Şimdi Ara

Banggood 11.11 İndirimleri Başladı !! -Herşey Dahil Kargo /10.11.2021 (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3.380
Cevap
141
Favori
357.587
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bekleyen herkese geçmiş olsun, hergün az daha bekle diyen banggood bugün ısrarlı sorularım karşısında " We are sorry to inform you that your order xxxxxxx has been returned. Could you please confirm that the following address is correct?

If the address is correct, do you want to receive a refund or a reshipment?"
    dedi.

Ben kolaylıkla parayı iade edeceklerine de inanmıyorum. Nakliye+ sigorta için 300 tl kadar para vermiştim, inşallah o paranın üstüne yatmazlar.
    Bekleyeceğiz ve göreceğiz, hepimize geçmiş olsun.
    Bunca yıldır alışverişte önceliğim online alışveriştir, ilk kez böyle bir kazık yedim.
    Aslında bilmediğim böyle dandik sitelerden alışveriş yapmazdım ama yakup23 denen adamın yalanlarına inandım.

Livechat'ten bağlanıp (https://www.banggood.com/Contact-Us_hi111) siz de siparişinizin durumunu ısrarlı bir şekilde sorun.

(Bu mesajın üstte görünmesini sağlarsanız bir çok kişi bu belaya düşmeden kurtulabilir)

Şunu da ekleyeyim, livechatteki operatör refund önerdi, kabul ettim fakat sipariş ayrıntısında hala shipped olarak gözüküyor. 2 hafta da böyle oyalamak için bunu yapıyor olabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cembo -- 12 Eylül 2019; 22:25:25 >

• cembo C kullanıcısına yanıt
    Bu kadar sinirlenmenize de gerek yok, telaşlanmanıza da. Ürünler elbet varır ancak suçu yakup beyde veya banggoodda aramak yerine baştan şu gümrük olayını değiştiren, sırf milleti daha çok soymak için vergileri arttırdıkça arttıran, başımızdaki yöneticilere bakmak gerekiyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ErdemBeler E kullanıcısına yanıt
    Hocam adam ürün geri gitmiş diyor, para iadesi teklif etmişler, napsın adam zil takıp oynasın mı 1 ay bekledikten sonra ? Başka sitelerden başka servisleri kullanarak ürün alan arkadaşlarımın ürünleri gümrükten geçiyor da bizim ürünler neden takılıyor ? gümrükte sorun varsa her gelen gönderiye vardır. Adam saat aldı amerikadan 300 dolara 180 tl vergi ödedi 20 günde geldi, bizim mallar 1 ayı geçti bırak gelmeyi daha nerde olduğunu bile bilmiyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErdemBeler

Bu kadar sinirlenmenize de gerek yok, telaşlanmanıza da. Ürünler elbet varır ancak suçu yakup beyde veya banggoodda aramak yerine baştan şu gümrük olayını değiştiren, sırf milleti daha çok soymak için vergileri arttırdıkça arttıran, başımızdaki yöneticilere bakmak gerekiyor :)
    Hocam sanmaki yurtdışından aldığım bütün ürünler 15 günde elimde oldu. 2 ay geçtikten sonra gelenler de oldu hiçbirini de kafama takmadım. Aliexpreste yazıyorsun satıcıya gelmedi diye, adam gibi cevap veriyor.
    Burada insanı sinir eden insanları 3kuruşluk affilitiate geliri için salak yerine koyan insan ve yalan dolanla gemisini yürüten firma. Firma nasıl oyalasam derdinde, yetkilisi (!) linkime tıklasınlar derdinde...
    Millet 2 aydır bekliyor, adam hala linkime tıklayıp insanlar alsın derdinde. Hala 10-15 gün diyor, ilk mesajı okuyun lütfen.
    Bakın bu vergi olayı dün gerçekleşmedi, eğer sıkıntı bu vergilendirmedeyse firma veya yetkilisi (!) çıkar açıkça söylerdi "vergisi çok çıktı, ürünleri gümrükten çekemiyoruz, paranızı iade ediyoruz..." yahu adam hala linkime tıklayın 3-5 kazanıyım derdinde.

Versin iban numarasını hepimiz 3-5 bişey atalım da insanları kandırmaktan vazgeçsin.

