Şimdi Ara

Banggood 11.11 İndirimleri Başladı !! -Herşey Dahil Kargo /10.11.2021 (110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.380
Cevap
141
Favori
357.585
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ALJPK9238000142YQ takip numaralı sipariş üzerinden 15 gün geçti, 13 gündür de SHENZEN'de gözüküyor. Ne zaman gelir fikriniz var mı?

Bunun dışında bir deneyim daha paylaşayım, başka bir siparişim Air Parcel Register ile 45 günde geldi ama her adımını görerek adamakıllı geldi. Üstelik uçakla varış yaptıktan 3 gün sonra elimde oldu PTT ile. 18 TL'de gümrük vergisi/sunum ücreti ödedim teslimatta. Bu arada gümrük işlemleri yaklaşık 3 saat sürdü (takip hareketlerine göre). Bir dipnot, takip sitelerinin çevirileri bazen çok kötü olabiliyor. Gümrükten çıktıktan sonra aslında PİM'e iletilmişken başka bir satırda çeviri "Türkiye, terk et" şeklinde yazıyordu :) neyse ki içe doğru terk etti, teslim oldu.
  • Bir deneyim de ben paylaşayım

4 ve 7 eylül tarihlerinde 3 farklı sipriş verdim
    Shipping Method: Turkey Direct Mail
    üçününde takip kodu ALJZX ile başlıyor.
    ve durumları : SHENZHEN Goods Outbound (Location)

bakalım nasıl gelecek
  • cthax kullanıcısına yanıt
    sizin kargoyada bugun çıkış verirler büyük ihtimal
  • Sipariş Tarihi : 19 Temmuz 2019
    Takip Numarası : ALJPK9212000190YQ

Sipariş Tarihi : 31 Temmuz 2019
    Takip Numarası : ALJPK9223000094YQ

Akıbetlerini öğrenebilir miyiz?

27 Temmuzda da aldığım AliExpress siparişim teslim edildi bunlarda bir aydır hareket yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlimIhsan -- 10 Eylül 2019; 11:56:44 >
  • Banggood eskiden boyle degildi. Resmen 3-5 kurusun hesabini yapar olmus.

Tariff Insurance (Gumruk sigortasi) satin aldim urunumle birlikte. 8 TL verdim bunun icin.

Urun geldi 11 TL gumruk ucreti cikti odedim. Belgesini banggood'a gonderdim.

Bana mail atmislar. Biz sadece 5 TL'sini oderiz. Kabul ediyor musunuz diye soruyorlar. Gumruk sunum ve damga vergisini yok sayıyorlar.

Ben de tamamini odemeniz lazim onlar da gumruk ucretinin icinde sonucta dedim. Bana yazdiklari cevapta yine demişler ki sadece gumruk ucretini oderiz diye.

En son tekrar acikladim. Bu ucretlerin hepsi gumruk ucreti dahilinde. Ustelik tariff insurance alirken aciklamayi okudum. Gumruk ucretiyle alakali tum ucreti odeyeceginizi yazmissiniz. Haric tuttugunuz bisey gorunmuyor dedim. Ekran goruntusunu attim.

Bakalim ne diyecekler.

Yaziktir ya onceden cok kullanmistim bu siteyi. Ama suan boyle basit ve sacma bi hesaba girismeleri bende bu siteyi bitirdi maalesef.

11 TL'lik ucret icin utanmadan 5 TL odeyelim olur mu diye soruyorlar. Hayir ustelik tariff insurance icin ben 8 TL odemistim bunlara.

Yazik ve ayip valla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cthax kullanıcısına yanıt
    yurtiçi kargo uygulamasını indirip kaydolun. 8 gümrük çıkışlıların dün kargoya verilmeye başlandı ;)
  • Gümrükten 20'sinde çıkışı olanlardan yurtiçi kargo'ya paketi verilen var mı?
  • TheRecRuiT123 kullanıcısına yanıt
    Yaşanan son hadise ve anlattığınız bu konudan sonra banggood dan bende soğumaya başladım. Görüyorum ki müşteri odaklı bir firmadan ticari düşünceli bir firmaya yönelmiş.
    Forumda daha önceden de arkadaşlar belirtmişlerdi kargonun elbette geleceğini, yola çıkacağını fakat süreci banggood daha iyi yönetebilir ve sürekli bizlere bildirim yapabilirlerdi. Turket Direct Mail seçeneğini de kaldırması cabası.
    Buraya alternatifler yazılabilir düşüncesindeyim.
  • ALJPK9205000 az önce Yurtiçi kargo ile teslim edildi arkadaşlar. Kutuda hasar yok, dış siyah poşet açılıp tekrar bantlanmış iç kutu açılmamış gümrükte.

