Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 2 / Prime ✦ Anakonu ✦ Kullanıcılar Kulübü ✦ (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.656
Cevap
75
Favori
253.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 16 sürümünü yükleyemedim yükleyememeyi geçtim şimdide durduk yere galeri durdu hatası alıyorum sorun nedir ?
  • Belki de 5.10.15 sürümü yüklü olduğu için 16 ya geçiş olmuyor o yüzden 5.10.8 kurup geçmeyi deneyecem Galeri düzelir inşallah :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İhtimaller.

1- Recovery sürüm düşürmeye izin vermiyor olabilir, 16 olan sürüm de 15 için bir sürüm düşürme yada aynı sürüm işlemi gibi imzalandığından*(kelime yerinde kullanılmamış olabilir) güncelleme yakarken hata alıyoruz.

2- 15 olan sürümle beraber sertifika, imza gibi güvenlik zımbırtıları değişmiştir, bu yüzden rom yüklenmiyor olabilir.

*Android telefon kullanma ile ilgili sıkıntım yok ama yazılım yada rom işlerine hakim değilim. Yukarda yazdığım her hangi bir ifade yanlış ve yersiz olabilir

15 sürümde ki farkettiğim buglar.

Çift sim kullanırken, 2. sim şebeke yok durumuna düşüyor. Şarj olurken böyle bir durumda şarj kesiliyor ve şarj olmuyor. Akşam yatmadan takıp biraz telefonla uğraştım sonra yattım yüzde 56 ya kadar şarj olmuş ve sarj işlemi kesilmişti sabah. Tekrar şarja takınca yine 2. sim kartta şebeke gitti ve şarj yine kesildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veziroglu -- 17 Ekim 2015; 6:53:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• @sahbazpower- Hocam sizin sorunuz şu telefondan şu telefona geçilir mi değil. Şu platformdan şuna geçilir mi şeklinde oluyor. iOS da size hitap eden özellikler neler onları düşünüp Android de arayın ona göre karar verin.

@Kil-Jaeden
    Arkadaşlar ben de hiç bir sorun olmadan yükledi. Çok büyük ihtimalle farkımız benim telefonu ingilizce kullanıyor olmam. Sanırım o yüzden sorun olmuyor. Bir de öyle deneyin derim.

@veziroglu

Hocam bana da batarya kanamaya başladı gibi geldi. Hadi hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 17 Ekim 2015; 6:58:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ridianod kullanıcısına yanıt
    İngilizce ile alakası yok denedim. Sıkıntı imzalama ile ilgiliymiş.

En basit yol flashify ile twrp yüklemek ve twrp den Update yapmakmış.

*flashify playstore da mevcut. Twrp içinwww.mediafire.com/?v3iq3bq5ds0dz5v

**alıntı da adamın dediği gibi, çökme kurulamama, telefonun açılmaması gibi durumlarda ne forum nede ben sorumluluk kabul etmiyorum

quote:

HOW TO FLASH TWRP RECOVERY VIA FLASHIFY
    Warning: Redmi note 2 only (other phone need specific image)
    Me and this forum are not responsable for any damage. Do at your own risk

1. download flashify app from playstore and give root acces
    2. download img of twrp for redmi 2 note and put in your sd card (I prefer sdext root folder)
    3. Open flashify, select "recovery image", find the img file you've downloaded
    4. confirm flash, wait until it's done
    5. you're now ready to reboot in twrp pressing "reboot now" from flashify.
    you can also turn off your phone, press power and volume up and you'll be in twrp.

Pay attention: I am not sure that the latest hermes works via twrp. Personally i think that the zip has some kind of problem, so if i was you i would wait
    Edit: ok the previous messag of celalalt confirms that this should work

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veziroglu -- 17 Ekim 2015; 7:20:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Beyin

quote:

Orijinalden alıntı: ancora

Recovery ve Sistem Güncellemesi İçin ROM Listesindeki en romu yükledim. Ardından twrp287.zip recovery yükledim. Recovery modunda işlem yaptıktan sonra reboot a basınca telefon donuyor. Bataryayı çıjarmak icap ediyor.
    Acaba miui 7 de sorunsuz çalışan başka bir recovery var mı?

Aynı Recoveryi kardeşimin telefonunda sıkıntı olmadan kullanıyorum hocam ama yinede bi bakayım belki daha güncel paketini bulabilirim

Aynı sorun bende de vardı ama hiç söylemedim çok önemli değildi, ama arkadaş demişken bende destek vereyim dedim Yeni sürüm varsa iyi olur.
    @Ancora Bende bataryayı çıkarmak yerine Ses kısma+Guc tuşuna bi 10 saniye falan basılı tutuyorum reset attığı gibi elimi tuşlardan çekiyorum. Normal açılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: diego26

SwiftKey gibi klavye varken başka klavyeye gerek yok bence

http://i.hizliresim.com/WEEG02.png

Ona bakarsan benim içinde TouchPal tek der geçerim.

