Şimdi Ara

★★Xiaomi Redmi 4X ★★MİU 11 ★★27 ARALIK 2020 (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.578
Cevap
25
Favori
103.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Miui forumda dile getirmişlerdir hocam büyük bi ihtimalle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar son güncellemeden sonra mobil veriyi kapatıp wifi açınca
    üst bildirim çubuğunda wifi işareti çıkmıyor,tlf açıp kapatınca düzeliyor
    bu sorunu başka yaşayan var mı...

★★Xiaomi Redmi 4X ★★MİU 11 ★★27 ARALIK  2020

• quote:

Orijinalden alıntı: Tarun

arkadaşlar son güncellemeden sonra mobil veriyi kapatıp wifi açınca
    üst bildirim çubuğunda wifi işareti çıkmıyor,tlf açıp kapatınca düzeliyor
    bu sorunu başka yaşayan var mı...

Var ben

• mahferer kullanıcısına yanıt
    hocam sorun güncellemeyle mi ilgili
    bunu düzeltmek için bi ayar yapmak gerekli mi
    yoksa böyle kalacak mı
  • tarun kullanıcısına yanıt
    Her zaman olmuyor, ama yapınca da zaman kaybettiriyor niye wifiye geçmedi diye, güncellemeden sonra olmaya başladı, benim bildğim Xiaomi 1-2 aya hataya yama yapar..

• Oh be sonunda şu müzik uygulamasını pratik yapmışlar tam istedigim gibi olmuş önceki tasarımı pratikliği çok kötüydü

• @Be-Mine arkadaşımızın detaylı açıklamasını okudum.
    Redmi 4X (Santoni)'ler 3 model olarak satılıyor görünüyor:
    1) MAE136 (çin versiyonu, B20-800MHz YOK ?)
    2) MAG138 (Global versiyon, B20-800MHz VAR ?)
    3) MAI132 (Hindistan versiyonu, MAG138 Global versiyon ile aynı ?)

Ben n11 den aldım şuan elimde MAE136
    https://urun.n11.com/cep-telefonu/xiaomi-redmi-4x-2-gb-ram-16-gb-rom-cift-hatli-cep-telefonu-P242063091

1- Satıcı ile görüştüm diyor bizim telefonlar Global rom yüklü. Acaba mag138 ile arasında bir fark var mı. hız testinde evde iyi çekmemesine rağmen indirme hızım 2 ile 3 mb
    2- Elde uzun süre tutunca elim ağrıyor sizdede böyle bir şey oluyor mu.
    3- Delta garantili faturalı bana gönderdi adam (şarz cihazı çevirici var içinde) arada çok fark varmı içimde kuşku oluştu neler önerirsiniz.

• Arkadaşlar redmi 4x aldım.Sosyal medyada Facebook ta gezinirken hemen sayfa açılıyor.Ekran neden çok hassas.Bunun bı ayarı var mı

• arkadaşlar tlf bilgisayara bağlayıp içindekilere ulaşmak için
    ne yapmak gerek

aygıt yöneticisinde tlf mtp olarak gözüküyor ,
    mi pc suite yükledim yine görmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarun -- 29 Nisan 2018; 19:43:41 >
  • lori2 kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla;

1) Global Rom yükleme ile cihaz Global sürüm olmaz, donanımsal fark var MAG138 ile MAE136 arasında. Eksik LTE bandlarının hangi durumlarda olumsuz etkilerinin olabileceği operatöre, zamana, mekana göre değişir. Örneğin telefonu 4G'de kullanmayı tercih etmeyen bir kullanıcıyı hiç etkilemeyecektir, ya da merkezi yerlerde olanları.
    2) Hayır. Ama telefonla çok haşır neşir olan biri değilim, elektrik/elektromanyetik/termal olumsuzluklar varsa bile farketmezdim muhtemelen.
    3) Cihazlar arasında bildiğim kadarıyla LTE bandları haricinde önemli başka farklar yok (SAR değerleri çok az farkediyor olmalı).

Band20-800MHz'in eksikliğinin olası dezavantajlarını araştırabilirsiniz, ben önceki mesajımda cihazları ayırt etme konusuna yoğunlaşmıştım. En olumsuz operatör/zaman/mekan koşullarının kesişim durumunda bile en fazla LTE'de batarya biraz daha hızlı tükenebilir, internetten download hızı bir miktar düşebilir veya belki biraz daha elektromanyetik alana maruz kalınabilir. Ama bu ihtimaller için dert edinmeye gerek yok. Yıllardır birçok kullanıcı Band20 mevcut olmayan (başta Xiaomi, Meizu vs. gibi) cihazlarını memnuniyetle kullanıyor. Siz de iyi günlerde güle güle kullanın.

• tarun kullanıcısına yanıt
    Mi PCSuite uygulaması Marshmallowdan itibaren ise yaramiyor, fakat içindeki ADB suruculeri için yüklenebilir belki.

