Şimdi Ara

★★Xiaomi Redmi 4X ★★MİU 11 ★★27 ARALIK 2020 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.578
Cevap
25
Favori
103.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bana 11 günde geldi size de gelir diyemem biraz sansina oldu galiba benimki. Ben ikisini de aldim telefonumda alttaki linkteki kirilmaz cam takili.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eP_362 kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Sarj cihazim dediginiz gibi. Kutu yanimda olmadigindan su an bakamiyorum. 4 gunr girecegim vodadone la ve herhangi bir sikinti yok. Cihazida gonul rahatligi ile tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetcigdem58

Bana 11 günde geldi size de gelir diyemem biraz sansina oldu galiba benimki. Ben ikisini de aldim telefonumda alttaki linkteki kirilmaz cam takili.

Kirilmaz cami taktiginizda kenarlarda hava boslugu kaldi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: möhkem

Tesekkurler. Sarj cihazim dediginiz gibi. Kutu yanimda olmadigindan su an bakamiyorum. 4 gunr girecegim vodadone la ve herhangi bir sikinti yok. Cihazida gonul rahatligi ile tavsiye ederim.

Aldığınız linki de atarsanız diğer arkadaşlar da faydalanır.
    Saticinin elinde xiaomi kalmamis. Hanima da alacaktim ama gelis zamani belli degil dedi. One plus ve eco cool gibi bir telefon satiyor.

• möhkem M kullanıcısına yanıt
    Hayir herhangi bir sikintisi yok.

• mehmetcigdem58 M kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler

• Arkadaşlar telefonda uzaktan kumanda özelliği var mı?
  • -AhmtOzdmR- kullanıcısına yanıt
    Evet var.

• Hepsiburada da ithalatçı garantilide atok tükenmiş. Kaç günde yenileniyor bunlar haberi olan varmı ? Yada satan başka site ?

• Selamlar

Yaklaşık 1 yıldır Redmi Note 3 Pro 3/32 kullanıyorum.

Geçen ay kızıma Redmi Note 4X Global 3/32 aldım.

Babamın telefon ihtiyacı varmış, Samsung J serisi alacam derken zor yakaladım :)

2 haftadır 4x arıyordum. Miui Türkiye'deki hiçbir satıcıda yok, Hepsiburada.com'a siyahı gelsin derken Gold ve Pembesi bile bitti.

Ben de bugün Çağlayan Semers'e bizzat gidip elden aldım.

Yarın babama teslim ederim. Adını söyleyemiyor gerçi ama bu fiyata bu kadar iyi cihazı rüyasında göremezdi

• aşırı debloat tutkunu biri olarak AOSP Lite Mod 7.1.2 ROM yükledim (gapps hariç), biraz daha debloat yaptım, telefon süper oldu, özellikle telefon bekleme süresi inanılmaz, geceden sabaha yüzde 1 şarj ya yiyor ya yemiyor.. tavsiye ederim denemenizi..
    möhkem M kullanıcısına yanıt
    Xiaomi cihazlarda LTE Band 20 (800MHz) desteği artık gelmeye başlamış, çok sevindim.

Ben Xiaomi cihazların hiçbirinde Band 20 (800 MHz) yok diye biliyordum. Hatta zamanında kardeşime Mi5 alırken 4G'de sorun yaşayabileceğini bilerek almıştık. Band20'nin yazılımla, hackle sonradan açılma ihtimali var mı yok mu diye tartışmalar dönüyordu o zamanlar, pek ilgilenemedim, son durum ne bilmiyorum. Ama şimdi bazı Xiaomi telefonların ilan ve yorumlarında fabrika çıkışı "Global" sürüm cihazlarda LTE Band 20 (800 MHz) açık ve 4.5G şebekesinin tüm operatörlerde (özellikle Vodafone) sorunsuz olduğuna dair mesajlar görüyorum.

Anlaşılıyor ki Xiaomi'nin bazı versiyonları artık Band20 destekli olarak da satılıyor ve bu desteğe Global versiyon Redmi 4A ile başlanmış. Redmi 4X için de durumu netleştirmek amacıyla son birkaç gündür vakit bulduğumda araştırma yapıyorum ve tam emin olamasam da çıkardığım bazı sonuçlar var:

Redmi 4X (Santoni)'ler 3 model olarak satılıyor görünüyor:
    1) MAE136 (Çin versiyonu, B20-800MHz YOK ?)
    2) MAG138 (Global versiyon, B20-800MHz VAR ?)
    3) MAI132 (Hindistan versiyonu, MAG138 Global versiyon ile aynı ?)

