Şimdi Ara

★★Xiaomi Redmi 4X ★★MİU 11 ★★27 ARALIK 2020 (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.578
Cevap
25
Favori
103.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Küresel foroğraf ve daha pratik panorama fotoğraf için Google Camera 2.5.052 yükleyebilirsiniz..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bysnbad B kullanıcısına yanıt
    https://forum.miuiturkiye.net/konu/sikca-sorulan-sorular.2630/

• Arkadaşlar ben son gelen miui 9 güncellemesini yaptim ilk zamanlarda bi şey yoktu ama bugün parmak izi ile teli actigim zaman hemen arkasından tekrar kilitleniyor tekrar actigimda bi sorun olmadan aciliyor bu olay bugun iki defa başıma geldi.Ama bu sorunu çok sık yapmadi ikinci sefer le ilk yaptiginin arasinda zaman farki vardi.

• Miui 9 a bende geçtim telefon çok daha akıcı hale gelmiş. Birde şöyle bir sorun yaşıyorum. Telefonun ekranı kapalı sekilde müzik dinlerken şarkının ortasında müzik kendiliğinden duruyor. Parmak iziyle ekranı açıp müziği tekrar baştan açıyorum. Bu birkaç defa gerçekleşti. Böyle bişi yaşayan oldu mu ? Neden olabilir ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar volte etkinleştirme kodu neydi bi yerde okumuştum unuttum bulamıyorum da şimdi..

• Osmany Juantorena O kullanıcısına yanıt
    son açılan uygulamalarda (Sol alt köşe) müzik uygulamasını hafifçe aşağıya çekin, arkaplanda kilitlenir kapanmaz, ar ka planda kapanmasını istediğinizde tekrar aşağı çekim kilit açılır (kilit sembolü gelir) bunu tüm arkaplanda çalışmasını istediğiniz uygulamalarda yapabilirsiniz

• Ben hala MIUI v8.5.2.0 Kararlı sürümdeyim ve bir müddet daha MIUI9/Nougat'a geçmeyi düşünmüyorum. Hazır MIUI8/Marshmallow'da iken pil kullanım deneyimimi de not alayım, belki ileride yeni firmwareler ile karşılaştırma yapma imkanım olur, kenarda dursun.

Telefonu 3 gün şarj etmeden kullandım ve kapasite %100den %10a düşene dek 8s20d SOT aldım:

★★Xiaomi Redmi 4X ★★MİU 11 ★★27 ARALIK  2020 . ★★Xiaomi Redmi 4X ★★MİU 11 ★★27 ARALIK  2020

Sosyal medya, whatsapp, viber, skype vs. kullanmadığım ve cihazı 2G'de kullandığım için aldığım süreler çoğu kişi için iyimser olacaktır. Zaten arada haftasonu olduğu için mesajlaşma ve telefon görüşmesi de çok azdı. Ancak içinde 2-2.5 saat oyun olduğunu da gözardı etmemek lazım. Oyunlar Asphalt, NFS, MW vs gibi ağır değil zaten, Manuganu 1-2 ve Beach Buggy Racing oynamışım (gerçi BB Racing baya zorluyor ve ısıtıyor telefonu!). Ayrıca 15 dklık GPS ve navigasyon kullanımını da unutmayayım. Geri kalan ekran süresi içinde internet gezintisi, video izleme, TV izleme ve kurcalama falan var.

WiFi ve mobil veriyi sadece gerektiğinde açıyorum ve bu örnekteki kullanım içinde sadece yarım saatlik süre için 4G mobil data alışverişi aktifti. Kalan sürede mobil veri hep kapalıydı ve telefon 2Gde idi her zamanki gibi. Çoğu zaman PC ve netbook kullandığım için telefon kullanımım yoğun olmuyor zaten. Benim kullanım şeklimde şarjı en çok oyun oynarken ve navigasyon kullanırken hızlı tüketiyorum. Telefon beklemedeyken bildirim falan olmadığı için çok az harcama oluyor.

Neyse, ben yine de yoğun kullanılan ve her gün şarj edilen durumlarda bile cihazın 5-6 saat SOT verebileceğini, daha da düşmeyeceğini tahmin ediyorum.

