Şimdi Ara

Xiaomi Redmi 5 Plus / Redmi Note 5 Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü (342. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.690
Cevap
116
Favori
316.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, cihazı 3-4 gündür kullanıyorum. Mi A1'im vardı kardeşimin Redmi 5 Plus'ıyla değiştirdik. Dokunmatik sorunu var oyun oynayamıyordu, bana çok etki etmiyor ama oyun oynamadığım için.

Fakat bir sorum var. Tam ekran modunda hareket navigasyonunun animasyonu kasıyor. Buna bir çözüm yok mu? Telefon yavaş olmamasına rağmen gıcık ediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SpesifikBrush S kullanıcısına yanıt
    Evet kasma sıkıntısı var tam ekranda.. O yüzden kullanmıyorum.. Neden yapıyor Bi fikrim yok.

• captor34 kullanıcısına yanıt
    Neyse o zaman. Zaten birkaç ay sonra Mi 8'e veya OnePlus 6'ya geçeceğim. Karar veremedim henüz.

• Parmak izi kayit etmeye calistigimda surekli sensor kirli diyor. Biyle sorun yasayan var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sizce redmi 5 plus 4/64 mü yoksa redmi note 6 pro 3/32 mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: HanDar05

Arkadaşlar sizce redmi 5 plus 4/64 mü yoksa redmi note 6 pro 3/32 mi?
    Daha iyi işlemci daha iyi kamera.. Fiyat farkı az ise note 6 Pro

• EU beta rom kullanıyorum. Kilit ekranında ve ana ekranda çift tık ile ekranı kapatma özelliği geldi geçende. Tam ekran hareketlerinde kasma yok yağ gibi akıyor. Uygulama kilidine yüz tanıma özelliği koyulabiliyor. Android sistemi sürekli %30+ pil harcıyor ama wifi ile 10 saat ekran süresi alıyorum tavsiye ederim.
  • quote:

Arkadaşlar sizce redmi 5 plus 4/64 mü yoksa redmi note 6 pro 3/32 mi?
    Garantisiz ve faturasız fakat sıfır ve kayıtlı satılan cihazlar için karşılaştırma yapıp taban fiyatlar üzerinden yorumlayalım:

Redmi 5 Plus 4/64= 950-1000 TL
    Redmi Note 6 Pro 3/32= 1150-1200 TL
    Redmi Note 6 Pro 4/64= 1250-1300 TL

Arada hatırı sayılır bir fiyat farkı görülüyor. Bu durumda Redmi Note 5 Pro'yu da hesaba katalım:

Redmi Note 5 Pro 3/32= 950-1000 TL
    Redmi Note 5 Pro 4/64= 1050-1100 TL

Bu tabloya göre Redmi 5 plus 4/64 fiyatına Redmi Note 5 Pro 3/32 seçebilir ve hatta Redmi Note 6 Pro 3/32 fiyatından ucuza Redmi Note 5 Pro 4/64 alabilirsiniz. Şunu da ekleyeyim: Redmi Note 5 Pro ile Redmi Note 6 Pro arasında dağlar kadar fark yok (sadece birazcık daha iyi kamera ve çentikli ekran farkı söz konusu) fakat Redmi Note 5 Pro ile Redmi 5 Plus arasında hatırı sayılır farklar (çift kamera ve daha iyi sensör, bir üst seviye işlemci) var. Son kertede, Redmi Note 5 Pro'ya yönelmeniz daha iyi bir seçim olur. 3/32 mi, 4/64 mü kısmını kullanım tercihlerinize göre seçersiniz. Bu noktada da ipucu vereyim: 4/64 almak, elbette ki uzun vadede daha iyi bir seçim olacaktır ama bütçeniz 1000 lirayı aşamıyorsa ve oyunlarla çok işiniz yoksa 3/32 de gayet yeterli gelecektir (diyelim ki çok çok fotoğraf çekiyorsunuz ve hafıza yetersiz kalıyor; o zaman da 32 veya 64'lük hafıza kartıyla depolama kapasitenizi arttırırsınız).

Şu karşılaştırma tablosundan bu üç modelin farklarını ve benzerliklerini görebilirsiniz:
    https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-redmi-5-plus-global,xiaomi-redmi-note-5,xiaomi-redmi-note-6-pro

Sözün özü, bütçe sınırlıysa Redmi Note 5 Pro'ya yönelmek daha doğru bir seçim. Ancak bütçeyi 200 TL civarında arttırmak mümkünse daha güncel bir model olduğu için Redmi Note 6 Pro tercih edilebilir. Tabii bu fiyat farkı aynı hafıza kapasiteli modeller için geçerli. Haliyle Redmi Note 6 Pro 3/32 fiyatından ucuza Redmi Note 5 Pro 4/64 almak, her halükarda daha ağır basıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 3 Şubat 2019; 17:0:27 >

• Ekran sararması yüzünden garantiye gönderdiğim cihaz geldi, cihaz onarılmış, önceden güneş gözlüğüyle telefonun ekranı görünmüyordu şimdi görülüyor 😀 Farklı bir model ekran takmışlar sanırım