Peki MAG138 Global versiyon Redmi 4X'leri nasıl ayırt edebiliriz:

1) Kutusunun üzerinde "Global Version" ibaresi var:
    ★★Xiaomi Redmi 4X ★★MİU 11 ★★27 ARALIK  2020

2) Kutu arkasındaki bilgiler ingilizce, ayrıca "Product Model: MAG138" ve "CE0680" ibareleri var:
    ★★Xiaomi Redmi 4X ★★MİU 11 ★★27 ARALIK  2020 . ★★Xiaomi Redmi 4X ★★MİU 11 ★★27 ARALIK  2020

3) Kutu içindeki uygunluk/SAR notları ingilizce, içinde "MAG138" ve "CE0680" ibareleri geçiyor:

4) Telefonun arka metal yüzeyi üzerinde "Model: MAG138" ve "CE0680" ibareleri var:
    ★★Xiaomi Redmi 4X ★★MİU 11 ★★27 ARALIK  2020 . ★★Xiaomi Redmi 4X ★★MİU 11 ★★27 ARALIK  2020

5) Şarj aleti Avrupa tipi yani Türkiye uyumlu ve dönüştürücü gerektirmiyor (Dikkat: ülkeye göre değişebilir, mesela UK ?):

Ayrıca telefona yüklenen bazı uygulamalarla cihazın desteklediği bandlar görülebiliyor ve mevcut olan bandlar içerisinde hangilerinin kullanılacağı seçilebiliyormuş. Aşağıdaki örnekte Redmi 4X MAE136 (Çin?) versiyonunu kullanan bir kullanıcının ekran görüntüsü var. Dikkat edilirse cihaz Global versiyon olmadığı için Band 20 (800 MHz) ve Band4 (1700MHz) desteklenen LTE bandları içerisinde YOK. Bu arada kullanılan yazılım "Network Signal Guru" ve root gerektiriyor:

Network Signal Guru (ROOT!)
    Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qtrun.QuickTest&hl=tr

SORU: MAG138-Global versiyon olmayan MAE136 cihazlara Global Rom yüklenerek B20(800MHz) açılabilir mi?
    CEVAP: Bildiğim kadarıyla HAYIR. Eksik olan LTE bandları yazılımsal olarak eklenemiyor/açılamıyor galiba, emin değilim. Bu imkan olsa çok güzel olurdu tabii!

Xiaomi Redmi 3/3Pro/3S/3SPrime/4Prime cihazları makul fiyatlı olmaları, 5" ekranları ve 4100mAh batarya kullanmaları gibi sebeplerden dolayı çok beğeniyordum. Şimdi Redmi 4X de siyah renginin bol olması ve LTE Band20 destekli seçeneğinin olması sebebiyle iyice radarıma girdi. Uygun fiyatlı bulabilirsem siyah 3/32GB MAG138 versiyonunu almak isterim doğrusu.

Umarım Xiaomi bundan sonra Mi6, Mi7,... vs. gibi amiral gemisi cihazları başta olmak üzere tüm ürünlerinde bolca Global versiyon üretir ve piyasaya sürer, aslında geç bile kaldı.

NOT: Faydalandığım ve alıntı yaptığım bazı linklere aşağıdan ulaşılıp daha fazla bilgi alınabilir. Bilgi ve deneyimlerini paylaşan yerli/yabancı tüm şahıslara bu vesileyle çok teşekkür ederim (Thanks to all users which shared their knowledge and experiences, especially the guys in the below links):
    * https://teknoseyir.com/blog/her-lte-telefon-her-lte-bandini-desteklemiyor-mu
    * http://en.miui.com/thread-624208-1-1.html
    * http://en.miui.com/thread-629844-1-1.html
    * http://en.miui.com/thread-549479-1-1.html

