Şimdi Ara

Xiaomi piston 3 mini inceleme ( Piston3 vs. Cx 200)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
2.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi bir inceleme yapabilecek kadar tecrübe sahibi değilim o yüzden yüzeysel olarak izlenimlerimi paylaşacağım. Benzer fiyat kategorisinde olduğu için elimde olan cx200 kulaklık ile karşılaştıracağım.

Öncelikle ürünün kutusunu beğenmediğimi söyleyeyim, sahte ürün aldığım izlenimi uyandırdı bende, netten bakınca bir anormallik olmadığını gördüm. Orjinalliğini kontrol edeceğim barkodun kutu içerisinden çıkan barkod olduğunu zannettim ama bu değilmiş.
     Xiaomi piston 3 mini inceleme ( Piston3 vs. Cx 200)  Xiaomi piston 3 mini inceleme ( Piston3 vs. Cx 200)

Kulaklık üzerinde medium silikonlarla geliyor. Kutu içeriğinde L, S, XS ebatlarında ekstra silikonlar da var. Kulak jakının hemen yanındaki mi amblemli bant üzerindeki bandrolle ürünün kontrolü yapılabiliyor. Karşınıza Çince bir kaynak geleceği için metni çevirmeniz lazım. Kablolar görünüm olarak fena durmuyor, Y noktasına kadar bağcıklı kablo kullanılmış. Jack tasarımı da L şeklinde değil, düz; burası da zevk meselesi.
     Xiaomi piston 3 mini inceleme ( Piston3 vs. Cx 200)  Xiaomi piston 3 mini inceleme ( Piston3 vs. Cx 200)

CX 200 ile yan yana görünümü:
     Xiaomi piston 3 mini inceleme ( Piston3 vs. Cx 200)

Ses deneyimi:

Daha önce Piston 2 kullananlar bu kulaklık için bassları zayıf diyorlar, onu test etme imkanı bulamadım ama bassların ağırlıkta olduğu CX 200'le kıyaslarsam biraz daha zayıf bass verdiğini söyleyebilirim ama kesinlikle bassları zayıf değil. Şöyle diyeyim, bu kulaklık için bass vermiyor diyenler çarpılır

Midlerde CX 200'e göre üstün olduğunu söyleyebilirim.

Tizlerde durum biraz karışık, CX 200'le tizleri aynı gibi geliyor ilk başta ama dikkat edince CX 200 gibi rahatsız edici ve kulağa batan tiz sesler yok. Sesler daha tane tane ve kulağı tırmalamadan geliyor. CX 200 daha yapay tiz sesler sunuyor.

Sibilance konusunda net yorum yapmaktan kaçınıyorum çünkü kaliteli bir kulaklık deneyimim olmadı ama yine de kıyaslama yaparsam S harflerinde ve zillerde pek karışma hissetmedim. CX 200'de ise şarkıda S harfi geçtiği aynı anda zil olursa beyni çınlatan bir etki oluşturuyor.

Piston 3'ün sesi daha tane tane geliyor ve sesler birbirine karışmıyor. Şarkıcı sesi daha doğal çıkıyor ve farklı enstrümanlar daha belirgin duyulabiliyor.

Kulakta duruşu rahatsız edici değil fakat çok sağlam durduğunu söyleyemem. Yürürken kullanmaya elverişli olduğunu düşünmüyorum, yerinden gevşeyen kulaklıklara arada bir bastırmak gerekecektir.

Özet:

Bu kulaklık için f/p kulaklık tabiri kullanmak gerek. CX 200'ün üstüne kulağınıza taktığınız anda bariz bir fark ortaya koymuyor, sıra sıra ikisini de dinleyip fakları anlamak gerekiyor. Yani bu kulaklığı 300-400 tl'lik kulaklıklarla karşılaştıran arkadaşların sözüne itibar etmeyin, fiyatının çok üstünde bir kalite sunmuyor kesinlikle.
    Bu fiyat civarında alınabilir bir kulaklık olduğunu düşünüyorum.

• Ürünü şu ilanı veren arkadaştan aldım:http://forum.donanimhaber.com/m_107367442/f_//tm.htm
  • Piston serisi çıktığından beri başarılı bulunan ve övgüyle bahsedilen bir kulaklık. Her versiyonda bildiğim kadarıyla geliştirme yapıldı.
    Yedekte tutmak ve denemek amaçlı ben de bir adedini geçtiğimiz haftalarda Banggood'dan sipariş ettim.
    Gelmesiyle birlikte Shure SE215 ile bir kıyaslamasını yapabilirim.
    Fiyatına oranla başarılı bir iş çıkaracağını düşünüyorum.
    Belki SE215 kadar başarılı olacak hatta ondan da iyi çalacak. Neden olmasın?
    İnceleme için teşekkürler.
  • Quattro kullanıcısına yanıt
    Görmüş geçirmiş birisi el atarsa daha objektif bir inceleme çıkacaktır

Kendim inceledikten sonra inceleme adı altında yazılanların neredeyse tamamının iyi veya kötü yönde abartı olduğunu gördüm. İşe yaramaz deyip yerden yere vuran da var, üst seviye kulaklıklarla bir tutanlar da var.
  • Emeğine sağlık. Güzel bir inceleme olmuş. Bende de Piston 3 var ve kullanmaktan memnunum
  • İnceleme için teşekkür ederim. Ben de Cx 200 kullanıcısıyım, ara sıra piston 3 alsam mı diye düşünüyordum. Sanırım pek gerek yok böyle bir değişime.
  • Y.dışından alındığında bir anlamı oluyor. Çünki f/p olarak Tr'deki fiyat ortalamasının altına kulaklık alınıyor.
    Dün gördüm 11$'dı. 2 hafta da gelse ne olur.