• cembo C kullanıcısına yanıt
    Bence de haklısınız, bir sürü olay olmuş, hala bekliyoruz, ilk mesajda hiç bir değişiklik yok, insan yazar oraya kargo-gümrük sorunu var, sorun giderilene kadar sipariş vermeyin diye,
    Aynen sizin gibi düşünüyorum, koyun can derdinde kasap et derdinde, adamlar daha sorunu çözemeden hala ilk mesajda 15 günde elinizde deniyor. Son gümrük olayını bilmeyen kaç kişi hala sipariş veriyordur yazık...
  • Banggood'cu değilim ama hatanın ya da suçun tamamının Banggood'da olduğunu düşünmüyorum. Zira Air Parcel ile aldığım ürün ertesi gün kargoya verildi aradan doğal olarak 40 gün kadar geçtikten sonra Türkiye'ye giriş yaptı. Giriş yaptıktan sonra da 3 gün içinde teslim edildi. Gümrükten ise 3 saatte geçti. Ben sorunun gümrükte olduğunu düşünmüyorum. Sorun bence şuan Alljoy firmasında. Nitekim gönderimlerde artık bu seçeneğin çıkmaması da bu nedenle olabilir.
  • Gecikme ile ilgili herkesin ayrı bir teorisi var. Bir de ben teoride bulunayım. Biz kargoyu vergiyi ödeyecekler diye ödedik, aslında tam öyle değil. Hızlı kargo şekli eskiden de vardı, fakat 300 değil 50 TL filandı. Biz aslında 300 TL kargo ödemedik, 50 kargo 250 vergi ödedik. Yolda gelirken de gerek doların yükselmesi gerek muhteşem ülkenin değişen politikaları yüzünden ödenecek vergi 300-350 TL oldu ve doğal olarak alljoy bu miktarı talep etti banggood dan, fakat biz banggood a bu kadar ödeme yapmadığımız için ödemek istemedi, anlaşmazlık çıktı...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum. Çünkü hepimizden türk lirası olarak çekildi ücretler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: munchausenbyproxy

Sanmıyorum. Çünkü hepimizden türk lirası olarak çekildi ücretler.
    Onu diyorum ben de zaten. Ödememiz gereken vergi dolar ile hesaplanıyor, sonuçta ürünün bedeli dolar. Fakat biz örneğin dolar 5 iken 250 TL ödedik, ama gelene kadar dolar 6 oldu ve 300 TL ödememiz gerekiyor o ana göre...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Sipariş sırasındaki banka kayıtları esas alınır. Gümrükten daha önce kredi kartı ödeme bilgisi vererek ürün aldığım oldu.

• şimdi geri mi gidiyomuş ürünler nedir durum? kesin bilgi mi?
  • Neuro_tMr kullanıcısına yanıt
    Tahmin ettiğim gibi bg'nin oyalama taktiği olduğu ortaya çıktı.
    Bugün noldu benim refund diyince; refund falan yok, önce 60 gün bekle, sonra eline ulaşmazsa bize dönmesini bekle dediler.
  • Banggood bu. Ayaküstü kırk tane yalan söyler.
    Daha önce ön siparişte olan 2 ürünümü taahhüt ettikleri gönderim tarihini geçirerek ve beni oyalayarak iptal ettiler. Paramı da aylarca kullandılar.
    Şimdi de gönderim tarihi 30 ağustos olan bir kulaklığı hala göndermediler. Ben de akıllanmadım ne diye bunlardan sipariş veriyorsam
    Diyeceğim o ki bunların hiç bir sözüne inanmayın.

• bugün de ALJPK922 lerden ses yok.sorunun bg den kaynaklanmadığını biz de biliyoruz.esas problem alljoyda ama problemi çözecek kişi bg.bastıracak alljoya ürünleri neden geçirmiyorsun diye.
  • daha önce gümrük vergisini iade alan var mı ?
    kaç güne iade ediyorlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

daha önce gümrük vergisini iade alan var mı ?
    kaç güne iade ediyorlar ?
    Ödemeyi onayladıktan sonra, 3-5 gün içinde kartta görünüyor genelde. En azından bende öyle oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekotime

Ödemeyi onayladıktan sonra, 3-5 gün içinde kartta görünüyor genelde. En azından bende öyle oldu.

Alıntıları Göster
    banggood onayladıktan sonra mı?
    nereden takip edebilirim ?
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.