Şimdi Ara

Xiaomi Powerbank Fırsatları (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.830
Cevap
113
Favori
217.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
46 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: Erdem2602

quote:

Orijinalden alıntı: marikanwap

www.chinabuye.com
    Burayı tavsiye ederim.

Hocam n11'deki semers adlı kullanıcıya yapılan yorumlara baktım. Millet gelen ürünün orijinallığını bir siteden kontrol etmiş. Hepsi orijinal yazmış. Siz eğer bu önerdiğiniz siteden aldıysanız siz de öyle bir orijinallik testi yapma imkanınız oldu mu?

Ekleme: XIAOMI sitesinde yaklaşık 8 dolara denk gelen ürünün Çin'in kendi sitelerinde bile 15 dolardan satılması garip geldi bana? (5200 Mah için 69 Hong Kong doları yazıyordu.)

Orijinallik testinin yapıldığı site Xiaomi'nin kendi sitesi. Herhangi bir site değil.
    Xiaomi, sadece mi.com sitesi üzerinden satış yapıyor. Bir de T-Mall gibi bir yer var. Alışveriş merkezi midir, sitesi midir hiç araştırmadım. Toptan satış ta yapmıyor. Bayileri yok. Sadece son kullanıcıya ve kendisi satıyor.
    Buna göre bakıldığında, Xiaomi'den aldıkları ürünün üzerine kendi karlarını koyarak satmaları gayet doğal.
    Tüm bu sebepler yüzünden diyoruz ki, 20 dolar altında satılan cihazların sahte olma ihtimalleri çok yüksektir. 15 dolar altı zaten mutlaka sahtedir. Acaba sahte olabilir mi diye sormak bile abestir. Çünkü satıcıların sürümden kazanma diye bir durumları olamaz. Çünkü sürüm yapacak kadar ürün temin etmeleri mümkün değildir.

Nezdinizde bir kez daha herkese hatırlatmak istedim.

Hocam dediğinize katılıyorum. Orijinallik testinin yapıldığı siteyi bulamadım ben. Onu bulsak güzel olur. İkinci demek istediğim de Çin'deki satıcılar ve üreticiler bize göre az karla ürün satışı yaparken Xiaomi 8-9 dolardan satarken neden Çin tabanlı siteler nerdeyse %100 kar koyarak sattıklarını anlamadım.

• bi bakarmısınız :
    http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale-100-Original-and-Sealed-Portable-Xiaomi-Power-Bank-10400mAh-For-Xiaomi-M2-M2A-M2S/32236499651.html

4 dolardı, bir çılgınlık yapıp sipariş verdim .bir kaç gün sonra 22 dolara çıkarmış fiyatı.satıcıyla konuştum ısrarla orijinal olduğunu söyledi..sizce nedir durum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemszk

bi bakarmısınız :
    http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale-100-Original-and-Sealed-Portable-Xiaomi-Power-Bank-10400mAh-For-Xiaomi-M2-M2A-M2S/32236499651.html

4 dolardı, bir çılgınlık yapıp sipariş verdim .bir kaç gün sonra 22 dolara çıkarmış fiyatı.satıcıyla konuştum ısrarla orijinal olduğunu söyledi..sizce nedir durum ?

İlanda paylaşılanlar orjinal. Bu fiyata orjinal olma olasılığı da yüksek. Siz 4$'a aldığınızda da aynen bu şekilde miydi ilan? Orjinal gelirse çok şanslısınız demektir :)

• aynen ilk hali gibi ilan :) valla bende bi an senin gibi düşündüm ama şuan kargoda hele gelsin bakalım kontrol ederiz :)
  • erdemszk E kullanıcısına yanıt
    Bazı yeni satıcılar pozitif geri bildirim için bu tarz aksiyonlar yapıyorlar. Bende ebay'den bu tarz satıcıları sıkla takip ediyorum.
    Dediğiniz gibi ise umarım orjinal ulaşır elinize. Satıcının hiç geri bildirimi yok.
  • quote:

Bazı yeni satıcılar pozitif geri bildirim için bu tarz aksiyonlar yapıyorlar. Bende ebay'den bu tarz satıcıları sıkla takip ediyorum.
    Dediğiniz gibi ise umarım orjinal ulaşır elinize. Satıcının hiç geri bildirimi yok.

bir ay sonra anlarız durumu :)
  • Arkadaslar telefonu kapatin oyle sarj edin eger tam performansini ogrenmek istiyorsaniz , telefonunuz 2100 mah ise siz telefon acikken yaklasik 2700 mah gibi bi deger doldurmak zorundasiniz o yuzden telefonunuzun mah i ile xiaominin mah ini kiyaslamaniz zor su kadar doldurdu filan kiyaslamaniz cok zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu aleti yurtdisi seyehatinde yanimiza almamiz sorun yaratir mi?

