Şimdi Ara

***XİAOMİ REDMİ 4 PRİME - ANA KONU - KULLANICILAR KLUBÜ*** (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.282
Cevap
17
Favori
52.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aha kardeş tam ortada bak..

***XİAOMİ REDMİ 4 PRİME - ANA KONU - KULLANICILAR KLUBÜ***

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lazım olan PM atsın

Gelişine veriyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Telefonu sattınız mı hocam hangi telefonu aldınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: ellekem

Telefonu sattınız mı hocam hangi telefonu aldınız?

Yoo

Fazla kılıf var

• quote:

Orijinalden alıntı: ertemli

quote:

Orijinalden alıntı: ellekem

Telefonu sattınız mı hocam hangi telefonu aldınız?

Yoo

Fazla kılıf var

pm
  • Arkadaşlar Xiaomi Redmi 4 pro ile Xiaomi Redmi 4 Prime aynı cihaz mı.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: soryy

Bugun cihazi uzun bir bekleyisin ardindan aldim maalesef sari dediginiz panelden cikti :(

1 ay kullanayim begenmessem baktim olmadi tatile turkiyeye gidince birine hediye verip baska bir model telefon alirim

Ilk aldiktan sonra onerebileceginiz bir ayar program vb birsey varmi ?

Delta garantili mi aldınız.?
  • muhammet atış M kullanıcısına yanıt
    Evet

• quote:

Orijinalden alıntı: muhammet atış

quote:

Bugun cihazi uzun bir bekleyisin ardindan aldim maalesef sari dediginiz panelden cikti :(

1 ay kullanayim begenmessem baktim olmadi tatile turkiyeye gidince birine hediye verip baska bir model telefon alirim

Ebayden aldım hocam turkiyede değilim garanti konusunda bende bilmiyom bozulursa ne yapacagımı :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muhammet atış

quote:

Ebayden aldım hocam turkiyede değilim garanti konusunda bende bilmiyom bozulursa ne yapacagımı :)

Garanti açısından sormadım.Ekranı sarı çıktı demişsiniz ondan sordum.

• muhammet atış M kullanıcısına yanıt
    kisisel fikrimi soracak olursan sari dedikleri ekran dert edilecek son sey.

ekran ayarlarindan renkleri soguk yapinca maviye donuyor ekran iyi dediginiz panel gibi ama gerek yok .

hatta ben okuma modunda ve kisik parlktikta kullaniyorum hoz sagligi acisindan daha az yoruyor gozu.

10 saat ekran suresi olan bir telefonda goz sagliginada dikkat etmek lazim

• Bu telefonun şarj etme süresi nedir?sanırım hızlı şarj yok.
  • Ben ev aydınlatmasında sarıyı beyaza daha çok tercih ediyorum. Mavi ışık gözü yorar ve zarar verir. Beyaz ekranda mavi ışık daha fazla.
    Mavi ışığın etkilerini azaltmak için pc de f.lux markette ise blue ligiht filter gibi programlar var.https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.ne.hardyinfinity.bluelightfilter.free&hl=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 2 Mayıs 2017; 10:32:57 >
  • Son uygulamaların hepsi kapanmıyor? En baştaki uygulama kalıyor sürekli?
  • Sarı ve beyaz ekran,yani ebbg ve tianma ekranı farkı sadece renk farkından ibaret değildir.ikisini yanyana karşılaştırma imkanım oldu.Keskinlik canlılık ve kaliteli görüntü bakımından tianma açık ara önde.ebbg paneli cihazlar genelde Hindistan'da satılıyor.tabi bizim uyanık ithalatçı firmalar da maliyetten kısmak için ebbg panelli cihaz getiriyor.

Tercih herkesin kendine kalmış.Fakat iş sadece sarı beyaz meselesi değil.

• orochiearth kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal kilitlemissinizdir, son uygulamalar kısmında uygulamayı tutup aşağıya doğru çekin hemen üstündeki kilidi kaldırın.

• kapanmayan ilk sıradaki uygulamayı aşağıya doğru çektiğimde "kilitle" diyor. Yani kilitli değil ama yinede kapanmıyor?
  • orochiearth kullanıcısına yanıt
    Önce ev tuşuna basın, sonra son kullanılanlar tuşuna basıp tümünü kapata basın, hepsi kapanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eP_362 -- 2 Mayıs 2017; 13:34:14 >
  • Bugün itibariyle aranıza ben de katılmış bulunmaktayım. Almayı düşünenler görür, okur umuduyla ilk izlenimlerimi aktarayım buraya.