Qualcomm QDLoader USB sürücülerini yüklemeniz gerekiyor. Webde "Qualcomm QDLoader HS-USB Driver" şeklinde aratınca kolayca bulabilirsiniz 32bit ve 64bit sürümlerini. (Ayrıca "Mi Flash Tool"un yeni sürümleri sözkonusu Qualcomm sürücülerini de içermeye başladı diye biliyorum, onu da deneyebilirsiniz.)

EDIT: Android dosya transferi için sadece ADB sürücüleri yeterli oluyordu sanırım (Bknz: adb-setup-1.4.3.exe). Telefonda "Geliştirici seçenekleri-->USB hata ayıklaması" açık olduğundan ve sonrasında açılır menüde "Dosya Aktarma(MTP)"yı seçtiğinizden emin olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be-Mine -- 30 Nisan 2018; 1:46:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarun

arkadaşlar tlf bilgisayara bağlayıp içindekilere ulaşmak için
    ne yapmak gerek

aygıt yöneticisinde tlf mtp olarak gözüküyor ,
    mi pc suite yükledim yine görmedi
    Telefondan Mi DROP uygulamasını açıp sol üstten bilgisayara bağlan seçeneğine tıklayıp görebilirsin..Dosya atamazsın sadece dosyaları alabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarthWorm -- 30 Nisan 2018; 0:28:50 >
  • Selam. Telefon haftalık güncelleme alıyor ve her hafta yapıyorum. bu haftaki güncellemeyi bugün yaptım suan mıui 9 global 8.4.26 oldu. Fakat yaptıktan sonra şöyle bir sorun oluştu, açık olan uygulamayı kapatıyorum ama kapanmıyor yani mesela 4-5 uygulama açık diyelim tek tek yukarı kaydırarak kapatıyorum ama sol taraftaki tuşa basınca hepsi yine açık oluyor, telefonu yeniden başlatıyorum o açöık olan uygulamalar halen açık durumda...Sizde de böyle bir durum oldumu ve ne yapmam gerekiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: smallhunter

Selam. Telefon haftalık güncelleme alıyor ve her hafta yapıyorum. bu haftaki güncellemeyi bugün yaptım suan mıui 9 global 8.4.26 oldu. Fakat yaptıktan sonra şöyle bir sorun oluştu, açık olan uygulamayı kapatıyorum ama kapanmıyor yani mesela 4-5 uygulama açık diyelim tek tek yukarı kaydırarak kapatıyorum ama sol taraftaki tuşa basınca hepsi yine açık oluyor, telefonu yeniden başlatıyorum o açöık olan uygulamalar halen açık durumda...Sizde de böyle bir durum oldumu ve ne yapmam gerekiyor...
    Global sürüm şuanda 9.5.4.0 hocam.. sizde developer rom yüklü sanırım :) uygulamalarınız kilitliyse kapanmıyor.

Sol taraftaki tuşa bas açık olan uygulamayı hafifçe aşağı doğru kaydır orada kilit simgesi çıkacak onun kaybolması gerekiyor

• sol tuşa basınca hepsinin sağ sağ üst kşede kilit resmi var, aşağğı kaydırınca kilit resmi çıkıyor büyük halde...kapatıyorum yukarı kaydırarak ama yine açık oluyor...nasıl kaldırabilirim kiliti...Daha düne kadar böyle bir sorun yoktu, sinirlerim bozuldu...
    Cevabınız içöin teşekkür ederim ayrıca...
  • smallhunter kullanıcısına yanıt
    ayrıca bende hiç bir uygulama kilitli değil hepsi açık konumda...
  • quote:

sol tuşa basınca hepsinin sağ sağ üst kşede kilit resmi var, aşağğı kaydırınca kilit resmi çıkıyor büyük halde...kapatıyorum yukarı kaydırarak ama yine açık oluyor...nasıl kaldırabilirim kiliti...Daha düne kadar böyle bir sorun yoktu, sinirlerim bozuldu...
    Cevabınız içöin teşekkür ederim ayrıca...
    Böyle yap hocam
    https://streamable.com/wgr16

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarthWorm -- 30 Nisan 2018; 13:51:16 >
  • O şekilde kilit resmi olsa da olmasa da kapanmıyor kalıyor orda , ama şöyle kapandı sizin dediğiniz gibi kilit resmini kaldırdıktan sonra aşağı kaydırarak; çarpı tuşuna basınca hepsi gitti, kilit resmi varsa çarpı tuşuna basınca yine gitmiyor...Teşekkür ederim yardımlarınız için...
  • quote:

O şekilde kilit resmi olsa da olmasa da kapanmıyor kalıyor orda , ama şöyle kapandı sizin dediğiniz gibi kilit resmini kaldırdıktan sonra aşağı kaydırarak; çarpı tuşuna basınca hepsi gitti, kilit resmi varsa çarpı tuşuna basınca yine gitmiyor...Teşekkür ederim yardımlarınız için...
    Ana ekrana uzun bas araçlardan temizleyici sec carpi işareti olacak onunla kapanır tüm uygulamalar :)

• Selamlar. Son guncelleme 9.5.4.0 ile pil performansinda %30-40 civari bir dusus oldu. Sizlerde de durum ayni mi?

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.