2019-07-15 05:30:27 IST Flight Arrive At Destination Airport,under customs clear process
    2019-07-14 23:30:27 HKG Flight Depart From Original Airport (HKG)
    2019-07-11 23:24:00 SHENZHEN Goods Outbound (Location)
    2019-07-11 23:24:00 SHENZHEN Goods Inbound (Location)
    2019-07-08 21:33:57 SHIPMENT INFORMATION SUBMITTED

Bu en eski bekleyen gönderimdi. Darısı daha yenilerin başına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasisngn -- 10 Eylül 2019; 12:3:25 >
  • oasisngn kullanıcısına yanıt
    15 Temmuz gümrük kontrolünden geçmiş ve neredeyse 2 ay kadar süre sonra elinize ulaştı.
    Sizin adınıza sevindim, güle güle kullanın.
    Ekstra ücret yansıtıldı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimyahmet

15 Temmuz gümrük kontrolünden geçmiş ve neredeyse 2 ay kadar süre sonra elinize ulaştı.
    Sizin adınıza sevindim, güle güle kullanın.
    Ekstra ücret yansıtıldı mı?
    hayır, herhangi bir ek ücret talep etmedi kargo firması, edemez zaten gümrükçü ALLJOY+Yurtiçi gönderilerinde. Tamamı DDP olarak yola çıkıyor (DDP=çıkacak tüm vergi ve masraflar gönderici ödemeli).

Her ne kadar şimdiye kadar ALLJOYu sorunsuz ve hızlı iş yaptıkları için başarılı bulsam da, bu son olaylar nedeniyle hem kendilerini hem müşterileri yıprattılar. Ben hala çıkan ek vergilerin ödemesini Banggood dan alamadıkları için bizim gönderileri rehin tuttuklarını düşünüyorum. çıkar ortaya yakında.
  • munchausenbyproxy kullanıcısına yanıt
    Tahminen hafta sonuna kadar verilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TheRecRuiT123 kullanıcısına yanıt
    Banggood tariff insurance şartlarında belirtiyor. Sadece gümrük vergisini ödüyoruz diye. Gümrüğe sunum vb. ek ücretler buna dahil değil. Ödediğiniz 11 TL'nin 5.2 TL'si gümrüğe sunum ücreti. Bu nedenle ödemiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaTBoYtr

Selamlar,

ALJPK9238000142YQ takip numaralı sipariş üzerinden 15 gün geçti, 13 gündür de SHENZEN'de gözüküyor. Ne zaman gelir fikriniz var mı?

Bunun dışında bir deneyim daha paylaşayım, başka bir siparişim Air Parcel Register ile 45 günde geldi ama her adımını görerek adamakıllı geldi. Üstelik uçakla varış yaptıktan 3 gün sonra elimde oldu PTT ile. 18 TL'de gümrük vergisi/sunum ücreti ödedim teslimatta. Bu arada gümrük işlemleri yaklaşık 3 saat sürdü (takip hareketlerine göre). Bir dipnot, takip sitelerinin çevirileri bazen çok kötü olabiliyor. Gümrükten çıktıktan sonra aslında PİM'e iletilmişken başka bir satırda çeviri "Türkiye, terk et" şeklinde yazıyordu :) neyse ki içe doğru terk etti, teslim oldu.
    Tam ben sorduktan kısa süre sonra güncellendi..

2019-09-10 10:45

HongKong, Flight Depart From Original Airport (HKG)
    2019-08-28 00:14

SHENZHEN, Goods Outbound (Location)
    2019-08-28 00:14

SHENZHEN, Goods Inbound (Location)
    2019-08-26 16:01

SHIPMENT INFORMATION SUBMITTED

• Şimdi sipariş verelimmi firma batmadi herkesin ürünü geliyor öyle mi

• İletişime nasıl geçtiniz bende bir ürün aldım sigortası mevcut fakat gümrük vergisine tabi olacak büyük ihtimalle geri iade için ne gerekiyor ?
  • Yeni sipariş verelim mi? Sistem düzeldi mi yoluna girdi mi? Yoksa bulaşmayalım mı?

• Ayrıca Turkey Direct Mail yok listede.

Expedited Shipping 5-8 Gün diyor. 50küsür TL shipping ücretiyle.

Ben zaten her şey dahil istemiyorum. Ne kadar ücret çıkarsa kendim öderim. Yeterki zamanında 1-2 haftada teslim edilsin gönderi.

• Şuan Bangood daki fiyat 1389₺ 9.9.19 kampanyası var ancak Vergiler Dahil Yurtiçi Kargo olayı kalkmış.. şu saatten sonra sipariş verip gümrükte başlarına buyruk vergi süpriziyle karşılaşmak istemiyorum açıkcası.. ama şunu da söylemeden geçemiycem.. tamam meblağ büyük ama adam 15-20 gün önce sipariş vermiş veryansın ediyor, yahu heyecan yapma bir dur sabret ya, ilk kez mi çin den birşey alıyorsun birader hem öyleyse bu kadar pahalı bir ürün için bu ne cesaret yiğidim derler. Benim Aliex den 150₺ lik verdiğim Haziran siparişim daha yeni geldi adama para iadesi formu açmadım uzatma talep ettim. 2 kez 15 er gün uzattık sonunda geldi. Biri de çıkmışvay 5₺ lik işlem 11₺ vermem etmem.. yahu benim ne 50-100₺ paralarım yandı gıkım çıkmadı 2500₺ lik üründe verdiği sigorta parasıunı düşünüyor. ürün gelmedi zaman doldu otomatik onaylandı siparişlerim. itiraz ettim onaylanmadı vs vs. sizi gebertirim delirtmeyin beni..

• Yoğunluk yüzünden 8 ağustostan beri gümrükte bekleyen kargo 33 gün sonra nihayet gümrükten çıktı.

Yurtiçi kargo uygulamasından kargo bildirimi geldi.

• 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.