Şimdi Ara

XIAOMI MIJIA M365 PRO Elektrikli Scooter (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.264
Cevap
61
Favori
163.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, bu aletin disk pad'leri kaç km gider. Kaç km'de bakım ve değiştirmek gerekiyor. Bilen bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim. Gözünü sevdiğim V fren ne güzel alışmıştım bisiklrt'de. bu scooter'ın freni beni çok tedirgin ediyor.

Disk pad'ların değişim videosu

https://www.youtube.com/watch?v=9NW5Ipke5Ek&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redloves -- 1 Mayıs 2020; 23:15:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonla scooter arasında bağlantı kurulamıyorsa telefonu kapayıp açın.Sorun çözülecektir.Bende yazılım güncellenirken sıkıntı oldu.Bulduğum çözüm telefonu kapayıp açmaktı.Sonrasında tekrar bağlantı kuruldu..
  • Benim gibi satın almadan önce m365 pro uygulama menülerini merak edenlere fikir verecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba, Çarşamba günü hepsiburada üzerinden "siyah renk" mijia m365 modelini aldım. Cuma günü hızlı bir şekilde bana ulaştı. eşimle birlikte çok beğendik ve eşim adına da "beyaz renk" siparişi verdik cuma günü. bugün de eşimin ki geldi. Daha önce bu forumda okumuştum. yanları "sarı reflektör" olanlar "yeni versiyon" kırmızı olanlar "eski versiyon" diye. eşimin beyaz scooter'I yanları sarı reflektör. benim siyah modelin kırmızı idi. adaptörü eski bir adaptör. eşime gelen scooter da xiaomi logolu adaptör ve direkt türkiye priz uyumlu. benimki ingiltere prizi idi. açıkcası bu durum içime sinmedi. ürünün yeni versiyon olup olmadığını biz seçemiyor muyuz? depoda ne var ise onu mu gönderiyorlar? benim ürünümün adaptörü resmen eski laptopların adaptörleri gibi duruyor. iade edip tekrar mı sipariş vermeliyim* İkisi arasındaki farkları saymak gerekirse; arka stop lambası daha şeffaf daha iyi ışık veriyor. Gösterge paneli şarj ışıkları daha ince ve on/off tuşu üzerinde ikon var. benim siyahın üzerinde ki şarj gödsterge ıkşıkları daha büyük. ekran simsiyah vev on off buton ikonu yok.

hepsiburadaya güveniyorum ancak benim cihaza baktıkça farklar görüyorum.

kullandığı M365 cihaz benim gibi olan var mı? çok eski bir versiyonu olabilir mi benim ki?

bir de mi home app'ında scooter etkinleştirilmiyor. bölge ev dil uygulama ayarlarında seçin diyor. halbuki seçili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EvkuranErtan -- 3 Mayıs 2020; 22:13:32 >

• EvkuranErtan E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Kazasız kullanmanız dileğiyle.

M365 cihazın sol tarafında (şarj girişinin tarafı) orada etiketler var. bir tanesinin üstünde "product model number" ürün model numarası var. O kodu araştırarak hangi versiyonu kullandığınızı öğrenebilirsiniz.
    Ama Xiaomi global sitesinde o reflektörler kırmızı ve ürün model numarası yazmıyor. (M365 Pro modeli ise sitesinde yazıyor.)

Ayrıca oradaki etiketlerden birisinde Seri numarası ve üretin tarihini gösteriyor. Seri numarasını Xiaomi'nin sitesinden kontrol ediliyor diye biliyorum. Üretim tarihinde tarih günümüze yakın ise yeni modeldir ama 2017-2018 model yazıyor ise ilk üretilenlerden olabilir.

diğer sorunuza gelince hocam,
    Mi home uygulamasına ilk girince ülke/bölge seçme bölümü var oradan Türkiyeyi seçin ve cihaz ile bağlantısını kurun eğer bağlantı olmuyorsa telefonu kapatıp 1-2 dk bekleyin sonra tekrardan bağlanmayı deneyin çünkü: telefonumu Android 10'a güncelledikten sonra benimde cihaza bağlanmamaya başladı böyle bir çözüm yolu buldum. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon_X1 -- 4 Mayıs 2020; 10:31:6 >

• Arkadaşlar sizde benim gibi Telefon ile scootera bağlanma sorunu yaşıyorsanız şöyle bir çözüm buldum. Telefonumu Android 10'a güncelledikten sonra böyle bir sorun yaşamaya başladım (Samsung Galaxy A70 SM-A705FN)

1.)ilk olarak telefonumuzu ve scooterımızı kapatıyoruz.

2.)Ardından telefonumuzu ve scooterımızı açıyoruz.

3.)Açıldıktan sonra Mi home uygulamasına girmiyoruz yoksa bağlanmayacak.

4.)Telefonuma indirdiğim "M365 TOOLS" program ile bağlandıktan sonra scooterımızı seçiyoruz ve bağlanıyoruz sonrasında Mi home uygulamasına bağlanabilirsiniz.

