Şimdi Ara

Xiaomi Redmi 5 Plus / Redmi Note 5 Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü (337. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.690
Cevap
116
Favori
316.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hepsiburada'dan aldığım satıcısı Hepsiburada olan ithalatçı garantili hiçbir telefonda sıkıntı yaşamadım. Redmi 5 Plus'ı da bir aydır kullanıyorum, sorunu yok. Şu anda gayet memnunum. İMEİ numarası e-arşiv faturasının üzerinde zaten yazıyor. Başınız ağrımaz.
  • BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonumu başka bir red mi 5 plus ta kullanmadım. Telefonu alalı 1 aya yaklaştı. Ama kafama takılan, bana uyarı mesajı olarak gelen imei numarası ile telefonun ve faturada yazan imei numarası farklı. Hepsiburada da çakma ürün sıkıntısı yaşanabilir mi başka bir imei yi kulonlamış olabilirler mi onu merak ediyorum. Ayrıca eşime de aynı üründen almayı düşünüyorum fakat bu alışveriş sitesinden kıllandım açıkçası. Başka sitelere bakıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_b_68 -- 9 Ocak 2019; 9:20:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Miui10 dan sonra güncelleme geldi mi yeni sürüm ne zaman gelir. Biraz sorunlu olduğu için geçmedim ama yeni güncelleme ile düzeltirler diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: m_b_68

Hocam telefonumu başka bir red mi 5 plus ta kullanmadım. Telefonu alalı 1 aya yaklaştı. Ama kafama takılan, bana uyarı mesajı olarak gelen imei numarası ile telefonun ve faturada yazan imei numarası farklı. Hepsiburada da çakma ürün sıkıntısı yaşanabilir mi başka bir imei yi kulonlamış olabilirler mi onu merak ediyorum. Ayrıca eşime de aynı üründen almayı düşünüyorum fakat bu alışveriş sitesinden kıllandım açıkçası. Başka sitelere bakıyorum

https://forum.miuiturkiye.net/konu/surum-degisikligi-sonrasi-imei-degisimi.35729/ bu konuyu biraz okuyun hocam, belki sizinki de böyledir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Redmi 5 plus tavsiye edermisiniz arkadaşlar , Samsung j6 alacaktım bir arkadaş redmi 5 plus dedi.

Android versiyon şuan kaç

Kronik sıkıntı var mı

• Redmi 5 plus tavsiye edermisiniz arkadaşlar , Samsung j6 alacaktım bir arkadaş redmi 5 plus dedi.

Kronik sıkıntı var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: OguZMaSTeR

Redmi 5 plus tavsiye edermisiniz arkadaşlar , Samsung j6 alacaktım bir arkadaş redmi 5 plus dedi.

Kronik sıkıntı var mı
    Samsung S7(2.5 yıldır)ve redmi 5 plus(1 yıldır) kullanıcısı olarak kesinlikle samsunga bulaşmanızı önermem.

Size 3 telefon tavsiye edeyim.

1-) xiaomi mi a2 lite= ucuz, android one(android 9'u aldı, çıkınca 10'u da alacak), batarya ömrü iyi, (-) yönleri diğerlerine göre işlemci ve kamera zayıf.

2-) xiaomi redmi note 6 pro= bütün her şeyden orta seviye eklenmiş bir telefon

3-)xiaomi mi a2= kamera, işlemci üstteki iki modelden daha iyi, bataryası düşük. Bu da android one. Android 10'u alacak.

4-)xiaomi mi 8 lite= a2 ile işlemci aynı, a2'ye göre batarya daha iyi, tipi en iyi olan model bu

Bütçenize göre seçin. Sırasıyla garantili yaklaşık fiyatları 1300,1500,1600,1750₺

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mura2163 -- 9 Ocak 2019; 20:41:25 >

• Redmi 5 plus 3/32 önerirmisiniz peki , android güncellemesi Nasıl 2 3 yıl kullanabilir miyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: OguZMaSTeR

Redmi 5 plus 3/32 önerirmisiniz peki , android güncellemesi Nasıl 2 3 yıl kullanabilir miyiz
    Bende 4/64'lük model var. Şuan android 8.1 miui 10 sürümü var. Android 9 gelmeyecek fakat miui 11 gelir. Custom rom olarak desteği baya kuvvetli. Büyük-yoğun grafikli oyunlar hariç 2-3 yıl rahat kullanırsınız.