Dipnot:Swiftkey'ten geçtim TouchPal'a

• bu telefonu nerden alıyorsunuz arkadaşlar

link varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: No_FeaR2266

quote:

Orijinalden alıntı: arifakinti

quote:

Orijinalden alıntı: No_FeaR2266

Allah aşkına şu şarj sorununu nasıl çözerim birisi yardım etsin

Sorunun ne tam olarak

2 saat önce çektim şarjdan pil şu an %67'de.Ekran parlaklığı orta parlaklıktan daha düşük wifi açık onun haricinde açık program yok

İlk mesaj da pil için tavsiyeler vardı, baktınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur_Akd

Kendi klavyesinde türkçe sözlük ve türkçe karakter desteği yok değil mi?

Yok hocam, Kendi klavyesi dediğiniz google klavye

• Galeri'yi açamayanlar, telefon dilini İngilizce yapın, galeriyi açın, sonra Türkçeye dönün, işlem tamam.
  • Keşke türkiye de olsa.

• Arkadaşlar Xiaomi.eu'da yazana göre Xiaomi firması bu haftadan itibaren çıkan hermes (Redmi Note 2) romlarini dijital olarak imzalamaya başlamış

Bu durumda içerisinde Türkçe dil bulunan romlari Updater uygulaması veya orjinal Mi Recovery ile yükleyemezsiniz

Yüklemeyi yapabilmeniz için TWRP kurmalı ve onun aracılığıyla kurulum yapmalısınız

• arkadaslar telefondan memnunmusunuz on arka kamerasi nasil mesela

• Mr. Beyin kullanıcısına yanıt
    O zaman kendi eklesin Türkçe dili bir zahmet. Sanki çok zor iş. Bunla ilgili mail atıp şikayet edebileceğimiz bir adres ver Seyit, toplu olarak şikayet edelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

Galeri'yi açamayanlar, telefon dilini İngilizce yapın, galeriyi açın, sonra Türkçeye dönün, işlem tamam.

Bu galeri mevzusu tamamen Xiaomi'nin uyanıklığı. Mi serisinde bu durum yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

Galeri'yi açamayanlar, telefon dilini İngilizce yapın, galeriyi açın, sonra Türkçeye dönün, işlem tamam.

Evet oldu tesekkurler.

• arkadaşlar bende prime modelini aldım telefonun daha yeni geldi türkiyedeki birinden aldım. bu telefona atacağım romlar 16gb standart model romlarıyla aynı dimi? birde güncelleme kontrolünde birşey çıkmıyor yoksa güncellemeleri indirip ondan sonra dosya seçerek mi güncelleme yapıyorsunuz? birde galeri mevzusu bende de var ama yukarda arkadaş ingilizce yapın açın sonra türkçe yapın olur demiş ama bende olmadı ingilizce yapınca kameradan ufak resme tıklayınca 1 saniye açılıyor sonra kapanıyor çözümü 3. parti yazılımlarmı oluyor acaba. telefonu az kullandım ama ilk izlenim telefon akıyor resmen şuan :) sonra ne olur bilemiyorum tabi.. :)
  • İşin tuhaf yani bir alt sürüme geçerkende hata veriyor. Ayrıca en.xiaomi sitesinde 16 yayında değil 15 orda güncel olarak gözüküyor ne yapayım arkadaşlar ? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamdi1980

arkadaşlar bende prime modelini aldım telefonun daha yeni geldi türkiyedeki birinden aldım. bu telefona atacağım romlar 16gb standart model romlarıyla aynı dimi? birde güncelleme kontrolünde birşey çıkmıyor yoksa güncellemeleri indirip ondan sonra dosya seçerek mi güncelleme yapıyorsunuz? birde galeri mevzusu bende de var ama yukarda arkadaş ingilizce yapın açın sonra türkçe yapın olur demiş ama bende olmadı ingilizce yapınca kameradan ufak resme tıklayınca 1 saniye açılıyor sonra kapanıyor çözümü 3. parti yazılımlarmı oluyor acaba. telefonu az kullandım ama ilk izlenim telefon akıyor resmen şuan :) sonra ne olur bilemiyorum tabi.. :)

Romlar aynı hocam, güncellemeleri otadan almak şuan problemli, MIUI 7'nin geliştirici sürümüne geçiş yaparsanız her hafta geleceği vaad ediliyor ama gerek burda gerek yabancı forumlarda alamayan çok, stabil sürümde düzelecektir. Yani ya bayaa beklemeniz gerekir stabil sürüm gelsin otadan diye ya da kendiniz kurarsınız geliştirici sürümü. Galeriye bahsedilen yöntemle geçiş yapılabiliyor normalde herkes öyle çözüm buldu sizde neden olmadı anlamadım belki üzerindeki rom MIUI 6 olduğu içindir, üçüncü parti uygulamalar bi işe yaramıyor varsayılan olarak atasanız da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Live Metal Music -- 17 Ekim 2015; 14:14:18 >

• 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.