------------------------- GÜNCELLEME --------------------------

Düzenleme: Daha önce bu mesajımda Global MAG138 versiyon Redmi 4X cihazların nasıl ayırt edilebileceği konusunda araştırdıklarımı yazmıştım. Tabii o zaman daha cihazı inceleme aşamasındaydım, yurtdışı kullanıcıların tecrübelerini aktarmıştım. Şimdi cihazı aldığıma göre (Kutusu 2017.07 tarihli) aynı kriterlere göre tekrar değerlendireyim, ufak bazı değişiklikler de var zaten:

Bendeki Redmi 4X'in Global versiyon MAG138 (Band20-800MHz destekli) olduğuna dair ayrıntılar:

1) Kutusunun üzerinde "Global Version" ibaresi var (Ancak etiket olduğunu not düşeyim, aynı RAM/ROM etiketi gibi. Yani unutulma ya da sonradan sahte yapıştırma gibi durumlar meydana gelebilir!):

2) Kutu arkasındaki bilgiler tamamen ingilizce, ayrıca "Product Model: MAG138" ve "CE" (Avrupa uygunluk) ibareleri var:

3) Kullanıcı kılavuzundaki uygunluk/SAR notları ingilizce, içinde "MAG138" model, "CE" Avrupa uygunluk ve Amerikan FCC yönetmelik ibareleri geçiyor. Daha da önemlisi artık Band 20 "Frekans Bandları ve Güç" başlığı altında direkt ifade edilmiş:

4) Telefonun arka metal yüzeyi üzerinde "Model: MAG138", "CE" (Avrupa) ve "FCC ID: 2AFZZ-RSG138" (Amerikan FCC kimliği) ibareleri var:

5) Şarj aleti Avrupa geneli tipinde (Tip:C), yani Türkiye uyumlu ve dönüştürücü gerektirmiyor (Dikkat: ülkeye göre değişebilir, mesela UK!):

BL Unlock ve root sonrası "Network Signal Guru" ile de kontrol ettim ve gerçekten de cihaz B20-800MHz destekliyor görünüyor. (MAG138'lerde B4 ve B20 varken, MAE136'larda ise bunların yerine B39 ve B41 var sanırım):

Cihazın Band20-800MHz destekli olması her kullanıcı için önemli olmayabilir ya da satın alma kriteri değildir. Ancak ben önemsiyorum, o yüzden ayrıntıya girdim, belki bazı arkadaşların da işine yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be-Mine -- 28 Kasım 2017; 0:54:5 >

• Be-Mine kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme icin Tesekkurler. Alacak arkadaslarin aydinlanmasini saglamissiniz

Bahsettiğiniz global modeli kullanıyorum, hattım Vodafone 4g de hiçbir sorunu bulunmamakta, çalışma arkadaşım da s7 edge var Vodafone da sıkıntı yaşamakta, meizu m2 note telefonumu sırf bu yüzden elden cikarmistim, redmi 4x tasarım ve özellikleri ile kullanması keyifli bir cihaz, umarım uzunbir zaman kullanabilirim. Alan arkadaşlarada hayırlı olsun..

Teşekkür ederim, benim için çok faydalı oldu, ben de babama alacağım inşaallah, güvenilir bir satıcıdan

• global olmayan model ile, yani band20 (800mhz) destekemeyen model, sorunsuz şekilde LTE yani 4g kullanabiliyorum Vodafone ile. ancak hayatımın yüzde 99 u istanbul merkezde geçiyor. sanırım band20 yi vodafone daha çok kırsal alanlarda, uzun yol üzerlerinde falan kullanıyormuş, oralarda da 3g ya da 2g yine sorunsuz olarak kullanılabilir. kısacası bu band 20 olayı can sıkacak bir şey değil, en azından benim ve pek çok kişi için. ha olsa tabii ki güzel ama telefonu almaktan vazgeçirecek bir mevzu değil.
  • Arkadaşlar telefon alma arefesindeyim, kardeşimle kendime alacam. Redmi 4x mi redmi note 4x mi ne dersiniz? çok fark var mı aralarında?
  • Cihazı almayı düşünüyorum.Sizce garantisiz 3/32 Gb 700 liraya almak mı mantıklı yoksa delta garantili 2/16 Gb aynı fiyata almak mı?İleride 2 Gb Ram'ın sıkıntı çıkarabileceğini düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • temhemrime kullanıcısına yanıt
    2/16 delta garantili nerede satılıyor ? İnternet sitelerinde stoklar bitmiş hep ( gg , hb falan)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.