Şimdi Ara

XIAOMI MIJIA M365 PRO Elektrikli Scooter (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.264
Cevap
61
Favori
163.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serinkan

fren sesi beni de rahatsız etti, bisikletteki firenin gözünü seviyim. bir de lastikler çabuk aşınacak gibi geliyor. benim aleti hızlandırdım, kalkarken ön tekerlek patiye düşüyor bazen
    Bisiklet deki ses gerçekten iyidi. Bundaki fren sesi baya bir yüksek. Balata nekadar sürede değişiyor acaba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • serinkan S kullanıcısına yanıt
    sağolasın. 503 order yemiş. demek ki kronik bir sorun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asak45 A kullanıcısına yanıt
    Merhabalar bu katlanılabilir yere koyulan kauçuk Türkiye’de hiçbir yerde satılmıyor mu ve bu sizin ve yurt dışı satış yerlerinde olan 0,4 0,6 0,8 neyi ifade ediyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ftaha F kullanıcısına yanıt
    0.4 milimetre pro modeli icin kullaniyorum. Saniyorum aliexpress veya amazonda var. Veya 3 d yazicisi olan kendi basiyor.

• asak45 A kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle bir iki günlük bir scooter şimdiden kullanmam gerekir mi yoksa ses yapmaya başladığında mi kullanmalıyım.

Bir de ekteki foto gibi ürünler varmış bunlar kesin çözüm üretip sanırım araya bişey koymaya gerek kalmıyor lakin bunu da sanırım bulmak çok zor olacaktır

XIAOMI MIJIA M365 PRO Elektrikli Scooter

Rica ederim. Ben simdiki kullandigima kurulumdan sonra taktim. Suspanyon gorevini sadece sisme lastikler gordugu icin esneme yapip ses yapabiliyor. Wd40 sikip arayada bundan koydum suan icin bir sorun yasamiyorum acikcasi. Ama tercih tabikide sizin.

• silikondan kalıp conta yaptım. yarım saat kadar sürdü. nefis oldu yarın müsait zamanda nasıl yapılacağını resimlerle paylaşacağım

• Ben de de var silikonlar kullanıyorum. En incesini taktım sesi hemen kesiyor. Bir de telefon sabitleyicisi aldım geçen ama gelmesini bekliyorum hala ulaşmadı elime koronadan :D
  • Aliexpressten bir ay belki daha fazla kargo bekleyip yaz mevsimini kaçırıp üstünede malın kendisi kadar vergi vermeye falan gerek görmedim kendim hazırladım.

Ara contayı silikon kalıp yöntemiyle şu şekilde yapıyoruz.

Uzun uzun anlatmak yerine fotoğtaflarla özetledim beyler. Ön hazırlığımızda; Eldivenleri giyerek kalıbı "yeteri kadar" mısır nişastası ile inşaat silikonu kullanarak hazırlıyoruz. Mastik de olur hangisi varsa. Fakat mastik daha sonra boyanmayabilir. Piyasada siyah silikon ve mastikler var 50gr lık tüplerden alınırsa harika olur ben evde kenarda duran silikondan yaptım

Resimde görülen hamur topunu hazırlayacak miktarda az bir miktar silikonu bol nişasta ile bir kapta karıştırıp hamur elde ediyoruz. ve 10-12 dakika kenara koyup şekil verilebilecek kadar kürlenmesi için bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sioux -- 14 Mayıs 2020; 15:19:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sioux

Aliexpressten bir ay belki daha fazla kargo bekleyip yaz mevsimini kaçırıp üstünede malın kendisi kadar vergi vermeye falan gerek görmedim kendim hazırladım.

Ara contayı silikon kalıp yöntemiyle şu şekilde yapıyoruz.

Uzun uzun anlatmak yerine fotoğtaflarla özetledim beyler. Ön hazırlığımızda; Eldivenleri giyerek kalıbı "yeteri kadar" mısır nişastası ile inşaat silikonu kullanarak hazırlıyoruz. Mastik de olur hangisi varsa. Fakat mastik daha sonra boyanmayabilir. Piyasada siyah silikon ve mastikler var 50gr lık tüplerden alınırsa harika olur ben evde kenarda duran silikondan yaptım

Resimde görülen hamur topunu hazırlayacak miktarda az bir miktar silikonu bol nişasta ile bir kapta karıştırıp hamur elde ediyoruz. ve 10-12 dakika kenara koyup şekil verilebilecek kadar kürlenmesi için bekliyoruz.

