Şimdi Ara

Xiaomi Redmi 5 Plus / Redmi Note 5 Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü (237. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.690
Cevap
116
Favori
316.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Chill Out

Arkadaşlar, telefona format attıktan sonra kilit ekranı şifresi koyarken "güvenli başlatma" vs gibi bir soru sordu. Yanlışlıkla evete bastım. O günden sonra şu ekrandan şifreyi girmedikten sonra telefon açılışa geçmiyor.

Ayrıca TWRP üzerinden Dosya Yöneticisi ni de kullanamıyorum.

Aynı zamanda TWRP ye girerken de aynı şifreyi istiyor.

Google den arama yaptım ama çözüme ulaşamadım.

TWRP'ye girin , Şifre isterse cancel diyip Wipe>Format data yapın.

Not : Bütün kişisel veriler silinecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar uzun zamandır redmi note 3 pro kullanıcısıyım,uzun araştırmalarım sonucunda note 5 pro almaya karar verdim,umarım doğru bir tercih olur.malum xiaomi çok model çıkarıyor.cihazı alırken nelere dikkat etmeliyim ve en uygun nerden temin edebilirim.malum rom işleriyle çok uğraşıyoruz. BL açık olarak satanlar varmıdır.şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

• boboco B kullanıcısına yanıt
    Yanlış forumdasınız galiba, burası Redmi 5 Plus 3/32 ve 4/64 kullanıcılar kulübü. Redmi Note 5 Pro kulübü size daha iyi yardımcı olacaktır

Emin değilim ama link buldum bir tane
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/131750329

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F794E2500 -- 19 Ağustos 2018; 10:35:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2018 yılının Mart ayında çıkmış bir telefonun android 8 almaması büyük haksızlık,bilgisi olan arkadaşlar bu cihaz 7.1 de kalacakmı yoksa güncelleme alacakmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: rindaasd

2018 yılının Mart ayında çıkmış bir telefonun android 8 almaması büyük haksızlık,bilgisi olan arkadaşlar bu cihaz 7.1 de kalacakmı yoksa güncelleme alacakmı

8 alacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boboco

Arkadaşlar uzun zamandır redmi note 3 pro kullanıcısıyım,uzun araştırmalarım sonucunda note 5 pro almaya karar verdim,umarım doğru bir tercih olur.malum xiaomi çok model çıkarıyor.cihazı alırken nelere dikkat etmeliyim ve en uygun nerden temin edebilirim.malum rom işleriyle çok uğraşıyoruz. BL açık olarak satanlar varmıdır.şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Burası bl açık satıyor.

https://forum.donanimhaber.com/note-5-pro-mi6x-redmi-5-plus-note4x-mi5x-sifir-garantili-taksitli-kapida-odemeli--105284794#105284794

• codred kullanıcısına yanıt
    Hocam font boyutu küçükte ayarlı. Ondan küçük duruyor. Miui 10 şuan betada yakında kararlı sürümü çıkacak. Geriye yönelik koruma bu telefonda değil de redmi note 5'e getirilmiş diye okumuştum.

• Geriye yönelik bir engelleme yok bu snapdragon 636 cihazlarda olan bir durum. (bizimki 625, Note 5 diye geçiyor bazı bölgelerde redmi 5 plus o yüzden karıştıranlar var) Kaldı ki olsa bile aşılırdı :)
    Android 8.1 ise aldı bile. Şuan global betada 8.1 zaten Miui 10 arayüzü güzel sürüm no 8.8.16 bu hafta çıkan. (Numaralar yıl-ay-gün belirtir) Beta ancak indirip kolayca yükleyebilirsiniz. Çok stabil ben beğendim hiçbir sorun yok. Dileyen Eylül ayını beklesin final sürüm dağıtılır.http://en.miui.com/download-340.html

Miui 10 ile Android 9.0 özelliklerinin bazılarını şimdiden alıyoruz :) İleride belki android 9.0'a geçmeyeceğiz ancak Xiaomi'de bunun çok önemi yok şuan android 6.0 tabanlı miui 10 güncellemesi alanlar da var hemen hemen aynı tecrübeyi yaşıyorlar. Miui'da olay sadece arayüz değil, özellikleri de alıyorlar. Örneğin basit bir örnek, blurtooth aygıtlarda kalan şarj yüzdesini gösterme android 8.1 ile birlikte geldi ancak Xiaomi'de bu çok önceden var Miui sayesinde. Bu vb sistemi derinlemesine ele alıyorlar arayüzdeki özellikleri saymakla bitmez zaten.. İleride android 9, 10 alamayacağız belki ama android 10-11 sürümlerinin özelliklerini veya benzerlerini Xiaomi bize sunacaktır Miui 11 hatta 12 arayüzleri ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunman233 -- 19 Ağustos 2018; 12:25:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gunman233