Bana göre uzun süre kullanılmış. Piston 2 ve Piston 3 karşılaştırmasının kısa özeti ;
    Bas ağırlıklı dinleyenler için Piston 2
    Karışık dinleyenler, genel kullanıcı için Piston 3

Yakın zamanda yeni bir ürünleri gelecek gibi bir şey okumuştum. Piyasaya 15$ gibi bir fiyattan gireceği söyleniyor. (Eğer doğru ise)
    Acelesi olmayanlar için iyi bir alternatif olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _botturgec_ kullanıcısına yanıt
    Enteresan ama geçen sürede piston3'e iyice alıştım ve eski kulaklıklarım bana çok dandik gelmeye başladı. cx200 haricinde bir tane de sony kulaklığım vardı, daha çok onu kullanıyordum ama o bile hoşuma gitmiyor artık.
  • Şimdi geldi benim Piston 3.
    Biraz pişmeye yatırdım.
    Boş bir vakitte SE215 ile karşılaştırmasını yapacağım.
    Ama ilk izlenimlerim güzel çaldığı yönünde. Bilhassa fiyatına göre güzel çalıyor.
    SE215'e göre az ses veriyor. Empedansı yüksek olabilir yada izolasyonu düşük olduğu için öyle gelmiş olabilir.
    Zaten izolasyon konusunda SE215 ile kapışması mümkün görünmüyordu.
  • ben yeni kullanmaya başladım. elimde cx300 II ve ep-630 var. özellikle cx300 senelerce kullandım. bence pistone 3 fiyatına göre çok iyi bir kulaklık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Font_Drakula

ben yeni kullanmaya başladım. elimde cx300 II ve ep-630 var. özellikle cx300 senelerce kullandım. bence pistone 3 fiyatına göre çok iyi bir kulaklık.

Açıkçası CX-200'den iyi diyen yazılar okudum.
    Sizde CX300 olduğuna göre sizin yorumlarınızı da merak ediyorum.
    Onunla yarışacak bir performansı varsa bence hiç fena değil demektir.

Ben haftasonuna kadar pişirip SE215 ile ile kısa bir karşılaştırma yapacağım. Bir de IM02 bekliyorum o da gelirse belki 3 lü test yaparız. Kısmet.
    Kardeşimde cx 300 var, piston 3 kadar beğenmiyorum onu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

quote:

Orijinalden alıntı: Font_Drakula

ben yeni kullanmaya başladım. elimde cx300 II ve ep-630 var. özellikle cx300 senelerce kullandım. bence pistone 3 fiyatına göre çok iyi bir kulaklık.

Açıkçası CX-200'den iyi diyen yazılar okudum.
    Sizde CX300 olduğuna göre sizin yorumlarınızı da merak ediyorum.
    Onunla yarışacak bir performansı varsa bence hiç fena değil demektir.

Ben haftasonuna kadar pişirip SE215 ile ile kısa bir karşılaştırma yapacağım. Bir de IM02 bekliyorum o da gelirse belki 3 lü test yaparız. Kısmet.

sırasıyla rock, metal, pop olmak üzere farklı türlerde kullanıyorum. genelde tercihim bas ağırlıklı olması kulaklığın.

ep-630 biraz daha dengeli cx300 II biraz daha bas. pistone 3 ise bu ikisinden çok farklı değil. cx 300 kadar başarılı ve şu anda pistone 3 kullanıyorum devamlı.

• bana da bugün geldi piston 3, elimde brainwavz m5 var ve genel anlamda ondan daha iyi olduğunu düşünüyorum. bariz bir fark yok ama yine de daha dengeli. kötü denen bassları daha iyi gibi geldi bana. daha yüksek değil ama daha hoş. m5ten önce cx310 kullanıyordum tizleri iyice rahatsız ettiği için m5 ilaç gibi gelmişti, bu şimdilik daha iyi gibi bakalım bir süre burnin den sonra nasıl olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hacı bir şey soracağım: Piston 3'ün mid-bass dengesi nasıl? Ses kalitesi enstrüman detayı nasıl? Shure SE215 ile karşılaştırma sonrası ne düşünüyorsunuz?

• Font_Drakula F kullanıcısına yanıt
    Peki midlerde nasıl, ses kalitesi nasıl. Bassmid dengesi var mı, ses temiz mi yoksa boğuk mu?

• bende aldım beyler gg den orjinal olduğunu nasıl anlarım gelince yorumlarımı yazacam
  • bende bundan aldım ve nedense memnun kalmadım. yüksek ses dinlerken bana cızırtılı geliyor sanki ses. özellikle rock parçalarda
  • Arkadaşalr ben şimdi kulaklık alıcam cx 200 mü piston 3 mü benim öncelik verdigim yüksek ses ve bassların iyi olması
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.