Şimdi Ara

XIAOMI MIJIA M365 PRO Elektrikli Scooter (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.264
Cevap
61
Favori
163.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende buna benzer bir ürün kullanıyorum onda sıkıntı yok ama lastiğin sibobu çok derinde o yüzden pompayla lastiğin bağlantısını koparırken (gevşetirken bağlantıyı) hava kaçıyor ve basınç haliyle olandan düşüyor. Bende o yüzden 60psi yapıp öyle çıkartıyorum ama malesef net bir psi değeri olmuyor sonuçta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratito

Bende buna benzer bir ürün kullanıyorum onda sıkıntı yok ama lastiğin sibobu çok derinde o yüzden pompayla lastiğin bağlantısını koparırken (gevşetirken bağlantıyı) hava kaçıyor ve basınç haliyle olandan düşüyor. Bende o yüzden 60psi yapıp öyle çıkartıyorum ama malesef net bir psi değeri olmuyor sonuçta
    hocam bir yerde yanlışlık yapıyor olabilirsiniz. İşiniz bittiğinde hızlıca çevirin çıkartın. en fazla 1 psi kaçıracaktır. Benim kullandığım bu alette öyle oluyor yani.
  • Benim ne kadar kayboluyor pek bilgim yok ama o vidayı tek seferde açamıyorum pısssıısııttt diye ses geliyor anca öyle arkada sorun olmuyor milisaniyede çıkıyor. parmaklarım kalın sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratito -- 15 Nisan 2020; 22:0:18 >
  • 3d yazicisi olan bir tanidiktan bunu bastirirsaniz isinizi gorecektir.
    https://www.thingiverse.com/thing:3635069

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben de lastikleri xiaominin şarjlı pompasıyla şişiriyorum (Scooterın içinden çıkan boruyu kullanmadan) Herhangi bir kaçırma olmuyor sökerken...
  • LUCI0 L kullanıcısına yanıt
    Evet oda gayet basarili bir urun. Bende kullaniyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu araçların disk ve fren balatasını nereden temin edebiliriz? Yurt dışı hariç ülkemizde var mı? Bendeki cihaz howerway 350w. Lastikleri dolma diye tabir edilen lastiklerden. Arnavut kaldırım taşlı yollarda bir hayli sarsıyor:) yakınımda da hiç kullanan yok Birtane pro kullanan birini bulsamda hız testi yapabilsek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • peki şuanda her yerde fiyatı aynı olduğu için soru: nereden almalı? idefix, teknomosh, evofone? aralarında 100tl bile fark kalmayınca insan bunu düşünmeye başlıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GCGorusu -- 21 Nisan 2020; 13:57:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GCGorusu

peki şuanda her yerde fiyatı aynı olduğu için soru: nereden almalı? idefix, teknomosh, evofone? aralarında 100tl bile fark kalmayınca insan bunu düşünmeye başlıyor...
    Ben n11, teknomosh dan aldım. (Kuponla beraber fiyatı yaklaşık 3950TL idi.) İlgili bir satıcı tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LUCI0 -- 21 Nisan 2020; 17:16:53 >
    Şuan evofone'da 3999, gittigidiyorda teknomoshta 3999, yine gg'de idefix 4049tl...

Açıkçası 4000tl civarı alette 100tl'ye kadar umursamadığımdan güvenilirliğe bakıyorum... Evofone, resmi xiaomi diye geçiyor ama servis ve garantide nasıldır bilmiyorum... Teknomoshtan hiç şikayet duymayınca onlar da güvenilir geliyor :)

• Siz yine de 100TL yi umursayın. Hiçbirinde sıkıntı çıkacağına inanmıyorum..
    anladım, evofone'dan sipariş geçtim o zaman :)

şimdi kafamda "hangi kask?" "hangi pompa?"(sanırım giyo'dan göstergeli, küçük bir pompa olacak) "acaba hangi tip araçların bagajına sığacak?"(sedan arabaya kesin sığar ama golf gibi HB'leri zorlayacaktır herhalde) gibi deli sorular var :)

edit ile ekleme: 100tl umursamama olayı tam olarak aslında "4000 liralık bir ürünü güvenli yerden almak için 100tl daha fazla verebilirim" anlamındaydı :) yoksa tabi ki parayı ağaçtan toplamıyoruz :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GCGorusu -- 22 Nisan 2020; 12:46:55 >
  • Benim 100TL yi umursayın dememin anlamı da hepsinin güvenli olduğuydu :)
    Scooterın dışında aldığım tek şey xiaominin şarjlı pompası, onu da tavsiye ederim.
    Hayırlı olsun, kazasız sürüşler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: LUCI0

