Şimdi Ara

Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
4.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Redmi’nin bir sonraki cihazı Redmi 9, ekrana yerleştirilmiş parmak izi sensörü ile, giriş seviyesinde adeta devrim yaratacak.

Redmi yakında piyasaya süreceği Giriş seviyesi akıllı telefonu Redmi 9 ile ortalığı adeta karıştıracak. Son birkaç hafta içinde sızıntıları dur durak bilmeyen bu cihazın, bugün bomba gibi bir özellik ile geleceği ortaya çıktı. Son raporlara göre Çinli şirket, bu giriş seviyesi telefonunda ekrana yerleştirilmiş bir parmak izi sensörüne yer verecek.

Yukarıda da gösterildiği gibi Redmi 9, ekran içinde bir parmak izi sensörü ile karşımıza çıkacak. Açıkçası giriş seviyesi cihazlarda görmeye pek alışık olmadığımız bu özelliği Redmi 9′da görmek bizleri oldukça şaşırttı doğrusu. Buna ek olarak yine yukarıdaki görüntüden yola çıkacak olursak, Redmi 9‘un arkada dörtlü bir kamera ile geleceğini de tahmin edebiliriz. Bu modül, şirketin 2020 yılında piyasaya sürdüğü diğer Redmi Note serisi ile de oldukça benzerlik gösteriyor.

Çıkış Yılı Haziran 2020

Redmi 9 başlıca özellikler:
    MediaTek G70 işlemci
    6.5 inç ekran
    4GB veya 6GB RAM
    5000mAh batarya
    Saymış olduğumuz bu özellikler, yine yukarıda bahsettiğimiz Slashleaks sitesi tarafından paylaşılan verilerdir. Daha önce ortaya çıkan sızıntıları da göz önünde bulunduracak olursak, bahsedilen bu özellikler birbirleri ile neredeyse aynılar. Ayrıca, Redmi 9‘un 5.000 mAh‘lik pili de kendi segmenttinde bulunan diğer akıllı telefonları kıskandıracak gibi duruyor

Güncellenecek

Performans
    MediaTek Helio G80
    CPU: 12 nm FinFET, 2.0 GHz'ye kadar; 2 ARM Cortex A75 + 6 ARM Cortex A55, Sekiz çekirdekli CPU
    GPU: Mali-G52 MC2, 950 MHz
    3GB+32GB / 4GB+64GB*
    RAM: LPDDR4X RAM
    ROM: eMMC 5.1

Ekran
    6.53" FHD+ Dot Drop ekran
    2340x1080 FHD+, 394 PPI
    19.5:9 en boy oranı
    1500:1 en boy oranı, %89.83 ekran-gövde oranı
    NTSC 70% (tip)
    400 nit (tip) parlaklık
    Renk sıcaklık ayarını destekler | Standart mod | Okuma modu 2.0
    Gün ışığı modu destekli
    Corning® Gorilla® Glass 3

Pil
    5020mAh (tip)
    Quick Charge TM 3.0 Teknolojisini ve 18W Hızlı Şarjı Destekler
    Kutu içi 10W (5V/2A) şarj aleti
    Type-C şarj bağlantı noktası
    Dahili yeniden şarj edilebilir pil

Kamera
    Arka Kamera
    13MP+8MP+5MP+2MP dörtlü kamera
    Ön Kamera
    8MP selfie kamerası

Kilit Aç
    AI Yüz ile Kilit Açma
    Arkada parmak izi sensörü

Ağ & Bağlanılabilirlik
    2 + 1 kart yuvası tasarımı
    Çift 4G bekleme
    Farklı operatörlerden çift SIM kart kullanımını destekler; Her iki kart da aynı anda 4G bağlantısına erişebilir①
    Çift nano-SIM kart + micro-SD genişletmeyi destekler, her iki kart da birinci kart olarak ayarlanabilir.
    4G/3G/2G Destekli
    Çift SIM VoLTE HD aramayı destekler②

Boyutlar
    Boy: 163.32mm
    En: 77.01mm
    Kalınlık: 9.1mm
    Ağırlık: 198gr

Bağlantı noktaları
    USB Type-C şarj bağlantı noktası
    3.5mm kulaklık bağlantısı

Paket içeriği
    Redmi 9 / Adaptör/ TPU kılıfı / 5V2A Şarj Aleti / USB Type-C kablo / SIM çıkartma aparatı / Garanti belgesi / Kullanım kılavuzu

Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trebuchet55 -- 17 Haziran 2021; 8:57:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Note 9s hoşuma gitmedi takılma filan oluyordu sattım bunu aldım bakalım nasıl olacak.

