Şimdi Ara

Xiaomi'nin Türkiye macerası başladı! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
343
Cevap
14
Favori
43.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gearbest xiaomi mağdurları konusu şimdiden açılsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Öyle bakarsak koca apple dahi değişim cihazlarında bu tür cihazları kakaladığı oluyor ki xiaomi mi yapmasın?
  • Xiaomi bence ülkemizin önemini çabuk kavrayamadı.

Yıllardır arkadaşlarıma bu firmanın potansiyelinden bahsederim hâlâ TR macerası başlıyor tarzında haberler olur.

Mi 6 kullanıyorum memnunum.

Yıllar evvel resmi yollardan Mi Store açarak bu işe başlasaydı ve F/p prensibi ile güven veren garanti anlayışı ile hizmet verseydi.

Apple ve Samsung gibi popüler markaları satış olarak zorlardı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Gearbest tr ye göndersede gümrükten geçmez :)
    Gümrükten geçmeyecek çünkü gümrüğe girmeyecek. Tr içinden gönderecekler.

• xiaomiye tr macerasında başarılar
  • Bravo, işte yorum bu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Xiaomi zaten şimdiye kadar niye böyle birşey yapmamış ben onu anlamadım.her ülkeye distribütör verse satışları patlaıtır.para olcak bi bayilik kapıcaksın çok tutacak çünkü
    Apple store gibi store açıcak garantiye de burası bakıcak tamamdır.aracısız direk satış yapacak.
    Umarım gerçekleşir de xiaomi ürünlerinin hepsine erişimimiz olur
    Bir de tüm ürünlerde global version çıkarırlarsa tadından yenmez.

• Biri Apple telefonlarını kendi getiriyorda ne oluyor demiş. Xiaomi mi8, iphoneların yarı fiyatından satışa çıkacak. 800 dolarlık telefonlar ülkemize 4500 liradan geliyorsa 440 dolarlık mi8 de xiaomi garantili olarak 3000 lirayı geçmesi mümkün değil. Bence fiyat 2500 ile 3000 arasında olacak ki ithalatçı garantili bile gelseydi bu telefon en iyi ihtimalle 2500 lira olurdu. İthalatçılar çünkü fiyatları yükselttiler note 5 pro 1700-1800 den gelmişti hepsiburada ya.

• çok geç kaldılar, dolar 5 oldu öyle geldiler. adam akıllı zamanda gelselerdi şuan çok daha fazla satarlardı.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Kaliteli veya kalitesiz olmasının onlar için önemi nedir? Sonuçta bir şekilde herhangi bir servis ağına garanti yaptıracaklar.
  • Laptopları gelecek mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,

genelleme yapmak yanlış tabii yalnız bazı ithalatçılar getirdikleri ürünlerin fiyatlarını düşük gösterip düşük vergi veriyorlar, yani vergi veriyorlar ama olması gerekeni değil.

Xiaomi resmi olarak girince bu tür oyunlara başvurmayacak doğal olarak, telefonun gelişi neyse vergisi de olması gereken şekilde belirlenecek; bu da yine de ithalatçılara kıyasla fiyatlarının yüksek olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

Hızlı bir şekilde, resmi elden gelen ilk telefonun incelemesiyle karşınızda olacağım, o zaman öğrendiklerimizi, gördüklerimizi tüm detaylarıyla paylaşıyor oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem Uğur

Fiyatların yüksek olacağını hiç sanmıyorum. Zaten dolar kuruna bağlı değil mi? Öyleyse Gearbestte de fiyatlar aynı kalır. Dolara bağlı herşey. Bu arada teknik servisin GENPA sahiplenmesi çok güzel olmuş.
    Gearbest üzerinden satış nasıl olacak acaba onu çözemedim. Amazon gibi vergi dahil satışmı olacak acaba
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Bu nasıl yorum Allah aşkına. Dolar sadece Xiaomi ye mi 5 TL oldu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: J.McNulty

Gearbest üzerinden satış nasıl olacak acaba onu çözemedim. Amazon gibi vergi dahil satışmı olacak acaba

Alıntıları Göster
    muhtemelen biyerde açık buldular o şekilde olacak :) yada tr de firma açıp telefon alımlarını onun üstüne faturalandırıp kdv vs ödeyecek. mallar tr den geleceği için amazın gibi sistemi olmaz ama anahtar teslim fiyat olur.
  • Xiaomi'yi hiç kullanmadım. Mobile de fazla ilgi duymam. Ama bu markaya sempatim var. Bir süredir Xiaomi kullanmak istiyorum. Mi Mix 2 çok ilgimi çekiyor görünüş olarak. Belki giriş veya orta seviye bir telefonunu alabilirim.
  • GearbestTR yetkilisini konuya davet edelim. Bilgisi vardır bizi aydınlatsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

sallamasyon yorum olmuş
    apple kendisi getiriyor da ne olur, yine kazık fiyat
    ithalatçıdan devam
    xiaomi de apple gibi yapacak, kendi garantili ürünü +300 tlden döşeyecek
    Hocam Apple, Samsung gibi markalar teknoloji mağazalarını da (Teknosa, Mediamarkt) satış kanalı olarak kullanan bir firma. Onlarında kar edebileceği fiyatlar belirleniyor ülkeye sokulurken. Haliyle diğerlerinin satışını kesmemek için kendisi de aynı fiyatla satıyor. Xiaomi teknoloji mağazalarını kesinlikle kullanmayan bir şirket. Mümkün olduğu kadar az aracı sokuyor F/P korumak için.

Sizin aldığınız bir Apple ürününden hem Apple Amerikanın, hem Apple Türkiye'nin, hem teknoloji mağazası genel merkezinin, hem de teknoloji mağazası şubesinin kar etmesi gerekiyor. Fiyatta ona göre belirleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefelon -- 27 Mayıs 2018; 12:45:0 >

• Xiaomi denince hemen telefon akla geliyor ama ben daha çok diğer ürünlerin gelme ihtimali var mı onu merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kakà

Bu nasıl yorum Allah aşkına. Dolar sadece Xiaomi ye mi 5 TL oldu ?
    Benim söylediğim şeydeki olayı anlamamışsınız. Geçen sene 10 tane satacaksa bu sene 5 tane satar, yıllardır gelecek diye bekliyoruz

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.