Şimdi Ara

★ Xiaomi Pocophone F1 ★ ANA KONU ★ İlk Mesaj GÜNCEL (220. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.770
Cevap
69
Favori
292.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nereden?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gofrettin095 kullanıcısına yanıt
    İhtiyacınızı karşılıyorsa değiştirmenizi tavsiye etmiyorum. Eğer ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa poco size daha fazlasını sunsa bile siz kullanmayacaksınız. Telefon sonuçta
    İzmir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne_demek -- 15 Nisan 2020; 13:10:21 >
  • ne_demek kullanıcısına yanıt
    Yok taksitle alabiliyorsunuz yazmışsınız da nerede taksit yapıyorlar ki

İzmirden migrosdan almistim suan nigdedeyim siz hangi il desiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • optikzom O kullanıcısına yanıt
    Sakarya

Havale ardindan kargo seklinde yollayabilirim isterseniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Dediğim gibi mi store larda taksit seçeneği var. Ayrıca peşin tek slip geçseniz bile kartınızdan kullanmış olduğunuz bankanın uygulaması ile de peşin alışverişinizi 6 ve 9 a kadar bölme şansınız var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne_demek -- 16 Nisan 2020; 11:49:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrickyBogard

POCO F1 IMEI REPAIR

Uyarı: imei değiştirmek yasal değildir, orijinal imeinizi kaybetmeniz durumunda tekrar imei kurtarmak için uygulanacak işlemler aşağıda anlatılmıştır.

Cihazınızın bootloader kilidinin açık olması, TWRP kurulu olması ve rootlanmış olması gerekmektedir.
    EFS backup alıyoruz TWRP üzerinden öncelikle. Her hangi bir sorunda geri yükleyerek başa dönebilirsiniz böylece.

1. QCN yedeği alacağız öncelikle; QPST programını indiriyoruz şu adresten, her sürüm çalışmıyor en son sürümden başlayarak deneme yanılma yoluyla bulabilirsiniz sizin pc ve telefonunuza uygun olanı. QPST
    2. Aşağıdaki kodlar ile telefonumuzu diag moduna alacağız.
    adb shell
    su
    setprop sys.usb.config diag,adb

3. Bu işlem sonrası aygıt yöneticisinde cihazınız COM portu üzerinden bağlı görünecektir.
    4. QPST Configuration programında cihazımızın portunu seçiyoruz ve üst bardan “start clients” sekmesinden “software downloads” seçeneğini tıklıyoruz.
    5. Açılan sayfada “backup” kısmına gelip yedeğimizi yüklyeceğimiz yeri seçiyoruz. Sıkıntı olmaması için C:/temp seçersek daha iyi olur. Daha sonra start diyoruz işlem başlıyor. Bi süre sonra aşağıda “exit” butonu aktif oluyor. Başarılı olduğundan emin olup çıkış yapıyoruz.
    6. Şu an hem QCN hem de EFS dosyalarımızı yedeklemiş olduk. Bu dosyaları farklı yerlere kaydetmeyi unutmayın. Üzerinde oynama yapacağımız için her hangi bir sorunda geri döneceğimiz dosyalar bunlar.
    7. Cihazımızı TWRP ile başlatıyoruz. Terminal özelliğine gelip aşağıdaki kodları yazıyoruz sırasıyla. ÖNEMLİ: doğru yazdığınızdan emin olun yanlış bir partition silinirse cihaz açılmayabilir.
    dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6
    dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7
    dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde36

