Şimdi Ara

XIAOMI MIJIA M365 PRO Elektrikli Scooter (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.264
Cevap
61
Favori
163.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    XIAOMI MIJIA M365 PRO Elektrikli Scooter
    Ben o aynayı 1-2 ay kullandım 1-2 gün önce scooterın ayağını açarken elimden kaçtı düştü sonra böyle oldu zaten pek sevmiyordum gidonda tutacak yeri kısıtlıyor bide benim ellerim küçük (baya küçük) normal veya büyük boy ellerde tutacak yer bırakmaz ama yolda çok kullanıyorsan şart.Tavsiyem aynayı aşşağıya (yani ayna aşşağıda olacak şekilde) takman çünkü yukarı olunca çok rahatsız ediyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Caglarca kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle garantili olmaz ama zaten internette bir sürü yedek parça var cıvatasına kadar bulabiliyorsun zaten söküp takmasıda kolay bir alet

• solideo S kullanıcısına yanıt
    Birde bence ilk olarak alınacak parçalar kilit mekanizması için boşluğu önleyen o şeylerden (ismi şimdi aklıma gelmedi) birde arka çamurluk için destek parçası çünkü belli bir kilometreden sonra titreşimden dolayı plastik zayıflyor ve kırılıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: EfeU220

Büyük ihtimalle garantili olmaz ama zaten internette bir sürü yedek parça var cıvatasına kadar bulabiliyorsun zaten söküp takmasıda kolay bir alet
    Gittigidiyor vb gibi sitelerde var 100-150 lira ucuz ama bu rakam aralığı önemli değil Amazon tercih edilir bence. Satıcı da amazon. Sağ olun cezabınız için
  • design.code kullanıcısına yanıt
    Teknolojisi yok ama üretimini yapabileceğin yerli parçan da yok.
    Biraz mesnetsiz sallamışsın. Bu cihazın üzerindeki pilleri almaya çalışsan sadece 1.000-1.500 TL tutuyor.
    Üzerinde hub motor var. Sade hub motor 1.000 TL
    Şase vs saymıyorum bile.

Yerli üretim yapmaya çalışan hergele var. Onlar bile yarı fiyatına satamıyor. Siz kendinize güveniyorsanız yapın ben alırım
  • bireysel.emeklilik B kullanıcısına yanıt
    Hahahah. Teneke parçasını mı yapacak yerli parça yok? Pilinin bana maliyeti 290 tl. Elimdeki piller bundakinden daha kaliteli de olabilir. Çünkü elimde Tesla Model S'te kullanılan 21700 model piller var. Toplu aldığım için tanesini 16 tlden alıyorum. Bunun pilinin kapasitesi kaç ki? 2 demir boruyu kaynak yapıp 2 saç kesip üstüne koyup boyamaktan aciz değiliz. CNC'de 5 cm'lik jant kesip içine motor teli sarmaktan da aciz değiliz. Kullanılacak Bakır 10 tl, Neodyum mıknatıs da 10 tl. Bir çipe ekran, sensör bağlayıp programlamak sürekli yaptığım iş zaten. Mobil uygulamasını da bluetooth bağlantı ile yaparım.
    Plastik parçalar için toplu siparişe bile gerek yok, 3 boyutlu yazıcıda istediğimiz kalitede basıyoruz. 10 kişi ön sipariş geçin yapayım.

Dediğiniz firma üretmiyordur, üretenden hazır alıp üzerine kar koyup satmaya çalışıyordur. Taş çatlasa şu aletin maliyeti 800 TL. Üretmek istese üretir ya da çok beceriksiz adamlar olması lazım, sanmıyorum.

Hayır hergele baya 2 yıldır bu scooterı üretmeye çalışıyor bu ay satışa çıktı ama şimdilik sadece siparişe göre üretiyorlar hem artık aldık hocam yapacak bişey yok ömrü dolana kadar kullanıcaz birde gövdeyi aluminyumdan yapman gerekiyor.

Ama yapabilirsen bir süspansiyon yap bu scooterı dünyada özellikle avrupada çok kullanan var eğer ucuza üretip aliexpressde satışa koyarsan iyi para kazanırsın anlattığına göre senin için bunu yapmak çok kolay

Birde kullanılan piller 18650 modelmiş birde sorum olacak şimdi bataryadaki pilleri çıkarıp yerine daha yüksek kapasiteli piller koyarsak şarj konusunda bir sıkıntı olurmu (anakart elektriği 43 volta ulaştığında kesiyor)

Dediğim gibi daha kalitesini daha ucuza alabileceksem hele dediğiniz gibiyse ben elimdeki cihazın yanına alırım..
    Teknik bilginiz iyiyse sadece ek batarya paketi yapsanız bile 365 ve 365 proya göre deli satış olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sioux kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bende bugünlerde M365 Pro almayı planlıyorum. Amazon.com.tr'deki Amazon satıcısından bu alımı gerçekleştireceğim.

