Şimdi Ara

Xiaomi'nin Türkiye'deki fabrikasında sendikalaşma krizi büyüyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
1
Favori
10.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
112 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Oğuzhan/

Amin ve dua ile getirdiğiniz siyasetçilerin yaptıklarını amin ve dua ile temizlemeye çalışıyorsun, Sen beddua etmeye devam et.

Bence çözüm belli, fabrika açılışında Mevlid okutsunlar.  

Oy verirken yanımda mıydın? Oy vermek bunlara  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hatalı üretim yapan ve yetenksiz kişilerle kimse çalışmaz.

• The souls migration kullanıcısına yanıt
    Almanların yüzlerce fabrikası var burada, hepsi de işçisinin hakkını sonuna kadar verirdi, işçilik açısından da Türkler'den memnun kalırlardı. Onu geçtim Mercedes gibi Almanların en büyük markalarında çalışan binlerce Türk var. Günde 12 saat ayda bir izinle çalışan onlarca insan tanıyorum çevremde. Boş muhabbet yapma, büyük firmaları taklit ederek gelişmiş Çinli markalarda tabiki mühendislik sorunları olacak, ne bekliyorsunuz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Halkımız daha çok xaomi alarak gerekli cevabı verecektir.

• Xiaomi burayı da çin sandı sanırım.

• fabrika, ortak tarafından bağımsız işletiliyor. tedarikçi bir firma olup, aynı zamanda da finli bir şirkettir. iyi sallıyorsun hee..  

• Çin'den ucuz asgari ücret olan ülkeyiz. Ortalama bir Avrupalı maaşı bizde sekiz kişinin maaşı ediyor. Bu yüzden böyle firmalar için köle pazarı olarak görülüyoruz. İşsizlik zaten ortada, nasılsa köle çok başka adam mı bulamacagiz diye düşünüyorlar ve haklılar. Bunlar daha iyi gunler, en az üç çocuk yapmaya devam, daha çok köle lazım...

Edit: Burayı Çin sandılar yorumları çok komik. Keşke Çin sansalar, en azından 350 dolar üzeri maaş olurdu. Çin değil, Afrika pırlanta madenlerindeki köleler gibi görüyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChelseaSmile -- 16 Eylül 2021; 23:14:9 >
  • Çinliler ekmek yedirmez.

• Xiaomi, Türkiyede en çok satan üçüncü üretici oluyorsa, başarısında çalışanlarının da payı olduğunu unutmamalı.

Eğer çalışanlarına gerekli değeri vermez, marka algısını zedelemeye devam ederse, Türkiyede kapanan Samsung mağazaları gibi kendisinin de aynı kaderi yaşaması kaçınılmaz olacaktır...

• Şu bir gerçek, hiç bir kore çin firması daha önce sendikaya üye olmuşsanız çalışmanıza izin vermez çok karşılaştım bunlar bütün hisse kendilerinde olduğu için herşeyi yapabiliyor ama içeride %50 ortaklı bir Türk olsa öyle elini kolunu sallaya sallaya adam atma kafasına göre adam alma yapamıyor. Yatırım yapsında yeterki bizim ülkemizde üretsin mantığı şartlar vs tam bir kölelik sistemidir bu çekiklerin

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Çinli bir firmadan ne bekliyordunuz. Adamlar yıllarca kolelerle çalışmış. Burada düşük işçiliği köleliğe cevirecekk

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ulan katma değerli ürün ürettikleri yok, çinden parçaları getirttirip birleşme yaptırınca üretim yaptıklarını zannediyorlar akıllarınca.

Fabrika dedikleri yerleri de biliyorum yeni yapılan bina vs yok. eski derme çatma binalara milleti soktular. Fabrika diye yutturuyorlar.

Üretim olabilmesi için yan sanayi ürünlerinin de burada üretilmesi gerekiyor.

Yoksa üretim yapıyoruz diye kendimizle eğleniriz.

• Uygur Turklerini köle yapan çin ,dünyanın başına bela,tüm dünyayı köle yapacak

• En çok 7 ay kadar önce forumda birkaç konu açıldı ve içimde hep AKP'nin Xiaomi'yi gondikleyeceğini düşünüyordum, hava parası, bağış bilmem ne baygınlık vereceğini tahmin ediyordum

ama mevzu işçilerden patlak verdi. Senin Türkiye'de fabrika açmak neyine kardeş?

• şu konuya cahil cahil yorumlar atmayın.

kimse kimsenin hakkını yemiyor. türkiye de sendikalar asıl yiyiciler. elemanlarda aidat alıp, başkanları vs. milyarca maaş alıyor. her zaman patronlarla birlikte hareket ediyorlar. işçinin hakkını korudukları yok. yılda 1 defa deterjan yakacak yardımları ile olmaz o işler.

ya fabrikadaki işçileri daha teri kurumadı hemen sendika çeteleri çökmüş. yazıklar olsun. bu ülke kalkınmaz tabiki de. yatırımcı kaçar. sendikalar yüzünden türkiye de kaç fabrika kapandı. hemde en iyi maaşları veren firmalar kapandı. kaçtılar bu ülkeden. cahiller bitirecek bu ülkeyi.

• ladro L kullanıcısına yanıt

Salcomp, 2019 yılında Çinli Lingyi İtech tarafından 100 milyon dolara tamamen alınmış o yüzden Finlandiyalı olmak durumu kalmamış artık firmanın kusur yine Çinlilerde

• Görmebak kullanıcısına yanıt

Hahahaha, o da iyiymiş

Ahtapot gibi adamlar

Bizim işçiler yukarıda yazıldığı gibi zora gelmezler. Asya usülü vahşi çalışma sistemini kurdularsa malum tipçi sendikalar basmıştır hemen mekanı, lelele lölölö diye

Umarım bir düzene oturur, işçi faydasına

Ha ben olsam bütün sendikaları yasaklarım. Siyasetten başka bir şey yapmıyorlar.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ladro -- 17 Eylül 2021; 11:7:59 >
  • Komünistlerden başka ne beklenir. İşçinin kanını içerler anca. Beğenmedikleri kapatilist sistemde Amerika'da ki işci haklarina bakin sonra gelin konuşalim

• Sömürü düzeni uygulamaya çalışan şirketlerdeki mavi yakalılar için sendikalar maalesef ki mecburiyettir. Birilerinin birlik olması ve işçilerin haklarını koruması gerekiyor. İnsanlar evlerine çocuklarına ekmek götürüyorlar. Belki günde 10-12 saat, haftada 6-7 gün çalışıp ailelerini göremiyorlar ve bunun karşılığı bu olmamalı.

Sen işçi olarak patronun karşısına çık bakalım çıkabiliyor musun ? Kaale alınmazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krone -- 17 Eylül 2021; 11:21:51 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.