8. Cihazımızı tekrar başlatıp yeniden 2. Aşamadaki kodlarla diag moduna alıyoruz .
    9. HxD HEX editör ile aldığımız QCN dosyamızı açıyoruz. CTRL + F tuşlaması yapıyor gelen sayfadan “HEX değeri” ya da “HEX-values” yazan sekmeye geliyor 01 00 26 02 yazıyoruz ve aşağıda “tüm yönler” ya da “all” yazan kısmı işaretleyerek aratıyoruz.
    10. Arama sonunda altta iki adet uzun satır göreceğiz. Üst satır sim 2, alt satır sim 1 oluyor. Sim 1’e çift tıklıyoruz ve gelen sayfada satırın başından “FF FF FF” şeklinde yazıların başladığı satıra kadar (bu satır hariç) seçiyor sağ tuş ile “yerine doldur” ya da “fill selection” seçiyor ve tamam diyoruz.
    11. Şimdi sim 2 satırını çift tıklıyoruz. Gelen kısımda hemen bir alt satırda (genelde 08 ile başlar) orijinal imeimizin olduğu kısmı (örneğin imeiğiniz 3 ile başlıyorsa şöyle göreceksiniz o satırı 08 3a 85 74….) tarıyoruz 9 sütun seçmiş olacağız.
    12. İmei converter ile imeimizi hex editöre uygun şekle getirip kopyalıyor ve seçtiğimiz orijinal imei üzerine yazıyoruz
    13. Dosyayı farklı bir ad ile kaydedip çıkış yapıyoruz.
    14. Son olarak diag modunda olduğundan emin odluğumuz cihazımıza önce Qfill ile sonra da QPST configuration programıyla bu hazırladığımız QCN dosyasını restore ediyoruz.
    15. Cihazı yeniden başlatınca sim1 “0” , sim2 ise imeimiz yazacak şekilde görünüyor olacaktır.
    Yöntemi ben geliştirmedim, başka bi forumdan konusu silinen bi kardeşimizden alıntıdır. Hex editör kısmı için ise @isacandan kardeşimiz emek vermiştir.
    Merhabalar ellerinize emeginize sağlık. Bu işlerden hiç anlamayan birisi için biraz zor oldu ama oldu :)
    ayrıca
    @isacandan a da çok teşekkür ederim.

Baska yerlerde gezerken indirmediğim dosya üye olmadığım yer kalmadı ama çözüm yine bizim forumdan oldu :)

• optikzom O kullanıcısına yanıt
    Haklısınız çok büyük ve cebe sığmıyor. Iphone SE2 düşünüyorsunuz sanırım.
  • Arkadaşlar telefonda oyun oynamama rağmen telefon menüler arası geçişte donmalar yapmaya başladı daha yeni 2-3 aylık cihaz. Sinirimi bozdu telefon

• Nyanko Sensei kullanıcısına yanıt
    Telefonu 2 günde bir baştan başlatırsanız sorun kalmayacağını düşünüyorum
  • ne_demek kullanıcısına yanıt
    Format attım düzelmedi. Defalarca yeniden başlattım olmayınca format attım gene aynı.

Sürümünüz güncel mi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ne_demek

Sürümünüz güncel mi acaba ?
    Evet hocam güncellemelere bakıyorum hiçbir sorun yok.
    Kendimde de kontrol ettim ama bir sıkıntı görmedim. Menüler arası geçiş demişsiniz ama menüyü açıp kaydırmayı mı kastediyorsun acaba yoksa açık uygulamalar arası bir geçiş mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ne_demek

Kendimde de kontrol ettim ama bir sıkıntı görmedim. Menüler arası geçiş demişsiniz ama menüyü açıp kaydırmayı mı kastediyorsun acaba yoksa açık uygulamalar arası bir geçiş mi ?
    Menüde kaydırma hocam laga giriyor gibi oluyor. Uygulamalar arası geçişlerde de oluyor. Animasyon hareketlerinden kaynaklıdır diye kapadım daha kötü oldu. Geri açtım onu da. Launcher'ı değiştirdim gene olmadı anlamadım. Uygulama yüklememiş olmama rağmen bunu yaptı.
  • İşlemcisi Snapdragon 845 olan bir cihazdan söz ediyoruz. Donma, takılma gibi durumlarla karşılaşılması çok düşük bir ihtimal. Hele ki bu sorunlarla sık sık karşılaşmak neredeyse imkansız.
    Kullanırken telefonu zorlayan biri olduğumu söyleyebilirim, aynı anda birçok uygulamayı aktif kullanıyorum zaman zaman. Hiç böyle problemler yaşamadım. Bence kullandığınız cihazda bi sorun olabilir, servise göndermenizde fayda var.
  • kartalizma23 kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten uygulamalarda oyunlarda hiç sorun yok sadece menüde kaydırırken laga giriyor sanki kullandıkça açılıyor telefon

• Sanal tuşları geri getirdim telefon hızlandı sanki. Anlamadım ama şuan donmuyor 😀

• 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.