Telefonu kapatmadan bu uygulama geçerli telefonu kapatıp açtıktan sonra veya yeniden başlatıktan sonra bu uygulamayı yeniden yapmak lazım. :)

Bazı arkadaşlar bu çözümü biraz saçma görecek ama ben böyle bu sorunu çözdüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SacredMonarch

Başkan benim neden böyle orta ayar ile Sport aynı hızda gidiyor :/
    ben de bugün aynı sorunun olduğunu farkettim. d ve s modlarında 20 km.

ancak bendeki problem güncelleme sonrası olmadı. bluetooth problemi sonrası oldu. artık bluetooth bağlantısında kurabiliyorum bu arada. ancak bluetooth menüsündeki aygıtlar arasında scooter gözükmüyor. hayalet bağlantı :) telefondan bluetoothu kapattığımda bağlantı kopmuyor. bu da çok ilginç.

yanlız s modunda 20 km çekilir gibi değil. alet eskisi gibi değil, rampalarda da bayılıyor. yardım lütfen.

tşk.
  • nette biraz araştırma yaptım.

sorun galiba bluetooth u düzeltmek için alete reset (gaza ve açma tuşuna birlikte basarak) atmamdan kaynaklandı. siz siz olun bunu yapmayın. bunu firmware i 1.5.5 e downgrade ederek çözmüşler.

ben de 1.5.5 e downgrade edersem ileride çıkacak updateleri otomaktik yüklemede sorun olur mu?

downgrade yapan varsa paylaşsın lütfen. tşk.

not: xiaomi sorunun farkındaymış çıkacak yeni güncellemede çözeceklerini söylemişler.

herkese kazasız sürüşler.
  • telefona uygulamayı indirip Bluetooth ile bağlamadan cihaz kullanılıyor değil mi?

• sioux kullanıcısına yanıt
    Evet ama her ayar aletten yapılamıyor... Telefon arada ayar yapmak için lazım

• şöyle bir liste yapayım, belki birilerinin işine yarar:
    Scooter'ı aldığımdan beri aldığım aksesuar ve ıvır-zıvırlar:

- pompa: küçük, çift taraflı ve basınç göstergeli olsun istiyordum... bütün bu kriterleri karşılayan linkteki alet oldu... 50psi basıncı bile kolaylıkla basabilen ufak bir alet olmuş... tavsiye ederim...https://urun.n11.com/bisiklet-aksesuarlari/giyo-gp-24-cift-yonlu-gostergeli-aluminyum-pompa-P402901606

- lastik jeli: bu konuda hala kafam karışık ama yine de alayım, lazım olduğunda bulunması, hiç bulunmamasından iyidir diyip FormulaX HD aldım...https://urun.n11.com/bisiklet-yedek-parca/tyre-protector-formulax-hd-bisiklet-lastik-koruyucu-sivi-zirh-jel-P410610646

- kask: bu konuda takıntılıyım... yani kasksız bisiklet sürmeyen biri olarak bu alet için de kask şart... bunda model tercihi size kalmış ama ben cafcaflı bisiklet kasklarından sıkıldığım için daha sakince bir görseli olan kaykay-paten kasklarından aldım... biraz körlemesine oldu ama tam göründüğü gibi çıktı... düz, mat, gri :Dhttps://urun.n11.com/bisiklet-aksesuarlari/vona-kask-mtv-18-b-P327646386

- lastik levyesi: yine jel gibi, lazım olduğunda el altında olsun diye aldım, test etmedim... 3 tanesi 16tl çok ucuz geldi :)https://urun.n11.com/bisiklet-yedek-parca/bisiklet-lastik-sokme-levye-seti-3-adet-P417478643

- scooter çantası: scootera takılan çanta değil de, aleti bagaja yada eve sokacakken daha temiz bir şey olsun diye, scooterı içine alan çanta :) bu henüz gelmedi ama yorumlarda pro'ların sığdığı yazılmış... gelince detaylı bir inceleme yaparım...https://urun.n11.com/canta/mini-elektrikli-scooter-tasima-cantasi-P403668921

- kilit: araştırıp, en güvenlisinin U-kilit olduğunu görünce bu konuda sold secure olayının altın standardında en uygunu olarak bunu buldum... 150TL ucuz sayılmaz ama güvenlik şart...https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07JNWXRS5

şimdilik bu kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GCGorusu -- 12 Mayıs 2020; 16:2:21 >

• GCGorusu kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık güzel bir paylaşım olmuş. Yalnız yale bisiklet kilidi 185 tl olmuş bilginize. 👍😊

• beyler sizde de sürerken ön taraftan çıtır çıtır sesler geliyor mu? önceden olmayan çıtır çıtır ses ön taraftan gelmeye başladı

bi kayboluyor bi geliyor anlamadım

şimdilik ses kayboldu ama dursun bakalım bilgi mahiyetinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sioux -- 13 Mayıs 2020; 20:1:48 >
  • bende de kaybolur gibi oldu tekrar başladı, gidon borusunun eklem yerinden geliyor, araya takılan lastiklerden sipariş ettim çinden, bişi sıkıştırsan da olur youtube da var çeşitli videolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serinkan -- 13 Mayıs 2020; 20:11:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim frenden ses çıkıyor frene bastıkça. Sizde de varmı bu ses

• serinkan S kullanıcısına yanıt
    aynen ordan geliyor sandım bende. durup biraz kurcaladım kesildi sonra yine başladı falan.. ordan geliyor galiba. link var mı bahsettiğin conta için?

frene bastıkca ses geliyor evet. ama rahatsız eden metalik bir ses değil balata sesi işte normal.
    daha cihaza 3. binişim bu arada yeni cihaz. yeni versiyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sioux -- 13 Mayıs 2020; 21:0:22 >

• fren sesi beni de rahatsız etti, bisikletteki firenin gözünü seviyim. bir de lastikler çabuk aşınacak gibi geliyor. benim aleti hızlandırdım, kalkarken ön tekerlek patiye düşüyor bazen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.