Telefondan genel olarak memnunum fakat bütçeden ötürü redmi 5 plus ile mi a2 lite arasında kalsam mi a2 lite alırdım. Ayrıca garantisiz çok daha uyguna satan kişilerden almayı tercih ederim.

• Arkadaşlar, uzun süredir kullanmakta olduğum telefonumun bugün ekranı sarardı ya da soldu. Tam olarak nasıl tarif ederim bilmiyorum ama cihazdaki tük renkler biraz sararmış gibi görünüyor.Örneğin arama simgesi "yeşil telefon işareti" bende sarıya yakın yeşil gibi görünüyor. Ekranda solma var sanırım. nedeni hakkında fikri olan var mı?
  • celutska kullanıcısına yanıt
    Miuiturkiye forumuna yazin orada boyle bir sorunla karsilasan birini gormustum nem buhar veya su gecirme olabilir yazmislardi adama

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rootsuz olup gcam kurup kullanabilen var mı? Gcam çok fark ediyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: speedsoul

Rootsuz olup gcam kurup kullanabilen var mı? Gcam çok fark ediyor mu?
    Çok fark ediyor, twrp varsa rootsuz halledebilirsiniz.

• mura2163 kullanıcısına yanıt
    gece cekimi mi yoksa selfilerdeki aşırı beyazlık mı duzelmiş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: streamin

gece cekimi mi yoksa selfilerdeki aşırı beyazlık mı duzelmiş ?
    Genel olarak bir iyileşme var hocam. Gece çekimi daha da çok iyileşmesi farkediliyor. Özçekimde beyazlık dikkatimi çekmedi açıkçası

• csimurat kullanıcısına yanıt
    SwiftKey yükleyin hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_b_68

Merhabalar. Birkaç gün önce hepsiburada dan aldığım xiaomi red mi 5 plus telefonuma ''**** imei numaranız kayıt dışıdır 90 gün içinde cihazınız kapatılacaktır'' şeklinde mesaj aldım. Yalnız bana uyarı şeklinde gelen imei numarası 14 haneli yani 1 hane eksik. Bu numaranın sonuna herhangi bir rakam ekleyip (0 dan 9 a) e devletten sorgulattığımda red mi 5 plus a ait kayıtdışı cihaz gözükmekte. Fakat telefonumdan imei numarasını sorgulattığımda (*#06# den) ki bu numara faturanın üzerindeki numarayla aynı ve bana uyarı mesajı olarak gelen numaradan farklı, xiaomi red mi 5 plus a ait ithal yoluyla kayıtlı cihaz olarak görünüyor. Telefonun faturası HB siparişlerim sayfasında, ve garanti belgesi elimde mevcut. Hepsiburada gibi bir siteden sahte imei sorunu yaşanılabileceğini hiç sanmıyordum açıkçası. Hepsiburadaya konuyla alakalı sorun yazısı gönderdim. Bu durumda ne yapmalıyım sizlerden görüş bekliyorum.
    Bir de miui sürümünü kontrol edin. Eğer miui sürümü 10.0.2.0 ise ve 10.0.4.0 a telefonun içinden güncellerken wifi hatası yada güncelleme paketi hatası veriyorsa fake rom daha da ötesi çin anakartlı ( global olmayan cihaz ) olabilir. Dilerim bahsettiklerim söz konusu değildir. İyi forumlar.

• Bluetooth ile wifi aynı anda açık oldumu sıkıntı yaratıyor internet yavaşlıyor. Heleki whatsap yada tlf görüşmesini bluetooth kulaklıkla yapıyorsanız internet yerlerde iyice düşüyor.

Bluetooth sıkıntılı iyi bir yazılım gelmeli.

Whatsapta bluetooth kulaklık bağlıysa biri arayınca telefon bildirim sesi çalmıyor arkadaşlar sadece titreme var komedi çok basit hatalar bunlar.

Bluetooth yazılımını sıfırdan güncellemeliler çok büyük hata.

• Bluetooth ile wifi aynı anda açık oldumu sıkıntı yaratıyor internet yavaşlıyor. Heleki whatsap yada tlf görüşmesini bluetooth kulaklıkla yapıyorsanız internet yerlerde iyice düşüyor.

Whatsapta bluetooth kulaklık bağlıysa biri arayınca telefon bildirim sesi çalmıyor arkadaşlar sadece titreme var komedi çok basit hatalar bunlar.

• 
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.