Ekim 2015 16:12:13

quote:

Orijinalden alıntı: X_Seller

Tamamdır dondurmak lazımmış.

Hasan abi teşekkürler

@Mr. Beyin bunu da ilk mesaja ekleyelim

13. Kameradan resim önizlemesine tıkladım açılmıyor?
      Çözüm 2 : Root uninstaller, Titanium backup tarzı bir programla Galeri uygulamasını dondurun. Yerine alternatif bir Galeri Uygulaması kurun (Tavsiyem Quickpic). Sonra kameraya girip bir resim çekin ve önizlemeye tıklayın, çıkan küçük pencereden Quickpic'i seçin. Sürekli sormaması için pencere de "Seçimi Hatirla" seçeneğin tik koyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arifakinti -- 17 Ekim 2015; 16:12:35 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Ridianod , Mr. Beyin

• Yüzbaşı
      331 Mesaj
      17 Ekim 2015 16:23:57
      Bizim telefonlara marshmelow ne zaman çıkar acaba
      |
      |
    • Binbaşı
      1533 Mesaj
      17 Ekim 2015 16:45:19

Pratik bilgi için teşekkür ederim. Eğer romu bundan sonra sadece recovery den yükleyeceksek alternatif bir recovery bulmamız lazım.

|
      |
      arifakinti kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Mesajlarıma alıntı yapanlar saygı ve ahlak kurallarına dikkat etsinler !..
      Biraz kıskançlık duyarsanız, yaşarken ölmenin ne demek olduğunu anlarsınız.
      İyiliğe iyilik her kişinin kârı, kötülüğe iyilik er kişinin kârı.
    • Yüzbaşı
      563 Mesaj
      17 Ekim 2015 17:09:15
      Tel.in driverlarını PC ye kurdum (Win7 64bit) bilgisayar tel.i görüyor.
      PC deki rom dosyasını tel.in için kopyala yapıştır dediğimde işlem kilitlenip hiçbir ilerleme olmuyor ve çözümü bulamıyorum.
      bağlantı kurduğumda telefonda farklı bi ayar mı yapmam gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi my54 -- 17 Ekim 2015; 17:10:26 >

2008 model bir PC - Redmi Note 2 - CANON A2200
    • Yarbay
      3071 Mesaj
      17 Ekim 2015 17:14:26

:D o kadara gerek var mıydı bro ya :D Ayarlar> Uygulama Ayarları > Varsayılan Uyglama Ayarları > Galeri tıklayıp istediğin bir resim uygulamasını seçince de olması lazım.
      |
      |

• Yüzbaşı
      374 Mesaj
      17 Ekim 2015 17:18:24
      Arkadaşlar belki yeri değil ancak yinede sormak istedim.Şimdiden kusur varsa af ola. Aliexpress'te “11.11” festivali var mış.Malum İngilizce fukarası olduğum için nedir ne değildir pek anlamadım.Konuyla ilgili bilgi verebilecek var mı?
      Kupon yada indirimler için ne gerekiyor?

• Yarbay
      3071 Mesaj
      17 Ekim 2015 17:31:50
      quote:

Orijinalden alıntı: d.yigit

Arkadaşlar belki yeri değil ancak yinede sormak istedim.Şimdiden kusur varsa af ola. Aliexpress'te “11.11” festivali var mış.Malum İngilizce fukarası olduğum için nedir ne değildir pek anlamadım.Konuyla ilgili bilgi verebilecek var mı?
      Kupon yada indirimler için ne gerekiyor?

Aliexpress'de oluşturduğunuz İstek Listenizi paylaşıp en çok like'ı almanız gerekiyor. Her gün ilk 10'daki en çok like alan kişilere 50 dolar vereceklermiş.11.11.2015'de de bitecekmiş. Daha sonra resim paylaşma yarışması var bir de.Onlarda da kazanan pazartesi,çarşamba ve cuma günleri belirlenecekmiş vs vs.
      |
      |

• Yarbay
      3208 Mesaj
      17 Ekim 2015 17:38:32

Boş muhabbet yani..
      |
      |
      Bahsedilenler: Ridianod

Hızlı Cevap

Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
web tasarım
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
nice türkiye
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.