Kullandığınız kilit için link paylaşmanız mümkün müdür? Yakın zamanda bu tip bir alet veya bisiklet sahibi olmadığımdan paylaştığınız deneyimler benim için çok faydalı oluyor.

Ayrıca @GCGorusu nunhttps://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/143412547 mesajındaki aksesuarlarda yardımcı oldu. Teşekkürler..

Son olarak M365 Pro olmasaydı tercihiniz hangi scooter olurdu? Rakip ya da bir üst model scooter marka-modeli nedir?

Şimdiden teşekkürler, iyi bayramlar..
  • tozmen_ T kullanıcısına yanıt
    Ben şuan m365 kullanıyorum hafif olduğum için sorun olmuyor (50kg yim) pahalı olmasa ve xiaomi olmasa ninebot es2-4 olabilirdi veya ninebot g30 max ama fiyatları çok uçuk 10k para nedir arkadaş hem xiaominin piyasada çok fazla yedek parçası ve aksesuarı bulunuyor ve çok pahalı değil
    İyi bayramlar

• quote:

Orijinalden alıntı: tozmen_

Merhaba,

Bende bugünlerde M365 Pro almayı planlıyorum. Amazon.com.tr'deki Amazon satıcısından bu alımı gerçekleştireceğim.

Kullandığınız kilit için link paylaşmanız mümkün müdür? Yakın zamanda bu tip bir alet veya bisiklet sahibi olmadığımdan paylaştığınız deneyimler benim için çok faydalı oluyor.

Ayrıca @GCGorusu nunhttps://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/143412547 mesajındaki aksesuarlarda yardımcı oldu. Teşekkürler..

Son olarak M365 Pro olmasaydı tercihiniz hangi scooter olurdu? Rakip ya da bir üst model scooter marka-modeli nedir?

Şimdiden teşekkürler, iyi bayramlar..
    https://www.gittigidiyor.com/yapi-market-tamirat/yeni-marelli-alarmli-bisiklet-kilidi-alarmli-asma-kilit_pdp_558472670

bu da alarmsiz modeli

Marelli ALARMSIZ bisiklet kilidi uzun kancalı asma kilit 49,57 TL yerine 47,09 TL
    https://urun.n11.com/kapi-kilidi/marelli-alarmsiz-bisiklet-kilidi-uzun-kancali-asma-kilit-P398992368

dediğim gibi, iki tane uzun vida almak gerekiyor. geldiği gibi kullanılmıyor

• bireysel.emeklilik B kullanıcısına yanıt
    Xiaomi bunun içine büyük ihtimal şöyle bir batarya koymuştur.
    https://jag35.com/collections/lithium-batteries/products/scooter-20-cell-battery-pack

Ben gerçekten yaparım, bu işe gecemi gündüzümü veririm. Etrafımızda mühendis, makine çizimleri yapan, elektronik kart tasarlayan bu işte tutkuyla çalışacak arkadaşlar da mevcut. Ben de mühendisim zaten.

Tek sorun sermaye. Yani para kazanmasak da yapıp ortaya koymaya okeyiz, ilk 100 adetten kazanmayız, sonradan kazanırız sorun yok. Sadece ilk 10 adet için bile masraflar karşılansa girişirim ben yani. Ben maaşlarımı biriktirip parayı bunun gibi başka bir projeye yatırdım, biraz da borca girerek giriştim projeye. Gece uyumak yerine, film izlemek yerine proje çiziyorum, bunlar benim sürekli hayalini kurduğum şeyler. Yaz geliyor, sanayide atölyede çalışmak daha keyifli olacak. Bu yaz yapılacak bir proje olabilir, satışlar da yüksek olur, scooter sezonu olacağından dolayı. 10 kişinin toplu sipariş vermesi ya da birinin yatırım yapması lazım yani kısaca böyle bir projeye girişebilmem için. Yoksa seneye kalır çünkü bütün paramı başka bir projeye bastım :D Yaz ortasına anca buna finansman yaratabilirim o zaman da yazın bitmesine az kalmış olur yani olmaz.

