Şimdi Ara

XIAOMI MIJIA M365 PRO Elektrikli Scooter (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.264
Cevap
61
Favori
163.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhabalar,

1500 Kilometrede aşağıdaki uyarı geliyor.

XIAOMI MIJIA M365 PRO Elektrikli Scooter

2200 Kilometreden sonra yine aynı uyarıyı verecek.

Uyarıdaki linke tıkladığınız zaman Xiaomi İspanya'ya yönlendiriyor ve bir belge doldurmanızı istiyor. Doldurmanız bir ifade ifade etmeyecek. Lastik kontrolü (aşınma fazla var mı yada PSI değerleri nasıl) Fren balatası kontrolü (balata erimişse değiştirirsiniz) Katlanma mekanizması kontrolü yapabilirsiniz. Ama 2200 Kilometreyi geçtikten sonra dikkat etmenizi öneririm çünkü: Geçen gün bir tanıdığımın katlanma yerindeki kancanın metal pimi kırıldı (O da scooterına sürekli bakım yapan birisidir). Söktüğümüzde pimde metal yorgunluğu çıktı bu vesileyle bende o pimi değiştireceğim. Kazasız uzun ömürlü kullanım dileğiyle.

• falcon_X1 kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim.

• Last Parody kullanıcısına yanıt

Rica ederim. Aklınıza takılan bir soru olursa mesaj atabilirsiniz.

• Arkadaşlar xiaomi mi scooter pro 2 cihazıma geçenlerde yazılım güncellemesi geldi ve güncellemeyi indirdikten sonra cihazda bariz bir şekilde sport moddayken güç artışı oldu artık yokuşları daha seri bir şekilde hiç zorlanmadan çıkabiliyor sizde de böyle oldu mu?

• Kargoyla lastiğimi yollayıp değiştirebilecek bir servis biliyor musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler pro 2 modelinin arka lastiği patladı. Mi storeda ne kadara yenisini takiyolar bilen var mı? Bir de kendim lastiği çıkarmayı denedim ama o kadar güçlü sıkılmış ki alyani takip döndürmeye gücüm yetmiyor. Yanlış yaptığım birşey mi var? Çok acil yardımcı olur musunuz

• muratdem88 M kullanıcısına yanıt
    Ucuna süpürge sapı vb birşey ekleyip çevirmeyi deneyin veya biraz wd40 sıkıp gevşetmeyi deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeU220

Ucuna süpürge sapı vb birşey ekleyip çevirmeyi deneyin veya biraz wd40 sıkıp gevşetmeyi deneyin

Süpürge sapıyla nasıl yapicam hocam

İçinden geçirin bir kol olarak kullanın yani hareket mesafesini uzatarak torku arttırın metal süpürge sapıyla yapabilirsiniz ahşapların içi dolu maalesef
    Öncelikle geçmiş olsun. Lastiği değiştirirken bazı yerlere dikkat edin sökerken vida yerlerini yalama yapanlar ve jant gövdesini çizende var. Değiştirip taktıktan sonra vida hizasına dikkat edin. Jantın gövdenin takıldığı yerde vidanın bir kısmı düz o kısım yukarıya bakması lazım.

Bu olaylarla uğralmak istemiyorsanız satın aldığınız yer ile iletişime geçebilirsiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeU220

İçinden geçirin bir kol olarak kullanın yani hareket mesafesini uzatarak torku arttırın metal süpürge sapıyla yapabilirsiniz ahşapların içi dolu maalesef

Hocam kusura bakmayın valla anlayamadım. Süpürge sapını nasıl yerlestiricem oraya

• quote:

Orijinalden alıntı: falcon_X1

Öncelikle geçmiş olsun. Lastiği değiştirirken bazı yerlere dikkat edin sökerken vida yerlerini yalama yapanlar ve jant gövdesini çizende var. Değiştirip taktıktan sonra vida hizasına dikkat edin. Jantın gövdenin takıldığı yerde vidanın bir kısmı düz o kısım yukarıya bakması lazım.