Geriye yönelik bir engelleme yok bu snapdragon 636 cihazlarda olan bir durum. (bizimki 625, Note 5 diye geçiyor bazı bölgelerde redmi 5 plus o yüzden karıştıranlar var) Kaldı ki olsa bile aşılırdı :)
    Android 8.1 ise aldı bile. Şuan global betada 8.1 zaten Miui 10 arayüzü güzel sürüm no 8.8.16 bu hafta çıkan. (Numaralar yıl-ay-gün belirtir) Beta ancak indirip kolayca yükleyebilirsiniz. Çok stabil ben beğendim hiçbir sorun yok. Dileyen Eylül ayını beklesin final sürüm dağıtılır.http://en.miui.com/download-340.html

Miui 10 ile Android 9.0 özelliklerinin bazılarını şimdiden alıyoruz :) İleride belki android 9.0'a geçmeyeceğiz ancak Xiaomi'de bunun çok önemi yok şuan android 6.0 tabanlı miui 10 güncellemesi alanlar da var hemen hemen aynı tecrübeyi yaşıyorlar. Miui'da olay sadece arayüz değil, özellikleri de alıyorlar. Örneğin basit bir örnek, blurtooth aygıtlarda kalan şarj yüzdesini gösterme android 8.1 ile birlikte geldi ancak Xiaomi'de bu çok önceden var Miui sayesinde. Bu vb sistemi derinlemesine ele alıyorlar arayüzdeki özellikleri saymakla bitmez zaten.. İleride android 9, 10 alamayacağız belki ama android 10-11 sürümlerinin özelliklerini veya benzerlerini Xiaomi bize sunacaktır Miui 11 hatta 12 arayüzleri ile.
    Miui 10 da şarj durumu nasıl herhangi bir fark var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Forbearing F kullanıcısına yanıt
    Çok bir fark yok hocam.

• mura2163 kullanıcısına yanıt
    ayarlardaki font büyütme konuşma sırasındaki arayüzü değiştirmiyor. miui 10 olacakmı yani

• Genelde butun siteler bl açık halde satiyor..ilk başlarda gelen cihazlar kilitli geliyordu ama su anda tum cihazlar bl acik ve global rom yüklü satiliyor artik.. işyerindeki arladaslarim, kardeşlerim aldi farkli sitelerden hepsi aynı sekildeydi..bl kapali satan yerler hala vardir belki ama genelde acik geliyor..
    Edit.:emin degilim..kapali gelmis de olabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub182 -- 19 Ağustos 2018; 16:21:30 >
  • sub182 S kullanıcısına yanıt
    O zaman global versiton değildir o arkadaşlarının aldıkları. Eğer global ise neden bl açsınlar?

• codred kullanıcısına yanıt
    Hic ugrasmayin root edin istediğijiz fontu yukleyin..zevkinize gore (büyük-küçük-ince-bold-italik) binlerce font var..arayin google da 5 dakikada 100 tane bulup indirebilirsiniz.. üstelik root tan sonra root kaldırıp geriye dönmek de kolay..samsung daki gibi knox sayaci falan da yok çok şükür.. Xiaomi Redmi 5 Plus / Redmi Note 5 Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü bendeki fontlarin bazilari..500 e yakın font arsivim var..haftada bir değiştiriyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub182 -- 19 Ağustos 2018; 16:23:27 >

• Hmm..yok yav global aldilar..kapali miydi yoksa onlarinki..hocam emin degilim, yanlış bilgi verdiysem kusura bakmayin..

• quote:

Orijinalden alıntı: codred

ayarlardaki font büyütme konuşma sırasındaki arayüzü değiştirmiyor. miui 10 olacakmı yani
    Hocam küçük ve büyük font değişimi böyle.

Xiaomi Redmi 5 Plus / Redmi Note 5 Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü

• telefondan teknik olarak çok memnunum.
    ancak ekran 2.kez kırıldı.

ilkinde bariz yere düşürdüm.
    ikinci de cebimden çıkarttım ve ekranın üst tarafındaki flaş ışığının oradan kırılmış ve aşağı doğru ekranın çatladığını gördüm.

anlamadım ben bu bana mı rast geliyor.
    tuşlu telefon alacağım yani 3 ayda 2 kez ekran kırılmaz ki of.
  • Telefonu alalı 3 gün oldu 3. şarj. Ekran süresi rekor kıracak gibi görünüyor. Parlaklık %40-60 civarı wifi devamlı aktif durumda kullandım. Sosyal ağlar, tarayıcı ,youtube ve 1 saat kadarda telefon görüşmesi yaptım.

• Kazahell kullanıcısına yanıt
    Kılıf takmıyor musun hocam? Buyuk ekranlı cihazları saglam bir kilifla kullanmak lazim..ekran koruyucu da şart..gecmis olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: rindaasd

2018 yılının Mart ayında çıkmış bir telefonun android 8 almaması büyük haksızlık,bilgisi olan arkadaşlar bu cihaz 7.1 de kalacakmı yoksa güncelleme alacakmı
    Şubatta beri kullanıyorum hocam 2017 son aylarında çıktı diye biliyorum

• 
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.