En iyisini de alsan 3 sene sonra eskiyor. Bu nedenle şimdi gidip 5 k ya telefon almak istemedim

Bütün oyunları bunda da oynarım. Sonuçta. Eskiden bir maaşımın yarısına amiral gemii telefon alabiliyordum. Şimdi iiki maaş ödemem gerekiyor. Fiyatlar çok saçma yerlerde dolar 10 TL olursa daha da saçma yerlere gıdecek

• Az önce kardeşim için amazondan sipariş verdim 2100₺ altı ay taksitli uygun fiyatlı diye.pek kullanan yok sanırım.facebook whatsupp ve görüşmeler dışında başka birşey yapmayacak bana yeterli gibi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 13 Ocak 2021; 14:18:27 >
  • sharpie kullanıcısına yanıt

içinde sd 665 dengi işlemci var oyun bile oynatır rahatca sorun yok. Pubg vs belli ayarlarda açar mesela. Gündelik işler için fazlasıyla uygun. 200dolar atlındaki cihazlardan 200 dolarmıs gibi vergi alınınca bu tür cihazların fiyatları arttı 200dolar üstü telefon fiyatlarına yaklaştılar iyice. bu sebeple alan bu 2100ken 2500e çok daha güçlüsünü alabilir oldu. Herkeste biraz daha koymaya çalısıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYLAS -- 13 Ocak 2021; 18:40:58 >
  • SYLAS S kullanıcısına yanıt

Oyun falan oynanmayacak.kardeşim dediğim ablam 52 yaşında.fazla bile bu telefon.facebook whatsup telefonla arama bu kadar.tek sorun 5 sene falan kullanır telefonu umarım dayanıklıdır.

Bu arada amazondan vade farksız 6 taksitle aldım.

amazonda açık var sanırım geçende realme 7 de 6 taksit veriyordu kapadılar bir gün sonra.

Hayırlı olsun. Bende mi a2 lite var xiaomi. 27 ay oldu hala saglam batarya biraz kısaldı o akdar. Yazılımı pek stabil değil suan. Son 1 ayda 2 defa takılma oldu nedendir bilmem ama hala akıyor cihaz. Xiaomi genel anlamda iyi gidiyor gibi.

• SYLAS S kullanıcısına yanıt

Bende 2,5 seneye yakındır pocophone f1 kullanıyorum sağlam cihaz dahada kullanırım.umarım redmi 9 da sağlam çıkar.

Konusu hareketsiz telefon sorunsuz demektir. Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu]  sorunlu cihazların konusu fokur fokur kaynar. Kimse konuya girip çok memnunum yazıp gitmez, sorun yaşayanlar çözüm aramaya gelir. Xiaomi Redmi 9 [Ana Konu] 

• TIMERIDER kullanıcısına yanıt

Cihaz geldi kurduk sorun yok.en az beş sene kullanır.

Amazonda bazı telefonlarda altı taksit olması güzel denk geldi diğer kardeşimde dün poco x3 siparişi verdi.zaten ikiside 5-6 senedir casper kullanıyordu.birazda x3 konusuna bakalım orda durum nasıl kimbilir.

• Nasipse yarin bundan alarak araniza katilacagim
    Bana mobile legends oynatsa face telegram youtube chrome takilmadan acsa yeter

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: son üye

Nasipse yarin bundan alarak araniza katilacagim
    Bana mobile legends oynatsa face telegram youtube chrome takilmadan acsa yeter

Samsung m11 mi resmi 9 mu

• freeheart44 F kullanıcısına yanıt

Redmi 9 tabii ki. İşlemcisi çok daha güçlü.

• Turkcell 1899 TL alınır mı sizce
    NFC var mıydı birde

• Telefonu kullanan var mı? Anneme almayı düşünüyorum. Arayüzde kasma takılma falan oluyor mu?

• Cihaz fotosu yanlış olmuş 🙂

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hocam redmi note 8 den buna geçtim bariz daha akıcı, çok hoşuma gitti

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Xiomi redmi 9 kutu içerisinden hersey çıktı arkadaşlar memnun kaldım

• Merhaba,

Cihazı kullanan var mı ?

• Cihaza 12.5 güncellemesi geldi.

• Volte varmı özellikler açıklamalarda yazmıyor hiç bir yerde? Yazılımında buglar var mı ? Bir yerde SMS iletmede sıkıntı var diyor biri ?
    Haftaya a101 de 2199 dan satışa sunulacak gsliba . Ben valideye aldım hepsiburdan 2300 TL ye . Galaksi m21 e niyetlydim 3500 e dayanmış fiyatı daha geçen hafta 2600 tl idi .fiyatlar sürekli artıyor.Almanya Redmi 9 64 GB fiyatlara baktım ortalama 140 Euro fiyatı (1400 TL ) Bizde ekle babam ekle ..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.