• yirmiuc Y kullanıcısına yanıt
    Yanınızda olması hiç bir problem çıkarmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marikanwap -- 23 Kasım 2014; 8:39:43 >
  • mustafaagungor kullanıcısına yanıt
    16000 link bulamadım hiç bulduklarım ya singapur post değil kargoda sorun çıkar ya da güvenilir satıcı değiller

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk pili dxten almıştım tam 3ayda elime geçti yok isviçre gümrüğünden döndü ticket aç v.s. epey uğraştım

chinabuyedan aldığım yaklaşık 15-20 günde elimdeydi sizin için parçalamayı göze aldım orijinal olduğunu ispat için (1 sayfa geride fotoğraf koydum) hala bazı arkadaşların ısrarla dx ten almak istemelerini anlamakta güçlük çekiyorum ya da ne idüğü belirsiz gittigidiyor satıcılarından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 23 Kasım 2014; 14:57:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

ilk pili dxten almıştım tam 3ayda elime geçti yok isviçre gümrüğünden döndü ticket aç v.s. epey uğraştım

chinabuyedan aldığım yaklaşık 15-20 günde elimdeydi sizin için parçalamayı göze aldım orijinal olduğunu ispat için (1 sayfa geride fotoğraf koydum) hala bazı arkadaşların ısrarla dx ten almak istemelerini anlamakta güçlük çekiyorum ya da ne idüğü belirsiz gittigidiyor satıcılarından

Hocam chinebuydan bende aldım.Fakat siparşilerim bölümüne girdiğimde toplam tutar 0 dolar yazıyor.Bu normal bir durummu ?
  • mrb bir şey öğrenmek istiyorum : tel kılıfı siparişi vermiştim.satıcı henüz kargoya vermedi ve işlem süresi bir gün içinde bitiyor. bu durumda ne yapmak gerek ?
    - sipariş iptali desem para iadesi otomatik oluyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nexus7

http://www.xiaomiturkiye.org/mi-powerbank/xiaomi-10400-mah-powerbank-incelemesi/msg20/#new

burdaki ürün sanırım sahte 3 led gözüküyor

Orjinal ama arkadaş foto çekmeyi becerememiş, şarjı tam dolu olmadığı için 4. LED yanmamış.
  • Arkadaşlar elimde bikaç ay önce sanalpazardan güvenilir bi satıcıdan 69 tl'ye aldığım,xiaomi 10400 powerbankı fazla ihitiyacım olmadığı için satmayı düşünüyorum.kutu fatura geldiği gibi duruyor.ilgilenenler pm atabilirler..
  • quote:

quote:

http://www.xiaomiturkiye.org/mi-powerbank/xiaomi-10400-mah-powerbank-incelemesi/msg20/#new

Orjinal ama arkadaş foto çekmeyi becerememiş, şarjı tam dolu olmadığı için 4. LED yanmamış.

Becerememeyle ne alakası var, elime geldiğimde tam dolu değildi. İncelemeyi hemen yapayım diye çektim fotoğrafları. Fotoğrafın kötü çıkmasının sebebi de o ışıkların yanıp sönmesi. Yanarken yakalamak için acele ettim, odaklayamadım. Yaranamıyoruz bir türlü.

• Abi şu DX linkini kaldırsanız sorun olmayacaksa.

Çoğu kişi sorun yaşamış.

Ben DX aldım gelirse bilgilendiririm ona göre linkleri düzeltirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdilKullanımKotası

quote:

quote:

Becerememeyle ne alakası var, elime geldiğimde tam dolu değildi. İncelemeyi hemen yapayım diye çektim fotoğrafları. Fotoğrafın kötü çıkmasının sebebi de o ışıkların yanıp sönmesi. Yanarken yakalamak için acele ettim, odaklayamadım. Yaranamıyoruz bir türlü.

Sakin dostum, becerememişin işte bulanık çıkmış fotoğraf.

• quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Abi şu DX linkini kaldırsanız sorun olmayacaksa.

Çoğu kişi sorun yaşamış.

Ben DX aldım gelirse bilgilendiririm ona göre linkleri düzeltirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.