Şimdi Ara

★★Xiaomi Redmi 4X ★★MİU 11 ★★27 ARALIK 2020 (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.578
Cevap
25
Favori
103.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki sagol.bu cihazın siyah modelini almayı düsünüyorum fiyat olarak ne kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler GPS çalışmıyor bende sizde çalışıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bysnbad

Peki sagol.bu cihazın siyah modelini almayı düsünüyorum fiyat olarak ne kadar

Değişir, black friday fırsatlarına bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahferer -- 24 Kasım 2017; 10:26:54 >
  • Arkadaslar acil telefon lazım bunu alıcağım tek sıkıntısı bataryası çıkarılamaz olması hani diyelim ki oyunda veya programdayken dondu ekran birşey yapılamıyor nasil bir işlem yapabiliriz iphonede oldugu gibi iki tus a basıp resetliyebilirmiyiz yani acıp kapatma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kralrep -- 24 Kasım 2017; 11:6:35 >
  • mahferer kullanıcısına yanıt
    Evet bakicamda hepsiburadadan almayi dusunuyorum binlira civarinda ve bana gore çok 700-800 arasi olirsa alicam

• Merhabalar

Geçen Hafta 16 Kasım günü ota dan güncelleme geldi 257 MB dı Gecelik yazıyordu. Ama O günden beri OTA dan güncelleme gelmedi. Şimdihttp://en.miui.com/download-323.html Burdan Version: V9.1.1.0.NAMMIEI (MIUI9) Size: 1.2G bunu indirsem telefondan manuel kursam sorun olurmu yada ota dan yüklemekle arasında bir fark olur mu? Ve telefon dili yine aynı tükçe kalır mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    hocam araştırmak lazım ben hala global rom kullanıyorum sadece root + twrp yaptım. stock global şuan işimi fazlasıyla görüyor.

global romu indirip twrp ile flashlamayı deneyin isterseniz.
  • @operator22 : GPS gayet iyi çalışıyor, Google Play'den GPS Test uygulamasını yükleyip açık alanda uydulara bağlanmayı deneyin.

@Kralrep : Artık telefonlar hep sabit pilli, MIUI9'da hiç donma yapmadı (MIUI8'de whatsapp'da 2-3 kez yaptı) , donma yaparsa ekran açma kapama ile çözüm oluyordu.

@Bysnbad : 26 Ekim'de aldım, siyah 1.008 TL idi, diğer renkler 850 idi (3 GB RAm 32 GB dahili hafıza modeli, 2/16 almayın, almışken 3/32 alın) Dolar uçtu, dolar inmezse zor, ama parasını hakediyor. Güzel bir Black Friday indirimi yok şu an, inerse bir tane daha alacağım.

@Erkan07 : Hocam size gelen global beta stabil imiş ama beta dediklerine bakmayın. MIUI9 random olarak (gelişigüzel) bazı kullanıcılara gönderilmiş, deneme amaçlı, yani siz de denek olarak seçilmişlerdensiniz :) Ancak bir hata ile karşılaşılsaydı size ek güncelleme gelirdi. Hata olmamışki size gelmedi. Bence hiç kurcalamayın, aynı romu bize bir hafta sonra gönderdiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahferer

@operator22 : GPS gayet iyi çalışıyor, Google Play'den GPS Test uygulamasını yükleyip açık alanda uydulara bağlanmayı deneyin.

@Kralrep : Artık telefonlar hep sabit pilli, MIUI9'da hiç donma yapmadı (MIUI8'de whatsapp'da 2-3 kez yaptı) , donma yaparsa ekran açma kapama ile çözüm oluyordu.

@Bysnbad : 26 Ekim'de aldım, siyah 1.008 TL idi, diğer renkler 850 idi (3 GB RAm 32 GB dahili hafıza modeli, 2/16 almayın, almışken 3/32 alın) Dolar uçtu, dolar inmezse zor, ama parasını hakediyor. Güzel bir Black Friday indirimi yok şu an, inerse bir tane daha alacağım.