Güzel bir paylaşım eline emeğine sağlık hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sioux kullanıcısına yanıt
    Aynen baya yaratıcı ve yararlı olmuş ellerinize sağlık. Aliexpress ten birşey alınmıyor cidden aylarca gelmiyor. Eskiden vergi yoktu yeni mi çıktı bu aliexpress ten birşey getirmeye vergi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratito -- 14 Mayıs 2020; 17:51:2 >
  • teşekkürler arkadaşlar.

aliexpress vergisi yeni gelmedi 1.5 sene kadar oluyor sanırım

bu gece de alet için harika bir alarmlı kilit buldum. onun montajını anlatacağım. halat kilitler kaç mm olursa olsun tel makası ile sadece 1 saniyede kesiliyor. bu alarm hem çok güvenli hem caydırıcı hemde alete hava katıyor. müsait zamanda yüklerim.

• Silikonları nereden aldınız acaba yurtdışı ise ne kadar sürede geliyor

Ben alman amazonundan aldım set olarak diğer ürünlerle beraber. Bakın isterseniz Türkiye ye iletiliyor mu diye. Ürün linki
  • Maalesef olmuyor, sanırım tek çözüm 3D baskı yapan Ankara’da bir firma bulmak :) teşekkür ederim

3d baskı yaparken malzeme tercihine dikkat edin, klasik pla yada abs kullanmalık bir şey değil

• quote:

Orijinalden alıntı: GCGorusu

şöyle bir liste yapayım, belki birilerinin işine yarar:
    Scooter'ı aldığımdan beri aldığım aksesuar ve ıvır-zıvırlar:

- pompa: küçük, çift taraflı ve basınç göstergeli olsun istiyordum... bütün bu kriterleri karşılayan linkteki alet oldu... 50psi basıncı bile kolaylıkla basabilen ufak bir alet olmuş... tavsiye ederim...https://urun.n11.com/bisiklet-aksesuarlari/giyo-gp-24-cift-yonlu-gostergeli-aluminyum-pompa-P402901606

- lastik jeli: bu konuda hala kafam karışık ama yine de alayım, lazım olduğunda bulunması, hiç bulunmamasından iyidir diyip FormulaX HD aldım...https://urun.n11.com/bisiklet-yedek-parca/tyre-protector-formulax-hd-bisiklet-lastik-koruyucu-sivi-zirh-jel-P410610646

- kask: bu konuda takıntılıyım... yani kasksız bisiklet sürmeyen biri olarak bu alet için de kask şart... bunda model tercihi size kalmış ama ben cafcaflı bisiklet kasklarından sıkıldığım için daha sakince bir görseli olan kaykay-paten kasklarından aldım... biraz körlemesine oldu ama tam göründüğü gibi çıktı... düz, mat, gri :Dhttps://urun.n11.com/bisiklet-aksesuarlari/vona-kask-mtv-18-b-P327646386

- lastik levyesi: yine jel gibi, lazım olduğunda el altında olsun diye aldım, test etmedim... 3 tanesi 16tl çok ucuz geldi :)https://urun.n11.com/bisiklet-yedek-parca/bisiklet-lastik-sokme-levye-seti-3-adet-P417478643

- scooter çantası: scootera takılan çanta değil de, aleti bagaja yada eve sokacakken daha temiz bir şey olsun diye, scooterı içine alan çanta :) bu henüz gelmedi ama yorumlarda pro'ların sığdığı yazılmış... gelince detaylı bir inceleme yaparım...https://urun.n11.com/canta/mini-elektrikli-scooter-tasima-cantasi-P403668921

- kilit: araştırıp, en güvenlisinin U-kilit olduğunu görünce bu konuda sold secure olayının altın standardında en uygunu olarak bunu buldum... 150TL ucuz sayılmaz ama güvenlik şart...https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07JNWXRS5

şimdilik bu kadar...
    arkadaşlar, bu mesajımda bahsettiğim çanta satıcısı(CitycocoTR) dolandırıcı çıktı... sadece citycoco broşürü yollamış kargoyla... şimdi top n11'de :) boş yere sipariş vermeyin...

• GCGorusu kullanıcısına yanıt
    Bu söylediklerinden mi yaptıracağız yoksa bu malzemeleri kullanmayalım mi 😊 cümleden iki sonucu da çıkardım 😊

Biraz abuk yazmışım normalde 3d printerda pla yada abs malzeme kullanılır... Bunlar serttir... Conta gibi bir şeyi bu malzemelerle basmak iyi sonuç vermeyebilir...

• GCGorusu kullanıcısına yanıt
    Peki neye basılmalı bilginiz var mı yarın ona göre sipariş vereyim. Arkalık şart kullanırken sorun yok ancak arabanın arkasına koy çıkar yakında zarar görebilir

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.