Şimdi Ara

Xiaomi Poco X3 NFC [Ana Konu ve Kullanıcı Deneyimleri] (342. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.394
Cevap
150
Favori
605.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefona cagri kayetme gelmis.yalniz kayt etmeden once "gorusmeniz kayit ediliyor" diye bagiriyor.onu nasil kapatirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • murat1981pls kullanıcısına yanıt

Evet sen yazınca farkettim özelliğin geldiğini. Haberimiz olmayacaktı belki de. Teşekkürler öncelikle.

Büyük ihtimalle yasal gereklilikten dolayı bu sesi veriyorlardır karşı tarafın haberi olmadan ses kaydı alınmaması için. Ayarlarda kapatmanın bir yolunu bulamadım. Annemin telefonunu arayarak yanımdayken denedim karşı tarafa da çok net gidiyor ses.

• Arkadaşlar selam. temizlik ve müzik uygulamalarında son zamanlarda reklam çıkmaya başladı. ikisinde de daha önceden reklam falan yoktu tavsiyeleri al zaten kapalı ama her iki uygulamaya da güncelleme ile reklam mı soktular ne yaptılarsa gıcık etti beni. root atmadan bundan kurtulmanın bir yolu var mı?

• aziz istifa A kullanıcısına yanıt

Bende o iki uygulamada reklam yok ama shareme uygulaması baştan aşağı reklam oldu. Çarklı marklı reklam bölümleri falan. Uygulama reklamdan kullanılamaz hale geldi. Shareme'deki temizlik bölümü var mesela onu çalıştırınca reklam çıkıyor sil deyince çıkıyor silme işlemi bitince çıkıyor...

1- ayarlar-şifreler ve güvenlik - yetkilendirme&geri alma- msa yı kapatın. bu yöntem reklamları engelliyor.

2- ayarlar bölümüne özel dns yazın. özel dns sunucu adresi yerine: dns.adguard.com yazın. kaydet deyip çıkın.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • zaltun kullanıcısına yanıt

Msa zaten kapalıymış hocam dns ten bir şey çıkar umarım teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aziz istifa -- 2 Temmuz 2022; 21:55:43 >
  • razielepic R kullanıcısına yanıt
    Kontrol merkezi klasik.gece modu.piltasarrufu 3 lu kombinasyonla
    Benim tel 1 gunu zor cikarirken simdi 1.5 gun gidiyor. Gece ve piltasarruf oncedende vardi pili uzatan klasik kontrolmerkezi oldu.bende ise yaradi

Gece modu ve pil tasarufu acik olsun+kontrol merkezi klasik ve 1.5 gun
    Gitmesi lazim bende belirgin sekilde pil omru uzadi

ya birde yeri gelmişken o shareme uygulaması ne işe yarıyor hocam tam olarak?

Bu kısmı da genele yazayım focus yaşayan oldu mu bizim telefonlarda. foto çekerken ekrana dokunup çekiyorum tam emin de olamadım ama bir focus sıkıntısı var sanki

Sözüm ona telefonlar arası paylaşım uygulaması ama hiç ihtiyacım olmadı. Nasıl oluyor bilmiyorum da. Son sürümlerde reklam doldurdular uygulamaya. Onun dışında paylaşım konusunda yorumları iyi. Temizlik özelliğini kullanıyorum arada.

Genel anlamda focus sorunu yaşıyorum diyemem. Bir şey çekerken bir kere odaklayamadım bir türlü ama sonra tekrarlanmadı. Çekilecek nesneye göre değişiyor belki. Ben de senin gibi ekranda odaklanacak yere tıklayıp çekiyorum. Son güncellemeden sonra çekmedim bir şey ama. Denemem lazım.

• parlamenter P kullanıcısına yanıt

Pil tasarrufu ekran hızını 60hz'ye düşürüyor. Zaten sadece ekran ayarlarından 60hz'ye çeksem benimki de 1,5-2 güne çıkıyor. Ben daha çok telefon özelliklerini kısmadan pil performansını arttırma(eskisine yakın hale getirme) derdindeyim. Birkaç gündür yeniden yavaş şarj aletiyle şarj etmeye başladım. Sanki daha iyi oldu ama yine 2 günü bulmuyor. 1.5 gün civarı.