Xiaomi'yi bilirim; şık ve performanslı telefonlar yapar ama Xiaomi'ye hayran kalmamın asıl sebebi kulaklıktaki ses kalitesi. Bu markayı tercih etmemdeki sebeplerin başlarında gelir bu. Kulaklığa verdiği ses gerçekten muazzam. Basslar, tizler ve orta seslerin hepsini de gerçekten çok güzel ve sesi yüksek bir şekilde veriyor. Ses kalitesini önemseyen müzikseverler için bu marka müthiş gerçekten. Önceki telefonumda sesten çok şikayetçiydim. Şimdi buna geçince ne zamandır müzik dinlemiyormuşum dedim.

Tasarımı da harika. Tabi bu biraz öznel bir konu ama insanların çoğunun zevkine hitap edecek bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebilirim.
    Metal kasa olması benim hoşuma gitti. Metal kasa olduğu için kendi seviyesindeki plastik kasa telefonlardan 25 gr falan ağır ama bu benim için sorun değil. Ben biraz ağır seviyorum. Elimden uçacak gidecek gibi olmamalı. Metal kasanın avantajı ise daha sağlam olması.

Ben Hepsi Burada'dan aldım. İyi kazık yedim ama yapacak bir şey yok çünkü bende güven sorunu var. :) Ancak Hepsi Burada gibi bilindik firmalara güvenebiliyorum. Hepsi Burada'da satılan modelin ekranının sarımsıtırak olduğu söylenmiş ama ben beyaz ekranda bir sarımsılık göremedim. Telefonun şarjı dolsun, bilgilerden bakacağım ekranı neymiş.
    Ayrıca şunu da belirteyim: Global rom yüklü geldi.
    Ekran FHD zaten. Piksel yoğunluğu 441 PPI ki bu güzel bir yoğunluk. Şunu da belirtmeliyim ki Mi5'in piksel yoğunluğundan daha yüksek. Ekran kısaca söylemek gerekirse mükemmel.

Arayüzü gayet hızlı ve güzel görünüyor.

Parmak izi okuyucusu hızlı.

Wifi ve mobil veri hızı gayet hızlı. Yani ben eşekten inip ata binmiş gibi oldum desem yeridir. Lakin az ceken yerlerde direkt 2g moduna gecmesi sinir ediyor beni. Eski telefonumda 3gye sabitleyebiliyordum.

Kamerası bana iyi geldi. 13 MP kamerası olan telefonlar arasında iyi bir kameraya sahip. Çok muazzam mı? Değil ama sizi gayet tatmin edecektir.
    Ön kamerasi biraz fazla kontrast veriyor cekimlerde. Onun haricinde on kamerasi da iyi.

Ram kullanımi telefon kapatilip acildiginda 1.4 gb falan. Yani 1.6 gb ram birakiyor size ama gunlerdir telefon acik kalinca artik 1.3 ya da 1.4 size birakmaya basliyor.
    Ben ram'den alakali bir sıkıntı yasamadim.

Oyun performansına gelir isek.. Telefonu test etmek icin modern combat 5'i yukledim. Kasma, donma ya da fps dusuklugu hic olmadi. Ayriyeten isinma konusuna gelirsek yarim saat oynadim, gozle gorulur bir isinma yasamadim.
    Normal kullanimda (internet, arama vs) hic isinmiyor.

Ahizesi iyi ama mikrofonunu pek sevmedim.

Bataryaya gelir isek: Bataryası 4100 mAh. Bayağı büyük bir batarya. Yine bu telefonu seçmemdeki başlıca sebeplerden biriydi. Eger ekran otomatik parlaktiysa ve arada sirada guc tasarrufuna alir iseniz 9,5 ya da 10 saat ekran suresi rahat aliniyor. Yuksek parlaklikta, surekli wifi-
    veri acik olacak ve tasarruf modunu sevmem diyorsaniz 7,5 ya da 8 aaat ekran suresi alinabiliyor.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Umarım önemli bir şeyi unutmamışımdır. Biraz daha katıp Mi5 mi alsam diye çok düşündüm ama bu telefon bana daha iyi geldi. Yani bataryası daha iyi, hafıza kartı desteği var. Tabi Mi5 de performans, kamera ve birkaç açıdan bu telefondan daha iyi. Ama benim için önemli olan bataryaydı. Bu telefonun hızı da, kamerası da bana hayli hayli yeter.

Saygılar...

* Ekleme: Simkartı yerleştirdiğimiz o zımbırtıyı hiç sevmedim. Her an kırılacakmış gibi duruyor ve yuvasına zor oturuyor.

* Ekleme 2: Ekran tianma imiş. :) Ayarlardan baktım.

* Düzenleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF.Skinner -- 19 Mayıs 2017; 9:29:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bberatt

Bugün itibariyle aranıza ben de katılmış bulunmaktayım. Almayı düşünenler görür, okur umuduyla ilk izlenimlerimi aktarayım buraya.

Xiaomi'yi bilirim; şık ve performanslı telefonlar yapar ama Xiaomi'ye hayran kalmamın asıl sebebi kulaklıktaki ses kalitesi. Bu markayı tercih etmemdeki sebeplerin başlarında gelir bu. Kulaklığa verdiği ses gerçekten muazzam. Basslar, tizler ve orta seslerin hepsini de gerçekten çok güzel ve sesi yüksek bir şekilde veriyor. Ses kalitesini önemseyen müzikseverler için bu marka müthiş gerçekten. Önceki telefonumda sesten çok şikayetçiydim. Şimdi buna geçince ne zamandır müzik dinlemiyormuşum dedim.

Tasarımı da harika. Tabi bu biraz öznel bir konu ama insanların çoğunun zevkine hitap edecek bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebilirim.
    Metal kasa olması benim hoşuma gitti. Metal kasa olduğu için kendi seviyesindeki plastik kasa telefonlardan 25 gr falan ağır ama bu benim için sorun değil. Ben biraz ağır seviyorum. Elimden uçacak gidecek gibi olmamalı. Metal kasanın avantajı ise daha sağlam olması.

Ben Hepsi Burada'dan aldım. İyi kazık yedim ama yapacak bir şey yok çünkü bende güven sorunu var. :) Ancak Hepsi Burada gibi bilindik firmalara güvenebiliyorum. Hepsi Burada'da satılan modelin ekranının sarımsıtırak olduğu söylenmiş ama ben beyaz ekranda bir sarımsılık göremedim. Telefonun şarjı dolsun, bilgilerden bakacağım ekranı neymiş.
    Ayrıca şunu da belirteyim: Global rom yüklü geldi.
    Ekran FHD zaten. Piksel yoğunluğu 441 PPI ki bu güzel bir yoğunluk. Şunu da belirtmeliyim ki Mi5'in piksel yoğunluğundan daha yüksek. Ekran kısaca söylemek gerekirse mükemmel.

Arayüzü gayet hızlı ve güzel görünüyor.

Parmak izi okuyucusu hızlı.

Wifi ve mobil veri hızı ne alemde daha pek bilmiyorum çünkü şarjı azken pek kullanma fırsatım olmadı.

Kamerası bana iyi geldi. 13 MP kamerası olan telefonlar arasında iyi bir kameraya sahip. Çok muazzam mı? Değil ama sizi gayet tatmin edecektir. Tabi bir de gece çekimlerine bakmak lazım. Şarjı dolsun bakalım, göreceğiz akşam.

Ram kullanımını ben pek beğenmedim. Arkada hiçbir uygulama açık değilken 1.5 Gb ram kalıyor. Şuana kadar telefonda ilk ve tek beğenmediğim şey bu. Sistem çok fazla Ram kullanıyor bence. En fazla 1.3 falan kullanmalıydı. Ama bu önemli mi değil mi daha şimdilik bilmiyorum. Yükleyeceğim uygulamalar var, onları yükleyeyim sonra bakacağım.

Oyun performansını bilmiyorum ve hiç de bilemeyeceğim çünkü telefonda oyun oynamayı sevmem. En fazla satranç oynarım, o da belki. :) Ama cihazın donanımına bakarsak oyunların çoğunu yüksek grafiklerde oynayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Bataryaya gelir isek: Bataryası 4100 mAh. Bayağı büyük bir batarya. Yine bu telefonu seçmemdeki başlıca sebeplerden biriydi bu ve netten okuduğun yorumlara göre çok fazla ekran süreleri alınıyor. Ben de zamanla kullanıp göreceğim bakalım.

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Umarım önemli bir şeyi unutmamışımdır. Biraz daha katıp Mi5 mi alsam diye çok düşündüm ama bu telefon bana daha iyi geldi. Yani bataryası daha iyi, hafıza kartı desteği var. Tabi Mi5 de performans, kamera ve birkaç açıdan bu telefondan daha iyi. Ama benim için önemli olan bataryaydı. Bu telefonun hızı da, kamerası da bana hayli hayli yeter.

Saygılar...

Ekleme: Simkartı yerleştirdiğimiz o zımbırtıyı hiç sevmedim. Her an kırılacakmış gibi duruyor ve yuvasına zor oturuyor.

Ben de dün aldım tüm yazılanlara katılıyorum. RAM evet öyle gözüküyor ama bir sıkıntı çıkarmadı. Oyun oynamam ama denemek amaçlı yükledim sorun yoktu.
    Pil ise resmen bitmiyor.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.