Bu olaylarla uğralmak istemiyorsanız satın aldığınız yer ile iletişime geçebilirsiniz.

Sağolun hocam. Sokmeyi bi basarabilsem devamını sorucam da alyanla donduremiyorum sokerken

Evet vidaları aşırı sıkıdır. Kendinize güvenemiyorsanız başka birisinden yardım alabilirsiniz. Vidayı yamultursanız sökmemiz dahada uğraştırır.

• quote:

Orijinalden alıntı: falcon_X1

Evet vidaları aşırı sıkıdır. Kendinize güvenemiyorsanız başka birisinden yardım alabilirsiniz. Vidayı yamultursanız sökmemiz dahada uğraştırır.

Sizin teknik servisiniz mi var hocam

Yok ama bu işlerle bayağı uğraştığım için biliyorum. Teknik servis sorunlarını kendim hallediyorum.

• Jantı çizemek için levye ile jant arasına 2 ye katlanmış kağıt parçası kullanabilirsiniz lastiğin daha kolay çıkması için sabunlu su sıkın birde alyan vidaları yalama yapmamak için anahtarı dik bir şekilde tutun katlanma mekanizmasını ayarlarken çarpraz tutuğum için yalama olmuştu bunlara dikkat ederseniz yapabilirsiniz ama biraz uğraştırıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfeU220 -- 13 Mayıs 2021; 18:56:44 >
  • scooterim calindigi icin yeni bir tane alacagim.

eskisini eve kadar surukleyerek getirmistim. tasimasi hic kolay degil.

sunu soracagim, aldigimizda yarim sarji oluyor muydu bunun? inanin hic hatirlamiyorum !

eger fabrika cikisi yarim sarjli ise aldigim yerde acip binerek eve gelicem.

• wikican kullanıcısına yanıt
    Bazıları 80 bazıları 70 şarjlı oluyordu ama ben ilk aldığımda direk şarja takmıştım. Scooterınızı nasıl çaldırdınız? Evdenmi yoksa sürerkenmi çalındı?
  • EfeU220 E kullanıcısına yanıt

ok. %70 Sarjli cikti aynen, ya calinmasi soyle oldu. Hanim biraz giciktir. hatta biraz degil cok giciktir. Ben biliyom bu alet evden disari koyulmaz. Camurlu seyi eve sokup durma dedi. Ben de of bu kadar dirdir yeter dedim girise kitledim. Hangi **** artik gunlerdir takip edip plan yaptiysa gece kilidi kirip goturmus.

Usta yapmadıysan anlatayım bende açamadım çok sıkıydı arka lastik alyanla açılıyor diğer arkadaş ön lastik sanmış ön lastik için anahtar lazım neyse,

Arka lastiğin uyumlu alyanı 4 mm

https://www.koctas.com.tr/rico-tek-allen-anahtar/p/1000060126

Koçtaşdan aldım ertesi gün gidip, kısa ucunu vidaya uzun ucunu da çevirmek için kullandım günlerdir açamadığımı direkt açtı yalnız sonrası da hiç kolay değil dış lastiği sökmek için 2 kişi tornavida ile mengeneye oturtup bisikletçide yaptık video vardı youtube ta bende yaparım düşünüyordum 2 tane plastik levyem vardı çatır çatır kırıldılar, demem o ki bayağı bir zorlama gerektiriyor, bu arada yaparkaen disk frene zarar vermemek için diski de sökmeni öneririm, onun alyanı da scooter kutusundan çıkan direksiyon vidaları ile aynı, kolay gelsin, bu arada normal bisiklet yaması tutuyor bilgin olsun ben yama yaptırdım.

NOT: BU İŞLEMLER SONUCUNDA XİAOMİ YETKİLİ DERVİSİ GÜNCEL TEKNOLOJİ KAPSAMINDAYSA ÜRÜNÜNÜZ, GARANTİ DIŞI KALMAKTADIR. BİLGİNİZ OLSUN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kraldergi -- 16 Mayıs 2021; 12:16:56 >

• 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.