★★Xiaomi Redmi 4X ★★MİU 11 ★★27 ARALIK  2020 . ★★Xiaomi Redmi 4X ★★MİU 11 ★★27 ARALIK  2020

Cihaz: Redmi 4X 3/32GB MAG138
    FW: MIUI Global v8.5.2.0 Kararlı

• Bende de Redmi 4X var. Sürekli "şebeke müsait değil" uyarısı veriyor. Birde bu sabahtan beri hem evde hem iş yerindeki wifiye bağlanamıyor. bağlan diyorum bekliyor uzun süre İP almaya çalışıyor ve sonradan bağlanıyor.
    Çözüm bilen varsa söylesin lütfen :)
  • arkadaşlar bu cihaz için ekranı tam olarak kapsayan (kenarlarda boşluk vs bırakmayan) ekran koruyucu önerisi olan varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReCKLeSS17

arkadaşlar bu cihaz için ekranı tam olarak kapsayan (kenarlarda boşluk vs bırakmayan) ekran koruyucu önerisi olan varmı acaba?

artık tam kaplayan ekran koruyucusu üretilmiyor diye biliyorum.
  • tekhim T kullanıcısına yanıt
    Temiz kurulum yapın hocam düzelmesi lazım.

• tekhim T kullanıcısına yanıt
    telefon yeni bir model değilmi ne çabuk aksesuarlarını üretmeyi bıraktılar.Benim tam kaplayan derken tüm telefonu önlü arkalı kaplayacak şekilde değildi,sadece ön ekranın kenarlarında boşluk bırakmayacak (özelliklerde köşelerde) kısacası tam oturan bir koruyucu arıyordum.Aliexpress'de baktıklarımda hep boşluk vardı
  • ReCKLeSS17 kullanıcısına yanıt
    merhaba asıl sorun ekranın 2,5 d olması bundan dolayı ekranı tam kapatan ekran koruyucular yapamıyorlar
  • süraka kullanıcısına yanıt
    Anladım,,hangi ekran koruyucuyu alacağımın pek bir önemi kalmıyor o zaman,dediğiniz gibi tam kapatan koruyucular yoksa hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynı sonucu verecektir o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReCKLeSS17

telefon yeni bir model değilmi ne çabuk aksesuarlarını üretmeyi bıraktılar.Benim tam kaplayan derken tüm telefonu önlü arkalı kaplayacak şekilde değildi,sadece ön ekranın kenarlarında boşluk bırakmayacak (özelliklerde köşelerde) kısacası tam oturan bir koruyucu arıyordum.Aliexpress'de baktıklarımda hep boşluk vardı

Dostum ben sipariş verdim , heralde 20 gün oldu. gelmesini bekliyorum artık.

burada var.https://goo.gl/YqAh8U

sonrasındada hepsiburadaya siyahı gelsin , telefonu alacağım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ADB25C85D -- 29 Kasım 2017; 16:17:46 >

• Arkadaşlar bu telefonu babam için aldım fakat henüz kullanmadık. Birkaç sorum olacak.

Android 6 ile geliyor sanırım bunu 7'ye güncelledikten sonra reset atmamda fayda var mı? Birkaç yerde güncellemelerden sonra temiz kurulum yapılırsa iyi olur gibisinden şeyler okudum gerçekliği var mı acaba bunun?

Bir de hard reset, temiz kurulum, fabrika ayarlarına dönme bunların hepsi aynı şey midir yoksa farklı mı? Bilgi verebilir misiniz lütfen.
  • MaXiLoPeZ kullanıcısına yanıt
    MIUI8 Android 6 ile geliyor

MIUI8 7 oluyor

En son MIUI9 Android 7.1.2 oluyor

Son güncellemeden sonra fabrika ayarlarına alıp öyle kurun daha iyi oluyor

• mahferer kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için.
  • Arkadaslar kafama takilan bir soru var bu telefonda disaridan gelen aramayı yana kaydirarakmi cevapliyoruz yoksa ustten sagiya çekerekmi

• Bysnbad B kullanıcısına yanıt
    Yukarıya çekerek cevaplanıyor ama bunu neden merak ettiniz anlayamadım.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.