Benim 100TL yi umursayın dememin anlamı da hepsinin güvenli olduğuydu :)
    Scooterın dışında aldığım tek şey xiaominin şarjlı pompası, onu da tavsiye ederim.
    Hayırlı olsun, kazasız sürüşler...
    genelde olumlu düşünen biri olsam da, şarjlı bir pompa yerine el pompasına güvenmeyi tercih ederim illa tembellikse 12V'tan(çakmak girişinden) çalışan kompresör var zaten :))

3d parça linklerini de kaydettim, hayat normale dönünce parça da çıkartırım...

kask konusunu ne yapıyorsunuz? ben bisikletten kask kullanmaya alışığım ama zaten scooterda uzaylı muamelesi görürken bisiklet kaskı yerine (kafayı pişirecek olsa bile)daha kaykay kaskı gibi sakin şeylere mi yönelmeli? (örnek kask:https://urun.n11.com/bisiklet-aksesuarlari/salcano-kask-sk-501-l-58-61cm-P390014961 )

• GCGorusu kullanıcısına yanıt
    Ben kask kullanıyorum. Cidden şart baya kişi gördüm kask sayesinde ağır yaralanmalardan kurtulan scooterda. Ben şunu kullanıyorum: Kask Linki . Arkasında LED lambası da var gece görünürlük açısından güzel oluyor. Sizin attığınız linktekide gayet iş görür. Yazın sıcak olur ama dediğiniz gibi.

XIAOMI MIJIA M365 PRO Elektrikli Scooter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratito -- 22 Nisan 2020; 21:29:3 >

• https://m.n11.com/sedona-mtb-kask-P413900368

Ben bunu kullanıyorum daha önce'den şehir bisikletim de kullanmıştım. Gerçi bunların belli bir ömrü varmış atıyorum 3 yıl gibi. Kaza yapılmasa da yenilemek gerekiyormuş diye duymuştum.

• redloves kullanıcısına yanıt
    Hiç sağa sola kafa atarak test etmedim tabi ama ben bisiklet kaskımı 5 yıl kadar kullanmıştım... Temizliğine özen göstermek dışında zamanla bir şey olacağını düşünmedim hiç

Genel kanı bisiklet kasklarında anladığım, ışık meselesi de iyiymiş, ben de o tip bir şey bakayım olmadı...

• quote:

Orijinalden alıntı: GCGorusu

Hiç sağa sola kafa atarak test etmedim tabi ama ben bisiklet kaskımı 5 yıl kadar kullanmıştım... Temizliğine özen göstermek dışında zamanla bir şey olacağını düşünmedim hiç

Genel kanı bisiklet kasklarında anladığım, ışık meselesi de iyiymiş, ben de o tip bir şey bakayım olmadı...
    Kaskın iç kısmı strafor köpüğüne benziyor, zamanla özelliğini yitiriyor demekki. Bende bisiklet forum da görmüştüm sanırım. Ben scooter kullanırken yarım parmak eldiven ve kask takıyorum ne olur ne olmaz. Disk frene pek güvenemiyorum. Son günlerde ses çıkarmaya başladı, arka tekerleği elle çevirip kontrol ettim herhangi bir sürtmede yok.

• redloves kullanıcısına yanıt
    Açıkçası mekanik disk fren, bisiklette en sevmediğim şeydi... Gerçek anlamda tam performans almak için çok güzel ayarlamak gerekir hep... Bir v fren yada hidrolik disk kadar da iyi olmazdı hiç :) tabi bu aletlerde disk boyu ve teker boyu oranı daha insaflı olduğundan, performans gösterebilir, denemeden çok da gömmeyeyim

• Çakmak girişli pompa varsa başka bir pompaya gerek yok.Bence bisiklet kaskı da iş görür.Ekstra bir ekipmana ihtiyaç yok gibi.Ben güvenli olmasa da kasksız kullanıyorum...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.