Şimdi Ara

Xiaomi Redmi 5a Kullananlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu model ülkemizde bir müddettir satışta. Fiyatı uygun giriş seviye bir cihaz.
    Kullanan arkadaşlar için bilgi edinme amaçlı açıyorum konuyu.zamanla güncelleyeceğim

İnceleme;

özellikleri;

quote:

NETWORK Technology
    GSM / CDMA / HSPA / LTE
    LAUNCH Announced 2017, November
    Status Available. Released 2017, December
    BODY Dimensions 140.4 x 70.1 x 8.4 mm (5.53 x 2.76 x 0.33 in)
    Weight 137 g (4.83 oz)
    Build Front glass, aluminum body
    SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
    DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
    Size 5.0 inches, 68.0 cm2 (~69.1% screen-to-body ratio)
    Resolution 720 x 1280 pixels, 16:9 ratio (~296 ppi density)
    Multitouch Yes
    - MIUI 9.0
    PLATFORM OS Android 7.1.2 (Nougat)
    Chipset Qualcomm MSM8917 Snapdragon 425
    CPU Quad-core 1.4 GHz Cortex-A53
    GPU Adreno 308
    MEMORY Card slot microSD, up to 256 GB (dedicated slot)
    Internal 32 GB, 3 GB RAM or 16 GB, 2 GB RAM
    CAMERA Primary 13 MP, f/2.2, phase detection autofocus, LED flash
    Features Geo-tagging, touch focus, face/smile detection, HDR, panorama
    Video 1080p@30fps
    Secondary 5 MP, f/2.0
    SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
    Loudspeaker Yes
    3.5mm jack Yes
    - Active noise cancellation with dedicated mic
    COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
    Bluetooth 4.1, A2DP, LE
    GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS
    Infrared port Yes
    Radio FM radio
    USB microUSB 2.0
    FEATURES Sensors Accelerometer, proximity
    Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
    Browser HTML5
    - Xvid/MP4/H.265 player
    - MP3/WAV/eAAC+/FLAC player
    - Photo/video editor
    - Document viewer
    BATTERY Non-removable Li-Ion 3000 mAh battery
    MISC Colors Gold, Dark Gray, Rose Gold, Blue

• Bu rom ile qualcomm quick charge 2.0 aktif edilmiş.
    https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-5a/development/8-1-0-nitrogen-os-t3811080

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hareketliperde -- 12 Temmuz 2018; 10:20:54 >
  • Rom geliştiricilerinin Telegram grubu. romlar hakkında direk bilgi alabilirsiniz

tg://resolve?domain=Redmi_5a
  • Çok kalın telf xiaomi resmen abartmış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benden baska kullanan kimse yok sanirim bu telefonu simdilik. Sorularınız var ise yardımcı olmaya çalışırım.
    Bu fotografi bugun cektim. Kendince bulaniklastirma modu var kameranin. Xda da gordugum kadari ile rom attiginmiz da google camera ile baya iyi fotograflar cekiliyor
    Xiaomi Redmi 5a Kullananlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoşanBalık -- 6 Temmuz 2018; 23:57:13 >
  • Benden baska kullanan olmayabilir artik teknosada 850₺ den satiliyor.Fiyatı düşmez ise alanı çok olmaz.

1 aya yakın kullanım sonucu batarya performansı wifi 3g karisik genel olarak 5-6 saat arası ekran goruntusu veriyor.

• 900₺ asmis hepsiburada ve n11 de. 2 ay once 660₺ almistim a101 den. Donanimhaberde sonsuza kadar yanliz kalicagim sanirim :)

• Telefon fiyatına göre efsane. 690a alıp pubg oynuyorsun. Kamerası pek iç açıcı değil gibi ama fiyatı ortada. 600 tl lik telefonun kamerasına takılmak mantıklı olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WolfBite kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Dediginiz gibi kamerasi iyi degil ama parasina gore degerlendirmek gerek. Google camera ile basarili diyorlar ama onada bootloader acmak gerek su an girismedim o islere.

Ben 660₺ aldim a101 den su an hepsiburadada falan ucmus gitmis. 600e anca kacak yolla gelenler aliniyor sanirim. Uzuluyorum gercekten. Normal bir fiyattan satilsada herkes alabilse.

Bu arada bazi romlarda qualcoom hizli sarj 2 ozelligide calisiyormus

• KoşanBalık kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam bende rom işlerine girmedim. Siz deneyip memnun kalırsanız buraya yazarsınız.

Sizin telefonda gold mu hocam? Siyah gri hiçbir yerde yoktu.

• WolfBite kullanıcısına yanıt
    Normalde simdiye kadar rom atardimda miu10 bekliyorum.stabil gelsin bir iki hafta kullanir sonra rom atarim.

Evet altin rengi bende ki,secenek yoktu cokta umursamadim aldim ciktim.

Tek kötü yani cihazin 3saat 15 dakikada şarj olmasi.sirf bu yuzden rom aticam zaten.

• Yıl sonunana kadar miu10 ve android 8 güncellemesi gelecekmiş. Beklemeye devam :)

• Miu10 1 ay önce gelmişti android 8.1 de 1 hafta önce geldi. Bu fiyattaki telefon için güzel gelişmeler bunlar

• Arkadaşlar bu telefonu babama almıştım ama hiç güncelleme gelmiyor Manuel güncellemek için link verirmisiniz teşekkürler

• barisx3 kullanıcısına yanıt
    https://en.miui.com/download-338.html
  • Miui 10 ve android 8 güncellemesi cihazi baya yavaşlattı.

pixel experience 8.1 roma geçiş yaptım.kamera güzel şarjı uzun gidiyor en önemlisi hızlı şarj açıldı. 3.30 saatte tam dolan tel 2 saatte şarj oluyor artık .

Ayrıca dahili hafızada da baya yer açıldı

• Selamlar hayırlı haftasonları

Bu cihazı kullanıyorum ancak yavaşlığı kanser etti beni, chrome açılışı 30 saniye sürer mi bir cihazın! Cpu monitor yukledim, normal kullanımda %68 ekranı kaydırınca %100 oluveriyor! Uygulama açılırken kasım kasım kasılmasına şaşırmamak lazım! Rom yüklemek gerekiyor sanırım ya

• robotica R kullanıcısına yanıt

merhaba biraz geç gördüm yazdığınızı. attığım romu kurarsanız hiçbir sorun kalmaz. uzun süre bu rom ile kullandım bende. hem hafıza da yer açılıyor. hem daha hızlı şarj oluyor cihaz

[ROM][OFFICIAL][8.1.0][riva] Pixel Experience [AOSP] [DISCONTINUED] | XDA Developers Forums (xda-developers.com)

Google Drive - Virüs taraması uyarısı

• quote:

Orijinalden alıntı: hareketliperde

merhaba biraz geç gördüm yazdığınızı. attığım romu kurarsanız hiçbir sorun kalmaz. uzun süre bu rom ile kullandım bende. hem hafıza da yer açılıyor. hem daha hızlı şarj oluyor cihaz

[ROM][OFFICIAL][8.1.0][riva] Pixel Experience [AOSP] [DISCONTINUED] | XDA Developers Forums (xda-developers.com)

Google Drive - Virüs taraması uyarısı

Reis son bir iki güncelleme ile cihazlarımıza sanırım hızlı şarj özelliği geldi ama kasılma sorunu son gaz devam. Bir deneyeceğim bu romu, çok teşekkür ederim. Zaten cihazın da format vakti gelmişti, bootloader kilidini de açarım bir iki işlem daha vardı yapılacak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.