• Telefonu ayarlardan tam ekran moduna geçiyorum fakat belli Bi süre sonra tekrar altta tuşlar çıkmaya başlıyor her gün tekrar ediyor bu durum nasıl düzeltebilirim

• Arkadaşlar . Bu ekranın en üstünde en çok kullandığımız uygulamaların olduğu bölümde bende 4 uygulama var 1 aydır kullanmadığım onları oradan almanın bir yolu yokmu. Sık kullandığım uygulamaların bir kısmı var bir kısmı yok bunların yüzünden oraya gelemiyor. Bu açıkça sistemsel bir hata

• Reklamları engellemek için özel dns ile bağlantı yapabilirsiniz. Bende o şekilde şuan bütün reklamları engelliyor ekstra program olmadan. Tek sıkıntısı yönlendirme sayfalarının bazılarını engelliyor dns oralara giriş yapılmıyor. Valla son zamanlarda artık 10 saniyede bir reklam gelir olduydu uygulamalarda kurtardık çok şükür.

Android için;

Ayarlar-Bağlantı ve paylaşım - Özel dns kısmına dns.adguard.com yazın telefon reklamlardan arınsın.

• Arkadaşlar merhaba benim sorunum herhangi bir videoyu oynatırken youtube , twitch , google farketmeksizin

videoların 1.fotografta turuncu ile çizdiğim hizası gözükmüyor .(Çizgileri çok düzgün çizemedim ama baştan başa o hiza okunmuyor ekranın içine doğru kalıyor , mavi ile çizdiğim hiza videoda görmeye başladığım hiza .)2.fotoğraf videonun tam ekran yapılmış hali .Yani normalde tam ekran modunda kullanmazken de videonun üst ve alt kenarları ekranın yanlarına doğru kaçmış gibi oluyor.2.fotoğrafı atma sebebim videoyu tam ekranda kullanmadığımı göstermektir.Ve bu ss i alıp başka bir telefona atınca benim ekranda göremediğim yerler tam olarak eksiklsiz gidiyor tam ekran modundaki gibi kırpılma olmuyor bunu ifade edebilmek için 2.fotoğrafı attım .Ben telefonumda 1 nolu ss e bakarken oyunun dakika vs gibi göstergelerini göremiyorum .Dediğim gibi sadece 1.fotografta çizdiğim çizgilerle tarif edebiliyorum durumu .Lol oynayan arkadaşlara durumu daha net anlatmak için söylüyorum : herhangi bir lol oyuncusunun zeitnot , panky farketmeksizin lol videosunu youtube üzerinden açın ve adam oyunu oynarken cs sayıyı ,kill , sayısı veya dakika gözükmüyor .Olayı çok daha ilginç yapan kısmı şu , telefon ekranına video açıkken alttan üste doğru baktığınız zaman aslında dakika , cs , kill sayısı gibi ekranın üstünde bulunan göstergeleri görebiliyorsunuz .Velhasıl kelam sanki ekranın içini telefonun dış ekranına göre büyük üretmişler de videoların belirli bir kısmı kenarladan ekran kasasını içine gömülmüş gibi gözüküyor.İzahı gerçekten çok zor bir durum umarım anlatabilmişimdir. Sizde de böyle bir durum var mı ? Videoların üst kısımlarında böyle eksiklikler yaşıyor musunuz ? (Not:Youtubeden genelde Lol videosu izlerim ve bu durum çok rahatsız ediyor .Oyunun kaçıncı dakikasında oldugunu vs göremiyorum ekranın üst kısmında 1 satır eksiklik var resmen .Çevremde benden başka bu telefondan kullanan yok o yüzden buraya yazmak zorunda kaldım .Diğer Xiaomi telefonlarda böyle bir sorun yok .) Şimdiden teşekkürler.Sizde bu durumu yaşıyor musunuz ? yaşamıyorsanız servise götürmek istiyorum .

(EKRAN SS 1 )

Xiaomi Poco X3 NFC [Ana Konu ve Kullanıcı Deneyimleri]

(Ekran SS 2)

• Telefonda kullandığım temizle uygulamasında sürekli reklam çıkıyordu dediğinizi yaptım yine çıkıyor

• yakupkaratas255 Y kullanıcısına yanıt
    Yetkilendirme ve geri alma üzerinden (Msa) kapatıp deneyin bakalım.

• Mayıs güvenlik güncellemesi gelmiş, yapan varmı?
    Esas güncelleme ile ilgisi haber yok mu daha, MIUI 13.5 den bahsediyor millet daha 13 yok ortalıkta.

• dahool kullanıcısına yanıt

Oldu gibi bu denememde reklam çıkmadı bakalım aksi bir durum olursa yazarım sağolun

• Poco X3 NFC. ...

ArrowOS 12.1

Tavsiye ederim...

• 
Sayfa: önceki 340341342343344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.