DH yazılımı eski diye yeni donanım forumu açayım diyorum mesela, elimde yazılım var hazır, güncel teknoloji, yönetecek admin olmadığından açamıyorum. Kim ilgilenecek şikayetlerle, burasının kalitesi yerde görüyorsunuz. Nadiren sizin gibi teknolojiye ilgili girişken insanlar olduğu için girmeye devam ediyoruz. O kadar çok proje var ki, bazılarına vakit yok. Elle tutulur fiziksel şeyler yapmaya daha çok öncelik veriyorum. Şu anda tam zamanlı olarak yeni kurulan kargo şirketinin bütün yazılımlarını, paketleri ayıracak robot kollarını, yazılımlarını yapıyorum. Şu an gizlilik gereği isim veremem ancak açıldıktan sonra ismini de açık olarak buradan duyuracağım.

• 18650 modelin kapasitesi belli. Bir de düşük güç koyduklarına göre, bütün sistem düşük güce göredir maliyetten kaçmak için.

Motorda da elektronik kartta da soğutma yok. Gücü yükseltince ikisinden biri ısıdan dolayı arıza verebilir.

Tam olarak kaç W güç verebilir modifiye edince, bunu bilmek için elektronik kartı görüp hesaplamam gerekir.

Maliyetten kaçtıklarını düşündüğüm için çok fazla olmasını beklemiyorum. Endüstri standartı olarak %10 pay vardır genelde.

Onla uğraşacağıma kendi scootırıma bir elektronik kart tasarlarım zaten.
  • 2 yılda motosiklet üretilir hocam, çok garip bir durum.

Kullanılan malzeme modelden modele değişebilir, çünkü maliyeti artıyor, herkesin bütçesi yüksek değil.

Ben 10 adet ön sipariş veya yatırım olmadan bu yaz girişmem çünkü sermayem yok. Biriktirdiğim parayı bunun gibi başka bir projeye yatırdım.

Sketchup diye bir program var, 1 hafta youtubeden kurs izleseniz öğrenip çizerseniz bir scooter. Gerisi parçaları sipariş vermek ve amelelik.
    https://www.youtube.com/watch?v=-t6NI-6kFf0&feature=youtu.be bu linkde bataryayı sökdüğüm video var burda ana kartla bataryayı görüyorsun

Motor 500w a kadar destekliyor uygulamada kaç w güç aldığını görebiliyorsun istersen sabah alt kapağı söküp fotoğrafını atayım birde bu scooterla uzun yol denemesi yapmıştım motor 2-3 km sürüşten sonra ısınmaya başlıyor batarya 45 dereceye kadar ısındı 3d yazıcıda pervane gibi birşey basabilirsen çok iyi olur yabancı birisimotoru soğutmak için birşeyler yapmıştı ama onun pek işe yaradığını sanmıyorum

Keşke devlet yurtdışından gelen telefonlara,arabalara %100-150 vergi koymak yerine sizin gibi mühendislere girişimcilere fon destek vs. verse kendimiz üretsek ben iş bulamadığı için polis okulunda bekçi olmaya çalışan megatronik mühendisi gördüm. şu hergeleyi yapanlar üniversitelimi neymiş ya aileleri zengin veya bir yerden para bulmuşlar öyle yapmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfeU220 -- 25 Mayıs 2020; 20:26:58 >
  • Arkadaşlar, meramını düzgün anlatanlara çok iş ve yatırım var... Hatta sömürücü olarak görünen plaza işyerlerinden bile neler çıkıyor... Fikir üretecek kadar iyi bir kafanız varsa kimlere ulaşabileceğinizi de hesaplayabilir, fikir sunabilirsiniz... Ama dönüp de yatırımcıya, yada yatırımcının görebileceği yerlere "2ayda yapılır yeaaa" yazarsanız kimse sizi ciddiye almaz... Yaşadığınız ülkeyi küçümsemeyin, neler üretiyoruz, ne fikirlere yatırım alıyoruz(kesinlikle devletten değil)...

Ha bizim de valelik yapan, taksiye çıkan arkadaşlarımız oldu... Ama kötü bir dönemden geçiyordur, olur bazen... Maaşlı bir iş ile zengin olunmayacağı gibi, maaşsız işte de bazen stabilite eksikliği olur :)

Konuyu da çok dağıtmayın... Ötesinde, piller belli, motor belli... Ama sen 700w'ı 36 volt ile basmak istersen 20 amperi taşımayı göze alacaksın demektir... 20 amper de boru değildir, dikkat etmek gerekir... Ben hala stabil 10 amper taşıyan bir devrenin bu kadar dayanıklı üretilmesine hayranlık duyuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GCGorusu -- 25 Mayıs 2020; 22:50:51 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.