• uzun süredir bu cihazın kardeşi redmi 5'i kullanıyorum. acaba benden başka kullanan var mı? batarya performansı, ergonomi ve akıcılık olarak redmi 5 plus'tan daha iyi olduğunu düşünüyorum.fakat ekran full hd değil hd+ bu sebeple sd450 ile bile uçuyor cihaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi september28th -- 3 Şubat 2019; 22:43:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

Garantisiz ve faturasız fakat sıfır ve kayıtlı satılan cihazlar için karşılaştırma yapıp taban fiyatlar üzerinden yorumlayalım:

Redmi 5 Plus 4/64= 950-1000 TL
    Redmi Note 6 Pro 3/32= 1150-1200 TL
    Redmi Note 6 Pro 4/64= 1250-1300 TL

Arada hatırı sayılır bir fiyat farkı görülüyor. Bu durumda Redmi Note 5 Pro'yu da hesaba katalım:

Redmi Note 5 Pro 3/32= 950-1000 TL
    Redmi Note 5 Pro 4/64= 1050-1100 TL

Bu tabloya göre Redmi 5 plus 4/64 fiyatına Redmi Note 5 Pro 3/32 seçebilir ve hatta Redmi Note 6 Pro 3/32 fiyatından ucuza Redmi Note 5 Pro 4/64 alabilirsiniz. Şunu da ekleyeyim: Redmi Note 5 Pro ile Redmi Note 6 Pro arasında dağlar kadar fark yok (sadece birazcık daha iyi kamera ve çentikli ekran farkı söz konusu) fakat Redmi Note 5 Pro ile Redmi 5 Plus arasında hatırı sayılır farklar (çift kamera ve daha iyi sensör, bir üst seviye işlemci) var. Son kertede, Redmi Note 5 Pro'ya yönelmeniz daha iyi bir seçim olur. 3/32 mi, 4/64 mü kısmını kullanım tercihlerinize göre seçersiniz. Bu noktada da ipucu vereyim: 4/64 almak, elbette ki uzun vadede daha iyi bir seçim olacaktır ama bütçeniz 1000 lirayı aşamıyorsa ve oyunlarla çok işiniz yoksa 3/32 de gayet yeterli gelecektir (diyelim ki çok çok fotoğraf çekiyorsunuz ve hafıza yetersiz kalıyor; o zaman da 32 veya 64'lük hafıza kartıyla depolama kapasitenizi arttırırsınız).

Şu karşılaştırma tablosundan bu üç modelin farklarını ve benzerliklerini görebilirsiniz:
    https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-redmi-5-plus-global,xiaomi-redmi-note-5,xiaomi-redmi-note-6-pro

Sözün özü, bütçe sınırlıysa Redmi Note 5 Pro'ya yönelmek daha doğru bir seçim. Ancak bütçeyi 200 TL civarında arttırmak mümkünse daha güncel bir model olduğu için Redmi Note 6 Pro tercih edilebilir. Tabii bu fiyat farkı aynı hafıza kapasiteli modeller için geçerli. Haliyle Redmi Note 6 Pro 3/32 fiyatından ucuza Redmi Note 5 Pro 4/64 almak, her halükarda daha ağır basıyor.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim hocam detaylı cevabınız için.Kafamdaki tüm soru işaretlerini giderdi mesajınız

• quote:

Orijinalden alıntı: september28th

uzun süredir bu cihazın kardeşi redmi 5'i kullanıyorum. acaba benden başka kullanan var mı? batarya performansı, ergonomi ve akıcılık olarak redmi 5 plus'tan daha iyi olduğunu düşünüyorum.fakat ekran full hd değil hd+ bu sebeple sd450 ile bile uçuyor cihaz.
    Sd450 de kötü bir işlemci değil ki hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: mura2163

Sd450 de kötü bir işlemci değil ki hocam

Alıntıları Göster
    evet ya 0.2 ghz fark varmış aralarında benim cahilliğim. ayrıca aynı gpu'yu kullanıyorlarmış.
  • quote:

Teşekkür ederim hocam detaylı cevabınız için.Kafamdaki tüm soru işaretlerini giderdi mesajınız

Alıntıları Göster
    Rica ederim Umarım yapacağınız tercihten memnun kalırsınız.
  • redmi 5 plus android pie güncellemesi alacakmı ?
  • Bu telefonla Samsung J7 Prime arasinda kaldim. Kamerasinin cok iyi olmadigini duydum bunun haricinde genel anlamda olumsuz bir ozelligi varmidir ? Ne dersiniz. ?

• mrtgcmn kullanıcısına yanıt
    J7 prime ile karşılaştırılamaz bir telefon Redmi 5 Plus.
    64GB alacaksanız zaten uzun süre idare eder sizi. 4GB RAM günümüz koşullarında yeterli.

• Miui 10'dan 9 sürümüne dönüş yapsak telefon brick olur mu ve IMEI gider mi acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Vural460

Miui 10'dan 9 sürümüne dönüş yapsak telefon brick olur mu ve IMEI gider mi acaba ?
    Redmi 5 plusta Antirollback koruması yok sorun olacağını sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: T Square

Redmi 5 plusta Antirollback koruması yok sorun olacağını sanmıyorum.

Alıntıları Göster
    İmei atılı cihaza gider mi acaba ondan korkuyorum biraz hocam

• 
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.