@Erkan07 : Hocam size gelen global beta stabil imiş ama beta dediklerine bakmayın. MIUI9 random olarak (gelişigüzel) bazı kullanıcılara gönderilmiş, deneme amaçlı, yani siz de denek olarak seçilmişlerdensiniz :) Ancak bir hata ile karşılaşılsaydı size ek güncelleme gelirdi. Hata olmamışki size gelmedi. Bence hiç kurcalamayın, aynı romu bize bir hafta sonra gönderdiler.

no fix yazıyor gps test uygulamasında bazı yerlerde unlock falan yapılması lazım denmiş bir alakası olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-24B35DD43 -- 24 Kasım 2017; 15:11:16 >

• GPS düğmesi açık mı kontrol edin, bazen çok basit sebepler olabiliyor. Yine de No fix yazıyorsa (gerekirse 1-2 dk açık alanda bekleyin) uydulara bağlanmıyor demektir. Rom global rom mu sizdeki?

Unlock olayı fastboot rom, twrp ve root için gerekli.. Garanti dışı kalabilir. Unlock edip global stock/custom rom yüklemek için veya rootlayıp düzenlemek için demişlerdir onu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahferer -- 24 Kasım 2017; 15:21:13 >
  • quote:

GPS düğmesi açık mı kontrol edin, bazen çok basit sebepler olabiliyor. Yine de No fix yazıyorsa (gerekirse 1-2 dk açık alanda bekleyin) uydulara bağlanmıyor demektir. Rom global rom mu sizdeki?

Unlock olayı fastboot rom, twrp ve root için gerekli.. Garanti dışı kalabilir. Unlock edip global stock/custom rom yüklemek için veya rootlayıp düzenlemek için demişlerdir onu..

açık alana çıktığımda 1 dakika sonra 3d yazdı fakat haritalara tıkladığımda yine gps moduna geçemedi telefon harita üzerinde gösteriyor yolu
  • bakın bende 2si hariç hepsi bağlanmış, sizde de böyle mi?

Ayrıca Google haritalar ayarlar Google konum ayarlarına da bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahferer -- 24 Kasım 2017; 16:34:11 >
  • Önerir misiniz arkadaşlar.
    Anneme alacağım kararsız kaldım.

740 TL şuan GG de

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=130048255
  • 2/16 önermem. 3/32 alın forumda ikinci el bölümünde bir sürü satan var. İthalatçı garanti yok gibi bişey zaten.

• quote:

MIUI9'u OTA'dan beklemek istemeyenler şu linkten telefonuna indirip telefonu pcye vs bağlamadan yükseltebilirler (root unlock bootloader vb istemez) ;

http://bigota.d.miui.com/V9.1.1.0.NAMMIEI/miui_HM4XGlobal_V9.1.1.0.NAMMIEI_e07ff44454_7.1.zip

1.3 gb

Ben daha uğraşamadım,
    Yapanlar sorun yok demiş ama olursa bilemem.

Hocam OTA 257 MB sitesinde 1.2 GB bunların farkı nedir?

• 257 mb olan sadece değişiklikleri içeriyor

1.2 gb olan tümünü içeriyor (yüklemeyi garantiye almak için tümünü vermişler, mesela A dosyası güncelleme ile değişmeyecekse 257 içinde yok ama 1.2 içinde o da var)

Ayrıca herhangi bir yükleme hatasına karşı pcden de yüklenebilsin diye tüm romu vermişler. Xiaomi'nin kulllanıcıyı her türlü duruma karşı düşünmesi çok şık bir hareket. Gerçi bazı kullanıcıları denek yapması tersine riskli bir hareket. Ama yazılımlaruna güvenliklerini de gösterir

• A101 de hâlâ bulabilir miyim acaba.huawei p10 lite ile 4x arasında bi tercih yapacam . garanti yi Yok sayıyorum artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: clio 1.2 16 v

A101 de hâlâ bulabilir miyim acaba.huawei p10 lite ile 4x arasında bi tercih yapacam . garanti yi Yok sayıyorum artık.

Forumda ikinci el bölümünde bir sürü satan var. Referansı çok olan birinden elden teslim şekilde alın. Daha ucuza gelir.

• Bu cihazı aldıgımızda global versiyon diyor yani bootloder kilidinden bahsediyor ilk defa xiaomi kullanicam tam net bir bilgiye sahip degilim bilgi verebilirmisiniz ona gore karar vericem

• Bysnbad B kullanıcısına yanıt
    Telefonun arkasında mag138 yazıyorsa telefon global versiyondur. İthalatçı garantili veya IMEI tamiri yapılmışsa bootloader kilidini acmaniza gerek yok. Zaten tüm güncellemeleri otomatik olarak alırsınız.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.